Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Member
    Join Date
    04-04-19
    Location
    Athens
    Posts
    5

    Default Διατροφή αύξησης μυικής μάζας

    Γειά σας παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας για το πλάνο διατροφής μου,είμαι 31 ετών 1,75 ύψος 70 κιλά με 18%λίπος και θέλω να βάλω 5 κιλά και να μειώσω όσο γίνεται το ποσοστό λίπους μου...η διατροφή μου είναι:50γρ βρωμη,μπανανα,10γρ σταφιδες σε νερο πριν το γυμναστηριο,μεταπροπονητικά 1 σκουπ πρωτεινη με μια μπανανα και 45λεπτα μετα 4 αυγά ολόκληρα με 250γρ πατάτα,μετά από 3 ώρες 200 γρ κοτόπουλο ή μοσχάρι με 200γρ ρύζι,μετά 1 μήλο με μια κουταλιά 20γρ φυστικοβούτυρο και 200 ml γαλα χωρις λακτοζη με 100γρ βρωμη ,για βραδυνό 100γρ κοτοπουλο ή τονο με 250γρ πατάτα και πράσινη σαλάτα ή μπρόκολο και μια ωρα προ υπνου ενα γιαούρτι 200γρ με 15-20γρ αμυγδαλα ή καρύδια...στο βραδυνό επειδή θεωρώ οτι καλύπτω τις ανάγκες μου για πρωτείνη σκέφτομαι να κρατάω μόνο τον υδατάνθρακα,το δουλεύω μια εβδομαδα τωρα και θα ηθελα τη γνωμη σας αν χρειαζομαι να προσθεσω ή να αφαιρέσω κάτι ή και αν είναι τελείως λάθος :)

  2. #2
    New Member
    Join Date
    04-04-19
    Location
    Athens
    Posts
    5

    Default

    μια διορθωση για το ποσοστο λιπους οτι ειναι 20%

  3. #3
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Αν δεν υπολογισεις τις θερμιδες που καταναλωνεις και ποσες πρεπει να καταναλωνεις ειναι δυσκολο να καταλαβεις αν πηγαινεις προς τη σωστη κατευθυνσξ.
    Γιατι θελεις να βαλες 5 κιλα;
    Προσεχε γιατι εισαι ηδη σχετικα ψηλα σε ποσοστο λιπιυς και οποαιδηποτε προσπαθεια αυξησης βαρους θα σε οδηγησει σε αυξηση και του λιπους σου.

  4. #4
    New Member
    Join Date
    04-04-19
    Location
    Athens
    Posts
    5

    Default

    Θέλω να αυξήσω το βάρος μου για να προσθέσω όγκο και γιατί είμαι πολλά χρόνια σε αυτά τα κιλά και δε μου αρέσει η εικόνα μου ενω ταυτόχρονα με τη διατροφή και το γυμναστήριο στο οποίο είμαι νέος αφού είχα διακόψει για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα(σχεδόν ένα χρόνο) να καταφέρω να το ρίξω όσο γίνεται,ξέρω το πόσο δύσκολο είναι δε λέω να το κάνω μέσα σε 1 μήνα ούτε σε 2 αλλά όσο χρειαστεί..Με συμβουλεύεις να μειώσω υδατάνθρακα;η συντήρηση μου είναι 1500 θερμίδες σε πλήρη ηρεμία,προπονούμαι με
    βάρη 4 φορές την εβδομάδα(2πόδια,2 πάνω μέρος),2 κάνω κάρντιο γρήγορο περπάτημα 15-20 λεπτά,κοιλιακούς και μία μέρα ρεπό.

  5. #5
    Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Posts
    1,093

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Chrisye View Post
    Θέλω να αυξήσω το βάρος μου για να προσθέσω όγκο και γιατί είμαι πολλά χρόνια σε αυτά τα κιλά και δε μου αρέσει η εικόνα μου
    προσπάθησε να αποφύγεις τις υπερβολές, πήγαινε στο πρόγραμμά σου σταθερά και θα βλέπεις περνώντας οι βδομάδες τι χρειάζεσαι. Η διατροφή σου είναι καλή όπως την περιγράφεις και πάνω σε αυτή αν προσθέτεις ή αφαιρείς στοιχεία θα σε οδηγεί σωστά στο στόχο σου. όπως σου έγραψε ο cano βρες τις θερμίδες που καταναλώνεις για να ξέρεις καθημερινά τι συμβαίνει.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γνωμες για διατροφη αυξησης μυικης μαζας
    By fwlioths in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 16-11-14, 19:45
  2. Συμβουλές για διατροφή αύξησης μυικής μάζας
    By manosRT in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 02-04-13, 15:01
  3. Διατροφή αύξησης όγκου και μυϊκής μάζας.
    By ψοσσ85 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 10-11-11, 23:18
  4. Βοήθεια σε διατροφή αύξησης μυικής μάζας
    By ee4649 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 09-05-10, 23:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •