Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 19 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 91 to 120 of 567

Thread: K' log

  1. #91
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .....δεν αρχιζεις απο τη Τριτη ενα σωστο και δομημενο προγραμματακι δυναμης ????
    Καλα τα upper,lower αλλα κριμα ειναι το ταλεντο που εχεις να μην αξιοποιηται και μην μου πεις οτι θα μεινεις πισω σε υπερτροφιες κ.λ.π γιατι θα σου πω πολυ απλα.....Stefi Cohen

  2. #92
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Χαζομαρα τοσες μερες κλειστο το gym,,Παντου τα ιδια
    Μια χαρα ηταν η προπονηση!! Το ποδι πως ανταποκρινεται?
    Πάνω που άρχισε να πάει καλύτερα το πόδι Δημήτρη θα κάνει detraining ως την Τρίτη. Του αρέσει το frequency

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    .....δεν αρχιζεις απο τη Τριτη ενα σωστο και δομημενο προγραμματακι δυναμης ????
    Καλα τα upper,lower αλλα κριμα ειναι το ταλεντο που εχεις να μην αξιοποιηται και μην μου πεις οτι θα μεινεις πισω σε υπερτροφιες κ.λ.π γιατι θα σου πω πολυ απλα.....Stefi Cohen
    Γιάννη, θα σου απαντήσω με σεντόνι

    Η σύντομη απάντηση είναι , δεν έχω τα @ για να κανω δυναμη. :)

    Πάμε τώρα και στην ανάλυση.

    1) Πιθανότατα θα μείνω από γόνατα αν κανω ποτέ 3άρες και μονές. Εχω οικογένεια με χάλια αρθρώσεις, εχω βγαλει ωμους, αγκώνες, μέσες εχω χτυπήσει πριν καν αρχισω να γυμνάζομαι και γενικά δεν ξερω αν με παιρνει για πολλά πολλά.

    2) Δεν θα μ αρέσει το πάνω σωμα μου με τη δύναμη. Σκέψου ότι κάνω στηθος 3 το πολύ 4 φορές το μήνα, λες να θελήσω να ανεβάσω τον πάγκο?

    3) Δεν θέλω να αγωνιστώ ποτέ, ούτε σε bbing, ούτε σε powerlifting, ποιό το όφελος να ανεβάσω τα λιφτς ?

    4) Εχω ένα ποδι κανονικό και ένα μικρό. Λεω να πάω όσο πιο πολύ γίνεται τις ασκήσεις single leg.

    5) Σηκώνω και squat και dl sumo. Η επιγονατιδα μου προς το παρον θελει κλειστό stance. Λίγο αδύνατον να κάνω δυναμη έτσι

    6) Εχω δουλέψει δύναμη με 5άρες , 2 φορές στη ζωή μου. Η πρώτη πέρυσι τον Μαιο που έκανα 3 εβδομάδες SS για να πάω ταχύτατα το sq από 60kg x 10 , στα 80kg x10.

    Και μετά 3 εβδομάδες τον Αύγουστο που πήγα την πρεσσα από 180, στα 220. Κάνοντας 20x5.
    Και τις 2 φορές αν και ήταν μόνο για 3 εβδομάδες τα πόδια μου αδυνάτισαν.

    Η Cohen μεγαλώνει και με τον αέρα που αναπνέει

    Αυτά τα μυαλά κουβαλάω προς το παρον, αν αλλάξω στο μέλλον και ασχοληθώ με δυναμη δεν ξέρω :) Είμαι ανοιχτή στις συζητήσεις πάντως.

  3. #93
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    ......θα σου απαντησω με σεντονι επισης......σε δυο τρεις ωριτσες απο τωρα....εχω μια δουλεια και μετα θα παω gym
    .Το θεμα σηκωνει μεγαλη κουβεντα

  4. #94
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Θα παρω ποκ κορν και θα περιμενω

  5. #95
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    ......θα σου απαντησω με σεντονι επισης......σε δυο τρεις ωριτσες απο τωρα....εχω μια δουλεια και μετα θα παω gym
    .Το θεμα σηκωνει μεγαλη κουβεντα
    Όση κουβέντα θέλεις !! :)

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Θα παρω ποκ κορν και θα περιμενω
    Χαχαχ και εγώ κανένα αυγό και ρύζι !

  6. #96
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Το Hip Thrust σου Κωνσταντίνα μου φαίνεται το λιγότερο εντυπωσιακό, όχι ότι στις υπόλοιπες ασκήσεις δεν είσαι δυνατή, οπότε περιμένω κι εγώ...
    Πάω να φτιάξω σαλατίτσα.

  7. #97
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Θα παρω ποκ κορν και θα περιμενω
    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Χαχαχ και εγώ κανένα αυγό και ρύζι !
    Quote Originally Posted by conan1982 View Post
    Πάω να φτιάξω σαλατίτσα.
    Εγώ καλύτερα να μην πω, γιατί θα με διώξετε με τις κλωτσιές!!!
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  8. #98
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Εσυ θα πηρες κανενα ταψι λογικα

  9. #99
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Πάνω που άρχισε να πάει καλύτερα το πόδι Δημήτρη θα κάνει detraining ως την Τρίτη. Του αρέσει το frequency



    Γιάννη, θα σου απαντήσω με σεντόνι

    Η σύντομη απάντηση είναι , δεν έχω τα @ για να κανω δυναμη. :)

    Πάμε τώρα και στην ανάλυση.

    1) Πιθανότατα θα μείνω από γόνατα αν κανω ποτέ 3άρες και μονές. Εχω οικογένεια με χάλια αρθρώσεις, εχω βγαλει ωμους, αγκώνες, μέσες εχω χτυπήσει πριν καν αρχισω να γυμνάζομαι και γενικά δεν ξερω αν με παιρνει για πολλά πολλά.

