Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 8 of 19 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 211 to 240 of 567

Thread: K' log

  1. #211
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Σε βλεπω λιγο απογοήτευμενη απο τα λογια σου. .. Μακαρι να κανω λαθος.. Ελπιζω για καλυτερα νεα στην επομενη επισκεψη σου στον γιατρο.. φαίνεται οτι εισαι και εσυ θυμωμενη με το γονατο σου και οχι μονο αυτο με εσενα η ψυχολογία εχει και αυτη τον ρολο της..
    Γρηγόρη, χρειαζόμουν διάλειμμα γιατί 9 μήνες γυμναστήριο- φυσιοθεραπείες και 1 ωρα mobility σπίτι δεν αποδίδουν καρπους.

    Οπότε επειδή ήταν όντως ψυχοπλακωτικό να κάνω δουλεια δίχως αποτέλεσμα, έπρεπε να ασχοληθώ με κάτι άλλο. Γι' αυτό και γέμισα τη μέρα μου με εκτός γυμναστηριου πραγματα.

    Κατά τα άλλα από κιλά μια χαρά τα πήγαινα, προπονήσεις κανονικά, όλες οι βαριες ασκήσεις χωρις πόνο, σκέψου έκανα 100 κιλά dl χωρίς να με ενοχλεί ή να με πονάει. Απλά μετά πήγαινα σπίτι και ήξερα πως το γόνατο δεν είναι καλά.

    Γι' αυτό εβγαλα και τη μαγνητική και μου λύθηκε η απορία γιατί το ένιωθα " κάπως".

    Μακάρι να εχω καλά νεα στο επόμενο update! :)

  2. #212
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ευχομαι να πανε ολα καλα και να επιστρεψεις συντομα στις προπονησεις γιατι δεν σε βλεπω για πολυ καιρο οff!!!

  3. #213
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Γρηγόρη, χρειαζόμουν διάλειμμα γιατί 9 μήνες γυμναστήριο- φυσιοθεραπείες και 1 ωρα mobility σπίτι δεν αποδίδουν καρπους.

    Οπότε επειδή ήταν όντως ψυχοπλακωτικό να κάνω δουλεια δίχως αποτέλεσμα, έπρεπε να ασχοληθώ με κάτι άλλο. Γι' αυτό και γέμισα τη μέρα μου με εκτός γυμναστηριου πραγματα.

    Κατά τα άλλα από κιλά μια χαρά τα πήγαινα, προπονήσεις κανονικά, όλες οι βαριες ασκήσεις χωρις πόνο, σκέψου έκανα 100 κιλά dl χωρίς να με ενοχλεί ή να με πονάει. Απλά μετά πήγαινα σπίτι και ήξερα πως το γόνατο δεν είναι καλά.

    Γι' αυτό εβγαλα και τη μαγνητική και μου λύθηκε η απορία γιατί το ένιωθα " κάπως".

    Μακάρι να εχω καλά νεα στο επόμενο update! :)
    Καταλαβαινω.. Τουλάχιστον μεσα απο αυτο που εγραψες τωρα καταλαβα πως σκεφτεσαι. Απο κιλα αλλο τιποτσ τα θυμαμαι ακομα περιμένω να μας βαλεις τα γυαλία εδω περα με τις προπονησεις σου ΞΥΠΝΑ γονατο παρε μπρος εχουμε δουλειά
    Εύχομαι τα καλύτερα Κωνσταντίνα αλήθεια :)!!

  4. #214
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κωνσταντινα κι εγω στη θεση σου το ιδιο θα εκανα,η μαλλον το ιδιο ακριβως ειχα κανει πριν πολλα χρονια οταν λογω τραυματισμου δεν μπορουσα να αποδωσω στο μεγιστο.....παρατησα τελειως τα βαρη για ενα μεγαλουτσικο διαστημα
    .....το να κανεις απλα μια συντηρηση ενω θελεις να δωσεις παραπανω,το μονο που καταφερνεις ειναι να ....καταστρεφεις τη ψυχολογια σου.
    Ολα ειναι θεμα χαρακτηρα και ψυχολογιας,σε αλλους λειτουργει καταλυτικα η αποχη σε αλλους οχι.
    Αλιμονο αν η ζωη μας περιστρεφοταν γυρω απο τα βαρη η απο την οποιαδηποτε ασκηση η χομπυ η ασχολια, αν γινοταν αυτο τοτε δεν εχουμε καμια διαφορα απο τους......εξαρτημενους πασης φυσεως.
    Παρε το χρονο σου και μολις βρεθει η λυση για το προβλημα σου,ξεκινα παλι δυνατα.
    Ολα θα φτιαξουν θα το δεις

  5. #215
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    H Κωνσταντίνα είναι απο τους λίγους ανθρώπους εδώ μέσα που με τη δουλειά που έχει κάνει μπορεί να αποφασίσει ό,τι θέλει και οι υπόλοιποι θα πρέπει απλά να τη στηρίξουμε χωρίς να πούμε κουβέντα, ό,τι και να έχει στο μυαλό της.

    Το μόνο που σου εύχομαι είναι ψυχολογικά να ανακάμψεις χωρίς πίεση, γιατί καμιά φορά το διάλειμμα είναι αναγκαίο. Απο κει και πέρα θα ήθελα να δω τι ανάκαμψη θα είχες αν σε αναλάμβανε ένας εκπαιδευμένος άνθρωπος (πχ απο barbell medicine, λέω τυχαία), για να σε πάει εκεί που μπορείς να πας παρά το κακό γόνατο, ακόμα και αν χρειαστείς 2η εγχείρηση. Έχω ακούσει για ιστορίες με πλήρεις ρήξεις χιαστών, χρόνιες τενοντοπάθειες. hip replacements και εκφυλισμενους τένοντες, που μετά απο ενα-δυο χρόνια κάνανε παγκόσμια ρεκόρ. Αν σε έχω καταλάβει 5% σωστά, είσαι φτιαγμένη απο το ίδιο μέταλλο και θα ήθελα να σε δω μια μέρα στα όριά σου (τα οποία χοντρικά θα είναι στα κιλά μου αλλά θα ανεχτώ την καζούρα με χαρά).

    Υ.Γ. Μη τυχόν εξαφανιστείς φροντίζοντας γατιά όλη μέρα, θα πάρω σβάρνα όλα τα κτηνιατρικά κέντρα!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  6. #216
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Ευχομαι να πανε ολα καλα και να επιστρεψεις συντομα στις προπονησεις γιατι δεν σε βλεπω για πολυ καιρο οff!!!
    Χαχαχα :) θα το προσπαθήσω φίλε! Ευχαριστώ!

    ( Αυτή η φατσούλα που γελάει και κυλιέται είναι η υπογραφή σου μετά από κάθε ποστ! )

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Εύχομαι τα καλύτερα Κωνσταντίνα αλήθεια :)!!
    Σ ευχαριστώ Γρηγόρη! Είναι να πάρω μια απόφαση πως θα κινηθώ και μετά πάλι μπροστά! :)

  7. #217
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    .....το να κανεις απλα μια συντηρηση ενω θελεις να δωσεις παραπανω,το μονο που καταφερνεις ειναι να ....καταστρεφεις τη ψυχολογια σου.
    Ναι, είσαι ακριβώς στο μυαλό μου Γιάννη!!

    Χτυπάω το κεφάλι στον τοίχο μάλλον άσκοπα τόσο καιρο. Αν και, για να πω την αλήθεια, νομίζω πως ότι και να διαλέξω ή όπως και να κινηθώ θα έχει τις επιπτώσεις του μακροχρόνια...

    Προσπαθώ να βρω την καλύτερη λύση ωστε να μην μετανιώνω ( πολύ) μετά! :p

    Εχω και την οικογενεια που φοβούνται να μ αφήνουν να κάνω αναισθησία. Ακόμη και με τοπική να κάνω, ενα σοκ το παθαίνουν

  8. #218
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Απο κει και πέρα θα ήθελα να δω τι ανάκαμψη θα είχες αν σε αναλάμβανε ένας εκπαιδευμένος άνθρωπος (πχ απο barbell medicine, λέω τυχαία), για να σε πάει εκεί που μπορείς να πας παρά το κακό γόνατο, ακόμα και αν χρειαστείς 2η εγχείρηση.
    Αχά! Έχω 2 νεφρά ακόμη, μπορώ να ζήσω και με το 1! Θα το πουλήσω και θα πάω σε barbell medicine! :p

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    θα ήθελα να σε δω μια μέρα στα όριά σου (τα οποία χοντρικά θα είναι στα κιλά μου αλλά θα ανεχτώ την καζούρα με χαρά).
    Στα 85 είσαι είπαμε? Αν ξεκινήσω να τρωω πίτσες τώρα ως τον Δεκέμβρη που θα γίνει το meet τα έχω!

    Δεν είναι ότι δεν μπορεί να σηκώσει το γόνατο. Αφού και τώρα κάνω μόνη μου, είμαι ασχετη και το έφτασα σε δύναμη σχεδον εκεί που το ήθελα.

    Το θεμα μου είναι ότι είναι badass γόνατο, από μέσα είναι σάπιο και δεν με πονάει παρ όλα αυτά. Οπότε δεν είμαι σίγουρη αν θα έπρεπε να το εμπιστεύομαι. Πιθανόν να χαλάει από μέσα και εγω να μην νιωθω τίποτα μέχρι να είναι αργά.

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post


    Υ.Γ. Μη τυχόν εξαφανιστείς
    Θα μπαίνω στο φόρουμ και ας μη γυμνάζομαι! Παλαιστής του καναπέ , να σας κάνω παρέα!

  9. #219

    Default

    Couch coach.
    Just remember: somewhere, a little Chinese girl is warming up with your max

  10. #220
    Pumping Iron
    Join Date
    27-05-19
    Posts
    354

    Default

    Εύχομαι να αναρρώσεις γρήγορα και να επιστρέψεις ξανά στις προπονήσεις!!

  11. #221
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Ναι, είσαι ακριβώς στο μυαλό μου Γιάννη!!

    Χτυπάω το κεφάλι στον τοίχο μάλλον άσκοπα τόσο καιρο. Αν και, για να πω την αλήθεια, νομίζω πως ότι και να διαλέξω ή όπως και να κινηθώ θα έχει τις επιπτώσεις του μακροχρόνια...

    Προσπαθώ να βρω την καλύτερη λύση ωστε να μην μετανιώνω ( πολύ) μετά! :p


    Εχω και την οικογενεια που φοβούνται να μ αφήνουν να κάνω αναισθησία. Ακόμη και με τοπική να κάνω, ενα σοκ το παθαίνουν
    Μη ψαχνεις να βρεις τη καλυτερη λυση,απλα δεν υπαρχει......σε αυτες τις καταστασεις ειναι λιγο....βλεποντας και κανοντας......και δεν υπαρχει κανενας λογος να μετανιωνεις για κατι,ολα φτιαχνουν και ολα γινονται.
    Εγω για παραδειγμα οταν ειχα διαγνωσθει με χονδροπαθεια,μου ελεγαν οι γιατροι να το πας συντηρητικα στη μετεπειτα ζωη σου για να μην εχεις πολλα προβληματα.
    .......φυσικα εγω αρχισα τοτε να παιρνω τα βουνα(κυριολεκτικα) και φυσικα αυτο μου επιδεινωσε τη κατασταση και σημερα εχω τα θεματακια μου.....αν δεν εκανα ορειβασια σημερα θα ημουν πολυ καλυτερα αλλα δεν θα γνωριζα τετοια απιστευτα μερη ,σε Ελλαδα και εξωτερικο ,ουτε θα ειχα ποτε φανταστει τις εμπειριες που εχω κερδισει....πιστευω να καταλαβαινεις το σκεπτικο μου

    Οπως ειπε και ο Αχιλλεας παραπανω,υπαρχουν πολλοι που κανουν και πρωταθλητισμο μαλιστα με αρθροπλαστικες γονατων ,ισχιων κ.λ.π......η γυναικα μου θα κανει στο γονατο σε εξι μηνες απο τωρα(το γονατο εχει σχεδον καταρρευσει) ,γιατι και αυτη δεν καθοταν φρονιμη......και καλα εκανε!!!

  12. #222
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Ε καλά, αν δεν μπορώ να αποφύγω την αρθροπλαστική τουλάχιστον θα απολαύσω τον δρομο μου προς τα κει


    H σύζυγος περίμενε να χαράξεις πορεία και έβαλε σε σειρά και το δικό της γόνατο? :p

  13. #223
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by apo12 View Post
    Εύχομαι να αναρρώσεις γρήγορα και να επιστρέψεις ξανά στις προπονήσεις!!
    Σε ευχαριστώ πολύ Apo!

  14. #224
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Ε καλά, αν δεν μπορώ να αποφύγω την αρθροπλαστική τουλάχιστον θα απολαύσω τον δρομο μου προς τα κει


    H σύζυγος περίμενε να χαράξεις πορεία και έβαλε σε σειρά και το δικό της γόνατο? :p
    Οχι περιμενε η κορη μας να παει τουλαχιστον 2 ετων και μετα.....και παλι με το ζορι θα τη κανει αλλα αν αργησει κι αλλο θα ....παρει το ποδι στο.....χερι!!!

  15. #225
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    κωνσταντινα μου σε νιωθω απολυτα.ειναι πολυ σκληρο να μην μπορεις να κανεις αυτο που αγαπας.ευχομαι απο καρδιας ταχεια αναρρωση και αμεση επανοδο...ολα θα πανε καλα.

  16. #226
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ psonara!

    Να στε καλά παιδιά που με εμψυχώνετε! Σας ευχαριστώ όλους πραγματικά που μπήκατε στον κοπο να μου γραψετε !

    Το επόμενο update ελπίζω να μην είναι το ίδιο μίζερο!

  17. #227
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default




    Δες κι αυτο στην αν θες, εμενα με βοηθησε τωρα με τον τραυματισμο!
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  18. #228
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by jesueah View Post



    Δες κι αυτο στην αν θες, εμενα με βοηθησε τωρα με τον τραυματισμο!
    Thank you ! Δεν το ειχα δει. :) Θα το δω τώρα, μακαρι να λεει τιποτα καλό το αρκούδι ο Θραλ

  19. #229
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Update!

    1.5 μήνα off , ξαναμπαίνω αύριο σε προπονήσεις.

    Πολύ χαμηλο intensity, θα δουλεύω RPE 6-7. Μεγάλο frequency. 5ήμερο.

    Θα μαζεψω 2-3 προπονήσεις και θα τις γραψω.
    Last edited by Konstantina91; 04-07-19 at 21:41.

  20. #230
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    welcome back
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  21. #231
    Pumping Iron
    Join Date
    27-05-19
    Posts
    354

    Default

    Καλή επιστροφή Κωνσταντίνα.
    Σιγά σιγά με το καλό να επιστρέψεις ολοκληρωτικά σε δυνατές πιο δυνατές προπονήσεις.

  22. #232
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Ευχαριστώ πολύ παιδιά!



    Προς το παρον πολύ χαλαρά, έχω σκοπό να τελειωνω τη προπόνηση ξεκούραστη. Δεν το έκανα ποτέ αλλά για όλα υπάρχει πρώτη φορά!

    Το πρόγραμμα θα εχει 2 προπονήσεις lower και 3 upper την εβδομάδα.
    Κυρίως επειδή το πόδι κάνει detraining μετα τις 3 μέρες. Επίσης, αφού θα ειμαι τόσο χαλαρά λεω να μη χωρισω το ποδι μπροστα και πίσω, θα κανω μόνο τις ασκήσεις που μπορώ όλες μαζι, 2 φορές την εβδομάδα.

    Από πάνω σώμα προφανώς και θα ευνοηθεί η πλάτη και πιθανά και οι ωμοι.

  23. #233
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Καλη αρχη Κωνσταντινα!!

  24. #234
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .....κι απο μενα Καλη Αρχη

  25. #235
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    .....κι απο μενα Καλη Αρχη
    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Καλη αρχη Κωνσταντινα!!
    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και τους 2 !

  26. #236
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Χαίρομαι πολυ Κωνσταντινα αντε αντε καλη αρχη επιτέλους πισω στις προπονήσεις ξανα !!!

  27. #237

    Default

    σηκώνεις καμιά μπάρα αυτό τον καιρό;

  28. #238
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Καλή αρχή και από εμένα!

  29. #239
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Χαίρομαι πολυ Κωνσταντινα αντε αντε καλη αρχη επιτέλους πισω στις προπονήσεις ξανα !!!

    Quote Originally Posted by TzinaJoe View Post
    Καλή αρχή και από εμένα!
    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά !!

    Quote Originally Posted by σωστό αρσενικό View Post
    σηκώνεις καμιά μπάρα αυτό τον καιρό;
    Κάτι γίνεται!

  30. #240
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    5/7

    Leg Press
    1x15 * 60kg
    1x10 * 80kg
    3x10 * 100kg

    Deadlift
    3x10* 60kg

    Db RDL
    3x10 * ( 20+20) kg


    Τρίτη 9/7

    Lat Pulldown
    1x12 * 30kg
    1x12 * 35kg
    3x8 * 40kg

    κλειστή ανάποδη λαβή : 1x10* 30kg, 2x10 * 35kg

    Barbell row ( underhand grip)
    4x10 * 40kg

    Straight arm pulldowns
    4x10 *20kg

    Row Machine
    4x12 * 30kg

    Bicep curls


    Πέμπτη 11/7

    Leg Press
    1x12 * 60kg
    4x12 * 100kg

    Hip Thrusts
    4x10 * 60kg - SuperSet Banded hip abductions 4x50

    db RDL
    4x10 * ( 22+22) kg

    Close stance goblet box Squat
    4x10 * 18kg


    Παρασκευή 12/7

    Db ohp
    4x12 * ( 12+12) kg

    Lateral Raise
    4x10 * ( 8+8) kg

    Front Raise
    4x10 * 10kg plate

    Bench press
    1x10 *30kg
    3x10 * 40kg

    Incline Bp
    4x10 * 35kg

    Tricep Extentions
    Tricep Kickbacks

    Calves and Stuff για το πόδι


    Εβδομάδα προσαρμογής, λίγες προπονήσεις, λίγα κιλά, λίγες ασκήσεις. Ηθελα να τελειώνω ξεκούραστη και να μη καταπιαστώ.

    Edit. Η νέα ομορφιά που κάνω στο dl, είναι να βγαζω ώμους μπροστά από τη μπάρα και να ξεκινάω με τον πισινό ψηλά, οπότε βγαινει κάτι ανάμεσα σε dl και σε ρουμάνικο. Προφανώς επειδη φοβάμαι να λυγίσει το πόδι. Αν δεν το διορθώσω την επόμενη φορά, θα με λιώσω στα dl με 40 κιλά μέχρι να ξαναμαθω να καθομαι πίσω....

    Θα γίνουν οι απαραίτητες προσαρμογές από εβδομάδα :)
    Last edited by Konstantina91; 13-07-19 at 14:25.


 
Page 8 of 19 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •