Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-06-19
    Posts
    1

    Default προγραμμα γυμναστικης

    Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω για ενα προγραμμα γυμναστικης με πολλες επαναληψεις ωστε να με βοηθησει στο καψιμο λιπους αλλα ταυτοχρονα να μην χανω πολυ μυς. Φετος λογο προσωπικων και οικονομικων θεματων ειχα παρατησει τα παντα γυμναστηριο δεν προσεχα τι ετρωγα κτλ και εφτασα απο 93 κιλ στα 111, και οσο ημουν στα 93 ημουν στο επιθυμιτο αποτελεσμα που ηθελα. Ουτε κοιλιακους, ουτε τερμα γυμνασμενος ενα κανονικο σωμα με λιγη γραμμωση. Ακολουθουσα δυο χρονια σχεδον προγραμμα γυμναστικης και διατροφη απο γυμναστη/διατροφολογο αλλα μεσα σε 7-8 μηνες κατεστρεψα τα παντα. Ειμαι 1,93 υψος 29 χρονων και τωρα εχω κατεβει στα 100,5 κιλα μεσα σε 1,5 μηνα με διατροφη. Ακολουθησα ενα προγραμμα που ειχα βρε σε ενα αλλο φορουμ (δεν ξερω αν επιτρεπεται να το ποσταρω εδω, ALL IN ONE λεγεται), που ειναι 3 φορες την εβδομαδα βαρη και τις υπολοιπες εκανα αεροβιο. Να τονισω οτι, οτι κιλα βαζω μπαινουν στα πλαινα και κοιλια και απο 100εκ που ειχα καταφερει να ''ριξω'' το σωσιβιο πλεον ειναι στα 115εκ (1κιλο και 1 εκατοστο στο σωσιβιο ειναι, ετσι το μετραω πλεον ) και οι πλατες και το στηθος μου ειναι 100ε, καταλαβαινετε οτι εχω θεμα πλεον. Ειχα ενα προγραμμα τοτε απο τον γυμναστη μου που πηγαινε καπως ετσι, πχ δευτερα ειχα στηθος και για παραδειγμα στον επικληνη ηταν 4σετ 6-6-12-20επαναληψεις. Δεν θυμαμαι ακριβως τους αριθμους και τους βαζω τυχαια, ειχε πολλες επαναληψεις και ειχα δει μεγαλη διαφορα με αυτο το προγραμμα. Μηπως γνωριζει καποιος πως λεγεται αυτο το στυλ προγραμματος για να βρω κατι παρομοιο και να το ακολουθησω η καποιος να με βοηθησει να φτιαξω ενα προσαρμοσμενο για εμενα? Ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Η μείωση λιπους δεν εχει να κανει με τις πολλες επαναλήψεις.
    Για να χασεις λίπος πρέπει να κανεις υποθερμιδική διατροφή.
    Ακολούθησε ένα οποιοδήποτε πρόγραμμα γυμναστικής που θα εχει στόχο την υπερτροφία με εύρος επαναλήψεων απο 8-12 και να περιλαμβάνει βασικές πολυαρθρικές ασκήσεις.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα Γυμναστικής
    By GiwrgosM in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 16-06-18, 14:19
  2. Προγραμμα Γυμναστικης!
    By IronAddict in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 03-03-13, 16:46
  3. Πρόγραμμα Γυμναστικής
    By BillS in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 02-07-11, 18:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •