Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Bodybuilder FitnessBuddy's Avatar
    Join Date
    05-04-19
    Location
    Athens
    Posts
    101

    Question Πού και πώς γυμνάζεστε;

    Γεια χαρά σε όλους. Από ένδιαφέρον και έμπνευση αναρωτιέμαι πού και με ποιό τρόπο γυμνάζεται ο κόσμος στην Αθήνα (και Ελλάδα γενικότερα). Υπάρχει μια μεγάλη τάση προς τη γυμναστική τα τελευταία χρόνια με πολλές νέες ιδέες. (Calisthenics, Street workout, Crossfit, Gym, Personal Training, Sports, Climbing etc...) Έχει δημιουργηθεί ένα lifestyle γύρω από τη γυμναστική το οποίο είναι πολύ θετικό.
    Εγώ προσωπικά τους τελευταίους μήνες γυμνάζομαι σε ένα Fitness studio στο OAKA με ένα τύπου functional training. Βλέπω ότι και η καλισθενική γυμναστική αποκτάει πολλούς οπαδούς και υπόσχεται πολλά αποτελέσματα αλλά ακόμα δεν υπάρχουν πολλοί χώροι που να προσφέρουν καλισθενική γυμναστική.

    Εσείς τι πιστεύετε, πώς επιλέγετε να γυμνάζεστε και ποιούς χώρους επισκέπτεστε;

  2. #2
    Junior Bodybuilder NitroManiac13's Avatar
    Join Date
    27-11-15
    Posts
    116

    Default

    Στο box πηγαίνεις φίλε ?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  3. #3
    Junior Bodybuilder FitnessBuddy's Avatar
    Join Date
    05-04-19
    Location
    Athens
    Posts
    101

    Default

    Όχι δεν το ξέρω το Box. Αλλά να το μάθω αφου ειναι διπλα. Πηγαίνω στο Performance22. Στο box τι παίζει;

  4. #4
    Junior Bodybuilder NitroManiac13's Avatar
    Join Date
    27-11-15
    Posts
    116

    Default

    Δεν ξέρω για αυτό ήθελα να σε ρωτήσω αν πήγαινες εκεί για πληροφορίες γιατί σκεφτόμουν το καλοκαίρι να έβρισκα ένα τέτοιο χώρο για προπονήσεις αν έβρισκα ώρα να βολεύει...και η καλλισθενική που αναφέρεις όντως ανεβαίνει αρκετά και ανοίγουν καινούργιοι χώροι...στο συγκεκριμένο πιστεύω οτι οι trainers παίζουν το πιο σημαντικό παράγοντα λόγω του ύφους της άσκησης / προπόνησης.

    Εγώ προς το παρόν για να είμαι και το κλίμα του θέματος κάνω τις προπονήσεις σε home gym

    Καλώς ήρθες κιόλας!!

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Στο σπίτι. Εδώ και πολλά - πολλά χρόνια. Βάρη δίσκοι ολυμπιακοί και standard, μπάρες απλή και ολυμπιακή, set fix αλτήρες, πάγκοι, μια παλιά καλή τροχαλία με πρόσθετο για leg extension / curl που είχα φτιάξει πριν από περίπου 25 χρόνια. Τα απαραίτητα δηλαδή για προπονήσεις όποτε μπορώ και θέλω.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πότε Γυμνάζεστε?
    By Panos-5 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 200
    Last Post: 01-09-22, 06:05
  2. Πόση ωρα γυμναζεστε?
    By nikos nikos in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 11-10-11, 18:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •