Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 19 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 121 to 150 of 567

Thread: K' log

  1. #121
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Καλημερα!!!
    ΑΑΑ ετσι εξηγηται η ανακατωσουρα.........μα καλα σε ποια πολη εισαι ....εδω σχεδον ολα ειναι ανοιχτα μεχρι το Μ.Σαββατο.
    Βεβαια σ?αυτο που παω εγω στο Βυρωνα,ειναι κλειστα Δευτερα,Τριτη,Τεταρτη

  2. #122
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Καλημερα!!!
    ΑΑΑ ετσι εξηγηται η ανακατωσουρα......
    Αγχώθηκα ότι δεν θα προλάβω και τα έκανα όλα μαζι

    Και με άγχωνε και το πόδι γιατι από Μ. Πέμπτη ως τη Τριτη θα είχε καθοδική πορεία... Αλλά τελικά θα βολευτώ!

    Πρέπει να αναφέρω οπωσδήποτε και τη ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά που έχω δει αυξάνοντας τη δόση του MSM .
    Αρχισα να παίρνω εκτός από τα 500mg που μου παρειχε το συμπλήρωμα γλυκοζαμίνης-χονδοιτινης- Msm , άλλα 1800mg MSM έξτρα.

    Μέσα σε πολύ λίγες μέρες ( 2-3 μόνο) εξαφανίστηκαν τα κρακ κρακ από το γόνατο. Εχω εντυπωσιαστεί!

    Μπορώ πλέον να κάνω bodyweight squat χωρις προθέρμανση και χωρις να τρίζει το γονατάκι οποιαδήποτε στιγμή της μέρας

  3. #123
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ζηλευω που βρηκες ανοιχτο γυμναστηριο!!

    Πολυ καλο νεο αυτο με το ποδι!! Αντε συντομα και με μπαρα!!!

  4. #124
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Γιατί όχι σύντομα με...αλτήρες;

  5. #125
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    χαχα οκ



    https://www.youtube.com/watch?v=rGN-dY_TK84



    Παλιότερα θα συμφωνούσα κι εγώ αλλά τώρα όχι. Ας πάρει ο καθένας ό,τι θέλει. Καλά για τα συμπληρώματα δε το συζητάμε, αλλά και PEDs να παίρνει δε μας πέφτει λόγος. Αρκεί να είναι ανοιχτός σε αυτό και να μη το παίζει natural που έγινε έτσι με μπρόκολο και ψάρι. Και επίσης να μην αγωνίζεται σε ομοσπονδία/άθλημα που υπάρχουν natural. Αν κάνει αυτά τα 2, ας πεθάνει ευτυχισμένος στα 35 απο καρδιακή προσβολή αν αυτό τον γεμίζει και ας παίρνει όλη την testo του κόσμου.

    Κωνσταντίνα πάλι σόρυ για τα off, θα ψάχνεις τις προπονήσεις σου με τα κάλια στο ίδιο σου το log
    Σωστή η τοποθέτησή σου. Δεν μας πέφτει λόγος σίγουρα για οτιδήποτε θελήσει ο καθένας να πάρει ακόμα και χλωρίνη για να αυτοκτονήσει. Δική του είναι η ζωή. Όμως δεν παύει να αποτελεί με βάση την κοινή λογική κάτι το...κακό και αυτοκαταστροφικό και άξιο σχολιασμού, ασφαλώς αρνητικά, εφ' όσον σαν άνθρωποι έχουμε μυαλό με κρίση και είναι λυπηρό να βλέπεις συνανθρώπους σου να κάνουν καταχρήσεις που επιβαρύνουν την υγεία τους (είτε γνωρίζοντας το αντίκτυπο είτε όχι).

    Υ.γ. Κωνσταντίνα ευχαριστούμε για την ανοχή.
    Last edited by Berlyn; 25-04-19 at 12:10.

  6. #126
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    ......και σε μενα εχει κανει δουλεια το συμπληρωμα που χρησιμοποιω......και δεν το πιστευα για να ειμαι ειλικρινης
    ....μετα απο ενα 4 μηνο που παιρνω υπαρχει σημαντικη βελτιωση
    .....χοντρικα ....900 mg msm,1200 γλυκοζαμινη και 1000 χονδροιτινη

  7. #127
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Ζηλευω που βρηκες ανοιχτο γυμναστηριο!!

    Πολυ καλο νεο αυτο με το ποδι!! Αντε συντομα και με μπαρα!!!
    Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη! Λίγη προσπάθεια ακόμη και μετα δοκιμή με μπάρα !

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    ......και σε μενα εχει κανει δουλεια το συμπληρωμα που χρησιμοποιω......και δεν το πιστευα για να ειμαι ειλικρινης
    ....μετα απο ενα 4 μηνο που παιρνω υπαρχει σημαντικη βελτιωση
    .....χοντρικα ....900 mg msm,1200 γλυκοζαμινη και 1000 χονδροιτινη
    Πραγματικά και εγώ θεωρησα ότι η αλλαγή ήταν placebo! Αλλά όντως το τριξιμο έχει εξαφανιστεί τις τελευταιες εβδομάδες!

  8. #128
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Γιατί όχι σύντομα με...αλτήρες;
    Παραπονιάρη Berlyn, δεν έχω προτείνει τίποτα χωρις να το δοκιμάσω πρώτα στον εαυτό μου και να δω αποτελέσματα.

    Οι αλτήρες και οι single leg ασκήσεις είχαν και θα έχουν ξεχωριστή θέση στη καρδιά μου. Είναι άλλωστε έκδηλο από τις προπονήσεις μου.

    Δυστυχώς ένα υγιές γόνατο και ένα γόνατο που έχει μέσα .... βίδες , διαφέρουν. Οπότε μετά από μια εγχείρηση είναι σοφό να ακολουθήσει σταδιακή επιβάρυνση από την ευκολότερη προς τη δυσκολότερη άσκηση.

    Πρώτα squat λοιπον, μετά split squat με αλτήρες.

  9. #129
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Πρέπει να αναφέρω οπωσδήποτε και τη ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά που έχω δει αυξάνοντας τη δόση του MSM .
    Αρχισα να παίρνω εκτός από τα 500mg που μου παρειχε το συμπλήρωμα γλυκοζαμίνης-χονδοιτινης- Msm , άλλα 1800mg MSM έξτρα.

    Μέσα σε πολύ λίγες μέρες ( 2-3 μόνο) εξαφανίστηκαν τα κρακ κρακ από το γόνατο. Εχω εντυπωσιαστεί!
    Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Πιστεύεις είναι απο το msm?
    Παίρνεις 2.3 γραμμάρια την ημέρα? Κι εγώ σκεφτόμουν να την αυξήσω, αλλά εμένα το συμπλήρωμα έχει και τα 3 μέσα και δεν ξέρω αν έχει παρενέργειες η γλυκοζαμίνη & η χονδροιτίνη σε τέτοεις ποσότητες.

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Σωστή η τοποθέτησή σου. Δεν μας πέφτει λόγος σίγουρα για οτιδήποτε θελήσει ο καθένας να πάρει ακόμα και χλωρίνη για να αυτοκτονήσει. Δική του είναι η ζωή. Όμως δεν παύει να αποτελεί με βάση την κοινή λογική κάτι το...κακό και αυτοκαταστροφικό και άξιο σχολιασμού, ασφαλώς αρνητικά, εφ' όσον σαν άνθρωποι έχουμε μυαλό με κρίση και είναι λυπηρό να βλέπεις συνανθρώπους σου να κάνουν καταχρήσεις που επιβαρύνουν την υγεία τους (είτε γνωρίζοντας το αντίκτυπο είτε όχι).

    Υ.γ. Κωνσταντίνα ευχαριστούμε για την ανοχή.
    Τι να σου πω ρε φίλε, πρωταθλητισμό δεν κάνει κανείς για λόγους υγείας...

    Εδω που τα λέμε υπάρχει μια δαιμονοποίηση και ταμπoύ για τα αναβολικά. Aν δηλαδή βρεις έναν bodybuilder που είναι καπνιστής ή (την) πίνει τακτικά, οκ λυπάσαι αλλά στα @@ κιόλας, τουλάχιστον λες γυμνάζεται... Αν όμως είναι σε κύκλο με τεστο κλπ είναι ξαφνικά freak και κινδυνεύει να πεθάνει. Όλα κάνουν κακό, το καθένα με το ρίσκο του. Σαν αθλητής δεν θα το έκανα ποτέ, αλλά σαν καταναλωτής όταν βλέπω επαγγελματίες δεν με ενοχλεί καθόλου. Ό,τι θέλουν ας πάρουν αρκεί να είναι γνωστό.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  10. #130
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Πιστεύεις είναι απο το msm?
    Παίρνεις 2.3 γραμμάρια την ημέρα? Κι εγώ σκεφτόμουν να την αυξήσω, αλλά εμένα το συμπλήρωμα έχει και τα 3 μέσα και δεν ξέρω αν έχει παρενέργειες η γλυκοζαμίνη & η χονδροιτίνη σε τέτοεις ποσότητες.

    Μόνο αν πάρεις σκέτο MSM ξεχωριστά Αχιλλέα. Ναι, εγώ παίρνω 2,3g MSM την μέρα.

    Είμαι βέβαιη γιατι ήταν η μονη παράμετρος που άλλαξα το MSM. Προπονησεις ίδιες ασκήσεις ίδια κιλά, τα άλλα συμπληρωματα όλα ίδια.

    Επίσης, θεωρώ πως δεν ξεγελάστηκα γιατί ήταν ενόχληση μαζι με ήχο. Στον ήχο δεν μπορεις να έχεις placebo, ή ακους κρακ ή δεν ακους.

    Τώρα τι να σου πω, θα δοκιμάσω και στη μάνα μου να δω τι θα μου πει

    Πάντως 2+ γραμμάρια αν το ψαξεις είναι καλά ανεκτά, ίσως ειναι και λίγα, το έχω ψαξει προφανως πριν το κανω

  11. #131
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    ......εχεις δικιο Κωνσταντινα,το ιδιο ακριβως μου ειπε και ο ορθοπεδικος μου....στο msm μπορεις να παρεις και 2 γραμμαρια....φαντασου εγω που ειμαι σχεδον τα διπλασια κιλα απο σενα ,μου εκαναν δουλεια τα 900 mg.
    Τα αλλα δυο θελουν λιγο προσοχη γιατι δημιουργουν καποιες στομαχικες παρενεργειες λογω του οτι ειναι απο ψαρι και οστρακοειδη αν δε κανω λαθος.........τη προτεινομενη δοσολογια την ειχε γραψει καπου ο Musclemar, το ειπα στο γιατρο και συμφωνησε.

  12. #132
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Σε κάτι έρευνες που έψαχνα βρήκα ότι εχει χρησιμοποιηθει έως και 6γρ την μέρα για οστεοαρθρίτιδα , για 12 εβδομάδες.

    Οπότε νομιζω καλώς προτεινονται τα 2γρ. Σίγουρα θα εβλεπα αποτέλεσμα και με λιγότερα μακροπρόθεσμα, αλλά είπα να το δοκιμάσω μιας και βρισκότανε στο σπίτι και δεν είχα να χάσω κάτι!

    Λεω να το κάνω κυκλο, μετά από 2-3 μήνες σ αυτή τη δοσολογία θα κάνω ενα off. :)

    Σε μερικους μήνες θα έχω πιο ολοκληρωμενη αποψη!

  13. #133
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post



    Τι να σου πω ρε φίλε, πρωταθλητισμό δεν κάνει κανείς για λόγους υγείας...

    Εδω που τα λέμε υπάρχει μια δαιμονοποίηση και ταμπoύ για τα αναβολικά. Aν δηλαδή βρεις έναν bodybuilder που είναι καπνιστής ή (την) πίνει τακτικά, οκ λυπάσαι αλλά στα @@ κιόλας, τουλάχιστον λες γυμνάζεται... Αν όμως είναι σε κύκλο με τεστο κλπ είναι ξαφνικά freak και κινδυνεύει να πεθάνει. Όλα κάνουν κακό, το καθένα με το ρίσκο του. Σαν αθλητής δεν θα το έκανα ποτέ, αλλά σαν καταναλωτής όταν βλέπω επαγγελματίες δεν με ενοχλεί καθόλου. Ό,τι θέλουν ας πάρουν αρκεί να είναι γνωστό.
    Κοίτα, στο αρχικό μου ποστ ξεχώρισα έμμεσα τους πρωταθλητές με τον μέσο ασκούμενο ξεχωρίζοντας τα απαγορευμένα αναβολικά με τα νόμιμα αναβολικά. Αναφέρθηκα περισσότερο στον απλό τύπο που θα πάει στο γυμναστήριο για να κάνει 5-6 ασκήσεις για 1-1,5 ώρα για να φτιάξει σώμα ή να δυναμώσει και παρ' όλα αυτά κρίνει πως χρειάζεται ένα σωρό συμπληρώματα με νιτρικά, κιτρουλίνη και άλλα προεξασκητικά για να βγάλει την προπόνηση και άλλα τόσα για την αποκατάσταση. Βλέπουμε εδώ πως ο μέσος αθλούμενος οδηγείται στον προθάλαμο και για τα απαγορευμένα αναβολικά.

    Γενικά πολύ χημεία και φυσικά αυτοί που τρίβουν τα χέρια τους από οικονομική ικανοποίηση ποσώς τους ενδιαφέρει η υγεία των καταναλωτών. Αυτό το βλέπουμε από εταιρείες τροφίμων που υποτίθεται ελέγχονται από τον εφετ πόσο μάλλον από εταιρείες που δεν ελέγχονται από κανέναν φορέα.

  14. #134
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .....και μενα βρισκοτανε στο σπιτι δυο μπουκαλια,αυτο το μουρουνολαδο..το πηρε η γυναικα μου για τα παιδια και ουτε το πλησιασαν...και για να μη παει χαμενο τα ηπια ολα κατι θα εκαναν κι αυτα

  15. #135
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Παραπονιάρη Berlyn, δεν έχω προτείνει τίποτα χωρις να το δοκιμάσω πρώτα στον εαυτό μου και να δω αποτελέσματα.

    Οι αλτήρες και οι single leg ασκήσεις είχαν και θα έχουν ξεχωριστή θέση στη καρδιά μου. Είναι άλλωστε έκδηλο από τις προπονήσεις μου.

    Δυστυχώς ένα υγιές γόνατο και ένα γόνατο που έχει μέσα .... βίδες , διαφέρουν. Οπότε μετά από μια εγχείρηση είναι σοφό να ακολουθήσει σταδιακή επιβάρυνση από την ευκολότερη προς τη δυσκολότερη άσκηση.

    Πρώτα squat λοιπον, μετά split squat με αλτήρες.
    Προσωπικά, η αποκλειστική χρήση αλτήρων στο ξεκίνημά μου (πολλά χρόνια πριν) [πάντα γυμναζόμουν σπίτι και ήταν η πρώτη μου αγορά] δεν απέδωσαν σημαντικούς καρπούς. Ασφαλώς παρατήρησα μία διαφορά σε σχέση με πριν που δεν έκανα καθόλου αλλά δεν ήταν αυτό που περίμενα. Το μονόζυγο, δίζυγο και η μπάρα με βοήθησαν περισσότερο...
    Last edited by Berlyn; 25-04-19 at 14:23.

  16. #136
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Αγχώθηκα ότι δεν θα προλάβω και τα έκανα όλα μαζι

    Και με άγχωνε και το πόδι γιατι από Μ. Πέμπτη ως τη Τριτη θα είχε καθοδική πορεία... Αλλά τελικά θα βολευτώ!

    Πρέπει να αναφέρω οπωσδήποτε και τη ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά που έχω δει αυξάνοντας τη δόση του MSM .
    Αρχισα να παίρνω εκτός από τα 500mg που μου παρειχε το συμπλήρωμα γλυκοζαμίνης-χονδοιτινης- Msm , άλλα 1800mg MSM έξτρα.

    Μέσα σε πολύ λίγες μέρες ( 2-3 μόνο) εξαφανίστηκαν τα κρακ κρακ από το γόνατο. Εχω εντυπωσιαστεί!

    Μπορώ πλέον να κάνω bodyweight squat χωρις προθέρμανση και χωρις να τρίζει το γονατάκι οποιαδήποτε στιγμή της μέρας
    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Μόνο αν πάρεις σκέτο MSM ξεχωριστά Αχιλλέα. Ναι, εγώ παίρνω 2,3g MSM την μέρα.

    Είμαι βέβαιη γιατι ήταν η μονη παράμετρος που άλλαξα το MSM. Προπονησεις ίδιες ασκήσεις ίδια κιλά, τα άλλα συμπληρωματα όλα ίδια.

    Επίσης, θεωρώ πως δεν ξεγελάστηκα γιατί ήταν ενόχληση μαζι με ήχο. Στον ήχο δεν μπορεις να έχεις placebo, ή ακους κρακ ή δεν ακους.

    Τώρα τι να σου πω, θα δοκιμάσω και στη μάνα μου να δω τι θα μου πει

    Πάντως 2+ γραμμάρια αν το ψαξεις είναι καλά ανεκτά, ίσως ειναι και λίγα, το έχω ψαξει προφανως πριν το κανω


    Ok Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, πάω να καταπιώ κι εγώ άλλα 2 χάπια.
    Last edited by Achillezzz; 25-04-19 at 14:36.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  17. #137
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Προσωπικά, η αποκλειστική χρήση αλτήρων στο ξεκίνημά μου (πολλά χρόνια πριν) [πάντα γυμναζόμουν σπίτι και ήταν η πρώτη μου αγορά] δεν απέδωσαν σημαντικούς καρπούς. Ασφαλώς παρατήρησα μία διαφορά σε σχέση με πριν που δεν έκανα καθόλου αλλά δεν ήταν αυτό που περίμενα. Το μονόζυγο, δίζυγο και η μπάρα με βοήθησαν περισσότερο...
    Τι να σου πω , το δικό μου σώμα οποιαδήποτε πολυαρθρική αντιμετωπισω σοβαρά ( είτε με μπάρα, είτε με αλτήρα) νιώθω ότι δουλεύει. Ισα ισα, με αλτήρες πετυχαινω καλύτερο mind muscle connection.

    Τώρα για το άλλο που λες δεν πολυκατάλαβα τι εννοείς.

    Λες ότι τα προεξασκητικά είναι νόμιμο αναβολικό?
    Τα προεξασκητικά που περιέχουν πχ καφεινη, αλανίνη, αργινίνη , κιτρουλίνη?

  18. #138
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Αχιλεα. Όχι, ειδικά εσύ δεν χρειάζεσαι πληροφορίες από εμένα.

    Αλλά το γεγονός ότι χρειαζόμαστε χάπια για μια δραστηριότητα (εκτός από αυτα για να γιατρευτουμε από κάποια ίωση ή ασθένεια) θα πρέπει να μας προβληματίζει κανονικά.

  19. #139
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Τι να σου πω , το δικό μου σώμα οποιαδήποτε πολυαρθρική αντιμετωπισω σοβαρά ( είτε με μπάρα, είτε με αλτήρα) νιώθω ότι δουλεύει. Ισα ισα, με αλτήρες πετυχαινω καλύτερο mind muscle connection.

    Τώρα για το άλλο που λες δεν πολυκατάλαβα τι εννοείς.

    Λες ότι τα προεξασκητικά είναι νόμιμο αναβολικό?
    Τα προεξασκητικά που περιέχουν πχ καφεινη, αλανίνη, αργινίνη , κιτρουλίνη?
    Ακόμα και το φαγητό είναι αναβολικό για τον οργανισμό. Δεν είναι κακό σαν όρος. Μην τρομάζετε όταν το ακούτε.

    Αλλά το φαγητό είναι φυσικό και έχει συγκεκριμένες ποσότητες κάποιων ουσιών. Τα άλλα είναι με τη βοήθεια της χημείας και έχουν υψηλότερες δόσεις αυτών των συστατικών από τα τρόφιμα. Αυτό τα καθιστά πιο ισχυρα σαν αναβολικά από το.κανονικο φαγητό.

    Δεν είναι κακό να παίρνει κανείς από χημεία αρκεί να υπάρχει το μέτρο...
    Last edited by Berlyn; 25-04-19 at 14:48.

  20. #140
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Δεν τρόμαξα,
    απλά έχω διαφορετικό ορισμό για τον αναβολισμο, " συνθεση μεγαλομορίων από μικρότερα δομικά στοιχεία".

    Τα προεξασκητικά διεγερτικά ειναι.

  21. #141
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Αχιλεα νόμιζα απάντησες σε εμενα παραπάνω...

  22. #142
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Δεν τρόμαξα,
    απλά έχω διαφορετικό ορισμό για τον αναβολισμο, " συνθεση μεγαλομορίων από μικρότερα δομικά στοιχεία".

    Τα προεξασκητικά διεγερτικά ειναι.
    Άρα η διέγερση από έναν εξωγενη παράγοντα δεν θεωρείται μια αναβολική διαδικασια για τον οργανισμό εφ ' όσον δεν γίνεται η σύνθεση που περιεγαψες;

  23. #143
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Άρα η διέγερση από έναν εξωγενη παράγοντα δεν θεωρείται μια αναβολική διαδικασια για τον οργανισμό εφ ' όσον δεν γίνεται η σύνθεση που περιεγαψες;
    Η σύντομη απάντηση ειναι όχι. Λέγοντας πιο πάνω ότι ειναι διεγερτικά, εννοούσα διεγερτικά για το ΚΝΣ. Συγκέντρωση δίνουν, νιώθεις πιο "ξυπνιος" , δίνουν καλύτερη αιμάτωση ή βοηθούν στο να αργήσεις να νιώσεις κόπωση.
    Preworkout από preworkout διαφέρει, δεν ξέρω σε τι ουσία αναφέρεσαι εσυ. Πάντως υπάρχει θέμα στο φόρουμ για τα προεξασκητικά και το κάθε συστατικό τους αναλυτικά.

  24. #144
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    το γεγονός ότι χρειαζόμαστε χάπια για μια δραστηριότητα (εκτός από αυτα για να γιατρευτουμε από κάποια ίωση ή ασθένεια) θα πρέπει να μας προβληματίζει κανονικά.
    Να με προβληματίζει που παίρνω κρεατίνη, ωμεγα-3 και MSM-γλυκοζαμίνη-χονδροιτίνη και καμιά φορά BCAA; Για ποιο λόγο;

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    το φαγητό είναι φυσικό και έχει συγκεκριμένες ποσότητες κάποιων ουσιών. Τα άλλα είναι με τη βοήθεια της χημείας και έχουν υψηλότερες δόσεις αυτών των συστατικών από τα τρόφιμα. Αυτό τα καθιστά πιο ισχυρα σαν αναβολικά από το.κανονικο φαγητό.
    Δεν υπάρχει τίποτα το επιστημονικό που να λέει οτι τα συμπληρώματα πρέπει να μας προβληματίζουν μόνο και μόνο επειδή είναι παρασκευασμένα σε εργαστήριο και δεν είναι "φυσικά". Ειδικά για συμπληρώματα που υπάρχουν άπειρες μελέτες και ομοφωνία στη βιβλιογραφία για τις δοσολογίες, τις παρενέργειες κοκ.

    Γενικά η ιδέα οτι κάτι είναι "φυσικό" άρα καλό και κάτι είναι "χημεία" άρα ενδεχομένως κακό είναι πλάνη... Moυ θυμίζει λίγο την ίδια ιστορία με τα μεταλλαγμένα και τα organic.

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Αχιλεα νόμιζα απάντησες σε εμενα παραπάνω...
    Ναι σορυ δεν έκανα αρχικά quote, το διόρθωσα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  25. #145
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Κωνσταντίνα με κάλυψες!

    Αχιλλέα, είναι γεγονός ότι δεν ζούμε σε έναν κόσμο αγγελικά πλασμένο. Με...κίνδυνο να θεωρηθώ συνωμοσιολόγος αλλά και γραφικός (ίσως φάνηκα ήδη με τα παραπάνω ποστ μου σε κάποιους από εσάς) η επιστημονική βιβλιογραφία ίσως να είναι επηρεασμένη από τους κολοσούς. Γι' αυτό ανέφερα λίγο πιο πριν ότι δεν ζούμε σε έναν κόσμο αγγελικά πλασμένο όπου το χρήμα κυβερνάει.


    Εδώ υπάρχουν γιατροί που επισημαίνουν για τα συντηρητικά στα τρόφιμα των super market πόσο μάλλον για άλλα προΪόντα που είναι φουλ επεξεργασμένα. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι οι ανίατες ασθένειες και οι καρδιακές προσβολές μαστίζουν στην εποχή μας έχοντας τις πρώτες θέσεις. Εμένα αυτό με προβληματίζει.

    Και για να απαντήσω στο πρώτο σου ερώτημα με ερώτηση: Αν σταματήσεις τη λήψη για τον χ,ψ λόγο της κρεατίνης και των bcaa αλλά θελήσεις να συνεχίσεις την προπόνησή σου για όσα χρόνια μπορείς μέχρι τα γεράματα βγαίνεις χαμένος ή κερδισμένος; Θα έχεις την ίδια προπόνηση με πριν ακολουθώντας ένα πιο...γήινο διατροφικό πλάνο ;
    Last edited by Berlyn; 25-04-19 at 17:39.

  26. #146
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Αγχώθηκα ότι δεν θα προλάβω και τα έκανα όλα μαζι

    Πρέπει να αναφέρω οπωσδήποτε και τη ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά που έχω δει αυξάνοντας τη δόση του MSM .
    Αρχισα να παίρνω εκτός από τα 500mg που μου παρειχε το συμπλήρωμα γλυκοζαμίνης-χονδοιτινης- Msm , άλλα 1800mg MSM έξτρα.

    Μέσα σε πολύ λίγες μέρες ( 2-3 μόνο) εξαφανίστηκαν τα κρακ κρακ από το γόνατο. Εχω εντυπωσιαστεί!

    Μπορώ πλέον να κάνω bodyweight squat χωρις προθέρμανση και χωρις να τρίζει το γονατάκι οποιαδήποτε στιγμή της μέρας
    Ακολούθησα κι εγώ την συμβουλή σου και πήρα το MetaFlex της Solgar καθώς και MSM από την ίδια εταιρία.
    Δεν ξέρω αν είναι Placebo ή όχι πάντως μαζί με τις διατάσεις, πάγους προθέρμανση κλπ έχουν φύγει όλες οι ενοχλήσεις από το γόνατο, ενώ σταμάτησε να με ενοχλεί και ένα θέμα με τον αγκώνα. Πλέον έχω επανέλθει τελείως πίσω και έχω ανεβάσει κιόλας τον όγκο. Δεν μπορώ να το αποδώσω 100% στο χάπι ή ότι είναι μαγικό πάντως θα συνεχίζω να τα παίρνω για ένα διάστημα ακόμα.

  27. #147
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by conan1982 View Post
    έχουν φύγει όλες οι ενοχλήσεις από το γόνατο, ενώ σταμάτησε να με ενοχλεί και ένα θέμα με τον αγκώνα. Πλέον έχω επανέλθει τελείως πίσω και έχω ανεβάσει κιόλας τον όγκο. Δεν μπορώ να το αποδώσω 100% στο χάπι ή ότι είναι μαγικό πάντως θα συνεχίζω να τα παίρνω για ένα διάστημα ακόμα.
    Πολύ θετικό αυτο!! Μέσα σε καμια 20αριά μέρες ξεμπέρδεψες ε? Ότι και να βοήθησε, σημασία έχει ότι έχεις επανέλθει !!







    Σήμερα στο νέο γυμναστήριο


    Single leg Press
    1x 10 *60kg
    1x10 * 100kg
    1x12 * 100kg
    1x19 *100kg ( to failure - η 20ή επανάληψη ήταν fail)
    1x18 * 100kg ( to failure)

    db RDL
    4x 10/10/9/9 * ( 25+25) kg

    Back Hyperextentions
    4x12 * 20kg

    Hip Abductions
    4x 30+ * 63kg

    ( το μηχάνημα ανέβαινε ανά 7 κιλά και η τελευταια πλάκα ήταν στα 63, κάπου μετα τις 30 επαναλήψεις σταματουσα το μέτρημα κ απλά πήγαινα μέχρι την εξαντληση)

    Extra bonus δοκιμή Squat ελεύθερο με σκέτη μπάρα. Δοκίμασα διάφορες θέσεις ποδιών, μέχρι το παράλληλο πάμε άνετα, είχα tight hips και με δυσκολευε λίγο το mobility αλλά το γόνατο ήταν καλό)
    Last edited by Konstantina91; 26-04-19 at 16:51.

  28. #148
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .....πωπω εγω θα κουραζομουν μονο να .....μετραω τις επαναληψεις

    Πααααρα πολυ volume!!!!!....Μπραβο


    Καλη αρχη στα squats......θα ανεβασεις την επομενη φορα φανταζομαι!!
    Sleeves βαζεις?

  29. #149
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Χρειάζομαι μια καλή πολυαρθρική τώρα Γιάννη, αλλά μάλλον δεν θα αρχισω squat ακόμη...

    Θα το δοκιμάσω 2-3 φορές , να μου φύγει και ο φοβος που έχω και θα δω!

    Sleeves δεν βαζω ,είναι αρκετά σφιχτά, μου πατάνε την επιγονατιδα μέσα και ενοχλουν. Καλύτερο για μενα μάλλον θα ειναι να πάρω wraps για να οριζω εγω πόσο σφιχτά θα ειναι.

  30. #150
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Μεσα εννοεις στην εσωτερικη πλευρα του γονατου,προς την πλευρα του εσω μηνισκου,του προσαγωγου.....δεν ξερω αν γινεται κατανοητο αυτο που λεω
    .....η απλα στην πιεζουν μεσα ,προς την πισω πλευρα του γονατου
    Υπαρχουν καποια sleeves που εχουν τρυπα ακριβως στην επιγονατιδα,η καποια που ειναι μισα και πιανουν ακριβως κατω απο αυτη.

    .....τα wraps πραγματι τα ρυθμιζεις εσυ και αναλογα την πλευρα που τα τυλιγεις,σταθεροποιεις και την επιγονατιδα.


 
Page 5 of 19 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •