Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default Η ζωή στην καραντίνα-προπόνηση (ας την πούμε) - διατροφή

    ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ SQUAT RACK !!!!

    Τώρα που το βγαλα αυτό από μέσα μου ας σας πω και τα άλλα.

    Προπόνηση
    Τις πρώτες μέρες της καραντίνας δεν είχα καμία διάθεση για προπόνηση. Αυτό, αναπάντεχα, είχε ένα θετικό. Μου πέρασαν όποια πονάκια είχα σε κάνα γόνατο, ώμο κλπ. Αλλά κάποια στιγμή βαρέθηκα. Έλα όμως που το μόνο που έχω είναι 4 δισκάκια 5κιλα για δύο αλτήρες. Το μονόζυγο δυστυχώς είναι στο πατρικό μου και η μόνη μου επαφή με τη μητέρα μου (λόγω της ηλικίας της) είναι να της πηγαίνω φαγητό ή ψώνια και να της τα αφήνω χωρίς να μπαίνω ουσιαστικά στο σπίτι της. Οπότε μονόζυγο γιοκ. Αναγκαστικά λοιπόν αυτά:

    4 sets Dumbell clean to Arnold presses με 2 10κιλους αλτήρες χ 12 επαναλήψεις
    4 sets Dumbell rows with both hands με 2 10κιλους αλτήρες χ 12 επαναλήψεις
    4 sets Goblet squats με 20κιλο αλτήρα χ 12 επαναλήψεις
    4 sets Dumbell bicep curls με 2 10κιλους αλτήρες χ 12 επαναλήψεις (ναι, δικέφαλα, μην το πείτε πουθενά)
    5 sets pushups χ 12 επαναλήψεις (τις τελευταίες 2-3 με παύση)

    Εντάξει μετά από τα τελευταία χρόνια που δούλευα δύναμη κυρίως, αυτές οι ασκήσεις μου ψιλοφαίνονται βαρετές, τις κάνω με πολύ μικρά διαλείμματα και πιο πολύ για να κυκλοφορήσει το αίμα (Προς τους powerlifters του γκρουπ: MH ΓΕΛΑΤΕ ΡΕ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ)

    Όσο για τη διατροφή τώρα, δεν έχω αλλάξει τίποτα. Τρώω 2700 με 2800 θερμίδες, με έμφαση στην πρωτεΐνη (200 γρ περίπου) και στον υδατάνθρακα αλλά και στη φυτική ίνα. Από αυτές οι 2500 θερμίδες είναι από "καθαρά" φαγητά και 200 με 300 για καμιά σαχλαμαρίτσα (αυτό το έχω καθιερώσει εδώ και μερικά χρόνια, έτσι δεν αισθάνομαι ούτε να μου λείπει τίποτα και δεν πέφτω ποτέ με τα μούτρα σε junk). Η λογική μου δεν έχει αλλάξει, η διατροφή ήταν και είναι προσανατολισμένη στο να με διατηρεί υγιή οπότε δεν έχει κανένα νόημα να αλλάξει τώρα ειδικά που είμαστε εν μέσω τέτοιας πανδημίας.

    Αυτά από εμένα. Ελπίζω να είστε όλοι γεροί και εσείς αλλά και οι δικοί σας άνθρωποι.

    Δυο συμβουλές μόνο αν μου επιτρέπετε ως γηραιότερου από πολλούς από εσάς.
    Πρώτον, προσέχετε τη διατροφή σας, δεν είναι καιρός να στερείτε το σώμα σας από σωστό φαγητό, ειδικά όσοι από εσάς είστε ελλιποβαρείς.
    Και δεύτερον, προσέχετε τη γυμναστική σας, δεν είναι καιρός για τραυματισμούς. Ένας απλός τραυματισμός μπορεί να χρειαστεί εξέταση από γιατρό ή νοσοκομείο και δεν είναι εποχή για τέτοιες επισκέψεις.

  2. #2
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Mια χαρά ρε συ μπράβο!

    Με τους αλτήρες και πόδια μπορείς να (χαζο)κάνεις.

    Μεγάλη παγίδα πάντως το να κόψουμε τελείως τη γυμναστική γιατί όχι μόνο η δύναμη αλλά και η μυική μάζα θα εξαφανιστεί. Έστω μια συντήρηση με ό,τι μέσα έχουμε συν την καλή διατροφή. Τουλάχιστον να χάσουμε μόνο μέγιστη δύναμη.

    Για το πάνω σώμα για τη δύναμη που λες, επειδή πειραματίζομαι αρκετά, αν κάνεις λίγη προκόποση πρώτα, και βάλεις και tempo (5'') μαζί με τις παύσεις, κάνεις 5αρες και κλαις.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  3. #3
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post

    Για το πάνω σώμα για τη δύναμη που λες, επειδή πειραματίζομαι αρκετά, αν κάνεις λίγη προκόποση πρώτα, και βάλεις και tempo (5'') μαζί με τις παύσεις, κάνεις 5αρες και κλαις.
    Έχεις δίκιο. Όπως και το Σοβιετικό στυλ με τις σούπερ αργές επαναλήψεις είναι μανίκι.
    Προς το παρόν θέλω απλά να ξεμουδιάσω αλλά αν κρατήσει πολύ αυτή η καραντίνα (που τη βλέπω να κρατάει τουλάχιστον ένα με ενάμιση μήνα ακόμα) θα δοκιμάσω και διάφορες τεχνικές.

  4. #4
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κουραγιο Secret θα περασει κι αυτο
    Φυσικα και καταλαβαινω οτι κανοντας τετοιες προπονησεις και με αλτηρες ειναι σα να πεινας και να τρως....μπαμιες,αλλα απο την πληρη αποχη αυτο ειναι σαφως καλυτερο
    Παρολα αυτα μπορεις να μεινεις σε μια καλη φυσικη κατασταση και να κρατησεις καποια στοιχειωδη μυικοτητα(αν και αυτο σε μας που δεν κανουμε ΒΒ δεν ειναι πολυ σημαντικο).

    Αν θελεις να ζοριστεις φυσικα και υπαρχουν ακομη και καποια στοιχειωδη προγραμματα δυναμης,με λαστιχα η με το βαρος του σωματος μονο,

    Στο προγραμματακι που εβαλες,το μονο που θα αλλαζα ειναι τους δικεφαλους και θα εβαζα RDL

  5. #5
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    ........επισης ειναι μια καλη ευκαιρια να κανεις και λιγο....¨μπαλετο

    Ολοι εμεις που επιβαρυνουμε αρθρωσεις και τενοντες με βαριες πολυαρθρικες,καλο ειναι να δουλευουμε αρκετα το mobility.ειδικα οσοι εισαστε στα αντα η εγω ακομη περισσοτερο στα ηντα...ξερω ειναι βαρετες στην αρχη υποφερεις αλλα μετα βλεπεις τεραστιες διαφορες κοιτα εδω
    Ξεκινα καθε προπονηση με αυτο το ζεσταμα το περιφημο Agile 8


    Καθε μερα επισης κανε αυτα

  6. #6
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Παρολα αυτα μπορεις να μεινεις σε μια καλη φυσικη κατασταση και να κρατησεις καποια στοιχειωδη μυικοτητα(αν και αυτο σε μας που δεν κανουμε ΒΒ δεν ειναι πολυ σημαντικο).
    Γίαννη δεν έχεις δίκιο, είναι πολύ σημαντικό να κρατήσουμε τη μυική μας μάζα, όχι για εμφανισιακούς λόγους αλλά γιατί προτιμώ να έχω να προπονήσω μόνο το ΚΝΣ μετά και λίγο τις fast twitch fibers παρά να πρέπει όλο το σώμα να ξαναξυπνήσει και να ξαναβάλω 2-5 κιλά μυες.

    Επίσης άλλα 2 στοιχεία που είναι σημαντικά είναι οτι το GPP πρέπει να το κρατήσουμε (και να το αυξήσουμε!), αλλιώς θα πάρει ακόμα περισσότερο χρόνο να συνέλθουμε ξανά και το δεύτερο, με την προπόνηση τώρα, προπονείς και συνδετικούς ιστούς και τένοντες. Αν το αφήσεις τελείως και μπεις ορεξάτος μετά, παίζει να σου μείνουν ώμοι, αγκώνες, αχίλλειος, γόνατα στο χέρι...

    Για το ΚΝΣ η μόνη λύση είναι τα explosive pushups, τα άλματα και τα sprints, αλλά χωρίς παρεξήγηση, για την ηλικία σας μάλλον δε κάνει τίποτε απο τα 3
    Last edited by Achillezzz; 02-04-20 at 18:10.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  7. #7
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Γίαννη δεν έχεις δίκιο, είναι πολύ σημαντικό να κρατήσουμε τη μυική μας μάζα, όχι για εμφανησιακούς λόγους αλλά γιατί προτιμώ να έχω να προπονήσω μόνο το ΚΝΣ μετά και λίγο τις fast twitch fibers παρά να πρέπει όλο το σώμα να ξαναξυπνήσει και να ξαναβάλω 2-5 κιλά μυες.

    Επίσης άλλα 2 στοιχεία που είναι σημαντικά είναι οτι το GPP πρέπει να το κρατήσουμε (και να το αυξήσουμε!), αλλιώς θα πάρει ακόμα περισσότερο χρόνο να συνέλθουμε ξανά και το δεύτερο, με την προπόνηση τώρα, προπονείς και συνδετικούς ιστούς και τένοντες. Αν το αφήσεις τελείως και μπεις ορεξάτος μετά, παίζει να σου μείνουν ώμοι, αγκώνες, αχίλλειος, γόνατα στο χέρι...

    Για το ΚΝΣ η μόνη λύση είναι τα explosive pushups, τα άλματα και τα sprints, αλλά χωρίς παρεξήγηση, για την ηλικία σας μάλλον δε κάνει τίποτε απο τα 3
    Ναι Αχιλλεα συμφωνω,μαλλον δεν το εξεφρασα σωστα
    Η προτεραιοτητα μας ,σε οσους απο εμας δεν κανουμε BB,δεν ειναι η υπερτροφια εννοουσα και μαλλον δεν ειναι ευκολο να κρατησεις αυτη που εχεις-ουμε με λαστιχα και bodyweight ασκησεις
    Αν παρατηρησεις το προγραμμα που κανω τωρα ειναι ενα απο αυτη τα cookie cutters ,που πολυ σωστα γραφεις,που σε κρατανε σε μια καλουτσικη κατασταση και κρατουν και την οποια υπερτροφια σου.
    Ο Σπυρος(ξερεις ποιος) αλλα και ο Αμερικανος που το συζήτησα μου προτειναν αυτο,που γενικα πρεπει να αποφευγεται σε μεγαλες ηλικιες,αλματα ,explosive κ.λ.π αν και ο Σπυρος διαφωνει σθεναρα και υποστηριζει οτι οι μεγαλοι ειδικα δεν πρεπει να βαζουν πολλα reps ,γιατι καιγονται....οσοι ειναι σε καλη φυσικη κατασταση κρατουν την αντοχη και δυναμη τους σε ανεκτα επιπεδα ,με προγραμματα δυναμης και αθλητικοτητας με λαστιχα και bodyweight
    Last edited by Mikelangelo; 02-04-20 at 17:06.

  8. #8
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    βασικά στα sprints δε θα είχα πρόβλημα, ίσως βοηθάει το χαμηλό σχετικά βάρος μου. Όσες φορές έχω πάει για basket τα τελευταία 2 χρόνια, εκρηκτικότητα και άλμα μια χαρά έχω. Απλά το να βγω έξω στη γειτονιά και ν αρχίσω τα sprints ρε παιδιά.......μέχρι κι εγώ θα μου πέταγα ντομάτες.

    Ξέχασα να πω ότι έκανα και planks (παρέα με την μικρή κόρη μου), πλάκα έχουν χαχαχαχαχαχαχα

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Εγώ με την προπόνηση είμαι (σχετικά) ευχαριστημένος, κάνω τα δισέτ, τρισέτ μου, έχω βάλει ας πούμε τώρα τις πιέσεις στήθους στο πάτωμα μετά τις κάμψεις, οπότε παρ' όλο που δεν είναι πλήρεις η κίνηση και τα κιλά είναι λιγότερα αισθάνομαι ότι με πιάνει το στήθος, για τις κάμψεις έχω θυμηθεί παλαιότερες εποχές που για την πλάκα μου εκεί που καθόμουν μπορεί να έκανα 50-60 κάμψεις, στα πόδια τα κάνω εκρηκτικά όσο μπορώ, προβολές με άλμα και εναλλαγή, καθίσματα με άλματα, κάνω σιγά σιγά διάφορες ασκήσεις που κανονικά γίνονται με kettlebells (ξεκίνησα με τα swings) αλλά τις κάνω με αλτήρες. Είμαι στο σπίτι και βάζω κατευθείαν πάγο μετά τις ασκήσεις σε γόνατα, αγκώνες, ώμους να προλάβω και ενοχλήσεις.
    Η διατροφή είναι που δεν παλεύεται, είχα πει ότι θα ξεκινήσω την Δευτέρα που μας πέρασε αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ όσο είμαι σπίτι τόσες ώρες στα γλυκά και την ζάχαρη. Με την μειωμένη κίνηση πλέον που έχω δεν βλέπω με τίποτα να χάνω τα κιλά που έχω πάρει μέχρι να λήξει αυτό το πράγμα.

  10. #10
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    βασικά στα sprints δε θα είχα πρόβλημα, ίσως βοηθάει το χαμηλό σχετικά βάρος μου. Όσες φορές έχω πάει για basket τα τελευταία 2 χρόνια, εκρηκτικότητα και άλμα μια χαρά έχω. Απλά το να βγω έξω στη γειτονιά και ν αρχίσω τα sprints ρε παιδιά.......μέχρι κι εγώ θα μου πέταγα ντομάτες.

    Ξέχασα να πω ότι έκανα και planks (παρέα με την μικρή κόρη μου), πλάκα έχουν χαχαχαχαχαχαχα
    Δοκιμασε και squats με τη κορη σου.......ειτε αγκαλια στα χερια για προσομοιωση σε zercher....ειτε στο σβερκο για back squats high bar....ειτε λιγο πιο χαμηλα για low....προσοχη στο low μη φυγει το παιδι και σκασει κατω

    Εγω χρησιμοποιω τη κορη αγκαλια και το γιο στη πλατη...φαντασια να υπαρχει

    Προτεινα και στη γυναικα μου που ειναι 65 κιλα για να αυξησουμε και το intensity αλλα δεν κατέστη δυνατον

  11. #11
    Junior Bodybuilder Arisss1994's Avatar
    Join Date
    10-03-20
    Posts
    158

    Default

    Πέρα από αυτά που είπαν οι προηγούμενοι που συμφωνω μπορείς να βάλεις σε τσάντες 6αδες για περισσότερο βάρος.ακομα για όποιον έχει ένα χοντρό λάστιχο μπορεί επίσης να βοηθήσει.μπορεις πχ να βάλεις μια τσάντα μπροστά στο στήθος με μια 6αδα και άλλη μία τσάντα πίσω στην πλάτη και αν προσθέσεις και τους αλτήρες κάτι μπορει να γίνει.Ειδικα αν κάνεις και αργές επαναλήψεις με ένα καλό pause θα μπορείς να δουλέψεις σε νορμάλ πορεία.

  12. #12
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by conan1982 View Post
    Εγώ με την προπόνηση είμαι (σχετικά) ευχαριστημένος, κάνω τα δισέτ, τρισέτ μου, έχω βάλει ας πούμε τώρα τις πιέσεις στήθους στο πάτωμα μετά τις κάμψεις, οπότε παρ' όλο που δεν είναι πλήρεις η κίνηση και τα κιλά είναι λιγότερα αισθάνομαι ότι με πιάνει το στήθος, για τις κάμψεις έχω θυμηθεί παλαιότερες εποχές που για την πλάκα μου εκεί που καθόμουν μπορεί να έκανα 50-60 κάμψεις, στα πόδια τα κάνω εκρηκτικά όσο μπορώ, προβολές με άλμα και εναλλαγή, καθίσματα με άλματα, κάνω σιγά σιγά διάφορες ασκήσεις που κανονικά γίνονται με kettlebells (ξεκίνησα με τα swings) αλλά τις κάνω με αλτήρες. Είμαι στο σπίτι και βάζω κατευθείαν πάγο μετά τις ασκήσεις σε γόνατα, αγκώνες, ώμους να προλάβω και ενοχλήσεις.
    Η διατροφή είναι που δεν παλεύεται, είχα πει ότι θα ξεκινήσω την Δευτέρα που μας πέρασε αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ όσο είμαι σπίτι τόσες ώρες στα γλυκά και την ζάχαρη. Με την μειωμένη κίνηση πλέον που έχω δεν βλέπω με τίποτα να χάνω τα κιλά που έχω πάρει μέχρι να λήξει αυτό το πράγμα.
    Προσπαθησε να περπατας καθε μερα Conan εστω και γυρω απο το τετραγωνο του σπιτιου σου
    Το περπατημα ηρεμει και σε αποφορτιζει ψυχολογικα κατι που κανει και η ζαχαρη αλλα δημιουργει εξαρτηση και ξεφευγεις ευκολα

  13. #13
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Προσπαθησε να περπατας καθε μερα Conan εστω και γυρω απο το τετραγωνο του σπιτιου σου
    Το περπατημα ηρεμει και σε αποφορτιζει ψυχολογικα κατι που κανει και η ζαχαρη αλλα δημιουργει εξαρτηση και ξεφευγεις ευκολα
    Στο τσακ ήμουν βασικά να πάρω ένα spinning ποδήλατο να το έχω να κάνω 1-2 ωρίτσες ποδήλατο το βραδάκι ή το πρωί που ξυπνάω. Αλλά από την άλλη τόσο καιρό θέλω να πάρω μια κούρσα και θα έδινα 500-600 ευρώ για κάτι που θα χρησιμοποιήσω 1-2 μήνες;

  14. #14
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by conan1982 View Post
    Στο τσακ ήμουν βασικά να πάρω ένα spinning ποδήλατο να το έχω να κάνω 1-2 ωρίτσες ποδήλατο το βραδάκι ή το πρωί που ξυπνάω. Αλλά από την άλλη τόσο καιρό θέλω να πάρω μια κούρσα και θα έδινα 500-600 ευρώ για κάτι που θα χρησιμοποιήσω 1-2 μήνες;
    ....κουρσα με 500-600 ευρω βρισκεις σε καλη κατασταση μονο μεταχειρισμενη,απο την αλλη πλευρα αν δεν εισαι συνηθισμενος στη κουρσα δεν θα σε βολεψει σε μικρες βολτες.....και αν δεν σκοπευεις να κανεις μετα θα μεινει στην αποθηκη...βεβαια αν παρεις ενα προπονητηριο...μπορεις να την εχεις στο σπιτι σου και να τη χρησιμοποιεις σαν στατικο...αλλα το κοστος ανεβαινει
    Σιγουρα ομως ειναι προτιμοτερο απο ενα στατικο spinnig ποδηλατο,που και κακη θεση εχει(καθεσαι πολυ ορθιος) και συνηθως τα spinning γινονται....απλωστρες ρουχων μετα απο ενα διαστημα

  15. #15
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    ....κουρσα με 500-600 ευρω βρισκεις σε καλη κατασταση μονο μεταχειρισμενη,απο την αλλη πλευρα αν δεν εισαι συνηθισμενος στη κουρσα δεν θα σε βολεψει σε μικρες βολτες.....και αν δεν σκοπευεις να κανεις μετα θα μεινει στην αποθηκη...βεβαια αν παρεις ενα προπονητηριο...μπορεις να την εχεις στο σπιτι σου και να τη χρησιμοποιεις σαν στατικο...αλλα το κοστος ανεβαινει
    Σιγουρα ομως ειναι προτιμοτερο απο ενα στατικο spinnig ποδηλατο,που και κακη θεση εχει(καθεσαι πολυ ορθιος) και συνηθως τα spinning γινονται....απλωστρες ρουχων μετα απο ενα διαστημα
    Τα 500 θα τα έδινα για το spinning, για τις κούρσες ξέρω τιμές, απλώς λέω κρίμα να έδινα τόσα χρήματα για στατικό από την στιγμή που μαζεύω για κούρσα τόσο καιρό. Κάνω αποστάσεις με το ποδήλατο, μπορεί σαββατοκύριακο να κάνω (να έκανα μάλλον με την καραντίνα) και 50-60 χιλιόμετρα, ευκαιρία είναι με ένα καλό ποδήλατο να το αυξήσω.

  16. #16
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by conan1982 View Post
    Τα 500 θα τα έδινα για το spinning, για τις κούρσες ξέρω τιμές, απλώς λέω κρίμα να έδινα τόσα χρήματα για στατικό από την στιγμή που μαζεύω για κούρσα τόσο καιρό. Κάνω αποστάσεις με το ποδήλατο, μπορεί σαββατοκύριακο να κάνω (να έκανα μάλλον με την καραντίνα) και 50-60 χιλιόμετρα, ευκαιρία είναι με ένα καλό ποδήλατο να το αυξήσω.
    Ωραια τοτε η κουρσα ειναι μονοδρομος φιλε.....500 ευρω για spinning για μενα ειναι πεταμενα λεφτα....αν καποιος κανει ποδηλατο στο δρομο η στο βουνο ........αν θελησεις βοηθεια για αγορα αργοτερα μου λες,εχω κατι καλες γνωριμιες

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Ωραια τοτε η κουρσα ειναι μονοδρομος φιλε.....500 ευρω για spinning για μενα ειναι πεταμενα λεφτα....αν καποιος κανει ποδηλατο στο δρομο η στο βουνο ........αν θελησεις βοηθεια για αγορα αργοτερα μου λες,εχω κατι καλες γνωριμιες
    Ωραία. σ' ευχαριστώ θα σ' έχω υπόψιν. Μένω Κρήτη βέβαια

  18. #18
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by conan1982 View Post
    Ωραία. σ' ευχαριστώ θα σ' έχω υπόψιν. Μένω Κρήτη βέβαια
    Εχω ακρες και στη Κρητη φυσικα...απο κει ειμαι!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καραντίνα και Γράμμωση
    By gwgw96 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 06-08-20, 01:07
  2. Καραντίνα Day X
    By Musclemar in forum Off Topic
    Replies: 21
    Last Post: 02-04-20, 22:36
  3. Διατροφη(ας πουμε) 3η λυκειου.
    By MikeSar in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 24-11-15, 15:37
  4. Συμβουλές την Διατροφή μου και στην προπόνηση μου
    By simosis in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 26-06-09, 02:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •