Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Default Διαδρομος αγορά

    Καλησπέρα σε όλους!
    Έχω ένα μινι γυμναστηριάκι σπίτι με πάγκο, μπάρες, αλτήρες, μονόζυγο, οργανο για βυθίσεις... και σκέφτομαι να προχωρήσω και στην αγορά ενός μεταχειρισμένου διαδρόμου.
    Εχω βρει 2 που μου κάνουν το κλικ... αλλά θα παρακαλόυσα και τη γνώμη σας.
    Ο ένας είναι ο X-fit 9 3hp και ο δεύτερος είναι ένας Pegasus mt 815 2hp.
    Διάβασα τα νήματα για το τι πρέπει να προσέξει κανείς αλλά το ερώτημα μου είναι... τι να επιλέξω ανάμεσα απο αυτούς τους δυο.
    Σαν μεταχειρισμένοι και οι 2 ειναι σε παρόμοια τιμή.. με χρήση "κρεμάστρας" όπως λένε οι ιδιοκτήτες (αν αληθεύει βέβαια)
    Σαν αρχική τιμή βλέπω ο ένας να είναι στα 900 ευρώ απο 1200 και ο x fit 9 ο ιδιοκτήτης λεει πως η αρχική του ήταν κοντά στα 2Κ.
    Βεβαια και οι δυο μετρανε τα χρονάκια τους οποτε η αρχική τιμή πάει περίπατο :)

    Εχετε εμπειρία ή γνώμη για αυτες τις 2 μάρκες;
    Ευχαριστώ πολύ και ευχομαι υπομονη σε όλους τη περίοδο που περνάμε.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Εγώ έχω Pegasus , 2 χρόνια τώρα τον έχω λιώσει, μου έχει βγει σκυλί. Τώρα δεν ξέρω σε τι κατάσταση τον έχουν, αλλά ως εταιρεία είναι καλή σε ότι έχω πάρει.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Εγώ έχω Pegasus , 2 χρόνια τώρα τον έχω λιώσει, μου έχει βγει σκυλί. Τώρα δεν ξέρω σε τι κατάσταση τον έχουν, αλλά ως εταιρεία είναι καλή σε ότι έχω πάρει.
    ευχαριστώ για τη γνωμη Καρδούλα!! :) Οι ίπποι όταν μιλαμε για 2hp vs 3hp είναι σημαντικος παραγοντας; Α, επίσης να πω οτι εγω ειμαι στα 75kg οπότε και οι δύο μου κάνουν. Ο pegasus "σηκωνει" μέχρι 120kg αν δεν κανω λάθος και ο x-fit μέχρι 150kg.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    με 2 ίππους είσαι υπέρ καλυμμένος εκτός αν θες να κανείς προπόνηση για κατοστάρι στους Ολυμπιακούς.
    Αλλά και πάλι , εγώ λεω να τους καβαλήσεις και τους δυο για δοκιμή, να δεις πως είναι και ο τάπητας, να δεις τα κουμπιά κλπ
    Τσέκαρε και κλίση, ταχύτητα, φθορά τάπητα κλπ.. Μη τα πάρεις αν δεν τα δοκιμάσεις.
    Να σου πω και κάτι μεταξύ μας...σε διάδρομο ποτέ δεν θα παιρνα μεταχειρισμένο.. δεν ξέρεις ο άλλος τι του χει κάνει.. δίνεις που δίνεις τόσα λεφτά ε οκ πάρε ένα καινούργιο να χεις και την εγγύηση της εταιρείας.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    με 2 ίππους είσαι υπέρ καλυμμένος εκτός αν θες να κανείς προπόνηση για κατοστάρι στους Ολυμπιακούς.
    Αλλά και πάλι , εγώ λεω να τους καβαλήσεις και τους δυο για δοκιμή, να δεις πως είναι και ο τάπητας, να δεις τα κουμπιά κλπ
    Τσέκαρε και κλίση, ταχύτητα, φθορά τάπητα κλπ.. Μη τα πάρεις αν δεν τα δοκιμάσεις.
    Να σου πω και κάτι μεταξύ μας...σε διάδρομο ποτέ δεν θα παιρνα μεταχειρισμένο.. δεν ξέρεις ο άλλος τι του χει κάνει.. δίνεις που δίνεις τόσα λεφτά ε οκ πάρε ένα καινούργιο να χεις και την εγγύηση της εταιρείας.
    100αρι σε Ολυμπιακους εγω;; χαχα. Κατσε να βγαλουμε ενα 100αρι σπίτι Εχεις απόλυτο δίκιο στα περί δοκιμής... Απλά έχω μπερδευτεί άσχημα. Στην μια περιπτωση μπορω να τον δοκιμασω οντως. Στην αλλη τον έχουν λύσει..αλλα ειναι τοσο σιγουροι που μου λενε να τον παρω..να τον δοκιμασω και να πληρωσω μετα.. χαχα. Αντε βγαλε ακρη..

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλά κρασιά πες τους.. Δεν πάει έτσι.. Όταν δίνεις τα λεφτά σου, πρέπει να σαι σίγουρος γι αυτό που παίρνεις.
    Δοκιμή από κοντά , τσεκάρεις και αποφασίζεις.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διάδρομος Γυμναστικής - Βοήθεια Με Αγορά
    By Lakiss in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 30-04-11, 14:38
  2. ο διάδρομος και εγώ...
    By insomnia in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 23-01-07, 22:08
  3. διαδρομος
    By savvas_cafe in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 21-01-06, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •