Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Member
    Join Date
    04-04-19
    Location
    Athens
    Posts
    5

    Default Νέο Μέλος Χρήστος

    Παιδιά καλησπέρα και από μένα και σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την αποδοχή σας!Νέο μέλος στο forum με λένε Χρήστο είμαι 31 χρονών και ασχολούμαι γενικότερα με την άθληση τα τελευταία 3 χρόνια...Είτε απλά ως τρέξιμο είτε γυμναστήριο με ελεύθερα βάρη είτε και κολύμπι.Στο κομμάτι του gym δε θεωρώ Οτι είμαι αρχάριος αν αυτό βοηθήσει παρακάτω αφού ασχολούμαι 3 έτη και γνωρίζω καλά τις ασκήσεις και την τεχνική.Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πολύ κοινό από τα topics που είδα και έχει να κάνει με την αύξηση βάρους...πιο σωστά αύξηση μυικής μάζας με ταύτοχρονη απώλεια λίπους...Γνώριζω οτι ο καιρός που ασχολούμαι είδικα με το κομμάτι της σωματικής διάπλασης είναι πολύ λίγο για το αποτέλεσμα που θέλω να πετύχω παράλληλα θεωρώ οτι το χάνω στο θέμα της διατροφής πράγμα το οποίο από αυτά που χω διαβάσει σχεδόν το 70% του αποτελέσματος.Από την ηλικία των 28 ως τώρα παλεύω να φτάσω τα 80 κιλά οχι γιατί θεωρώ οτι είναι απαραίτητα σωστό σύμφωνα με το ύψος μου και το ποσοστό λίπους μου απλά θέλω με την ορθή καθοδήγηση σε διατροφή και πρόγραμμα με βάρη να καταφέρω να πέσω πολύ σε λίπος συγκεκριμένα μικρότερο του 12% και αν ανάλογα το πόσο εφικτό είναι να φτάσω και σε μονοψήφιο αριθμό λίπους...Έστω αρχική να μου δώσει κάποιος γνώστης πάνω στο αντικείμενο αν θα πρέπει με αυτά τα stats (αυτή τη στιγμή το βάρος μου είναι 68 κιλά με 21% λίπος και 1,75 ύψος) να κάνω μια διτροφή κύριως γράμμωσης για να πέσω σε λίπος αρα επομενο θα είναι να πέσω και από τα 68 κιλά ακόμα και στα 60 και έπειτα να κάνω διατροφή όγκου...Οσον αφορά τη σχέση βάρους με λίπος είναι σε τραγικό ποσοστό λόγω του οτι τρώω πτι βρω μπροστά μου με αποτέλεσμα απλά να παίρνω λίπος στη κοιλιά και να μοιάζω με τον σωματότυπο αυτό που λέμε ?Skinny fat?,έχω πολύ λεπτά άκρα και κοιλιά.Για να το κλείσω και συγγνώμη αν κούρασα ως newcommer έχω καταλήξει στο οτι είμαι μονίμως σε μπέρδεμα με το κομμάτι του φαγητού με αποτέλεσμα να ξενερώνω και να παρατάω και την προπόνηση αρκετές φορές.Παρακαλώ μια βοήθεια!!Τι μου προτείνετε να κάνω;

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλώς όρισες Χρήστο στο φόρουμ.
    Μετέφερα το ποστ σου ξεχωριστά γιατί ήταν σε άλλο τόπικ.

    Αν κάνεις δίαιτα να γραμμώσεις (χωρις να διαθετεις την απαιτούμενη μυική μάζα) το αποτέλεσμα θα είναι απογοητευτικό.
    Βελτίωσε τη διατροφη σου, με στόχο να ανεβάσεις μυικό ιστό και να παραμένεις σταθερά σε λίπος.
    Αυτό μαζί με βάρη και υπομονή θα φέρουν το αποτέλεσμα που θες.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    04-04-19
    Location
    Athens
    Posts
    5

    Default

    Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Ήταν κάτι που περίμενα αφού όντως πάνω απ?όλα patience & consistency...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νέο Μέλος - Χρήστος!!
    By Hristos1 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 7
    Last Post: 01-12-12, 23:51
  2. Νεο μελος-- χρηστος.
    By dynamite in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-09, 21:24
  3. Χρήστος - Νέο Μέλος
    By chris_gian in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 9
    Last Post: 18-05-09, 18:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •