Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 8 of 18 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast
Results 211 to 240 of 533
  1. #211
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    ναι, τώρα φαίνονται!! Στην αρχή όλοι τα ίδια λάθη κάνουμε!!

  2. #212
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    χαχαχαχα οκ! Ευχαριστώ για την βοηθεια ;)

  3. #213
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Σήμερα έκανα 1 ώρα χαλαρό πρωινό περπάτημα
    1 ωρα κοιλιακους
    3* 10 κωπηλατικη με kettlebell 16 κιλα το καθε χερι
    3*10 εκτάσεις τρικεφάλων 4 κιλά το κάθε χέρι
    3*10 πους απς
    1 ωρα κικ μποξινγκ

    Και το μενού στη φώτο ;). Αποφάσισα να ξεκινήσω με 2000 θερμίδες αν και πιστεύω με παίρνει και για λίγο παραπάνω. Ζυγίστηκα 68 κιλά και τα μάκρος μου αποφάσισα να είναι 190γρ υδατάνθρακας, 160γρ πρωτείνη, 66γρ λιπαρά
    Attached Images Attached Images
    Last edited by TzinaJoe; 27-10-20 at 09:27.

  4. #214
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Καλη αρχη και απο μενα!!

    Μια ωρα κοιλιακοί είναι too much παντως!
    "Τhere is no such thing as firming and toning there is only stronger and weaker"

    --Eddie Hall--

  5. #215
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Σ ευχαριστω Δημητρη! Ημουν στη σχολη, περιμενα τον γιο μου να τελειωσει την προπονηση αποτο παιδικο τμημα, δεν ειχα τπτ καλυτερο να κανω, ελιωσα στους κοιλιακους

  6. #216
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,613

    Default

    Γιαυτό τρώως πολύ φέτα εε γιατί έχεις κοιλιακούς φέτες.. Εγώ 15 λεπτά κάνω και τεζαρω.. ΑΧαχαχα
    Last edited by GEOZN8; 26-10-20 at 23:43.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  7. #217
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Χαχαχαχα. Προσπαθώ να έχω κοιλιακούς αλλά απ' την πολύ τη φέτα δε το βλέπω.. χαχαχαχα

  8. #218
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Σημερινό work out Legs:
    20-30 λεπτά ζέσταμα με λαστιχο
    1)Hip abductor 4 * 8 70κιλά
    2)Hip thrusts 4 * 8 90kg
    3)Squat 4 * 8 40 kg
    4)Sumo deadlift 4 * 8 60 κιλά
    5)Single leg hip thrust σταυροποδι dumbbell 4*8 22.5 κιλα
    6) Πρεσσα ποδιων πλαγια καθιστή θεση 1 ποδι 3*8 25 κιλά
    Finisher:
    45δευτ. Pulse squat
    45δευτ. glute bridge αρση ποδιου εναλλάξ
    45 δευτ pulse abductor
    1 λεπτό Glute bridge

    Σκεφτόμουν να ακολουθήσω ένα έτοιμο πρόγραμμα που μου έστειλε η Ζωή ωστόσο κατέληξα να αυτοσχεδιασω και να σχεδιάσω το δικό μου πρόγραμμα. Αφού δεν είμαι τόσο εξοικειωμένη με τον όγκο όμως είμαι ανοιχτή σε κάθε πρόταση και διόρθωση.
    Last edited by TzinaJoe; 27-10-20 at 19:17.

  9. #219
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Welcome back!! Καλες προπονήσεις και καλή αρχή!

  10. #220
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Ευχαριστώ
    Κωνσταντίνα!!! Να σαι καλά! Καλές προπονήσεις και σε σένα!!!!

  11. #221
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Χθες τα μακρος μου ηταν 185γρ υδατάνθρακας, 146γρ πρωτείνη, 64γρ λιπαρά με 1900 θερμιδες. Γενικα καποιες μερες οπως χθες δυσκολευομαι να φαω. Σημερα ζυγίστηκα 1 κιλό κάτω (67), θα περιμενω 3-4 μερες και αν δεν σταθεροποιηθει λεω να ανεβασω θερμιδες και κυριως υδατανθρακα. Το απόγευμα το προγραμμα λεει 1 ωρα κικ και μια ωρα κοιλιακους και καμια ασκηση με βαρη με λιγα κιλα στο ανω σωμα. Θα ενημερωσω με λεπτομερειες μολις τελειωσω.

  12. #222
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by TzinaJoe View Post
    Χθες τα μακρος μου ηταν 185γρ υδατάνθρακας, 146γρ πρωτείνη, 64γρ λιπαρά με 1900 θερμιδες. Γενικα καποιες μερες οπως χθες δυσκολευομαι να φαω. Σημερα ζυγίστηκα 1 κιλό κάτω (67), θα περιμενω 3-4 μερες και αν δεν σταθεροποιηθει λεω να ανεβασω θερμιδες και κυριως υδατανθρακα. Το απόγευμα το προγραμμα λεει 1 ωρα κικ και μια ωρα κοιλιακους και καμια ασκηση με βαρη με λιγα κιλα στο ανω σωμα. Θα ενημερωσω με λεπτομερειες μολις τελειωσω.
    αφου θελεις κοιλιακους και μεγαλα ποδια σκεψου το και σαν ιδεα να κανεις ενα μικρο cut πριν βγεις υπερθερμιδικα. Στις φωτογραφιες αν μη τι αλλο τα ποδια σου ειναι ενα επιπεδο πιο μπροστα απο πλατη και χερια, με πολυ καλους μηριαιους δικεφ και γλουτους.

  13. #223
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Με προβληματισες πολυ τωρα. Γιατι εχω υπαρξει πολυ στεγνη και δεν μου αρεσει το σωμα μου καθολου ετσι. Στην πρωτη φωτογραφια ειμαι 5 κιλα κατω απο οτι ειμαι τωρα με λιγοτερη μυικη μαζα. Τα χερια μου και η πλατη μου ειναι σε αυτο το επιπεδο. (φωτο 2,3) και δεν θελω γενικα να μεγαλωσουν, ουτε να φανουν οι φλεβες στα δικεφαλα. Αν ριξω λιπος οκ θα εχω κοιλιακους αλλα ολα τα υπολοιπα δεν θα μου αρεσουν. Ιδανικα θα ηθελα να βρω sweet spot και να κανω μια ανασύσταση. Δλδ να μεγαλωσει το κατω σωμα και να στεγνωσει ελαφρως το πανω. Και σκεφτομουν να βαλω μια προπονηση την εβδομαδα κορμο, να τονωθουν λιγο οι μυς αλλα επειδη βαζω μυικα ευκολα το φοβαμαι.

  14. #224
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    ( εξακολουθω να βλεπω τα ποδια πιο μυωδη απο το πανω σωμα )

    Οπως θελεις, εννοειται! Το ειπα μονο απο την αποψη οτι τα ποδια σου δεν εχουν ιδιαιτερο λιπος, οποτε λιγο να χασεις απο πανω, επειδη θα μικρυνει η μεση αμεσως τα ποδια θα δειξουν μεγαλυτερα. Μπορεις να κανεις και το αναποδο βεβαια και να παρεις τωρα λιγα κιλα και να κοψεις μετα για να φανουν κοιλιακοι. Απλα τωρα το bulk που σε παιρνει να κανεις θα ειναι πιο μικρης διαρκειας.


    Οτι εχεις χασει σε μυικοτητα απο ποδια αμεσως θα το παρεις πισω αρκει να μην τα ξεσκισεις στις προπονησεις. Για εμενα 3 προπονησεις ποδια την εβδομαδα ειναι ήδη too much, 2 δυνατές και ειμαι στα ορια της καλης αναρρωσης. Δεν ξερω κατα ποσο θα αναρρωνεις με 3 ποδια + 1 upper + kick boxing, αλλα μπορεις να πας βλεποντας και κανοντας.

  15. #225
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Καλα λογικο τα ποδια μου να ειναι πιο μυωδη αφου κανω μονο ποδια βαρη. Κορμο εχω να κανω σοβαρα βαρη εναμιση χρονο περιπου.
    Ακουω αυτο που λες και μαλλον αυτο θα κανω. Λες να μεινω πειραματικα στις 2000 θερμιδες (αφου εχασα ενα κιλο σε 5 μερες) ή να κοψω λιγο ακομα? και αν κανω τωρα ενα μικρο στεγνωμα τι προπονησεις να κανω τωρα στα βαρη?

  16. #226
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by TzinaJoe View Post
    Καλα λογικο τα ποδια μου να ειναι πιο μυωδη αφου κανω μονο ποδια βαρη. Κορμο εχω να κανω σοβαρα βαρη εναμιση χρονο περιπου.
    Ακουω αυτο που λες και μαλλον αυτο θα κανω. Λες να μεινω πειραματικα στις 2000 θερμιδες (αφου εχασα ενα κιλο σε 5 μερες) ή να κοψω λιγο ακομα? και αν κανω τωρα ενα μικρο στεγνωμα τι προπονησεις να κανω τωρα στα βαρη?
    Ναι σιγουρα, αν ξεκινας τωρα βρες στις ποσες θερμιδες διατηρεισαι για αρχη μετρωντας και μακρος για να ξερεις τι γινεται. Πιθανοτατα να εισαι και πανω απο 2000 συντηρηση .

    Μετα το βλεπεις αν θελεις να κοψεις ή να βαλεις πρωτα.

    Τις ιδιες προπονησεις που θα κανεις για να βαλεις μυς, τις ιδιες κρατας και οταν κοβεις λιπος για να διατηρησεις τους μυς που εβαλες. Το μονο που αλλαζει ειναι η διατροφη.

    Δες και που ειναι και το sweet spot με τις προπονησεις και απο τι αντεχεις να αναρρωνεις αναλογα με τη καθημερινοτητα σου...

    Αν σε θυμαμαι καλα εισαι απο αυτους που πρεπει να φρεναρουν τον εαυτο τους αντι να μαστιγωνονται για να προχωρησουν

  17. #227
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Ναι σιγουρα, αν ξεκινας τωρα βρες στις ποσες θερμιδες διατηρεισαι για αρχη μετρωντας και μακρος για να ξερεις τι γινεται. Πιθανοτατα να εισαι και πανω απο 2000 συντηρηση .
    Και εγω αυτη την εντυπωση εχω..
    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Μετα το βλεπεις αν θελεις να κοψεις ή να βαλεις πρωτα.
    Αυτο που θελω ειναι μεγιστα οφελη, οπως ολοι φανταζομαι, και αυτο που προτεινες μου ακουγεται πολυ κομπλε. Ειμαι ασχετη γενικα απο ογκο και bodybuilding και ειναι πολυ χρησιμη η παρεμβαση σου.
    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Αν σε θυμαμαι καλα εισαι απο αυτους που πρεπει να φρεναρουν τον εαυτο τους αντι να μαστιγωνονται για να προχωρησουν
    χαχαχαχα ναι, ειμαι μαθημενη στο 3 ωρες προπονηση τη μερα, το οποιο ειναι εθιστικό. Νομιζω πως το 3 φορες βάρη πόδια μαζι με κικ δεν θα μου επιτρεψει σωστη αναρρωση, οπως λες και συ. Αλλα γενικα με φτανω παντα στα ορια. Θελω το μεγιστο και το βελτιστο και υπερβαλω πολλες φορες στην προσπαθεια που καταβαλλω

  18. #228
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Τα πόδια μου σε καμία περίπτωση δεν έχουν αναρρώσει οπότε σήμερα έκανα:

    Upper Body
    Chest press 3*10 30kg
    Chest lat pull down 3*10 32kg
    Back lat pull down 3*10 32kg
    Cable row back 3*10 25kg
    Dips bodyweight 3*20
    Triceps pushdowns 3*12 3.5kg
    Biceps curls alt 3*30 5kg
    Overhead Press 3*12 20kg
    Leg raises καρεκλα 4*12
    Leg raises καρεκλα πλαγιες 4*12

    Με μικρο load γτ δεν θελω να πρηστώ, απλά να τονωσω λιγο τον κορμο μου
    Last edited by TzinaJoe; 29-10-20 at 12:47.

  19. #229
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by TzinaJoe View Post
    Θελω το μεγιστο και το βελτιστο και υπερβαλω πολλες φορες στην προσπαθεια που καταβαλλω
    Δεν έχει σημασία τι μπορείς να κάνεις σε μια προπόνηση, αλλά απο τι μπορείς να αναρρώσεις μέχρι την επόμενη!

    Quote Originally Posted by TzinaJoe View Post

    Με μικρο load γτ δεν θελω να πρηστώ, απλά να τονωσω λιγο τον κορμο μου
    Δεν είναι πολύ εύκολο να πρηστείς μην ανησυχείς, ειδικα σε διαιτα, και ειδικά αν έχεις μεγαλύτερη συχνότητα στα πόδια και κάνεις πάνω σώμα 1-2 φορές. Εγω θα σου προτεινα προπονησου κανονικα και στο upper.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  20. #230
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Δεν έχει σημασία τι μπορείς να κάνεις σε μια προπόνηση, αλλά απο τι μπορείς να αναρρώσεις μέχρι την επόμενη!
    Wow! Πολύ δυνατη σκεψη! Δεν θα περναγε ποτε απο το μυαλο μου αυτο. Εσενα ποια ειναι η γνωμη σου σχετικα με το 3 φορες τη βδομαδα lower?

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Δεν είναι πολύ εύκολο να πρηστείς μην ανησυχείς, ειδικα σε διαιτα, και ειδικά αν έχεις μεγαλύτερη συχνότητα στα πόδια και κάνεις πάνω σώμα 1-2 φορές. Εγω θα σου προτεινα προπονησου κανονικα και στο upper.
    Όταν κάναμε προπονήσεις για δύναμη παρ όλο που δεν έτρωγα υπερθερμιδικά τα χέρια μου ,αν είδες και παραπανω στη φωτο, ειχαν γινει μεγαλα και στεγνα, σε αντιθεση με τα ποδια μου που ηταν πιο μικροκαμωμενα, για αυτο αγχωνομαι γτ δεν θελω να γινουν ξανα ετσι. Τα προτιμω σαν ελαφρως γυμνασμενα φρατζολακια . Και επειδη ειμαι σε φαση πειραματισμου τωρα εχω μπερδευτει πληρως .Σιγουρα ομως η πλατη μου θελει δουλιτσα ξανα..

  21. #231
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by TzinaJoe View Post
    Wow! Πολύ δυνατη σκεψη! Δεν θα περναγε ποτε απο το μυαλο μου αυτο. Εσενα ποια ειναι η γνωμη σου σχετικα με το 3 φορες τη βδομαδα lower?

    Yπερβολή 3 μέρες lower και

    Όταν κάναμε προπονήσεις για δύναμη παρ όλο που δεν έτρωγα υπερθερμιδικά τα χέρια μου ,αν είδες και παραπανω στη φωτο, ειχαν γινει μεγαλα και στεγνα, σε αντιθεση με τα ποδια μου που ηταν πιο μικροκαμωμενα, για αυτο αγχωνομαι γτ δεν θελω να γινουν ξανα ετσι. Τα προτιμω σαν ελαφρως γυμνασμενα φρατζολακια . Και επειδη ειμαι σε φαση πειραματισμου τωρα εχω μπερδευτει πληρως .Σιγουρα ομως η πλατη μου θελει δουλιτσα ξανα..
    Μου φαινεται υπερβολη 3 μερες lower αν κανεις και kickboxing! Στο τελος δε θα βγαζεις ουτε το ενα ουτε το αλλο. Εκτος αν μειωσεις το kickboxing στις 2 φορες, οπου παλι θελει προσοχη τι ακριβως θα κανεις στις 3 προπονησεις ποδιων, για fullbody θα παει.

    Αν δεν θες, μη κανεις καθολου χερια αμεσα, δεν πειραζει. Δωσε εμφαση σε στηθος-πλατη-ωμους, και οσο παρουν τα χερια απο εκει εμμεσα, απο τις πιεσεις, τις ελξεις/pulldowns και τις κωπηλατικες.

    Γενικα για να μην μπερδευεσαι, κρατα οσο μπορεις τα πραγματα απλα, και στο προγραμμα σου και στους στοχους σου.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  22. #232
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by TzinaJoe View Post
    Όταν κάναμε προπονήσεις για δύναμη παρ όλο που δεν έτρωγα υπερθερμιδικά τα χέρια μου ,αν είδες και παραπανω στη φωτο, ειχαν γινει μεγαλα και στεγνα, σε αντιθεση με τα ποδια μου που ηταν πιο μικροκαμωμενα, για αυτο αγχωνομαι γτ δεν θελω να γινουν ξανα ετσι.
    Εγώ που τα θέλω ακριβώς έτσι, πες μου τι έκανες για να το κάνω! Τελικά μήπως είναι θέμα γονιδίων;

    Γεια σου κι από μένα, καλές προπονήσεις κ καλή επιτυχία στους στόχους σου!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  23. #233
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Μου φαινεται υπερβολη 3 μερες lower αν κανεις και kickboxing! Στο τελος δε θα βγαζεις ουτε το ενα ουτε το αλλο. Εκτος αν μειωσεις το kickboxing στις 2 φορες, οπου παλι θελει προσοχη τι ακριβως θα κανεις στις 3 προπονησεις ποδιων, για fullbody θα παει.

    Αν δεν θες, μη κανεις καθολου χερια αμεσα, δεν πειραζει. Δωσε εμφαση σε στηθος-πλατη-ωμους, και οσο παρουν τα χερια απο εκει εμμεσα, απο τις πιεσεις, τις ελξεις/pulldowns και τις κωπηλατικες.

    Γενικα για να μην μπερδευεσαι, κρατα οσο μπορεις τα πραγματα απλα, και στο προγραμμα σου και στους στοχους σου.
    Εχεις δικιο, Θα τα κρατησω απλα. Προς το παρον 2 lower, 1 upper και ισοθερμιδικα, να δουμε πως θα παει και βλεπουμε..

  24. #234
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Εγώ που τα θέλω ακριβώς έτσι, πες μου τι έκανες για να το κάνω! Τελικά μήπως είναι θέμα γονιδίων;

    Γεια σου κι από μένα, καλές προπονήσεις κ καλή επιτυχία στους στόχους σου!
    Γεια σου! Να σαι καλα! Αν ανατρεξεις στο log μου στην αρχη θα δεις ακριβως τι εκανα! Σιγουρα είναι και θεμα γονιδιων αλλα όλα περνουν βελτιωση. Μη το βαζεις κατω ;) . Καλη επιτυχια και στους δικους σου στοχους και αν μπορω να σου λυσω οποιαδηποτε απορια, με χαρα μου!

  25. #235
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Σήμερα έκανα 8χλμ περπάτημα σε 1 ώρα και 40 λεπτά. Οι θερμίδες μου είναι σταθερά 2000. Το βάρος μου έχει τρελαθεί, είχα ζυγιστει 67, την επόμενη μέρα ζυγιστηκα 68 και σήμερα ξανά 67. Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται αλλά θα το παρακολουθώ για λίγο και παρακαλάω μην ανακοινωθεί κλείσιμο γυμναστηρίων αύριο στην Αττική..

  26. #236
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by TzinaJoe View Post
    Σήμερα έκανα 8χλμ περπάτημα σε 1 ώρα και 40 λεπτά. Οι θερμίδες μου είναι σταθερά 2000. Το βάρος μου έχει τρελαθεί, είχα ζυγιστει 67, την επόμενη μέρα ζυγιστηκα 68 και σήμερα ξανά 67. Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται αλλά θα το παρακολουθώ για λίγο και παρακαλάω μην ανακοινωθεί κλείσιμο γυμναστηρίων αύριο στην Αττική..
    Κατά την ταπεινή μου γνώμη, το καθημερινό ζύγισμα θα ήταν αξιόπιστο αν είχες κάθε μέρα την ίδια διατροφή και την ίδια κατανάλωση υγρών. Επίσης αν δεν είχες γυναικείες ορμόνες
    Προσωπικές μου ζυγίσεις πχ. τη μία μέρα 62 την επόμενη 60,7 την μεθεπόμενη 61.5 , μετά 62.4 .ότι ναναι κυριολεκτικά όμως!!!! επίσης πρωινή ζύγιση νηστική 62.1 πριν το σνακ (έχοντας πάρει πρωινό δλδ) 61,1 Ξέρω ίσως να σκέφτεσαι ότι είναι για πέταμα η ζυγαριά...κ εγώ το σκέφτηκα πολλές φορές. Αλλά δεν είναι
    Γιαυτό προσωπικά μία φορά την εβδομάδα. Και αυτό απλά για έλεγχο. Τις διαφορές πλέον τις εντοπίζω μόνο στον καθρέφτη και στα ρούχα μου.
    Κάτι άλλο που ήθελα να σχολιάσω σε σχέση με τα όσα αναφέρεις για το σώμα σου, είναι ότι εγώ με τα δικά μου μάτια βλέπω ένα σώμα με ωραία γεμάτα πόδια και έναν κορμό λιγότερο ογκώδη απο όσο εσύ αναφέρεις και φοβάσαι να γυμνάσεις. Θεωρώ πως κάνοντας ισότιμα κ upper θα γεμίσεις περισσότερο στους ώμους, τονίζοντας την μέση σου και θα έχεις ένα αρμονικά γυμνασμένο σώμα. Τα πόδια σου πάντως μπορούν να γίνουν φοβερά!!!! Είσαι κοντά στον επιθυμητό μου στόχο . Εγώ είμαι το αντίθετο απο εσένα, παίρνω έυκολα στο επάνω μέρος επομένως χρειάζομαι πολύ σκληρές προπονήσεις για να σε φτάσω και αν!

  27. #237
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,002

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Κατά την ταπεινή μου γνώμη, το καθημερινό ζύγισμα θα ήταν αξιόπιστο αν είχες κάθε μέρα την ίδια διατροφή και την ίδια κατανάλωση υγρών. Επίσης αν δεν είχες γυναικείες ορμόνες
    Προσωπικές μου ζυγίσεις πχ. τη μία μέρα 62 την επόμενη 60,7 την μεθεπόμενη 61.5 , μετά 62.4 .ότι ναναι κυριολεκτικά όμως!!!! επίσης πρωινή ζύγιση νηστική 62.1 πριν το σνακ (έχοντας πάρει πρωινό δλδ) 61,1 Ξέρω ίσως να σκέφτεσαι ότι είναι για πέταμα η ζυγαριά...κ εγώ το σκέφτηκα πολλές φορές. Αλλά δεν είναι
    Γιαυτό προσωπικά μία φορά την εβδομάδα. Και αυτό απλά για έλεγχο. Τις διαφορές πλέον τις εντοπίζω μόνο στον καθρέφτη και στα ρούχα μου.
    Κάτι άλλο που ήθελα να σχολιάσω σε σχέση με τα όσα αναφέρεις για το σώμα σου, είναι ότι εγώ με τα δικά μου μάτια βλέπω ένα σώμα με ωραία γεμάτα πόδια και έναν κορμό λιγότερο ογκώδη απο όσο εσύ αναφέρεις και φοβάσαι να γυμνάσεις. Θεωρώ πως κάνοντας ισότιμα κ upper θα γεμίσεις περισσότερο στους ώμους, τονίζοντας την μέση σου και θα έχεις ένα αρμονικά γυμνασμένο σώμα. Τα πόδια σου πάντως μπορούν να γίνουν φοβερά!!!! Είσαι κοντά στον επιθυμητό μου στόχο . Εγώ είμαι το αντίθετο απο εσένα, παίρνω έυκολα στο επάνω μέρος επομένως χρειάζομαι πολύ σκληρές προπονήσεις για να σε φτάσω και αν!
    Η ζύγιση πιστεύω καλύτερα να γίνεται καθημερινά κάτω από τις ίδιες συνθήκες ( νηστικός, έχοντας η μη Πάει τουαλέτα, πρωί) και να λαμβάνεται ο μέσος όρος ανα εβδομάδα. Το λεω γιατί με μια φορά τη βδομάδα ουσιαστικά είναι λίγο στην τύχη για το λόγο που είπες ότι μπορεί μια μέρα να ναι 62 την άλλη 60.7 κτλ και ετσι δεν είναι αντιπροσωπευτικό το νούμερο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #238
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Ακόμα πιστεύω πως στις φωτογραφίες δεν φαινεται ρεαλιστικα το σωμα μου οποτε θα βαλω και αυτες εδω..
    Attached Images Attached Images

  29. #239
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Κατά την ταπεινή μου γνώμη, το καθημερινό ζύγισμα θα ήταν αξιόπιστο αν είχες κάθε μέρα την ίδια διατροφή και την ίδια κατανάλωση υγρών. Επίσης αν δεν είχες γυναικείες ορμόνες
    Προσωπικές μου ζυγίσεις πχ. τη μία μέρα 62 την επόμενη 60,7 την μεθεπόμενη 61.5 , μετά 62.4 .ότι ναναι κυριολεκτικά όμως!!!! επίσης πρωινή ζύγιση νηστική 62.1 πριν το σνακ (έχοντας πάρει πρωινό δλδ) 61,1 Ξέρω ίσως να σκέφτεσαι ότι είναι για πέταμα η ζυγαριά...κ εγώ το σκέφτηκα πολλές φορές. Αλλά δεν είναι
    Γιαυτό προσωπικά μία φορά την εβδομάδα. Και αυτό απλά για έλεγχο. Τις διαφορές πλέον τις εντοπίζω μόνο στον καθρέφτη και στα ρούχα μου.
    Θα την πεταξω να ησυχασω .. Και εγω με καθρεφτη πιο πολυ καταλαβαινω τη διαφορα αλλα προσπαθω να κρατησω σταθερο το βαρος μου, για να δω σε τι θερμιδες θα ειμαι και μονο σταθερο δεν ειναι οτι του φανει

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Τα πόδια σου πάντως μπορούν να γίνουν φοβερά!!!! Είσαι κοντά στον επιθυμητό μου στόχο . Εγώ είμαι το αντίθετο απο εσένα, παίρνω έυκολα στο επάνω μέρος επομένως χρειάζομαι πολύ σκληρές προπονήσεις για να σε φτάσω και αν!
    Σ ευχαριστω πολυ! Ανεβασα και αλλες φωτο που ειναι πιο κοντα στη πραγματικοτητα. Αν θες δες τες και πες μου ;) . Ειναι δυσκολο να εχουμε το σωμα που θελουμε καθως ο σωματοτυπος δεν αλλαζει. Πιστευω ομως πως με πολυ δουλεια βελτιωνομαστε! Keep on trying girl!

  30. #240
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Η ζύγιση πιστεύω καλύτερα να γίνεται καθημερινά κάτω από τις ίδιες συνθήκες ( νηστικός, έχοντας η μη Πάει τουαλέτα, πρωί) και να λαμβάνεται ο μέσος όρος ανα εβδομάδα. Το λεω γιατί με μια φορά τη βδομάδα ουσιαστικά είναι λίγο στην τύχη για το λόγο που είπες ότι μπορεί μια μέρα να ναι 62 την άλλη 60.7 κτλ και ετσι δεν είναι αντιπροσωπευτικό το νούμερο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Χμμμ. Δεν την ειχα σκεφτει αυτη τη πρακτικη, εχει μια λογικη..


 
Page 8 of 18 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οι Ιστορίες Μιας Αρχάριας
    By EiriniT in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 203
    Last Post: 03-05-17, 20:59
  2. Απορίες Μιας Άσχετής!
    By Mimikaki in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 4
    Last Post: 12-08-16, 07:56
  3. Ben Pakulski - Never Limit Yourself!!
    By daskalos198 in forum Forum Για Bodybuilding & Fitness Motivation
    Replies: 50
    Last Post: 14-01-15, 00:35
  4. Πρόγραμμα μίας ώρας
    By vrellos in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 17-07-06, 15:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •