Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Member
    Join Date
    15-08-18
    Location
    Greece
    Posts
    41

    Default Binge eating-γραμμωση

    Καλησπέρα παιδια, είμαι κοπέλα 15 χρονών κ κάνω βάρη.. είχα αρχίσει "ογκο" κ εβαλα πολυ αποτομα κιλα κ λιπος διοτι τα εκανα ολα λαθος ως αρχαρια χωρις να ψαξω κ πολυ κ από τον Φεβρουάριο είχα αρχίσει γράμμωση για να χασω λιπος κ ν γραμμωσω το σωμα μου κ απο τοτε έχω χάσει 6 κιλά κ θέλω να το διατηρήσω εδώ. Ειμαι 1.52 κ 50 κιλα τωρα τρωω 1200-1.300 θερμίδες πάνω κάτω κ τα μακρο μ αυτήν την στιγμή είναι 120 υδατάνθρακας,100 γρ πρωτεινη κ 56 λιπαρα..κάθε 2 βδομάδες έκανα cheat day σε υγιεινή έκδοση χωρις fast food κ αυτό μ το είχε βάλει ο προπονητής μ τι να τρωω

  2. #2
    New Member
    Join Date
    15-08-18
    Location
    Greece
    Posts
    41

    Default

    Όλα καλά δν είχα κανένα θέμα μαρεζε ως διαδικασία γενικά δεν πεινούσα πολύ όμως προχθές με πιασε κάτι κ εκεί π είχα φάει όλη την μέρα σωστά το βράδυ πλακωθηκα στο φαι σε σημείο ν τρωω να σκάω κ να συνεχίζω ν τρωω η κοιλιά μ ηταν ετοιμη να εκραγει..την επόμενη μέρα έφαγα σωστά την άλλη μέρα πάλι τα ιδια.. χθες κ σμρ ολα καλά με την διατροφη μου ευτυχώς.. το έψαξα στο ίντερνετ κ διάβασα ότι λέγεται  binge eating αυτό κ ρώτησα ένα παιδί σχετικα μ αυτο και μ είπε να αυξήσω θερμίδες να το πάω 2100 για τους επόμενους 6 μηνες..εμένα όμως μ'αρέσει το αποτέλεσμα μου δεν θέλω να βάλω κιλά θέλω να το διατηρήσω αυτό το σημείο που έχω φτάσει ως τώρα.. επομένως ποια είναι η άποψη σας? (Ισως θα πρεπε να το αναφέρω στον προπονητη μ αλλα ειμαι σίγουρη ότι θα μ έλεγε ν συνεχίσω την γράμμωση )

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Βγάλε από το μυαλό σου γραμμώσεις και όγκους και φτιάξε τη σχέση σου με το φαγητό.
    Φάε ισοθερμιδικά και ποικιλία τροφών. Αν αισθάνεσαι πίεση, άγχος κλπ κάνε ένα οφφ από γυμναστήριο να γεμίσεις μπαταρίες.
    15 χρονών κοριτσάκι είσαι, αλίμονο αν από τώρα έχεις διατροφικά ξεσπάσματα..
    Συζήτησε το με τον προπονητή σου το συντομότερο. Αν σου πει οχι συνέχισε "γράμμωση" τοτέ άλλαξε προπονητη!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Furious Pete, much more than just insane eating challenges
    By Secret of Steel in forum Videos & Profiles Αθλητών
    Replies: 8
    Last Post: 05-06-17, 04:46
  2. eating for life....please
    By green_D in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 01-03-06, 07:16
  3. EATING FOR LIFE
    By eidolara in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 05-05-05, 21:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •