Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5

Thread: Απόδοση

  1. #1

    Default Απόδοση

    Γεια σας. Έχοντας κάνει βάρη ανά διαστήματα τα τελευταία χρόνια, αποφασίσω εδώ και 2 μήνες να το δω πιο σοβαρά και γι'αυτό ανοίγω αυτό το θέμα. Θα ήθελα να σας ενημερώσω για τα lifts μου και να μου πείτε αν προχωράω καλά όσον αφορά την δύναμη. Back Squat 100 kg x 6 reps, Bench Press 75 kg x 6 reps και deadlift έχω δοκιμάσει το περισσότερο 95 kg x 8-10 reps. Επίσης είμαι 177 και 79 κιλά.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

  2. #2
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Καλημερα Γιαννη
    Ακολουθεις καποιο συγκεκριμενο προγραμμα δυναμης?
    Αν ο στοχος σου ειναι η δυναμη τοτε ριξε και μια ματια στην ενοτητα ¨ Powerlifting και αρση βαρων¨ σε αυτο το thread θα βρεις πολυ χρησιμες πληροφοριες και προγραμματα επισης.
    Τα κιλα που σηκωνεις ειναι καλα.
    Τα deadlifts τα κανεις με τον κλασσικο τροπο??....επισης 8-10 επαναληψεις ειναι παρα πολλες αν ο σκοπος σου ειναι να ανεβεις και εκει
    Last edited by Mikelangelo; 22-03-19 at 10:35.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Καλημερα Γιαννη
    Ακολουθεις καποιο συγκεκριμενο προγραμμα δυναμης?
    Αν ο στοχος σου ειναι η δυναμη τοτε ριξε και μια ματια στην ενοτητα ¨ Powerlifting και αρση βαρων¨ σε αυτο το thread θα βρεις πολυ χρησιμες πληροφοριες και προγραμματα επισης.
    Τα κιλα που σηκωνεις ειναι καλα.
    Τα deadlifts τα κανεις με τον κλασσικο τροπο??....επισης 8-10 επαναληψεις ειναι παρα πολλες αν ο σκοπος σου ειναι να ανεβεις και εκει
    Καλημέρα. Συνδιάζω δύναμη με μυϊκή ανάπτυξη. Ναι τα deadlifts τα κάνω με τον κλασσικό τρόπο. Γενικά προσπαθώ κάθε εβδομάδα να κάνω μια ημέρα δύναμης ( δηλαδή τις 3 βασικές ασκήσεις bench press, deadlift και squat ) και τις άλλες 4 εφόσον καταφέρω να πάω κάνω upper/lower body.

  4. #4
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Ο συνδυασμος δυναμης με υπερτροφιας ειναι καποιες φορες δυσκολος,οχι ομως πως δεν γινεται.
    Σε προγραμματα bodybuilding που εχουν και καποια κομματια δυναμης δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν εχω ασχοληθει.
    Σε προγραμματα δυναμης που συνδυαζουν την υπερτροφια με τη δυναμη κοιταξε αν θελεις αυτο
    https://www.t-nation.com/workouts/bo...onth-challenge

    .....στην κλασσικη του μορφη ειναι ετσι
    https://www.t-nation.com/workouts/53...-pure-strength

    Δεν ειναι κλασσικο προγραμμα powerlifting αλλα εστιασμενο στην αυξηση δυναμης και υπερτροφιας,που χρησιμοποιηται και απο αθλητες αλλων αθληματων.

    ....και τις δυο παραλλαγες τις εχω κανει και τις κανω και εχω κερδισει αρκετα και σε υπερτροφια και σε δυναμη
    Last edited by Mikelangelo; 22-03-19 at 12:22.

  5. #5

    Default

    Θα τα διαβάσω. Σε ευχαριστώ πολύ !


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Χαμηλοτερη αποδοση!
    By body-asxetos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 14-08-12, 18:42
  2. Ψυχολογία Για Απόδοση
    By kalaitzidisv in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 13
    Last Post: 27-04-09, 02:52
  3. Αποδοση λιπους....
    By drilis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 07-09-08, 21:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •