Καλημέρα,είμαι νέος στο χώρο καθώς μόλις άρχισα να γυμνάζομαι στα 28 μου.Με λένε Κώστα,είμαι 28 όπως είπα,1,83 και μόλις 59kg.Έχω αρχίσει γυμναστήριο εδώ και λίγες μέρες.Για να μπω στο θέμα,το πρόβλημα μου είναι ότι από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου ζυγίζω 50κάτι κιλά,πριν δύο μήνες,τότε είχα γραφτεί πρώτη φορά γυμναστήριο,είχα καταφέρει να φτάσω τα 64 κιλά,με 5 μέρες την εβδομάδα γυμναστήριο,κατανάλωνα περίπου 3000 θερμίδες ημερησίως,και έπαιρνα την πρωτείνη complete gainer της warriorlab,η οποία περιέχει και κρεατίνη,αλλά επίσης πρόσθετα και λίγο καθαρή κρεατίνη quamtrax.Ήμουν ευχαριστημένος επειδή σε πολύ μικρό διάστημα είχα πάρει 5 κιλά,δηλαδή σε 2 βδομάδες,πράγμα ανήκουστο για τα δεδομένα μου,και επίσης το σώμα μου έδειχνε όμορφο,είχαν ανοίξει οι ώμοι μου,μου φαινόταν περίεργο πόσο ωραίο φαινόταν,χαχα.Έπρεπε να κάνω ένα χειρουργείο στη μύτη και έμεινα για 1μιση μήνα εκτός gym οπότε και έχασα τα κιλά,λόγω και ότι στο νοσοκομείο δεν έτρωγα και καλά.Το θέμα είναι πως με είπε ο γιατρός ότι έχω αρκετά αυξημένες τρανσαμινάσες,ρώτησα και το γυμναστή και μου είπε πως πιθανώς είναι από την κρεατίνη.Τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω μια καθαρή πρωτείνη,γιατί είμαι ολιγόφαγος και δυσκολεύομαι να τρώω τόσες πολλές θερμίδες τη μέρα.Έχω σκοπό να φτάσω τα 75-76 κιλά αν σκεφτείτε ότι είμαι 1.83,δηλαδή χρειάζομαι 16-17 κιλά.Γυμνάζομαι 5 φορές την εβδομάδα,μία ώρα περίπου την ημέρα.Έχετε να μου προτείνετε καμιά καλή πρωτείνη,η να μην πάρω?Χρειάζεται να τρώω κάτι συγκεκριμένο μήπως για να παχύνω?3000 θερμίδες μου πέφτουν πολλές έτσι απλά με φαγητό και μόνο.