Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-04-20
    Posts
    2

    Default Θέμα με το Στήθος

    Καλησπέρα ειμαι 20 1.75 64 κιλα εχω ξεκινησει γυμναστηριο εδω εδω 1 χρονο σχεδον βεβαια ικιατωρα με τον κορονοιο προφανως σταματησα.Το θεμα μου ειναι οτι απο την ηλικια των 12-13 εχω θεμα με το στηθος μου.Πιο συγκεκριμένα μαλλον της πολυ κακης διατροφής που ειχα ειχα σε συνδιασμό με τον κακο υπνο με εκαναν (ενω δεν εχω παραπανησιο βαρος ) να εχω εχω χοντρες ρογες δηλαδη σαν καποια μορφη γυναικομαστιας..σαν να εχει γεμισει οιστρογόνα το σωμα μου..Γενικοτερα το καλοκαιρι καλοκαιρι εχω μεγαλο θεμα θεμα βγαζω την μπλουζα..Με την γυμναστικη γυμν καποια βελτίωση αλλα και παλι δεν ειναι σε καλο σημειο ωστε να νιωθω κομπλε..Οποιος γνωριζει περι περι του θεματος αν ειχε τετοιο προβλημα ή καποιος γνωστος του ειχε αν μπορείτε να μου πειτε τι να κανω..Συνεχιζω κανονικα την γυμναστικη ή ειναι κατι που δεν διορθώνεται με την γυμναστικη? Γενικοτερα οσες συμβουλες και αποψεις εχετε ειναι αποδεκτες..Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

    ΥΓ Να προσθεσω πως όταν κανεις κρυο για καποιο λογο γίνονται κανονικες δηλαδη σταματανε να ειναι ειναι φουσκομενες
    Last edited by George Klm; 14-04-20 at 11:57.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Εννοείς puffy nipples, ή μήπως είναι η ιδέα σου; Μες στην ημέρα οι θηλές αλλάζουν, δεν είναι ίδιες.

    Για την πρώτη περίπτωση, το χαμηλό ποσοστό λίπους + βάρη σίγουρα βοηθούν, ως έναν βαθμό. Αν δεν δεις τη βελτίωση που επιθυμείς σε βάθος χρόνου, κοίταξέ το κι ορμονικά.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-04-20
    Posts
    2

    Default

    Οχι νταξει προφανως δεν ειναι η ιδεα μου καθως ειναι πολυ εμφανες.. Τωρα δεν γνωριζω πως λέγεται αυτο που εχω αλλα καταλαβες ειναι φουσκωμενα σε φαση οταν κανει ζεστη ή οταν τρωω αρκετο υδατανθρακα..Γενικοτερα γίνεται κομπλε μονο οταν κανει κρυο..Με 7-8 ωρες υπνου και τακτικη γυμναστικη λύνεται ή ειναι ενα θεμα που μενει ετσι?

  4. #4
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Για να το έχεις στα 64 κιλά είναι κάτι που δεν λύνεται με διατροφή και προπόνηση. Τσέκαρέ το καλύτερα με τον γιατρό σου, γιατί μπορεί να σχετίζεται και με άλλα πράγματα. Μπορεί να είνα ακόμα λόγω εφηβείας και να φύγει, αλλά επειδή είσαι ήδη 20, καλύτερα δες το με τον γιατρό.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Γιατρός και μόνο αυτός θα σε καθοδηγήσει.

  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    09-10-12
    Posts
    262

    Default

    φίλε δεν είναι σαφές τι ακριβώς εννοείς, τη μια λες χοντρές ρώγες την άλλη φουσκωτές.
    Επίσης δε λες για το υπόλοιπο στήθος πώς είναι, ούτε από τι ηλικία παρατήρησες το πρόβλημα.
    Οι φουσκωμένες ρώγες σε κωνική μορφή παρουσιάζονται κάποιες φορές στην εφηβεία και αργότερα φεύγουν,
    πάντως σίγουρα δεν αλλάζουν με γυμναστική.
    Οπωσδήποτε να το δεις με γιατρό.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 14-07-19, 21:39
  2. Θέμα Με Τον Ώμο
    By Hanos in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 06-08-15, 16:44
  3. Θέμα Με Το Γόνατο !
    By Lefteris Kolovos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-13, 18:27
  4. Το στηθος χαθηκε, το στηθος παει.
    By soundstorm in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 13-07-09, 07:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •