Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder Kourkounatos's Avatar
    Join Date
    08-02-16
    Location
    Athens
    Posts
    3

    Post Αεροβια και βαρη την ιδια μερα

    Καλησπερα,
    Εχοντας φτασει 87 κιλα πλεον με 1,77 υψος,γιατι αφεθηκα λογω συνθηκων και ενος τραυματισμου στον τενοντα,αποφασισα να ξεκινησω βαρη παλι σοβαρα,και κανοντας ταυτοχρονα την διατροφη μου.
    Επειδη πλεον τυγχανει να εχω παραπανω χρονο σκεφτομαι να εφαρμοσω αεροβια το πρωι νηστικος γυρω στις 9μιση-10 40 λεπτα διαδρομο με τρεξιμο-σπριντς-ανηφορα και τα σχετικα,λιγους κοιλιακους και οτι αλλο προκυψει, και το μεσημερι κατα τις 3 να πηγαινω για τα βαρη μου.
    Η ερωτηση μου ειναι επειδη δεν εχω ξανακολουθησει αυτη τη γνωστη συνταγη πρωι αεροβια-απογευμα βαρη,ξερω οτι πρεπει να ειμαι νηστικος,αλλα αυτο με φοβιζει λιγο τουλαχιστον για τις πρωτες φορες μεχρι να συνηθισω γιατι σκοπευω να το κανω 3-4 φορες την εβδομαδα αυτο.Το πρωινο της διατροφης μου ειναι 2 βραστα αυγα η 200γρ γιαουρτι 2% με ελαχιστο μελι.Αυτο υποτιθεται θα το τρωω μετα την αεροβια.Θα εχω θεμα η θα πρεπει να φαω κατι ελαφρυ πριν την αεροβια?
    Ευχαριστω.

    Υ.Γ.Με την ιδια διατροφη ειχα φτασει 73 κιλα με 7,5% περιπου λιπος με πολυ μυικοτητα.Ειναι διατροφη που εχω ακολουθησει για πολυ καιρο και ξερω οτι την αντεχω καθως δεν ειναι αυστηρη οσο αφορα τις ποσοτητες.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Δεν χρειάζεται να μπαίνεις στη διαδικασία να κάνεις αερόβια με άδειο στομάχι. Αυτό θα βοηθούσε αν ήσουν στα τελευταία στάδια της δίαιτας. Κάνε την αερόβια σου οποιαδήποτε άλλη στιγμή και κυρίως δώσε έμφαση στη διατροφή σου. Αυτή θα σε κάνει να χάσεις λίπος.

  3. #3
    New Bodybuilder Kourkounatos's Avatar
    Join Date
    08-02-16
    Location
    Athens
    Posts
    3

    Default

    Ναι το κατανοω αυτο,το λιπος χανεται πιο πολυ στην κουζινα και λιγοτερο στο γυμναστηριο.Απλα το λεω αυτο για να επισπευσω τα αποτελεσματα και καθως στις προπονησεις μου κανω πολυ λιγη αεροβια και αυτη μετα τα βαρυ για κανενα τεταρτο...

  4. #4
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Το μονο που πιθανα θα επισπευσεις ακολ9υθωντας τη συγκεκριμενη διαδικασια ειναι να παρατησεις την προσπαθεια που πας να αρχισεις.
    Ξεκινα ομαλα με εμφαση στην κουζινα και κρατα αεροβιο αν χρειαστ3ι για το τελικο σταδιο....


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2 φορες προπονηση την ιδια μερα
    By bodymanfitness in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 01-05-15, 15:41
  2. αεροβια ασκηση μετα τα βαρη? η μονη της αλλη μερα
    By billycafe in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-12, 13:47
  3. Βάρη και αερόβια την ίδια μέρα?
    By DJman in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 34
    Last Post: 04-07-11, 16:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •