Καλώς Ορίσατε Στο Bodybuilders.gr - Κάντε Εγγραφή Και Ελάτε Στην Παρέα Μας! Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 35 of 35
    New Member

Παρασκευή 12 Ιουλίου 2019

Squat 3x5 70kg
    Press 3x5 (50-50-52.5)
    Dl 1x5 110 kg
    Chinups 3x10
    Romanian chair leg raise 3x10
    1km διάδρομος και Διατασεις

Στο squat δυσκολεύτηκα αρκετά οπότε Δευτέρα θα ανεβάσω μόνο 2.5kg και ελπίζω να τα βγάλω με καλύτερη τεχνική.
    Press δοκίμασα 52.5 αλλά έκανα fail την πεμπτη προσπάθεια οπότε την επόμενη μάλλον δεν θα ανεβάσω εκτός κι αν νιώσω αρκετά δυνατός την Δευτέρα στον πάγκο
    Dl μπερδεύτηκα και έβαλα τα ίδια κιλά με την Τετάρτη οπότε Δευτέρα θα ανεβάσω 5 kgr.

Γενικά ήμουν λίγο πιασμένος γιατί είχα παίξει μπάλα την Πέμπτη... Πιστεύω Δευτέρα θα είμαι super έχω ξεκινήσει και υπερθερμιδικη διατροφή οπότε ανυπομονώ για την προπόνηση!!

Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar

Μια χαρα πολυ καλα και ακομα εισαι στην αρχη φαντασου!! Διαδρομο στο τελος κανεις για καποιον λογο; Νομιζω το μονο που θα σε βοηθησει ειναι καψεις καποιες θερμιδες και τιποτα αλλο..Αμα σ αρεσει οκ αλλιως αν θες conditioning μπορεις να δοκιμασεις και κανενα σπριντακι.

New Member

Επειδή αποθηκεύω εύκολα λίπος στην κοιλιά θέλω να κάνω λίγο αερόβιο... Μου το πε και ο Διαιτολόγος να το κάνω

Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar

Quote Originally Posted by TopografosGR View Post
    Press δοκίμασα 52.5 αλλά έκανα fail την πεμπτη προσπάθεια οπότε την επόμενη μάλλον δεν θα ανεβάσω εκτός κι αν νιώσω αρκετά δυνατός την Δευτέρα στον πάγκο
    Για να μπορείς να ελέγχεις γραμμικά το volume που κάνεις, καλύτερα να μην ανεβάζεις κιλά μέσα στην ίδια προπόνηση. Καλύτερα να βγουν 3x5 50kg και να σου φανούν εύκολα, παρά να ανεβάσεις 3ο σετ σε 52.5kg και να χάσεις επαναλήψεις. Όσο πιο απλό γενικά το κρατάς, τόσο πιο καλά θα δουλέψει!

Btw, αφού βγάζεις 10αρες στο μονόζυγο, μπορείς να προσθέσεις και έξτρα βάρος αν θες...
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg

"What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

"Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

New Member

Δευτέρα 15-07-2019 1η Βδομάδα 3ή μέρα του προγράμματος

Squat 3x5 72.5kg
    Bench Press 3x5 88kg
    Chinups 3x10

Δυστυχώς ενώ ένιωθα πολύ καλά με τσίμπησε λίγο η μέση στα Squat, μάλλον έγυρα λίγο μπροστά σε κάποια επανάληψη, οπότε είπα να μην κάνω DL.
    Ο πάγκος πήγε πολύ καλά και ανέβασα 10lbs.

Επόμενη προπόνηση μάλλον Πέμπτη να είμαι τελείως καλά με τη μέση και θα δοκιμάσω να ρίξω το squat στα 70kg αλλά να βγάλω όλες τις επαναλήψεις με άψογη τεχνική...

Διατροφή:

Πρωινό: 250γρ. πρόβιο γιαούρτι, 100γρ βρώμη, μέλι, berries, κολοκυθόσπορο, 1 μπανάνα
    Δεκατιανό: 100γρ. ξηρούς καρπούς, 1 παστέλι
    Μεσημεριανό: 150 γρ. φακές, 100 γρ. χαρουποπαξίμαδο, 160 γρ. τόνο (οι φακές με πήγαν αίμα)
    Preworkout: 2 φέτες ψωμί Dinkel με 20 γρ. φιστικοβούτυρο και 20 κεράσια, preworkout και scoop πρωτείνης
    Βραδυνό: 330 γρ μπιφτέκι γαλοπούλας, 230 γρ. πατάτες στον φούρνο, σαλάτα χόρτα.
    2 ώρες πριν το ύπνο: 220 γρ γιαούρτι 2% + 20 γρ. βούτυρο αμυγδάλου

Γενικά η διατροφή όγκου με δυσκολεύει περισσότερο από τη διατροφή γράμμωσης

Επίσης ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι επειδή τόσο καιρό είχα θέμα με τον μηνίσκο, το δεξί μου πόδι έγινε πιο δυνατό απ'το αριστερό, δεν ξέρω αν θα έχω θέμα τραυματισμού όσο ανεβάζω κιλά στο squat και αν θα πρέπει να κάνω απομονοτικές μόνο στο αριστερό μέχρι να εξισωθούν...
    Last edited by TopografosGR; 15-07-19 at 22:39.
    DL: 130kg
    Squat: 80kg
    Bench Press: 100kg
    OH Press: 55kg

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks