Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    New Member
    Join Date
    21-04-20
    Posts
    56

    Default Νέο μέλος

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη έκανα παλιά bodybuilding περίπου για 6 χρόνια
    Πριν 9 χρόνια όχι όμως πολύ σοβαρά στο θέμα διατροφή, επειδή όμως πάλι μου έχει μπει το μικρόβιο θα ήθελα να μου φτιάξει κάποιος έμπειρος ένα πρόγραμμα διατροφής οικονομικό αν γίνεται γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι αλλά το σοβαρότερο θέμα είναι πως κοιμάμαι πρωί γιατί δουλεύω νύχτα 9:30-6η 11:30 με 08:00 οπότε ξυπνάω 6 το απόγευμα για να φάω φαγητό οχτώ μισι ξανά τρώω ξανά ένα γεύμα περιποιημένο πάω δουλειά 9:30 κάθομαι 1 ώρα γιατί κάνει άλλος φύλακας προπόνηση δουλεύω σε ξένοδοχειο και έχει δικό του γυμναστήριο και δέκα μισή κάνω περπάτημα 30 λεπτά ανεβαίνω κατεβαίνω σκάλες και 23:00 παίρνω τώρα αυτό το καιρό nitrotech της muscletech για βοήθεια και ξεκινάω προπόνηση 23:30 με 12:20 περίπου περνώ ξανά ένα scoop nitrotech γιατί ο διατροφολόγος του συγκεκριμένου μαγαζιού που την αγόρασα του είπα το πρόβλημα μου και μου είπε πριν και μετά και 01:30 τρώω δύο τοστ με κανονικό κασέρι, γαλοπούλα καπνιστή και ψωμί μαύρο 03:30 ένα τοστ το ίδιο και κανένα σνακ κρουασάν κτλπ αλλά θέλω να τα κόψω και το πρωί αν πεινάσω τρώω κάτι ότι βρω να μου κόψει την πείνα,θα ήθελα να μου πει κάποιος ένα πρόγραμμα να μετρήσει θερμίδες σύμφωνα με το σώμα και το βάρος και να μου πει πως πρέπει να μετράω και τι να τρώω γιατί θέλω να αυξήσω τον όγκο μου αλλά μυϊκά χωρίς λίπος και να βάλω κιλά είμαι 2.10 110 κιλά συγνώμη αν σας κούρασα και ευχαριστώ εκ το προτέρων.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Καλώς μας ήρθες, Johntsif.

    Όπως καταλαβαίνεις, δεν γίνεται να βγάζουμε πρόγραμμα για τον καθένα που μπαίνει και θέλει να βάλει σε πρόγραμμα τον εαυτό του. Θα έπρεπε να μην ξεκολλάμε απ' τις οθόνες και το πληκτρολόγιό μας, αν ήταν έτσι. Συν τοις άλλοις, ακόμα και να το κάναμε, αυτό δεν θα ωφελούσε εσένα, καθώς θα κρεμόσουν πάντοτε απ' τις γνώσεις κάποιου άλλου. Αυτό που σου προτείνω, είναι να ξεκινήσεις την μελέτη και ν' αρχίσεις να βάζεις μόνος σου τα θεμέλια. Κατόπιν, είμαστε εδώ για να σου πούμε την γνώμη μας και να σε καθοδηγήσουμε καλύτερα.

    Αρχικά, δες τα πρώτα τρία links που δίνω σε αυτό το θέμα.

    Το πρόγραμμά σου είναι λίγο δύσκολο, λόγω ωραρίων, αλλά με λίγη καλή θέληση και προσπάθεια, πιστεύω πως θα κάνεις δουλίτσα. Κράτα δύο καλά γεύματα, όσο μπορείς, και μετά παίξε με σνακ σε ταπεράκι. Ό,τι σου λείπει, το συμπληρώνεις μετά με την whey.

    Το ανεβοκατέβασμα σκάλας δεν το βρίσκω απαραίτητο. Κάνε κάνα πεντάλεπτο λίγο επιτόπιο τρέξιμο, ή μπες απευθείας σε δυναμικές διατάσεις και σετάκια προθέρμανσης. Το αερόβιό σου κράτα το για το τέλος τής προπόνησης με βάρη ή βάλ' το σε off ημέρες.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    21-04-20
    Posts
    56

    Default

    Ευχαριστώ περπάτημα μισή ώρα με μια κάνω γιατί το απαιτεί η δουλειά το link με τον υπολογισμό για θερμίδες δεν μου ανοίγει δεν έχω antivirus

  4. #4
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by Johntsif View Post
    Ευχαριστώ περπάτημα μισή ώρα με μια κάνω γιατί το απαιτεί η δουλειά το link με τον υπολογισμό για θερμίδες δεν μου ανοίγει δεν έχω antivirus
    Είναι επειδή είναι της μορφής .exe (είναι απολύτως ασφαλές, κι εμένα μου πετάει ειδοποίηση)
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  5. #5
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Quote Originally Posted by Johntsif View Post
    Ευχαριστώ περπάτημα μισή ώρα με μια κάνω γιατί το απαιτεί η δουλειά το link με τον υπολογισμό για θερμίδες δεν μου ανοίγει δεν έχω antivirus
    Α, νόμιζα επειδή το θες εσύ, σαν αερόβια.

    Για το προγραμματάκι, εννοείς η σελίδα ή το πρόγραμμα; Μου φαίνεται παράξενο να μην σου ανοίγει η σελίδα. Ο.ο

  6. #6
    New Member
    Join Date
    21-04-20
    Posts
    56

    Default

    Quote Originally Posted by astrosunnefo View Post
    Α, νόμιζα επειδή το θες εσύ, σαν αερόβια.

    Για το προγραμματάκι, εννοείς η σελίδα ή το πρόγραμμα; Μου φαίνεται παράξενο να μην σου ανοίγει η σελίδα. Ο.ο
    Για το πρόγραμμα εννοω

  7. #7
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Έχεις Windows;

  8. #8
    New Member
    Join Date
    21-04-20
    Posts
    56

    Default

    Quote Originally Posted by astrosunnefo View Post
    Έχεις Windows;
    Από το κινητό θέλω να το ανοίξω έχει πρόγραμματα της Microsoft σίγουρα αν δεν γίνεται δεν πειράζει όλα καλά

  9. #9
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Ξέρω σίγουρα πως δουλεύει σε PC/laptops που 'χουν Windows -λογικά και κινητά που έχουν λειτουργικό Windows. Αν δεν μπορείς να το κατεβάσεις από υπολογιστή, τότε δες αυτό το link:

    Βασικοί τρόποι υπολογισμού θερμίδων και μακροστοιχείων


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •