Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Member
    Join Date
    16-03-19
    Posts
    9

    Default Συμβουλές

    Γεια σας είμαι στον στρατό, δεν έχω τίποτα από όργανα γυμναστικής και σκέφτομαι να ξεκινήσω ξανά την γυμναστική για να περνάω και την ώρα μου στην καραντίνα. Το κακό είναι ότι έχω να γυμναστώ για προσωπικούς λόγους παραπάνω από 1,5 χρόνο και θέλω τις συμβουλές σας για το ποιες να είναι οι πρώτες μου κινήσεις και με τι πρόγραμμα να ξεκινήσω. Επίσης να σημειώσω ότι με την διατροφή δεν τα πάω και πολύ καλά λόγω στρατού. Έχω να μετρηθώ πολύ καιρό βέβαια αλλά το ύψους μου πρέπει να είναι γύρω στο 1,85 και στα κιλά περίπου 72-75
    Last edited by Gyri; 26-04-20 at 14:41.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Γεια σου, Gyri.

    Αφού δεν έχεις πρόσβαση σε όργανα, μπορείς να ξεκινήσεις με αυτό το προγραμματάκι που είναι με bodyweight ασκήσεις. Από θέμα διατροφής, επειδή είναι λίγο περίεργα και περιορισμένα τώρα που είσαι στον στρατό, θα έλεγα απλά να τρως προσεκτικά και να 'χεις όσο μπορείς αρκετή πρωτεΐνη. Όταν τελειώσεις με το καλό τη θητεία σου, το κοιτάς πιο καλά κι οργανωμένα, υπολογίζοντας θερμίδες & μακροθρεπτικά και φτιάχνοντας σωστά και ποιοτικά γεύματα - και, αντίστοιχα, ανεβάζεις level και στο ασκησιολόγιό σου.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •