Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Default Μείωση Κοιλιακού Λίπους

    Καλησπερα απο μενα... Νεο μελος...
    Δεν θελω να σας κουρασω πολυ...
    Ασχολουμε με τον αθλητισμο απο τα 4 μου... Λογω μιας σειρας ατυχιων και ατυχηματων απο 78 κιλα εφτασα τα 120 μεσα σε 3 χρονια... Τωρα εχω εδω και 2 μηνες που με βελονισμο και διατροφη καταφερα να φτασω στα 96 και κατεβαινω... Παρατησα το αθλημα μου και παω μονο γυμναστηριο (για φετος) για να δυναμωσω τα ποδια μου που επι χρονια με ταλαιπωρησαν με τραυματισμους και χειρουργειο... Το θεμα μου ειναι οτι εχω 24% λιπος αλλα και 70.5 κιλα μυικης μαζας... Το λιπος σιγα σιγα το διωχνω αλλα το θεμα ειναι οτι οσο και να διωξω με τοσα κιλα σε μυες ποτέ δεν θα εχω (νομιζω) την γραμμωση που θελω τουλαχιστον στην κοιλια καθως μονο εκει αντιμετοπιζω το θεμα λιπους περισσοτερο... Και το θεμα ειναι οτι ξερω οτι αεροβιο μαζι με βαρη ειναι το καλυτερο δυνατο για την καυση λιπους αλλα εμενα τα βαρη με πρηζουν ασχημα με αποτελεσμα να μεγαλωνουν και να βαραινουν και αλλο οι μυες μου οποτε και δυσκολοτερα να φανει η γραμμωση που θελω... Α να προσθεσω οτι ειμαι 1.87 και λιγοτερο απο 85 κιλα αν φτασω φαινομαι σαν ανορεξικο οποτε πραγματικα πειτε μου πως μπορω να χασω λιπος αλλα και μυικη μαζα; οχι να γινω και τσιφνιαρης αλλα να ξεφουσκωσω και λιγο; 21 ετων εαν παιζει καποιο ρολο...

  2. #2
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Φιλε μου καλως ορισες στο φορουμ.
    Τα εχεις πολυ μπερδεμενα στο μυαλο σου
    Λοιπον η σωστη διατροφη θα ειναι αυτη που θα κανει το λιπος της κοιλιας σου να φυγει
    Δυστυχως οι αντρες στην κοιλια συνηθως μαζευουν το περισσοτερο λιπος και ειναι αυτο που θα φυγει τελευταιο απο πανω σου.
    Εχεις μπερδεψει τις εννοιες χανω βαρος και θελω γραμμωση.
    Γραμμωση σημαινει οτι εχεις ενα μυικο υποβαθρο και να πεσεις πολυ σε λιπος διατηρωντας τη μυικη μου μαζα ωστε να φαινονται οι διαχωρισμοι των μυων.
    Χανω βαρος σημαινει οτι προσπαθω να ριξω την ενδειξη της ζυγαριας αδιαφορωντας αν αυτο που
    χανω ειναι ιπος μυς η οτιδηποτε αλλο(στο εξηγω οσο πιο απλα γινεται)
    Επισης κατι υπολογιζεις λαθος, λες οτι εισαι 96 κιλα με 24% λιπος που σημαινει με απλα μαθηματικα οτι εχεις πανω σου 24 κιλα λιπος
    96 -24=72 δηλαδη αν εχεις 70 κιλα μυς τα κοκαλα σου και τα υπολοιπα οργανα ζυγιζουν περιπου 2 κιλα!!!!
    Αν δεν εισαι εξωγηινος λοιπον κατι υπολογιζεις λαθος.
    Το οτι φουσκωνεις με τα βαρη δε θα το σχολιασω απλα.... ξεκαθαρισε τις εννοιες στο μυαλο σου και διαβασε για να μαθεις περισσοτερα.

  3. #3
    Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Posts
    1,088

    Default

    Quote Originally Posted by Beastkatalathos View Post
    Καλησπερα απο μενα... Νεο μελος...
    Το λιπος σιγα σιγα το διωχνω....
    Συνέχισε τη σωστή δουλειά. Δυνάμωσε κι άλλο - μάθε να τρως σωστότερα απ'ότι μέχρι σήμερα. Η εικόνα σου θα γίνεται καλύτερη όσο είσαι συνεπής και σωστός σε αυτό που προσπαθείς. Είσαι 21 - τώρα ξεκινάς. Μείνε στο φόρουμ, ψάξε, σκάλισε θέματα και topics που σε αφορούν κι έχεις να μάθεις πολλά. Καλή συνέχεια.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ερώτηση για χάσιμο κοιλιακού λίπους χωρίς μείωση μυικής μάζας
    By DimBigGr in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 07-06-17, 20:01
  2. Μείωση Κοιλιακού Λίπους
    By Kwstas91 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 13-08-15, 14:54
  3. Απώλεια Κοιλιακού Λίπους
    By stakt88 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 20-01-14, 19:10
  4. Διατροφή Όγκου Αλλά Μείωση Κοιλιακού Λίπους
    By ΠΑΥΛΟΣ81 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 03-01-12, 17:20
  5. Νέο Μέλος!!! Μείωση κοιλιακού λίπους!!
    By tsofli in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 33
    Last Post: 11-09-10, 17:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •