Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 59 of 59
  1. #31
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Πολυ καλοι παγκοι σε καλη τιμη ειναι αυτοι οι δυο .

    Ο Amila 44760 στα 165ευρω και ο Force USA Flat Bench με 800κιλα αντοχη για powerlifting στα 175ευρω .

    Amila 44760.jpgForce USA Flat Bench.jpg

  2. #32
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Ozzy82 θα σου πω τι θα έκανα εγώ στη θέση σου, χωρίς να σε αποτρέπω να κατ;φύγεις στο amazon.

    Εφ' όσον έχω απλο πάγκο και διαθέτω 500 ευρώ μπάτζετ τη δεδομένη στιγμή θα κατέφευγα.στο ρακ του decathlon και θα αρκουμουν με.αυτον τον εξοπλισμό μέχρι να είμαι έτοιμος να διαθέσω ξανά ένα ποσό για έναν καλό Πολυπάγκο. Έτσι σε βάθος χρόνου θα έχω έναν ποιοτικότατο εξοπλισμό και σε power rack και σε παγκο.
    Last edited by Berlyn; 20-11-19 at 21:10.

  3. #33
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Quote Originally Posted by Viking View Post
    Πολυ καλοι παγκοι σε καλη τιμη ειναι αυτοι οι δυο .

    Ο Amila 44760 στα 165ευρω και ο Force USA Flat Bench με 800κιλα αντοχη για powerlifting στα 175ευρω .

    Amila 44760.jpgForce USA Flat Bench.jpg
    Θέλει με εξάρτημα ποδιών

  4. #34
    New Member
    Join Date
    05-09-17
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Ozzy82 θα σου πω τι θα έκανα εγώ στη θέση σου, χωρίς να σε αποτρέπω να κατ;φύγεις στο amazon.

    Εφ' όσον έχω απλο πάγκο και διαθέτω 500 ευρώ μπάτζετ τη δεδομένη στιγμή θα κατέφευγα.στο ρακ του decathlon και θα αρκουμουν με.αυτον τον εξοπλισμό μέχρι να είμαι έτοιμος να διαθέσω ξανά ένα ποσό για έναν καλό Πολυπάγκο. Έτσι σε βάθος χρόνου θα έχω έναν ποιοτικότατο εξοπλισμό και σε power rack και σε παγκο.
    Σωστη σκεψη αλλα ο παγκος που εχω δεν αποσπαται απο τους ορθοστατες.Αρα αν παρω το ρακ θα μου ειναι αχρηστο μεχρι να παρω ενα πολυπαγκο.

  5. #35
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Καθόλου άχρηστο δεν θα είναι μιας και μπορεις να κάνεις και με αυτόν τον πάγκο μέσα στο ρακ πιέσεις και να έχεις τους spotters του ρακ για ασφάλεια μην σε πλακώσει η μπάρα. Αλλά μπορείς να κάνεις και σκουωτ και άρσεις θανάτου και πιέσεις ώμων και πόσες άλλες ασκήσεις στο ρακ μαζί με την τροχαλία και το μονόζυγο. Κ;θόλου άχρηστο.

  6. #36
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    O Force USA MyBench ειναι ενας στιβαρος παγκος με εξαρτιμα ποδιων , ειπαρχει στο skroutz .

    Force USA MyBench 3.jpgForce USA MyBench 2.jpgForce USA MyBench 1.jpgForce USA MyBench 4.jpg

  7. #37
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    308 ευρώ όμως φίλε...

  8. #38
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Ακομα ενα καλο power rack με τροχαλια ειναι και το Force USA MyRack ,kai αυτο υπαρχει sto skroutz .

    Force USA MyRack 1.jpgForce USA MyRack 2.jpg

  9. #39
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Πες και μια τιμή να γουστάρουμε

  10. #40
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Δεν εχει σιμασια αυτη την στιγμη στο σιμιο που βρισκετε η ελλινικη αγωρα τωρα , απλος το θεμα ειναι τι αξιζει να αγοραστει , να πιασουν τα λεφτα τοπο .

  11. #41
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Ozzy τι προπονιτικους στοχους εχεις , πες μας λιγο για να βγαλουμε ενα σιπμερασμα για το προπονοτικο ιλικο που χριαζετε για αυτους τους στοχους .
    Γενικος στο home gym λογο του περιορισμενου χορου των διαμερισματων στον οπιον ζουμε μπορουμε να κανουμε Old School Bodybuilding , Powerlifting , Grrip Strength , kai λιγο Strongman , proponish με ελευθερα βαρη.
    Το Θεμα ειναι τι ειπαρχει συην Ελλινικη Αγορα "εδω και τωρα" και τι αξιζει να παραγκιλουμε απο ευροπη και αμερικη και τι μπορι να φτιαξουμε μονοι μας .

  12. #42
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    αυτην τη στιγμη το καλιτερο budget οικονομικο power rack που υπαρχει στην ευρωπη ειναι το ATX Power Rack PRX-520 με 500κιλα αντοχη.
    Μονο του εχει 310ευρω μαζι με την τροχαια 489ευρω και γιρο στα 90ευρω το κοστος μεταφορας .
    ATX Power Rack PRX-520 1.jpgATX® Power Rack PRX-520 2.jpg

  13. #43
    New Member
    Join Date
    05-09-17
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Viking View Post
    αυτην τη στιγμη το καλιτερο budget οικονομικο power rack που υπαρχει στην ευρωπη ειναι το ATX Power Rack PRX-520 με 500κιλα αντοχη.
    Μονο του εχει 310ευρω μαζι με την τροχαια 489ευρω και γιρο στα 90ευρω το κοστος μεταφορας .
    ATX Power Rack PRX-520 1.jpgATX® Power Rack PRX-520 2.jpg
    Φιλε Viking ωραια ολα αυτα αλλα το μπατζετ μου ειναι στο 500αρικο.Οσο για τους προπονητικους στοχους ειναι ειναι να στρωσω το κορμι μου και αν μπορω να βαλω καποια μυικα κιλα(4-5)

  14. #44
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Ozzy , για εδωκαι τορα λιση οικονομικη πουειναι ταφτοχρονα και σουπερ γaμaτη που δεν προκιυε με τιοποτα να μετανιοσεις μεσα στα 500ευρω budget einai to
    Viking BR-26 Power Cage sta 266ευρω και ο τουμπανο παγκος αντοχης 800κιλων Force USA Flat Bench Λ-618 στα 175ευρω !!
    266 + 175 = 441ευρω δεν προκιτε με τιποτα να πανε τα λεφτα στραφη , αγωρασε τα με κλιστια τα ματια!!!
    vpc.jpgForce USA Flat Bench Λ-618.jpg
    Το viking power vage πιγα και υο ιδα απο κοντα σε καταστμα στην καλιθεα και πμορο να πω δεν το δικκαιωνουν οι ικονες στο ιντερνετ ειναι πραγματικα σουπερ εντιποσιακο!
    Ozzy δεν χριαζετε τροχαλαια και εξαρτιμα ποδιων η καλιτερη προπονιση bestbangforbuk einai με ελευθερα βαρη σκβατ πιεσοις παγκου αρσεις θανατο τιποτε αλο δεν χριαζετε !
    Ψαξε στο ιντερνετ για το προγραμμα προπονισης GREYSKULLLP του Joni Pain !

  15. #45
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    To VIking Power Cage εχει και dipping bars λαβες διζιγο !

  16. #46
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Viking (linebacker) το ρακ της viking ταλαντεύεται αρκετά. Δεν το θεωρώ καλή επιλογη. Παραπάνω μιλάς για εξοπλισμό που να πιάσουν τόπο τα χρηματα. Το ρακ της viking δεν είναι τέτοιο. Υπάρχουν καλύτερες επιλογές σχεδόν στα ίδια χρήματα.

    Στο bodybuilding χρειάζονται όλες οι ασκήσεις (και οι τροχαλίες και τα εξαρτήματα ποδιών), στο powerlifting όχι. Να σέβεσαι τον προσανατολισμό του topic starter και μην προσπαθείς να τον μυήσεις σε κάτι άλλο πέρα από αυτό που ο ίδιος επιθυμεί να ασχοληθεί.
    Last edited by Berlyn; 22-11-19 at 12:34.

  17. #47
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Berlyn den ισχιουν αυτα που λες , σε ολα τα φορουμ του πλανιτη αμα ρωτισεις για home gym θα σου πουν ελευθερα βαρη σκβατ πιεσειςπαγκου αρσεις θανατου
    οχι bodibuilding αλλα old school bodybuilding ,οι διαφορες μεταξι old school bodybuilding kai powerlifting ειναι μιδανινες ιδια φιλοσοφια εχουν και ιδεαλισμο , λογου του περιορισμενου χορου του home gym αυτα ειναι δινατα και ειναι ταυτοχρονα τα καλιτερα !

    Πιες ειναι αυτες οι επιλογες με καλιτερα χριματα , εγω εψαξα ολη την ελλινικη αγωρα και δεν βρικα τιποτα καλιτερο , μεχρι στιγμης , στο πιος ξερει , αλα θα περιμενουμε το μελον , το θεμα ειναι τη λιση υπαρχη αυτην την στιγμη και αν αλιζει , και προφανος το viking power cage kai o force usa παγκος αξιζουν τα λεφτα τους !!!

  18. #48
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Δεν έχει σημασία τι προτείνει ο καθένας σε οποιοδήποτε φορουμ αλλά τι θέλει ο καθένας. Ο topic starter ζητάει ρακ με τροχαλία και πάγκο ρυθμιζόμενο με εξάρτημα ποδιών. Η γνώμη μας περισσεύει και πρέπει να τον βοηθήσουμε να αγοράσει αυτό που επιθυμεί σε ότι πιο value for money κυκλοφορεί όχι μόνο στην Ελληνική αγορά.

    Τώρα με το να παρουσιάσεις σχεδόν όλα τα όργανα γυμναστικής που κυκλοφορούν στην αγορά σε κάθε ποστ πιο πολύ τον μπερδεύεις παρά τον βοηθάς πραγματικά. Αυτό μπορεί να το κάνει και ο ίδιος googleάροντας.

  19. #49
    New Member
    Join Date
    05-09-17
    Posts
    91

    Default

    Ρε παιδια οι τροχαλιες ειναι προαπαιτουμενες.Ναι home gym αλλα με τροχαλιες και παγκο με εξαρτημα ποδιων.Θελω ολοκληρωμενη λυση αν υπαρχει με το μπατζετ να ειναι στα 500-550.Η λυση που προτεινει ο Berlyn νομιζω οτι ειναι η πιο ολοκληρωμενη.Χωρις να θελω να σε προσβαλω Viking οι τροχαλιες και το εξαρτημα των ποδιων στο παγκο ειναι απαραιτητα ανεξαρτητα απο τον προπονητικο προσανατολισμο που εχει ο καθε ασκουμενος.

  20. #50
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Βρεθικε τελικα Power Rack με τροχαλια και διζιγο ακριβος στο οριο 550ευρω το Force USA Home Power Rack Combo (F-HPR) , υπαρχει στο skroutz(.gr) !
    Force USA Home Power Rack Combo.jpg

    και εδο στο youtube
    watch?v=THxUJ5BovoA

    Δεν ειναι ασχιμο !

  21. #51
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-11-19
    Posts
    1

    Default

    γεια χαρα και καλως σας βρηκα! ενδιαφερομαι και εγω για ενα πολυοργανο, μετα απο μια ερευνα μου ως αρχαριος με τη γυμναστικη στο σπιτι (κανω μεχρι τωρα με αλτηρες και λαστιχα - βαρος 85κιλα υψος 190) εχω βαλει στο ματι τα εξης δυο (θελω και εγω απαραιτητως τροχαλια πλατης):
    VIKING F-8001 το οποιο δεχεται βαρη 90κιλα και εχει αντιπροσωπεια και συναρμολογιση (σημαντικο κατ εμε) στα 500 και το adidas home gym 100 κιλα χωρις συναρμολογιση 550 ευρω σε προσφορα. το μπατζετ ειναι 500-600 ευρω. θα ηθελα τη γνωμη σας για καποιο απο αυτα τα δυο μηχανηματα καθως και καποια αλλη προταση που εχει καποιος. επισης θα τοποθετηθει σε διαμερισμα, λετε να υπαρχει θεμα στατικοτητας; κατω τι βαζουμε για ασφαλεια; μοκετα ειναι αρκετη; επισης τι χωρο πρεπει να υπολογιζω περιμετρικα ωστε να μπορω να κανω μια ανετη προπονηση; ευχαριστω και περιμενω το Input σας
    Last edited by dangan; 25-11-19 at 17:06.

  22. #52
    New Member
    Join Date
    05-09-17
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by dangan View Post
    γεια χαρα και καλως σας βρηκα! ενδιαφερομαι και εγω για ενα πολυοργανο, μετα απο μια ερευνα μου ως αρχαριος με τη γυμναστικη στο σπιτι (κανω μεχρι τωρα με αλτηρες και λαστιχα - βαρος 85κιλα υψος 190) εχω βαλει στο ματι τα εξης δυο (θελω και εγω απαραιτητως τροχαλια πλατης):
    VIKING F-8001 το οποιο δεχεται βαρη 90κιλα και εχει αντιπροσωπεια και συναρμολογιση (σημαντικο κατ εμε) στα 500 και το adidas home gym 100 κιλα χωρις συναρμολογιση 550 ευρω σε προσφορα. το μπατζετ ειναι 500-600 ευρω. θα ηθελα τη γνωμη σας για καποιο απο αυτα τα δυο μηχανηματα καθως και καποια αλλη προταση που εχει καποιος. επισης θα τοποθετηθει σε διαμερισμα, λετε να υπαρχει θεμα στατικοτητας; κατω τι βαζουμε για ασφαλεια; μοκετα ειναι αρκετη; επισης τι χωρο πρεπει να υπολογιζω περιμετρικα ωστε να μπορω να κανω μια ανετη προπονηση; ευχαριστω και περιμενω το Input σας
    Εγω εχω καταληξει στις προτασεις του Berlyn.Power rack απο amazon και το πολυπαγκο pegasus.Καλυπτουν ασκησεις για ολο το σωμα και ειναι μεσα στο μπατζετ.
    Ο χωρος που χρειαζεσαι χοντρικα ειναι 3?3.Θεμα στατικοτητας δε πιστευω οτι υπαρχει.Οσο για το δαπεδο θα χρειαστεις ταταμι.Εχει και το jumbo.

  23. #53
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    η καλιτερη λιση ειναι δαπεδο καουτσουκ σκλιρo λαστιχο 20mm με 30mm χιλιοστα παχος , εχει γιρο στα 30ευρω το ε τετραγονικο μετρο !!!
    VIKING Δάπεδο Καουτσούκ.jpgδάπεδο από καουτσούκ.jpgBody Solid PPR200X Powerline Power Rack with DIY HOMEMADE Lifting Platform .jpg
    Last edited by Viking; 26-11-19 at 14:48.

  24. #54
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Ozzy82 όποιον εξοπλισμό και αν καταλήξεις να πάρεις θα περιμένουμε φωτογραφίες και ένα σχετικό review...

  25. #55
    New Member
    Join Date
    05-09-17
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Ozzy82 όποιον εξοπλισμό και αν καταλήξεις να πάρεις θα περιμένουμε φωτογραφίες και ένα σχετικό review...
    Βεβαιως ετσι ωστε να βοηθηθουν και αλλα μελη που εχουν σκοπο να πραξουν το ιδιο.

  26. #56
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Το ξεχασα να το αναφερω , μπωρεις να φτιαξεις και μια compact πλατφορμα αρσεις θανατου deadlift platform ,ενα δραπανοκατσαβιδο χριαζετε μονο !
    deadlift platform for weightlifting.jpgStanley FMC627D2.jpg

    youtube
    watch?v=V4zGuRpb91g
    watch?v=pnVcGuY0We8

  27. #57
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Αν δεν εχεις παρει ακομα παουερ ρακ , και αυτο ειναι καλο το Viking C-11 Power Rack ? Κλωβός Γυμναστικης

    Attachment 35486Attachment 35487
    Last edited by Viking; 07-03-20 at 14:45.

  28. #58
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Μια απομίμηση αυτού είναι

    https://youtu.be/DH6i00sHCak

    ...για τα μισά λεφτά καλό είναι. Για 500 ευρώ όμως όχι κι παίρνεις κάτι πιο στιβαρό σε αυτά τα λεφτά με λιγότερη ταλάντευση.

  29. #59
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Ε σιγουρα λογο αγνιας της δουλιας βαζουν υψιλη τιμη . αλλα πιστευω τα επομενα 5 με 10 χρωνια θα στρωσει η κατασταση στην Ελλαδα οσον αφορα τα παουερ ρακ , πιος περιμενει μεχρει τοτε !!!


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Προτάσεις Για Γυμναστήριο Σε Κηφισιά - Νέα Ερυθραία
    By Balth in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 27
    Last Post: 19-01-20, 17:16
  2. Προτάσεις Για Γυμναστήριο Στη Θεσσαλονίκη
    By Johnfg in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 27-07-18, 23:40
  3. Προτάσεις Εξοπλισμού Για Σπιτικό Γυμναστήριο
    By Brahames in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 15-02-15, 11:50
  4. Όταν το προσωπικό στο γυμναστήριο είναι ανεγκέφαλο
    By REA in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 35
    Last Post: 01-07-09, 22:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •