Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    02-09-19
    Posts
    1

    Default Κρεατινη και ακμή

    Γεια σας. Είμαι νέος στο φόρουμ και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Εδώ κι 6 μήνες ασχολούμαι με την προπόνηση με βάρη. Πήρα την απόφαση να επισκεφθώ έναν διατροφολόγο προκειμένου να πετύχω πιο εύκολα το στόχο μου έχοντας σωστές συμβουλές διατροφής. Ο ειδικός αυτός μου πρότεινε να πάρω συμπληρωματα. Πιο συγκεκριμένα κερατίνη, μαγνήσιο και πρωτεινη. Όταν πήγα στο φαρμακείο να αγοράσω την κερατίνη ο φαρμακοποιός μου είπε ότι ίσως παρατηρήσω ακμή στο σώμα μου από την κερατίνη. Το θέμα είναι ότι δε θέλω με τίποτα να εμφανίσω ακμή γιατί είχα θέμα πριν ένα χρόνο και έκανα θεραπεία με χάπια ισοτρετινοΐνης για να καθαρίσει το δέρμα μου. Ισχύει αυτό για την κερατίνη και την ακμή? Γατί δεν έχω διαβάσει πουθενά κάτι τέτοιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλώς όρισες στο φόρουμ!

    Αρχικά δεν θα σε συμβούλευα να παίρνεις συμπληρώματα από φαρμακείο, ειδικά όταν μιλάμε για κρεατίνη που είναι από τα πιο διαδεδομένα και απλά συμπληρώματα για έναν μέσο αθλούμενο, γιατί θα το πληρώσεις χρυσό..
    Μπορείς είτε από κάποιο μαγαζί συμπληρωμάτων ή από τη myprotein χρησιμοποιώντας και τα κουπόνια μας που θα βρεις εδώ για έξτρα έκπτωση εδώ
    Όσο αναφορά την ακμή, όχι άμεσα η κρεατίνη δεν σχετίζεται με την ακμή. Τώρα αν κάποιος είναι τόσο ευαίσθητος και έχει βαρύ ιστορικό δεν είμαι γιατρός, αλλά ως συμπλήρωμα ποτέ δεν έχει γραφτεί ως αντένδειξη.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμπληρώματα και Ακμή
    By Rank1 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 17
    Last Post: 16-12-16, 22:57
  2. Γάλα Και Ακμή
    By nikos_kavala in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 13-02-10, 03:43
  3. συμπληρωματα και ακμη
    By enositis21 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 16-02-09, 05:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •