Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 30 of 191

Threaded View

  1. #1
    Junior Bodybuilder NitroManiac13's Avatar
    Join Date
    27-11-15
    Posts
    116

    Default Στα υπόγεια είναι η Θέα.

    Καλως σας βρήκα και σε αυτή την ενότητα.

    Σκοπός του log είναι να πάρω όση βοήθεια γίνεται στην προσπάθεια μου να φέρω το σώμα μου στον ίσιο δρόμο . Η εμπερία μου σε προπόνηση με αντιστάσεις είναι σχεδόν μηδαμινή μιας και στο παρελθόν είχα κάνει κάποιες προσπάθειες αλλα με όχι δομημένο πλάνο με κλασσικά copy paste προγράμματα που δίνουν στα γυμναστήρια και χωρίς κάποια ιδιαίτερη διάρκεια.

    Stats : 35 χρονών , 1.77 , 70 κιλά και λίπος νομίζω γύρω στο 17 %.

    Στόχος : Εν αρχή είναι η δύναμη . Το πρόγραμμα που έχω επιλέξει είναι το Stronglifts 5x5 και σκοπός μου είναι να το κρατήσω μέχρι να βρώ τοίχο στις 3 βασικές . Διατροφικά εννοείται οτί θελω να βάλω κιλά..έχω βγάλει ενα πρόγραμμα διατροφής με στόχο το clean bulking και θα το παραθέσω απλα για να σιγουρευτώ οτι τα έχω κάνει σαλάτα . Τα macros είναι 340c / 170p / 90f και γίνονται οι κατάλληλες αλλαγές στον υδατάνθρακα κυρίως οταν κολλάει η ζυγαριά.

    Το πρόγραμμα το έχω ξεκινήσει 2 εβδομάδες τώρα και η σημερίνη μου προπόνηση ήταν :

    SQUAT : 5X5 52.5KG
    OVERHEAD PRESS : 5X5 30KG
    DEADLIFT : 1X5 62.5
    BODYWEIGHT PULL UPS : 3X10

    Θα παραθέσω και ένα δείγμα της σημερινής μου διατροφής αργότερα.
    Επίσης επειδή έχω ένα θέμα με την τεχνική στις ασκήσεις (βασικά δεν ξέρω αν κάνω οτιδήποτε σωστά, θα ήθελα να ανεβάσω κάποια βίντεο απο τις προπονήσεις και να με συμβουλέψετε όσον αφορά την τεχνική) , δέν έχω κάποια αλλη βοήθεια γιατι οι προπονήσεις γίνονται στην υπόγα (εξού και ο τίτλος) και πουρνό - πουρνο κατα τις 6 , χρόνος την υπόλοιπη ημέρα δεν ύπαρχει λόγω εργασίας , παιδιών και συζήγου οπότε το gym δεν παίζει σαν σενάριο.

    Άντε καλή μου αρχή και οποιαδήποτε συμβούλη οχι απλα καλοδεχούμενη αλλα αναγκαία.
    Last edited by NitroManiac13; 08-03-19 at 15:41.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τί Είναι Και Τί Δεν Είναι Γεύμα;
    By BB Fan in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 04-02-17, 21:25
  2. Πως είναι ο sersemis τώρα που είναι φαντάρος...
    By iront in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 53
    Last Post: 23-01-09, 08:19
  3. Βρε παιδια ειναι καζεινη whey τι ειναι?
    By mrkaza in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 31-01-05, 17:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •