Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Member
    Join Date
    18-02-19
    Posts
    18

    Default Στόχος Η Αύξηση Βάρους - Βοήθεια Με Συμπληρώματα

    Καλησπέρα στην παρέα είπα να ξεκινήσω σοβαρά το γυμναστήριο (επέλεξα το καλύτερο στην περιοχή) φέτος(2 χρόνος γυμναστηρίου) θα συνεργαστώ και με μια διατροφολόγο (γιατί η διατροφή έχει ύψιστο ρόλο) θα κάνω πρόγραμμα πάχυνσης ( αυτό έχει ανάγκη το σώμα μου σύμφωνα με τις μετρήσεις που κάναμε 170 ύψος-55 κιλά) Θα ήθελα να προσθέσω στην διατροφή ένα συμπλήρωμα πρωτεΐνης αποκλειστικά μονό για μετά την προπόνηση (3-4 φόρες την εβδομάδα δεδομένου ότι θα καλύπτομαι και από την διατροφή) και μια ημερησία πολυβιταμίνη, γιατί διάβασα κάπου ότι οι μύες χρειάζονται τροφή αστραπή μετά την προπόνηση γιατί φλατάρουν από την κούραση και γεμίζουν λίπος (σκεφτόμουν μήπως προσθέσω και μια μπανάνα μεταπροπονητικά για περισσότερο υδατάνθρακα και ταχύτερη ανάρρωση) . Θα ήθελα την γνώμη ως πιο έμπειροι και επίσης να μου αξιολογήσετε τα 2 συμπλήρωμα από την my protein που παραθέτω παρακάτω (την πολυβιταμίνη και την πρωτεΐνη) που σκέπτομαι να αγοράσω. Τέλος νομίζετε ότι θα χρειαστεί και ένα συμπλήρωμα ω3 ή δεν είναι απαραίτητο. Ευχαριστώ εκ των πρότερων.

    1. Impact Whey Isolate - 1kg - Λευκή σοκολάτα

    2. Ημερήσιες Πολυβιταμίνες - 180 δισκία (σε ένα πράσινο κουτί είναι αρκετά οικονομικές)

  2. #2
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Η impact whey της myprotein είναι πολύ καλή.

    Για μεταπροπονητικά γεύματα και γενικά τι παίζει με τη διατροφή δες και το σαιτ, έχει πολλά σχεετικά sticky. 1-2 μπανανες και 1-2 scoop whey ειναι μια χαρά.

    Αυτό που διάβασες είναι λάθος, δεν χρειάζονται τροφή αστραφή ούτε γεμίζουν λίπος οι μυες. Απλά κοίτα να τρέφεσαι σωστά και να πιάνεις τα μακρος που χρειάζεσαι. Την πολυβιταμίνη πάρτην με το κύριο γεύμα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  3. #3
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Το συμπλήρωμα των ωμέγα 3 δεν είναι απαραίτητο, εφόσον το διαιτολόγιό σου είναι πλούσιο σ' αυτά (σαρδέλα, γαύρος, ξηροί καρποί και σπόροι, αβοκάντο, ελαιόλαδο, σπανάκι κλπ).

  4. #4
    New Member
    Join Date
    18-02-19
    Posts
    18

    Default

    Ευχαριστώ φιλε θα ξεκινησω να λαμβανω μεταπροπονητικα 1 μπανανα και 1 scoop πρωτεινης 25gr και την πολυβιταμινη μετα το μεσημεριανο. Οσο για τα μακρος γι αυτο θα παω στην διατροφολογο που ειναι εδικη ώστε να μου τα υπολογιζει και να λαμβανω αυτο που χρειάζεται

  5. #5
    Junior Bodybuilder FitnessBuddy's Avatar
    Join Date
    05-04-19
    Location
    Athens
    Posts
    101

    Default

    Καλή δύναμη στη προσπάθεια φίλε μου, ενώ ακούγεται αστείο στον περισσότερο κόσμο είναι δύσκολο να βάλεις καθαρά κιλά! Εγώ να σου πω ότι πήρα πριν 2 βδομάδες την Impact Whey όντας άσχετος και πρωτάρης με πρωτεϊνη και είναι πάρα πολύ καλή. Για την ίδια χρήση που περιγράφεις (με οδηγία διατροφολόγου) 25γρ μετά τη προπόνηση. Ακόμα δεν μπορώ να σου πω για διαφορές στα κιλά και στο σώμα μου αλλά σίγουρα είναι πολύ ευχάριστη γευστικά και νιώθω και πολύ καλύτερα μετά την προπόνηση, ότι συμπληρώνω τις θερμίδες μου πιο εύκολα. Go for it!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βοήθεια Με Αύξηση Βάρους
    By M.A. in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 17-05-19, 14:50
  2. Συμπληρώματα & Αύξηση Βάρους
    By marinoscirocco in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 21
    Last Post: 03-10-13, 00:29
  3. Βοήθεια για αύξηση βάρους
    By kardin in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 15-12-12, 22:32
  4. Βοηθεια για αυξηση βαρους
    By thyra7 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 24-06-12, 19:06
  5. Βοήθεια Για Αύξηση Βάρους
    By alesantro in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 22-12-11, 17:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •