Παίδες καλησπέρα . Καινούργιος εδώ και έχω το πρόβλημα του skinny fat guy. Είναι 17 χρόνων 70 κιλά και 176-178 ύψος . Στο θέμα της προπόνησης έχω καταλάβει πως πρέπει να εστιάσω απόλυτα στα βάρη . Παρόλα αυτά η διατροφή είναι το σημαντικότερο . Έχω δει έννοιες όπως cutting ,bulking, body recomposition και τα χω χάσει και δεν ξέρω τι να πρωτοκανω. Στη φάση που ειμαι το cutting δεν νομίζω να συμφέρει γιατί ενώ χάνεις λίπος χάνεις και κιλά και πραγματικά πιστεψτε με δεν ειμαι σε θέση να χάσω αλλά κιλά . Τώρα στο θέμα bulking ίσως με σωστή διατροφή Ν αποκτήσω παραπάνω μύες αλλά θα κερδίσω και λίπος (πάντως δεν είμαι τελείως αγύμναστος δηλαδή έχω και φλέβα σε δικέφαλο τέτοια φάση ). Τέλος το body recomposition δεν ξερω αμα λειτουργεί σε μενα . Λενε πως πρεπει να εισαι αρχαριος για να το πετύχεις . Σε ένα άλλο βίντεο έλεγε πάλι πως αν είσαι κάτω των 18 μπορείς και πάλι Ν το πετύχεις . Πάντως παιδιά χρειάζομαι βοήθεια πραγματικά σχετικά με τη διατροφή . Αν γίνετε να προτείνετε και ένα πρόγραμμα διατροφής που θα καλύπτει πρωτεΐνες και υδατάνθρακες θα ταν πολύ καλά . Πάντως μια προσωπική γνώμη που δεν ξέρω αν ισχύει είναι να παραμείνω στις θερμίδες που ειμαι και να δώσω πολύ έμφαση σε βάρη .