    2) Δεν θα μ αρέσει το πάνω σωμα μου με τη δύναμη. Σκέψου ότι κάνω στηθος 3 το πολύ 4 φορές το μήνα, λες να θελήσω να ανεβάσω τον πάγκο?

    3) Δεν θέλω να αγωνιστώ ποτέ, ούτε σε bbing, ούτε σε powerlifting, ποιό το όφελος να ανεβάσω τα λιφτς ?

    4) Εχω ένα ποδι κανονικό και ένα μικρό. Λεω να πάω όσο πιο πολύ γίνεται τις ασκήσεις single leg.

    5) Σηκώνω και squat και dl sumo. Η επιγονατιδα μου προς το παρον θελει κλειστό stance. Λίγο αδύνατον να κάνω δυναμη έτσι

    6) Εχω δουλέψει δύναμη με 5άρες , 2 φορές στη ζωή μου. Η πρώτη πέρυσι τον Μαιο που έκανα 3 εβδομάδες SS για να πάω ταχύτατα το sq από 60kg x 10 , στα 80kg x10.

    Και μετά 3 εβδομάδες τον Αύγουστο που πήγα την πρεσσα από 180, στα 220. Κάνοντας 20x5.
    Και τις 2 φορές αν και ήταν μόνο για 3 εβδομάδες τα πόδια μου αδυνάτισαν.

    Η Cohen μεγαλώνει και με τον αέρα που αναπνέει

    Αυτά τα μυαλά κουβαλάω προς το παρον, αν αλλάξω στο μέλλον και ασχοληθώ με δυναμη δεν ξέρω :) Είμαι ανοιχτή στις συζητήσεις πάντως.

    Τωρα που εφαγα οτι υπηρχε στο ψυγειο ,στη κουζινα και στον....περιβαλλοντα χωρο και λειτουργει καπως το μυαλο μου ας κανουμε τη κουβεντα μας.
    Καταρχην ολοι εχουν τα @@ να κανουν δυναμη,ανεξαρτητως φυλου,ηλικιας κ.λ.π.....εκτος φυσικα απο τις λογικες εξαιρεσεις
    Η δυναμη ειναι ενστικτο,αλλωστε οταν σηκωνεις βαρη ο πρωταρχικος στοχος ηταν να δυναμωσεις,ασχετα αν στο περασμα του χρονου και μεχρι σημερα....η γυμναστικη με βαρη χρησιμοποιειται και για λογους αισθητικης,αδυνατισματος ,αντοχης κ.λ.π

    Ας απαντησω και στα επιμερους της αναλυσης σου
    1 ...αν θα μεινεις απο γονατα με τριαρες και μονες,μαλλον διαφωνω....αυτο που χαλαει τα γονατα ειναι η συνεχης επιβαρυνση,η μονομερης η κακη τεχνικη εκτος απο τις αδυναμιες η τις κληρονομικοτητες του καθενος.
    Προβληματα τεραστια με τα γονατα εχουν οι δρομεις,ποδοσφαιριστες,μπασκετμπολιστες,σκιερ ,ποδηλατες και ειδικα οσοι απο τους παραπανω δεν εχουν δομημενο προγραμμα προπονησης με βαρη.
    .....οπως επισης και η εκτελεση βαριων ασκησεων αλλα με πολλες επαναληψεις,με κακη τεχνικη και σε μηχανηματα.....τα squats ηταν ειναι και θα ειναι τα πιο ακινδυνα,αλλα αν κανει καποιος 12αρες η δεκαπενταρες,με τακακια,στα σμιθ και κανει μετα και ενα σωρο πρεσες,απαγωγους,προσαγωγους,προβολες το ζηταει ο οργανισμος του το......χειρουργειο.

    2.Δεν θα σου αρεσει το πανω σωμα σου με τη δυναμη......μα η δυναμη δεν σημαινει απαραιτητα και υπερτοφια,καλλιστα μπορεις να μεινεις σε ενα νορμαλ μεγεθος σηκωνοντας απιστευτα κιλα....απο την αλλη αν το αισθητικο αποτελεσμα ειναι σημαντικοτερο για σενα απο το αθλητικο,δυναμικο....εδω δεν μπορω να σε βοηθησω ειναι καθαρα θεμα επιλογης και γουστου.....εγω ουδεποτε εκανα βαρη για αισθητικη,ακομη και οταν εκανα bodybulding,τροπος του λεγειν.
    Επισης αν υποεξασκεις το πανω σωμα σε σχεση με το κατω αυτο εχει κακα αποτελεσματα,οπως και το αντιθετο φυσικα.

    3 ....δεν θα αγωνιστεις ποτε σε bb η powerlifting,οκ δεκτο......μα οποιος κανει προγραμματα δυναμης δεν ειναι απαραιτητα powerlifter και δει αγωνιαρης......τα προγραμματα του Rippetoe,του Wendler για παραδειγμα δεν ειναι για powerlifters εχουν ομως templates και για powerlifters.
    Η δυναμη ειναι απο μονη της το ισχυροτερο κινητρο,το να κυνηγας το εαυτο σου να τον ξεπερνας,ειναι κινητρο,να πολεμας με το μυαλο σου τον κακο αραχτο εαυτο σου που ολοι εχουμε ειναι κινητρο....το να κανεις μια ζωη συντηρηση,να κοιτας μονο μη παχυνεις και να εχεις μια αποδεκτα καλη εμφανιση ειναι για καποιους κινητρο και το σεβομαι,για μενα ειναι ο ορισμος της βαρεμαρας....

    αν δε βαζεις στοχους μικρους η μεγαλους για να τους ξεπερνας τοτε δυσκολα συνεχιζεις,αυτο φαινεται αλλωστε απο τα φιτνεσαδικα γυμναστηρια που ο μεσος ορος ζωης των εγγραφων νεων μελων που κοιτανε μονο να χασουν....βαρος δεν ξεπερνα το....εξαμηνο η το τριμηνο πριν το δεκαπενταυγουστο

    Στο 4 και στο 5 παλι....μα δυναμη δεν ειναι μονο squats,bench,dead......υπαρχουν κι αλλα και τα ξερεις δεν μιλαω φυσικα για τροχαλιες και μηχανηματα.....μολις αντιμετωπισεις το προβλημα με το ποδια συνεχιζεις στα βασικα

    6 ..οι πενταρες ειναι η βαση στα προγραμματα δυναμης....δεκαετιες τωρα,αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι καποιος κανει μονο δυναμη με πενταρες αλλα και χωρις αυτες δεν νομιζω να υπαρχει καλη εξελιξη

    Ολα τα προγραμματα δυναμης εχουν blocks ,κυκλους,υπερτροφιας,αντοχης,δυναμης τα ξερεις δεν χρειαζεται να τα γραφω παλι, μπορει να σε καλυψουν και στο αισθητικο κομματι που ειναι λογικο να το θελεις.......


    ....παω να κοιμηθω κανα διωρακι γιατι δουλευω νυχτα σημερα....τα λεμε παλι μετα τις 11

  10. #100
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Να πω κι εγώ την ταπεινή και υποκειμενική μου άποψη, με τις πολύ λίγες γνώσεις που διαθέτω:

    Πιστεύω πως δεν γίνεται κάποιος να κάνει τα πάντα. ΚΑΙ δύναμη, ΚΑΙ υπερτροφία, ΚΑΙ aesthetics, KAI αντοχη κλπ. Τουλάχιστον δεν μπορεί να τα κάνει σε καλό επίπεδο.

    Συνεπώς, πρέπει να βάζουμε προτεραιότητες. Όταν κάποιος έχει ως προτεραιότητα το bodybuilding και τα aesthetics(όπως η Κωνσταντίνα), δεν ξέρω αν έχει να ωφεληθεί τόσο πολύ από τα προγράμματα δύναμης(πόσο μάλλον από τη στιγμή που καταφέρνει και δυναμώνει σε εντυπωσιακό βαθμό με higher reps).

    Οι bodybuilders είναι μεγαλύτεροι από τους powerlifters, επειδή δουλεύουν γι αυτό. Oι powerlifters είναι δυνατότεροι από τους bodybuilders, επειδή αυτή είναι η προτεραίοτητά τους. Tα fitness models έχουν τα καλύτερα aesthetics, επειδή γύρω από αυτό περιστρέφεται η προπόνησή τους. Κανένα δεν είναι καλύτερο ή χειρότερο από τα άλλα, απλώς όλα είναι διαφορετικά.

    Ο καθένας πρέπει λοιπόν να κινείται ανάλογα με τον στόχο του. Δεν υπάρχει το ένα πρόγραμμα που είναι τέλειο για όλους.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  11. #101
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by conan1982 View Post
    περιμένω κι εγώ...
    Πάω να φτιάξω σαλατίτσα.
    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Εγώ καλύτερα να μην πω, γιατί θα με διώξετε με τις κλωτσιές!!!
    Χαχαχα όλοι τρώμε και περιμένουμε ποστ από Γιάννη !

  12. #102
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Καταρχην ολοι εχουν τα @@ να κανουν δυναμη,ανεξαρτητως φυλου,ηλικιας κ.λ.π.....
    Εδώ διαφωνώ! Θέλει κότσια να κάνεις μονές και τριάρες με βαριά κιλά, αλλιώς θα το έκαναν όλοι! Δεν είναι εύκολο να κάνεις δύναμη.
    Επίσης πιστεύω πως θέλει κότσια να αντέξεις τη πεινα της γράμμωσης, οπότε respect και σε αυτούς, αλλά με τη γράμμωση ξέρω ότι διαφωνείς εσυ, οπότε δεν συνεχίζω.

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    1 ...αν θα μεινεις απο γονατα με τριαρες και μονες,μαλλον διαφωνω....
    εξαρτάται πως τις εννοείς τις μονές! Εγώ φαντάζομαι ότι και τη τεχνική θα χαλάσω και bounce θα κάνω. Ενώ πχ μέχρι 5άρες, ξέρω λίγο πολύ ποσες έχω ακόμη και σταματάω πριν γινει άσχημο.


    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Επισης αν υποεξασκεις το πανω σωμα σε σχεση με το κατω αυτο εχει κακα αποτελεσματα,οπως και το αντιθετο φυσικα.
    Εδώ έχεις απόλυτο δίκιο και μάλλον όντως το υποεξασκώ. Συνήθως κάνω σπλιτς, είτε 4ήμερα είτε 5ήμερα. Πάντα 2-3 προπονήσεις είναι πάνω σώμα απλά δουλεύω πιο σκληρά ώμους-πλάτη πχ, σε σχέση με στήθος.
    Για το θέμα της αισθητικής, ούτε έχω κόλλημα με τον καθρέφτη ούτε είμαι διατεθειμένη να ρίχνω δουλειά για να φτιάξω ένα σώμα μέσα στο οποίο δεν θα νιώθω καλά. Παίρνω κομματάκια από aesthetics, υπερτροφία και από δύναμη και τα συνδυάζω με τέτοιο τρόπο ώστε να με ικανοποιεί αυτό που κάνω. :)

    Θα θυσίαζα τελείως και την θηλυκότητα και την εικόνα (για τα δικά μου γούστα πάντα) αν ήμουν θαύμα της φύσης στη δύναμη και το πήγαινα επαγγελματικά για να σπάσω ρεκορ.

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Η δυναμη ειναι απο μονη της το ισχυροτερο κινητρο,το να κυνηγας το εαυτο σου να τον ξεπερνας,ειναι κινητρο,να πολεμας με το μυαλο σου τον κακο αραχτο εαυτο σου που ολοι εχουμε ειναι κινητρο....το να κανεις μια ζωη συντηρηση,να κοιτας μονο μη παχυνεις και να εχεις μια αποδεκτα καλη εμφανιση ειναι για καποιους κινητρο και το σεβομαι,για μενα ειναι ο ορισμος της βαρεμαρας....

    αν δε βαζεις στοχους μικρους η μεγαλους για να τους ξεπερνας τοτε δυσκολα συνεχιζεις,
    Συμφωνώ! Αν κυνηγούσα μια αποδεκτά (από τους άλλους) καλή εμφάνιση, δεν θα πήγαινα πρώτα από όλα από τα 50κιλά στα 65κιλά. Θα γινόμουν μονδέλο.
    Δεν είναι ότι δεν έχω στόχους τώρα. Ίσα ίσα. Εχω στόχο να φτάσω τον παλιό εαυτό μου. Διότι δεν δέχομαι, με κομμένο χιαστό και μηνίσκο να ήμουν πιο δυνατή από ότι τώρα που τα "έφτιαξα". Καθώς προχωράω, οι στόχοι πάντα αλλάζουν βέβαια. Αλλιώς βλέπω τα πραγματα τώρα, αλλιώς θα τα βλέπω σε 1 χρόνο αλλιώς σε 10. Εγώ τώρα αρχίζω, εσύ έχεις φαει τα γυμναστήρια με το κουτάλι, γι' αυτό τα βλέπεις από τη δικια σου οπτική.

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post

    Ολα τα προγραμματα δυναμης εχουν blocks ,κυκλους,υπερτροφιας,αντοχης,δυναμης τα ξερεις δεν χρειαζεται να τα γραφω παλι, μπορει να σε καλυψουν και στο αισθητικο κομματι που ειναι λογικο να το θελεις.......
    Μα, δεν αποκλείω να ξανακάνω δύναμη στο μέλλον. Προς το παρον ανεβαινω μια χαρά με 10άρες. Αν κολλήσω, μπορεί να παω σε 5άρες, κτλ. Απλά λεω πως δεν είμαι σε καμία περίπτωση έτοιμη να μπω σε δύναμη.... την Τρίτη . Το αριστερό μου γόνατο το νιώθω σαν να έχει μπετό μέσα.

    Απέχει πολύ από το φυσιολογικό και δεν ξέρω κιόλας αν θα φτιάξει. Ειμαι 6 μήνες και 1 εβδομάδα από το χειρουργείο και πολλοί κοουτς εξωτερικού λένε ότι μπορεί να χρειαστείς 18-24 μήνες μέχρι να φτάσεις τον παλιο εαυτο σου σε δύναμη.

    Οπότε οι στόχοι θα πάνε βλέποντας και κάνοντας.

  13. #103
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post

    Πιστεύω πως δεν γίνεται κάποιος να κάνει τα πάντα. ΚΑΙ δύναμη, ΚΑΙ υπερτροφία, ΚΑΙ aesthetics, KAI αντοχη κλπ. Τουλάχιστον δεν μπορεί να τα κάνει σε καλό επίπεδο.
    .... δεν ξέρω αν έχει να ωφεληθεί τόσο πολύ από τα προγράμματα δύναμης(πόσο μάλλον από τη στιγμή που καταφέρνει και δυναμώνει σε εντυπωσιακό βαθμό με higher reps).


    Ο καθένας πρέπει λοιπόν να κινείται ανάλογα με τον στόχο του. Δεν υπάρχει το ένα πρόγραμμα που είναι τέλειο για όλους.
    Ακριβώς αυτό κάνω! Λίγο δύναμη, λίγο υπερτροφία και λίγο aesthetics. Και δεν κάνω τίποτα σε καλό επίπεδο γιατί απλά δεν έχω το κίνητρο να ζοριστώ για κάποιο από αυτά. Άρχισα να παω γυμναστήριο γιατι ήθελα ένα χόμπι και σαν χομπι το αντιμετωπίζω. Πρώτα όλα τα άλλα, μετά όσος χρόνος και ενέργεια μου απομένει πάνε στο γυμναστήριο.

    Μέχρι στιγμής δεν εχω κανένα παράπονο από τις 10άρες, με δυναμώνουν πολύ καλά. Και μόνο που πήγα από 17/4 στις 22/4 το Single Leg Press από 60 στα 90 κιλά, είμαι παραπάνω από ευχαριστημένη.

  14. #104
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Ωραία συζήτηση :)

    Συμφωνώ με τον Βασίλη. Δεν γίνονται όλα μαζί, αν και η δύναμη με την υπετροφία είναι συμπληρωματικά μέχρι ένα σημείο. Ο bodybuilder θα εστιάσει στο δεύτερο και ο powerlifter στο πρώτο, αλλά άνετα μπορεί κάποιος να βρίσκεται στη μέση. Κι εδώ που τα λέμε τα powerbuilding προγράμματα για τον πολύ πληθυσμό είναι ίσως η καλύτερη επιλογή.

    Στα σημεία της Κωνσταντίνας:
    1. Επειδή όντως η Κωνσταντίνα έχει τα θεματάκια της με την επιγονατίδα, θέλει πολλή προσοχή ο προγραμματισμός και η τεχνική. Προφανώς οι δυνατοί σύνδεσμοι και μυες (και απο τα squat) θα βοηθήσουν κάπως να σταθεροποιηθεί, αλλά υπάρχει ένα σημείο φθίνουσων αποδόσεων, και αυτό το σημείο δεδομένης της περίπτωσης μπορεί να έρθει νωρίτερα απ'ότι αν τα γόνατα ήταν απο μπετόν αρμέ. Έστω δηλαδή οτι ξαναφτάνει τα intermediate/post-novice κιλά. Έχει λόγο να πιέζει συνεχώς το σώμα τόσο απλά για να πάνε +5kg? Μάλλον όχι... Αμφιβάλλω οτι αν κάνει 100kg, τα 105kg θα σταθεροποιήσουν παραπάνω το γόνατο.

    Ο Γιάννης στο τέλος λέει κάτι σωστό: Η προπόνηση με blocks είναι αρκετά καλός τρόπος να προγραμματίσεις το τι θες να κάνεις, είτε αυτό είναι υπερτροφία είτε είναι δύναμη είτε κάτι άλλο. Και αυτό αφορά και τον γενικότερο προγραμματισμό... Μπορείς 6 μήνες να χτίζεις δύναμη, 2 μήνες να κάνεις pick, 2 μήνες έκρηξη 2 μήνες να κάνεις παραπάνω γενική αντοχή (GPP) ή κάποιο άθλημα, κοκ και να τα δουλεύεις λίγο πολύ τα πάντα μέσα στο χρόνο.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  15. #105
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Θα γινόμουν μονδέλο.
    Απο μένα είναι ναι. Να σε δούμε την Πέμπτη και με μαγιό.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  16. #106
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Απο μένα είναι ναι. Να σε δούμε την Πέμπτη και με μαγιό.
    Πασαρέλα με walking lunges στα 30κιλά , αλλιώς παίρνω Χ.

  17. #107
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Πασαρέλα με walking lunges στα 30κιλά , αλλιώς παίρνω Χ.
    Σιγά, κι εγώ έχω κάνει πασαρέλα με walking lunges, δεν λέει κάτι...

    (Sry για το off αλλά αυτή η παρουσιάστρια είναι soft spot)
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  18. #108
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Σιγά, κι εγώ έχω κάνει πασαρέλα με walking lunges, δεν λέει κάτι...

    (Sry για το off αλλά αυτή η παρουσιάστρια είναι soft spot)
    Χαχαααααααααα

    ΣΕ παρακαλώ!! Η Ηλιάνα είναι ΠΟΛΛΑ παραπάνω από μια απλή παρουσιάστρια!

  19. #109
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Εδώ διαφωνώ! Θέλει κότσια να κάνεις μονές και τριάρες με βαριά κιλά, αλλιώς θα το έκαναν όλοι! Δεν είναι εύκολο να κάνεις δύναμη.
    Επίσης πιστεύω πως θέλει κότσια να αντέξεις τη πεινα της γράμμωσης, οπότε respect και σε αυτούς, αλλά με τη γράμμωση ξέρω ότι διαφωνείς εσυ, οπότε δεν συνεχίζω.



    εξαρτάται πως τις εννοείς τις μονές! Εγώ φαντάζομαι ότι και τη τεχνική θα χαλάσω και bounce θα κάνω. Ενώ πχ μέχρι 5άρες, ξέρω λίγο πολύ ποσες έχω ακόμη και σταματάω πριν γινει άσχημο.




    Εδώ έχεις απόλυτο δίκιο και μάλλον όντως το υποεξασκώ. Συνήθως κάνω σπλιτς, είτε 4ήμερα είτε 5ήμερα. Πάντα 2-3 προπονήσεις είναι πάνω σώμα απλά δουλεύω πιο σκληρά ώμους-πλάτη πχ, σε σχέση με στήθος.
    Για το θέμα της αισθητικής, ούτε έχω κόλλημα με τον καθρέφτη ούτε είμαι διατεθειμένη να ρίχνω δουλειά για να φτιάξω ένα σώμα μέσα στο οποίο δεν θα νιώθω καλά. Παίρνω κομματάκια από aesthetics, υπερτροφία και από δύναμη και τα συνδυάζω με τέτοιο τρόπο ώστε να με ικανοποιεί αυτό που κάνω. :)

    Θα θυσίαζα τελείως και την θηλυκότητα και την εικόνα (για τα δικά μου γούστα πάντα) αν ήμουν θαύμα της φύσης στη δύναμη και το πήγαινα επαγγελματικά για να σπάσω ρεκορ.



    Συμφωνώ! Αν κυνηγούσα μια αποδεκτά (από τους άλλους) καλή εμφάνιση, δεν θα πήγαινα πρώτα από όλα από τα 50κιλά στα 65κιλά. Θα γινόμουν μονδέλο.
    Δεν είναι ότι δεν έχω στόχους τώρα. Ίσα ίσα. Εχω στόχο να φτάσω τον παλιό εαυτό μου. Διότι δεν δέχομαι, με κομμένο χιαστό και μηνίσκο να ήμουν πιο δυνατή από ότι τώρα που τα "έφτιαξα". Καθώς προχωράω, οι στόχοι πάντα αλλάζουν βέβαια. Αλλιώς βλέπω τα πραγματα τώρα, αλλιώς θα τα βλέπω σε 1 χρόνο αλλιώς σε 10. Εγώ τώρα αρχίζω, εσύ έχεις φαει τα γυμναστήρια με το κουτάλι, γι' αυτό τα βλέπεις από τη δικια σου οπτική.



    Μα, δεν αποκλείω να ξανακάνω δύναμη στο μέλλον. Προς το παρον ανεβαινω μια χαρά με 10άρες. Αν κολλήσω, μπορεί να παω σε 5άρες, κτλ. Απλά λεω πως δεν είμαι σε καμία περίπτωση έτοιμη να μπω σε δύναμη.... την Τρίτη . Το αριστερό μου γόνατο το νιώθω σαν να έχει μπετό μέσα.

    Απέχει πολύ από το φυσιολογικό και δεν ξέρω κιόλας αν θα φτιάξει. Ειμαι 6 μήνες και 1 εβδομάδα από το χειρουργείο και πολλοί κοουτς εξωτερικού λένε ότι μπορεί να χρειαστείς 18-24 μήνες μέχρι να φτάσεις τον παλιο εαυτο σου σε δύναμη.

    Οπότε οι στόχοι θα πάνε βλέποντας και κάνοντας.
    Η εννοια ''κοτσια'' ειναι πολλες φορες σχετικη και ο καθενας την εχει καπως αλλιως στο μυαλο του!!!
    Αν σου αρεσει κατι,τα κοτσια τα βρισκεις για να το κανεις,αν δε σου αρεσει βρισκεις....δικαιολογιες!!
    Διαφωνω με τη γραμμωση και τη ασκηση για την εικονα,αλλα σεβομαι και εκτιμω οσους το κανουν,αν τους αρεσει,αν ειναι ο στοχος τους και οχι αυτους που το κανουν γιατι το προσταζει η ''μοδα'' η μαζα και τα δηθεν προτυπα.
    Αν γουσταρεις να γραμμωνεις οσο και να πεινας θα γουσταρεις και τη πεινα,θα υποφερεις αλλα θα σου αρεσει....δεν ξερω αν γινεται αντιληπτο με το γραπτο λογο,αλλα ετσι το βλεπω εγω.

    Το δυσκολοτερο βεβαια ειναι να βρει καποιος τη κλιση του,τι του ταιριαζει και φυσικα πανευκολο να βρει μια ετοιμη ''συνταγη'' που κανουν οι πολλοι και να το ακολουθει

    Οι μονες επαναληψεις χρειαζονται κυριως στο powerlifting,γενικα σε ενα προγραμμα δυναμης δεν νομιζω να ειναι απαραιτητες...........,απο τα λιγα που ξερω,σε αυτο το αθλημα.
    Το προγραμμα του Wendler που ακολουθω,δεν εχει καθολου μονες(παρα μονο στο template του για powerlifting) και χαρακτηριστικα γραφει
    5/3/1 is set up to allow you to break a variety of repetition records throughout the year. Notice that it's "rep records" and not "one-rep max." Most people live and die by their one-rep max. To me, this is foolish and short sighted.

    If your squat goes from 225 x 6 to 225 x 9, you've gotten stronger.

    Θα συμφωνησω με αυτο που λες οτι αν κυνηγας τις μονες,θα χασεις στη τεχνικη,ισχυει αν κυνηγας τα νουμερα και οχι την ουσια...

    Οσον αφορα τις πιεσεις παγκου που δεν πολυκανεις....ξερεις υπαρχουν πολλοι αθλητες δυναμης,αλλων δυναμικων αθληματων(παλαιστες,ριπτες,αρσιβαριστες κ.λ.π) που δεν τις εχουν και σε ιδιαιτερη εκτιμηση....

    ....το γονατο θα φτιαξει,η περιπτωση ηταν δυσκολη και θελει χρονο



    .....α και ποια ειναι η Ηλιαννα η παρουσιαστρια???
    Last edited by Mikelangelo; 24-04-19 at 02:49.

  20. #110
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Η εννοια ''κοτσια'' ειναι πολλες φορες σχετικη και ο καθενας την εχει καπως αλλιως στο μυαλο του!!!
    Αν σου αρεσει κατι,τα κοτσια τα βρισκεις για να το κανεις,αν δε σου αρεσει βρισκεις....δικαιολογιες!!
    Διαφωνω με τη γραμμωση και τη ασκηση για την εικονα,αλλα σεβομαι και εκτιμω οσους το κανουν,αν τους αρεσει,αν ειναι ο στοχος τους και οχι αυτους που το κανουν γιατι το προσταζει η ''μοδα'' η μαζα και τα δηθεν προτυπα.
    Αν γουσταρεις να γραμμωνεις οσο και να πεινας θα γουσταρεις και τη πεινα,θα υποφερεις αλλα θα σου αρεσει....δεν ξερω αν γινεται αντιληπτο με το γραπτο λογο,αλλα ετσι το βλεπω εγω.
    Ναι κατάλαβα ακριβώς τι λες ! Ίσως έπρεπε να απαντήσω ότι η δύναμη δεν μου είναι αρκετά σημαντική ώστε να την κυνηγήσω και μαζί της να πάρω και τα ρίσκα που έρχονται με αυτή.

    Ενώ οι 10άρες, που και αυτές έχουν ρίσκο προφανώς, είναι πιο κοντά σε αυτό που με γεμίζει σαν ανθρωπο.

    Όταν μου είπες " ένα σωστό και δομημένο προγραμμα δύναμης " νόμιζα εννοουσες 5άρες , 3άρες, μονές.
    Από την άποψη "αν 225x6 γινει 225x9 δυνάμωσες" , ναι, με αυτή τη λογική κινούμαι και τώρα.

    Δόμηση και οργάνωση όντως δεν υπάρχει και δεν το πιέζω. Προς το παρον με νοιαζει μονο να μην χανω προπονήσεις και να παω στο γυμναστήριο.

    Για τον πάγκο μου τώρα. Εχω διάφορες επιλογές. Μπορώ να κανω πχ με λιγοτερα κιλά και πιο συχνά. Μπορω να παραμελήσω τον οριζόντιο και να ανεβασω επικλινή ενα τσικ, αφού " γεμίζει" πιο πάνω και δινει πιο θηλυκο αποτελεσμα.

    Μπορεί να ξυπνήσω μια μέρα και να πω, πάμε να τετραγωνίσουμε ζήτω η δύναμη.

    Γενικα όταν λέμε δυναμη έχω τον πάγκο μαζι με squat και deadlift στο μυαλό μου...

    Για την Ηλιάνα τον Αχιλλέα να ρωτήσεις που έχει και soft spot γι αυτή
    Last edited by Konstantina91; 24-04-19 at 05:49.

  21. #111
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Καλημερα Κωνσταντινα.....εγω σε λιγο παω για υπνο

    .....η δυναμη ειναι σιγουρα μια γενικη εννοια,για μενα πριν 30 χρονια ηταν και ισως ειναι το clean and jerk και το snatch,για τους strongmen ειναι να πετανε κορμους,να τραβανε φορτηγα,να σπρωχνουν αυτα τα περιεργα κατασκευασματα φορτωμενα με κιλα,να κανουν deadlift σε αυτοκινητα κ.λ.π
    Αυτο που υποστηριζει ο Wendler με τις επαναληψεις δεν το πιστευα πριν κανω το προγραμμα του....αναθεωρησα αμεσως μολις ειδα σε μενα τη διαφορα.

    Στον παγκο ειμαι καπως μπερδεμενος τι ταιριαζει σε σας τις γυναικες,αν το παμε καθαρα παουερλιφτεραδικα,εχετε την ευελιξια να κανετε καλο arch και να εκτελειται σωστα την ασκηση,
    οσο για το ¨γεμισμα¨δεν ξερω
    ....εξαρταται το σχημα και το μεγεθος του στηθους για να πουμε τι του ταιριαζει......επικλινης η οριζοντιος!!



    Αχιλλεα ποια ειναι αυτη η Ηλιαννα....επιτελους??

  22. #112
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Η εννοια ''κοτσια'' ειναι πολλες φορες σχετικη και ο καθενας την εχει καπως αλλιως στο μυαλο του!!!
    Αν σου αρεσει κατι,τα κοτσια τα βρισκεις για να το κανεις,αν δε σου αρεσει βρισκεις....δικαιολογιες!!
    Διαφωνω με τη γραμμωση και τη ασκηση για την εικονα,αλλα σεβομαι και εκτιμω οσους το κανουν,αν τους αρεσει,αν ειναι ο στοχος τους και οχι αυτους που το κανουν γιατι το προσταζει η ''μοδα'' η μαζα και τα δηθεν προτυπα.
    Αν γουσταρεις να γραμμωνεις οσο και να πεινας θα γουσταρεις και τη πεινα,θα υποφερεις αλλα θα σου αρεσει....δεν ξερω αν γινεται αντιληπτο με το γραπτο λογο,αλλα ετσι το βλεπω εγω.

    Το δυσκολοτερο βεβαια ειναι να βρει καποιος τη κλιση του,τι του ταιριαζει και φυσικα πανευκολο να βρει μια ετοιμη ''συνταγη'' που κανουν οι πολλοι και να το ακολουθει
    Μα και οι μεν και οι δεν για την εικόνα το κάνουν (γιατί υποσυνείδητα τουλάχιστον το προστάζει η μόδα), ανεξάρτητα αν τους αρέσει ή όχι.

    Ασφαλώς και δεν είναι κακό αυτό. Κακό (για εμένα) είναι μόνο η υπερβολή. Τι εννοώ ως υπερβολή; Να "ξεσκίζονται" αυτοί που ακολουθούν τη μόδα να φτιάξουν το σώμα τους όσο πιο γρήγορα γίνεται με τη βοήθεια της...χημείας (και δεν θα αναφερθώ εδώ σε απαγορευμένα αναβολικά, αλλά σε "νόμιμα"...αναβολικά που χρησιμοποιεί ο μέσος ασκούμενος όπως προεξασκητικά κ.λπ. και ένα σωρό άλλα προϊόντα που αναβολίζουν τον οργανισμό για να ανταπεξέρχεται ευκολότερα στην προπόνηση και στην αποκατάσταση). Ασφαλώς μετά από ένα διάστημα οι περισσότεροι τα παρατάνε και επιστρέφουν φτου και από την αρχή. Ποιο ήταν το νόημα σε όλο αυτό; Κανένα. Απλώς πέταξαν λεφτά χωρίς λόγο.

    Το θέμα είναι να κάνει ο οποιοσδήποτε την προπόνηση δύναμης ή γράμμωσης ή ότι άλλο επιθυμεί όσο πιο φυσικά γίνεται (με διατροφή και άσκηση και κανένα συμπλήρωμα το πολύ εφ' όσον δυσκολεύεται να καλύψει το πλάνο της διατροφής του) με συνέπεια και να το καθιερώσει ως τρόπο ζωής για να έχει νόημα ως...τα βαθιά γεράματα αυτό που κάνει. Κι ας μην γίνει ποτέ σαν τον Σβάρτζενέγκερ ή να φτάσει τα επίπεδα δύναμης ενός strongman.
    Last edited by Berlyn; 24-04-19 at 11:37.

  23. #113
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Για την Ηλιάνα τον Αχιλλέα να ρωτήσεις που έχει και soft spot γι αυτή
    χαχα οκ

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Αχιλλεα ποια ειναι αυτη η Ηλιαννα....επιτελους??
    https://www.youtube.com/watch?v=rGN-dY_TK84

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Το θέμα είναι να κάνει ο οποιοσδήποτε την προπόνηση δύναμης ή γράμμωσης ή ότι άλλο επιθυμεί όσο πιο φυσικά γίνεται (με διατροφή και άσκηση και κανένα συμπλήρωμα το πολύ εφ' όσον δυσκολεύεται να καλύψει το πλάνο της διατροφής του) με συνέπεια και να το καθιερώσει ως τρόπο ζωής για να έχει νόημα ως...τα βαθιά γεράματα αυτό που κάνει.
    Παλιότερα θα συμφωνούσα κι εγώ αλλά τώρα όχι. Ας πάρει ο καθένας ό,τι θέλει. Καλά για τα συμπληρώματα δε το συζητάμε, αλλά και PEDs να παίρνει δε μας πέφτει λόγος. Αρκεί να είναι ανοιχτός σε αυτό και να μη το παίζει natural που έγινε έτσι με μπρόκολο και ψάρι. Και επίσης να μην αγωνίζεται σε ομοσπονδία/άθλημα που υπάρχουν natural. Αν κάνει αυτά τα 2, ας πεθάνει ευτυχισμένος στα 35 απο καρδιακή προσβολή αν αυτό τον γεμίζει και ας παίρνει όλη την testo του κόσμου.

    Κωνσταντίνα πάλι σόρυ για τα off, θα ψάχνεις τις προπονήσεις σου με τα κάλια στο ίδιο σου το log
    Last edited by Achillezzz; 24-04-19 at 11:52.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  24. #114
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post

    Κωνσταντίνα πάλι σόρυ για τα off, θα ψάχνεις τις προπονήσεις σου με τα κάλια στο ίδιο σου το log
    Συνεχίστε όσο θέλετε παιδιά, κανένα πρόβλημα. Ετσι και αλλιως εγώ τις γραφω κ σε τετράδιο τις προπονήσεις. Ωραίο είναι να γινεται καμια συζήτηση που κ που

  25. #115
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Καλημερα Κωνσταντινα.....εγω σε λιγο παω για υπνο

    .....η δυναμη ειναι σιγουρα μια γενικη εννοια,για μενα πριν 30 χρονια ηταν και ισως ειναι το clean and jerk και το snatch,για τους strongmen ειναι να πετανε κορμους,να τραβανε φορτηγα,να σπρωχνουν αυτα τα περιεργα κατασκευασματα φορτωμενα με κιλα,να κανουν deadlift σε αυτοκινητα κ.λ.π
    Αυτο που υποστηριζει ο Wendler με τις επαναληψεις δεν το πιστευα πριν κανω το προγραμμα του....αναθεωρησα αμεσως μολις ειδα σε μενα τη διαφορα.

    Στον παγκο ειμαι καπως μπερδεμενος τι ταιριαζει σε σας τις γυναικες,αν το παμε καθαρα παουερλιφτεραδικα,εχετε την ευελιξια να κανετε καλο arch και να εκτελειται σωστα την ασκηση,
    οσο για το ¨γεμισμα¨δεν ξερω
    ....εξαρταται το σχημα και το μεγεθος του στηθους για να πουμε τι του ταιριαζει......επικλινης η οριζοντιος!!
    Καλημέρα Γιάννη ! Λογικά τωρα θα ξυπνάς πάλι

    Εγώ με τα λόγια του Wendler πορεύομαι από την αρχή. Είναι αργός τρόπος να ανεβαινεις σε δύναμη και προφανώς και δεν θα ανέβεις τόσο γρήγορα όσο με άλλα προγράμματα αλλά προσωπικά με βολεύει πολύ!

    Το στήθος στις γυναικες είναι θεμα γούστου. Για εμένα επιλέγω ναι μεν να το γυμνάζω αλλά επειδή είμαι ευχαριστημένη με το πως ειναι, προσπαθώ να μην πάρει άλλο μέγεθος. Πιθανά να με παίρνει να ανεβάσω ένα τσικ ακόμη δύναμη, σίγουρα όμως όχι πολύ αφού μακροχρόνια, θα φανούν τα αποτελέσματα.

  26. #116
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Καλημερα Κωνσταντινα,Αχιλλεα,Βerlyn και σε οσους διαβαζουν το thread και μη!!!
    .......ζητω συγγνωμη αν εχουμε ξεχειλωσει το log σου,αλλα η κουβεντα αποκταει ενδιαφερον.
    Berlyn το θεμα στεροειδη,ειναι μεγαλο και δυσκολα αναλυεται γραπτα,θα συμφωνησω απολυτα με αυτα που γραφει κι ο Αχιλλεας.
    Θα συμφωνησω ομως για αυτο που λες για τους ερασιτεχνες,θα προσθεσω επισης οτι οι ερασιτεχνες ειναι αυτοι που πληρωνουν το μεγαλυτερο τιμημα της αλογιστης χρησης των στεροειδων,η ασχετοσυνη,η ημιμαθεια ειναι απο τους σοβαροτερους λογους




    Αχιλλεα .....ποσο κριμα μια τοσο ομορφη γυναικα να εχει τοσο απαισιο χαρακτηρα

  27. #117
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Σήμερα :

    Lat Pulldowns
    1x10* 30kg
    1x10*35kg
    3x 12/10/10 *40kg

    Barbell rows
    1x10*40kg
    3x 10/10/8 * 50kg

    Incline bench
    1x12 * 35kg
    3x10 * 40kg

    Shoulder Lateral raises
    4x10/10/10/8 * (8+8) kg

    Bicep curls ( ένα ένα χέρι)
    2x 10/9 * 10kg
    2x10 * 8kg

    Rear delt rows
    4x 12/10/10/8 * ( 10+10) kg

    Tricep extentions ( σκοινί)
    3x12 * 25kg
    Last edited by Konstantina91; 24-04-19 at 21:51.

  28. #118
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Πολυ καλή!! Δεν γινεται να μην σχολιασω την πολυ καλη επιδοση σε επικλινη και κωπηλατικη!!

  29. #119
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Μπραβο Κωνσταντινα!!
    Λιγο περιεργη η σειρα που κανεις τις ασκησεις,αλλα εντυπωσιακο που κανεις 3Χ10 με 40 κιλα στον επικλινη μετα τα 3 βαρια με 50 στην κωπηλατικη!!!

  30. #120
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Ευχαριστώ παιδιά!!

    Γιάννη, η σειρά ήταν όντως χάλια αλλά ηταν και η πρώτη φορά που έκανα όλο το πάνω σωμα μαζι :p

    Και μάλιστα όταν έκανα τρικεφάλους στο τελος, με ενημέρωσε ένα παιδί ότι υπάρχει ένα γυμναστήριο στη πόλη που θα ειναι ανοιχτό μεχρι το Μ. Σαββατο.


 
Page 4 of 19 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •