Καλησπέρα ,θα μπω κατευθείαν στο θέμα. Έχω ένα μήνα που προπονούμε σχετικά εντατικά .Κάνω κανονικά την κυκλική που έχουν συνήθως τα γυμναστήρια με κιλά που έχω ανεβάσει με τον καιρό σχεδόν στα όρια του να βγαίνουν οι 12 επαναλήψεις τρία σετ.Σε φάσεις φορτώνω από σετ σε σετ .Αυτό αφού κάνω 10 λεπτά ζέσταμα στο διάδρομο. Στο τέλος κάθε προπόνησης κ'άνω 45 λεπτά διάδρομο συνδυαστικό τρέξιμο στο 8 δέκα λεπτά πχ ανηφορικό περπάτημα με κλίση 10 με 15 στο 4.5-5 γύρω στα 5 λεπτά και επαναλήψεις αυτού του στυλ ανάλογα την όρεξη και την αντοχή αλλά γενικά σκληρή για μένα αερόβια μια και κουράζομαι και ιδρώνω πολύ. Είμαι 1.80 στα 92 κιλά και στον ένα μήνα δεν έχασα τπτ στη ζυγαριά.Το σώμα νομίζω μάζεψε ,χωράω καλύτερα στα ρούχα ,νομίζω πρήστηκα και λίγο με την καλή έννοια αλλά κιλά τπτ. Διατροφή δεν άλλαξα πολύ εκτός από το γιαούρτι με λίγο μελι και και καρύδια μετά την προπόνηση και καμιά μπανάνα .Εννοείται δεν τρώω απέξω ούτε πίνω πλέον και γενικά ας πούμε είμαι στην μεσογειακή διατροφή.
Η ερώτηση είναι αφού πριν το γυμναστήριο είχα σταθερό βάρος γύρω στα 90 κιλά με την ίδια διατροφή ,τώρα που με την προπόνηση καίω παραπάνω θερμίδες δεν θα έπρεπε κάπως να πέσω μετά από ένα μήνα προπόνησης .Πάω σχεδόν και τις 6 μέρες την εβδομάδα πρωινές ώρες και με άδειο στομάχι για να καίω λίπος όπως έχω διαβάσει κατά καιρούς
Η αλήθεια είναι ότι δεν τρώω υπερβολικά .Τρώω σταθερά χρόνια τώρα ,επίσης σε εξετάσεις που έκανα μου βρήκαν χαμηλή Β12 και παίρνω συμπλήρωμα .Δεν ξέρω αν έχει σχέση απλά βάζω όλες τις παραμέτρους.
Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.