Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Default Πρόταση Για Εξειδικευμένο Συμπλήρωμα

    Καλησπερα σε ολους,νεο μελος στο σαιτ.Αρχικα καλως σας βρηκα.
    Ειμαι ο Γιωργος 23 ετων 180 υψος και κιλα γυρω στα 78 με ποσοστο λιπους γυρω στο 11-12%.
    ξεκινησα λιγες μερες τωρα γραμμωση και διπλο αεροβιο (40 λεπτα ελλειπτικο το πρωι) και μετα τα βαρη σπινινκ η τρεξιμο στο γηπεδο 50 λεπτα (3/4 του γηπεδου σχεδον σπριντ 1/4 περπατημα)παω στο γηπεφδο επειδη διαδρομο δε μπορω καθολου.γυμναστηριο κανω 5 με 6 φορες την εβδομαδα αρα κανω και 10 με 12 φορεσ αεροβιο.
    Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ποια συμπληρωματα θα μου προτεινατε για χαλαρωση και ενεργεια,κανω βαρη τουλαχιστον 4 χρονια αλλα στην ομαδα που επαιζα γιατι εκανα πρωταθλητισμο...αυτα που παιρνω ειναι whey της myprotein bcaa 2-1-1(πριν το γυμναστηριο) και l glutamine(μετα το πρωινο αεροβιο,μαζι με whey μετα το γυμανστηριο και 30 λεπτα πριν κοιμηθω).Εχετε κατι αλλο να μου προτεινεται πιο εξιδεικευμενο ??
    Ευχαριστω πολυ!!!

  2. #2
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Πολυ αεροβιο...
    Απο φαγητο που κυμαινεσαι;

  3. #3

    Default

    100 γρ βρωμη με 350 γιαυρτι,10 ασπραδια,2 φορες μετα τη προπονηση whey,600γρ ωμη ζυγιση κοτοπουλο ,200 με ρυζι παλι ωμη ζυγιση και βραδυ η 600 γρ μπριζολα,ψαρονεφρι η καποιο ψαρι.στα γραφω ετσι γιατι ετσι τα τρωω δε προλαβαινω πολλα γευματα.

  4. #4

    Default

    Για ενέργεια όπως λες... pre workout ειδικά αν ακολουθείς διατροφή με χαμηλούς υδατάνθρακες Αλλιώς μπορείς να φας μια ώρα πριν ένα προπονητικό γευμα! Πιστεύω θα σε βοηθήσει...! Η πρωτεινη και τα αμινοξέα είναι μια χαρά

  5. #5
    New Member
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by george1234 View Post
    Καλησπερα σε ολους,νεο μελος στο σαιτ.Αρχικα καλως σας βρηκα.
    Ειμαι ο Γιωργος 23 ετων 180 υψος και κιλα γυρω στα 78 με ποσοστο λιπους γυρω στο 11-12%.
    ξεκινησα λιγες μερες τωρα γραμμωση και διπλο αεροβιο (40 λεπτα ελλειπτικο το πρωι) και μετα τα βαρη σπινινκ η τρεξιμο στο γηπεδο 50 λεπτα (3/4 του γηπεδου σχεδον σπριντ 1/4 περπατημα)παω στο γηπεφδο επειδη διαδρομο δε μπορω καθολου.γυμναστηριο κανω 5 με 6 φορες την εβδομαδα αρα κανω και 10 με 12 φορεσ αεροβιο.
    Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ποια συμπληρωματα θα μου προτεινατε για χαλαρωση και ενεργεια,κανω βαρη τουλαχιστον 4 χρονια αλλα στην ομαδα που επαιζα γιατι εκανα πρωταθλητισμο...αυτα που παιρνω ειναι whey της myprotein bcaa 2-1-1(πριν το γυμναστηριο) και l glutamine(μετα το πρωινο αεροβιο,μαζι με whey μετα το γυμανστηριο και 30 λεπτα πριν κοιμηθω).Εχετε κατι αλλο να μου προτεινεται πιο εξιδεικευμενο ??
    Ευχαριστω πολυ!!!
    Eγω να ρωτησω κατι αλλο, αν εισαι στο 11-12% πραγματικο bodyfat σημαινει οτι εισαι ηδη γραμμωμενος με εμφανες six pack, για πιο λογο εφοσο βρισκεσαι ηδη σε τετοια ποσοστα λιπους να μπεις σε διαδιακασια διαιτας και επιπλεον απωλειας λιπους?
    Εννοειτε δεν μου πεφτει λογος ο καθενας κανει οτι θελει με το σωμα του, απλως μου δημιουργηθηκε απορια και δεν καταλαβαινω γιατι να γραμμωσει καποιος που.....ηδη ειναι γραμμωμενος!
    Θα το καταλαβαινα μονο αν πχ ειχες σκοπο να πας σε καποιο αγωνα και ηθελες να εισαι κατα το δυνατον στεγνος φτανωντας σε υπερβολικα χαμηλα ποσοσστα λιπους.
    Last edited by prits; 17-05-19 at 20:19.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόταση Προεξασκητικού
    By banikos in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 31
    Last Post: 28-06-14, 11:12
  2. Εξειδικευμένο Πρόγραμμα Όγκου Και Δύναμης;
    By laynas in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 30-09-12, 10:51
  3. Πρόταση
    By horhem in forum Off Topic
    Replies: 22
    Last Post: 03-02-08, 07:18
  4. Πρόταση για πρωινό
    By hector of troy in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 16-08-05, 16:28

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •