Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 61 to 90 of 95
  1. #61
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Ωραιος μερικες συμβουλες αν θες:

    -Προσπαθησε οσο μπορεις να εχεις ισσομοιρασμενη πρωτεινη στα γευματα σου π.χ στο μεσημεριανο εχεις πολυ μεγαλη ποσοτητα ενω στο βραδινο και στα υπολοιπα γευματα πιο λιγο

    -Θα εβαζα το 50% των υδατανθρακων γυρω απο την προπονηση , θα εβγαζα το σνακ πριν το βραδυνο και θα προσθετα τον υδατανθρακα εκει

    - Αν σου ειναι απαραιτητο το Pre θα προτιμουσα καποιο φρουτο 20-30λεπτα πριν διαφορετικα θα εβγαζα τα 30γρ μπανανα και θα εβαζα μελι :P

    -Στο μεσημεριανο κρατα την πατατα μην την εναλασεις με 1 φετα ψωμι παιξε εξυπνα στην διαιτα σε νοιαζει να εισαι περισσοτερο χορτατος και οχι το αντιθετο

  2. #62
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Ωραιος μερικες συμβουλες αν θες:

    -Προσπαθησε οσο μπορεις να εχεις ισσομοιρασμενη πρωτεινη στα γευματα σου π.χ στο μεσημεριανο εχεις πολυ μεγαλη ποσοτητα ενω στο βραδινο και στα υπολοιπα γευματα πιο λιγο

    -Θα εβαζα το 50% των υδατανθρακων γυρω απο την προπονηση , θα εβγαζα το σνακ πριν το βραδυνο και θα προσθετα τον υδατανθρακα εκει

    - Αν σου ειναι απαραιτητο το Pre θα προτιμουσα καποιο φρουτο 20-30λεπτα πριν διαφορετικα θα εβγαζα τα 30γρ μπανανα και θα εβαζα μελι :P

    -Στο μεσημεριανο κρατα την πατατα μην την εναλασεις με 1 φετα ψωμι παιξε εξυπνα στην διαιτα σε νοιαζει να εισαι περισσοτερο χορτατος και οχι το αντιθετο
    Δεκτές κάθε συμβουλές και παρατηρήσεις.

    Στο μεσημεριανό βάζω αρκετό φαγητό γιατί με κρατάει χορτάτο Μέχρι το βραδινό.

    Για το 50% του υδατάνθρακα θα το βάλω γύρω από τις προπονήσεις μου φαίνεται και εμένα καλύτερο.

    Το pre είναι ανάλογα πότε θα κάνω την γυμναστική αν έχω Λίγη ώρα Από το πρωινό δεν θα το φάω αλλά θα το φάω σίγουρα πριν το βραδινό γιατί το έχω σαν το γλυκό της ημέρας. Όσο για το μέλι δεν μου αρέσει :/

    Εδω δίκαιο έχεις απλά κάποιες φορές δεν προλαβαίνω ή και βαριέμαι να φτιάξω πατάτες για αυτό και η φέτα του ψωμιού αλλά θα κοιτάξω να το διορθώσω και αυτό.

  3. #63
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by LaFlame View Post
    Δεκτές κάθε συμβουλές και παρατηρήσεις.

    Στο μεσημεριανό βάζω αρκετό φαγητό γιατί με κρατάει χορτάτο Μέχρι το βραδινό.

    Για το 50% του υδατάνθρακα θα το βάλω γύρω από τις προπονήσεις μου φαίνεται και εμένα καλύτερο.

    Το pre είναι ανάλογα πότε θα κάνω την γυμναστική αν έχω Λίγη ώρα Από το πρωινό δεν θα το φάω αλλά θα το φάω σίγουρα πριν το βραδινό γιατί το έχω σαν το γλυκό της ημέρας. Όσο για το μέλι δεν μου αρέσει :/

    Εδω δίκαιο έχεις απλά κάποιες φορές δεν προλαβαίνω ή και βαριέμαι να φτιάξω πατάτες για αυτό και η φέτα του ψωμιού αλλά θα κοιτάξω να το διορθώσω και αυτό.
    Oσον αφορα το μεσημεριανο μιλησα καθαρα απο θεμα πρωτεινης γενικα με τα υπολοιπα μακροθρεπτικα μπορεις να τα μοιρασεις οπως θελεις εσυ

    Οκ κρατα την μπανανα τοτε!

    Αν δεν σε ενοχλει να φας τοσο λιγο τοτε οπως θελεις εγω θα προτεινα να τις ειχες ετοιμες απο την προηγουμενη ημερα χιλιες φορες παντως!

    ** Αυτο ειναι το στανταρ πλανο που ακολουθεις η εναλασεις καποιες πηγες?
    Last edited by Greg0ry; 24-07-20 at 22:13.

  4. #64
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Oσον αφορα το μεσημεριανο μιλησα καθαρα απο θεμα πρωτεινης γενικα με τα υπολοιπα μακροθρεπτικα μπορεις να τα μοιρασεις οπως θελεις εσυ

    Οκ κρατα την μπανανα τοτε!

    Αν δεν σε ενοχλει να φας τοσο λιγο τοτε οπως θελεις εγω θα προτεινα να τις ειχες ετοιμες απο την προηγουμενη ημερα χιλιες φορες παντως!

    ** Αυτο ειναι το στανταρ πλανο που ακολουθεις η εναλασεις καποιες πηγες?
    Συνηθως ναι από την προηγούμενη μέρα τις έχω ετοιμες.
    Απο υδατάνθρακες κοιτάω να τους καλύπτω πιο πολύ από τους ινώδεις επειδή είναι και καλοκαιράκι εε και όσο ναναι θες κάτι δροσερό και γρήγορο.

    Μέχρι τώρα προσάρμοζα το πλάνο σε αυτά που μου αρέσουν και πιστεύω σε αυτό θα καταλήξω διότι μου φαίνεται ικανοποιητικό.
    Αλλά ποτέ δεν ξέρεις κάθε φορά πειραματίζομαι και προσθέτω κάτι ή αφαιρώ ανάλογα.
    π.χ. Από χθες πρόσθεσα στο πρωινό τις φέτες γαλοπούλας και ανά μια εβδομάδα στο πρωινό με την βρωμη βάζω γάλα αντί για νερό.
    Απο πρωτεΐνη βάζω και ψαράκι (γαύρο - τόνο - σολομό) αλλά η συνηθισμένη είναι το κοτόπουλο.
    Last edited by LaFlame; 25-07-20 at 04:03.

  5. #65
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by LaFlame View Post
    Συνηθως ναι από την προηγούμενη μέρα τις έχω ετοιμες.
    Απο υδατάνθρακες κοιτάω να τους καλύπτω πιο πολύ από τους ινώδεις επειδή είναι και καλοκαιράκι εε και όσο ναναι θες κάτι δροσερό και γρήγορο.

    Μέχρι τώρα προσάρμοζα το πλάνο σε αυτά που μου αρέσουν και πιστεύω σε αυτό θα καταλήξω διότι μου φαίνεται ικανοποιητικό.
    Αλλά ποτέ δεν ξέρεις κάθε φορά πειραματίζομαι και προσθέτω κάτι ή αφαιρώ ανάλογα.
    π.χ. Από χθες πρόσθεσα στο πρωινό τις φέτες γαλοπούλας και ανά μια εβδομάδα στο πρωινό με την βρωμη βάζω γάλα αντί για νερό.
    Απο πρωτεΐνη βάζω και ψαράκι (γαύρο - τόνο - σολομό) αλλά η συνηθισμένη είναι το κοτόπουλο.
    Μια χαρα , το θεμα ειναι να ειναι διατηρησιμο το πλανο οποτε αν αυτες οι επιλογες εσενα σε εξυπηρετουν δεν χρειαζεται να πειραξεις τιποτα !
    μπορεις να βαζεις συνεχεια γαλα και οχι ανα μια βδομαδα

    τα πας μια χαρα!

  6. #66
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Flame έχεις σκεφτεί να ανεβάσεις φωτο προοδου να δεις σε σχέση με τις προηγουμενες που ειχες πόσο εχεις βελτιωθει;

  7. #67
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Μια χαρα , το θεμα ειναι να ειναι διατηρησιμο το πλανο οποτε αν αυτες οι επιλογες εσενα σε εξυπηρετουν δεν χρειαζεται να πειραξεις τιποτα !
    μπορεις να βαζεις συνεχεια γαλα και οχι ανα μια βδομαδα

    τα πας μια χαρα!
    Ναι πιστεύω σε αυτό θα παραμείνω, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

  8. #68
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Flame έχεις σκεφτεί να ανεβάσεις φωτο προοδου να δεις σε σχέση με τις προηγουμενες που ειχες πόσο εχεις βελτιωθει;
    Καρδούλα Ναι θα ανεβάσω σίγουρα φωτό και λέω να βγάλω από εβδομάδα να μου πείτε και εσείς τι διαφορές βλέπετε ότι έχουν γίνει.

  9. #69
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Cool

    Η εβδομάδα έγινε μήνας αλλά ήθελα να βγάλω φωτογραφίες όταν γυρίσω σπίτι μου από το εξωχικο όποτε γι αυτό δεν ανέβασα νωρίτερα.
    Πλέον ακολουθώ σχετικά το ίδιο πλάνο με κάποιες μικρές διάφορες στο πρόγραμμα διατροφής.

    01/09/2020
    Kg: 74,4 (Σημερινή πρωινή μέτρηση).
    Οι φωτό είναι σημερινές και τις έβγαλα το πρωί όταν ξύπνησα χωρίς να έχω φάει και χωρίς να κάνω γυμναστική.

    Απο χθες 31/08/2020 ξεκίνησα να ανεβάζω τις θερμίδες (+60) έκανα αλλαγή στα μάκρος για τα 66 κιλά και την επόμενη εβδομάδα θα τα ξανά αλλάξω στα κιλά που είμαι τώρα.
    Εδώ και 4 μήνες ήμουν στο -33% έλλειμα και τώρα με τα καινουρια δεδομένα -25% έλλειμα διότι δεν μου φτάνουν οι 1900 θερμίδες και ότι τώρα με έπιασε το ψυχολογικό μου, που είμαι τόσους μήνες σε δίαιτα.
    Αυτα από εμένα, πιστεύω οι φωτό να φαίνονται καλά γτ τις έβαλα όλες μαζί σε μια. Περιμένω τις απόψεις σας.
    Attached Images Attached Images

  10. #70
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Πολυ καλος εχεις χασει πολυ λιπος!!

  11. #71
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Πολυ καλος εχεις χασει πολυ λιπος!!
    Σε ευχαριστω Γρηγόρη

  12. #72
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by LaFlame View Post
    Σε ευχαριστω Γρηγόρη
    Εχεις σκεφτει να ενσωματωσεις καποια Refeed days στο πλανο σου;
    Και για το ψυχολογικο κομματι αλλα θα σε βοηθησει και στις προπονησεις σου να αποδωσεις καλυτερα εκεινη τη μερα.

    Τα πας μια χαρα δωσε βαση αρκετη στη προπονηση επισης.

  13. #73
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Εχεις χασει πολυ λιπος!

    Ολη αυτη τη δουλεια την εκανες με αυτα τα λιγα κιλάκια που ειχες αγοράσει? Μπηκες γυμναστηριο?

    Παντως εκτος απο τη σωματικη αλλαγη, αυτα που γραφεις δειχνουν οτι εκατσες και διαβασες. Οτι πιο σημαντικο να ξερεις γιατι κανεις οτι κανεις. Μπραβο απο εμενα , συνεχισε ετσι.

  14. #74
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Εχεις σκεφτει να ενσωματωσεις καποια Refeed days στο πλανο σου;
    Και για το ψυχολογικο κομματι αλλα θα σε βοηθησει και στις προπονησεις σου να αποδωσεις καλυτερα εκεινη τη μερα.

    Τα πας μια χαρα δωσε βαση αρκετη στη προπονηση επισης.

    Οχι δεν ειχα σκεφτει ποτε να κανω Refeed days, να ειμαι και ειλικρινης δεν ηξερα καν τι ειναι. Αλλα και μονο απο το ονομα πανω-κατω καταλαβα.
    Θα το μελετησω και θα το εφαρμοσω γτ και εγω πιστευω πως θα με βοηθησει.

    Προσπαθω να δωσω αρκετη βαση στην προπονηση με βαρη (γτ αεροβιο πλεον εχω ξεχασει τι ειναι ) απο οσα ξερω και μαθαινοντας καθημερινα, οπως δινω και στην διατροφη.

  15. #75
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Εχεις χασει πολυ λιπος!

    Ολη αυτη τη δουλεια την εκανες με αυτα τα λιγα κιλάκια που ειχες αγοράσει? Μπηκες γυμναστηριο?

    Παντως εκτος απο τη σωματικη αλλαγη, αυτα που γραφεις δειχνουν οτι εκατσες και διαβασες. Οτι πιο σημαντικο να ξερεις γιατι κανεις οτι κανεις. Μπραβο απο εμενα , συνεχισε ετσι.


    Ναι ολη η δουλεια εχει γινει με αυτα τα βαρη που ειχα αγορασει, δεν εχω μπει ακομα γυμναστηριο.
    Ναι η αληθεια ειναι οτι τοση μελετη ουτε στην σχολη δεν ρίχνω αλλα προσπαθω καθημερινα να μαθαινω και κατι παραπανω γτ πιστευω οτι υπαρχει πολυ πραγμα ακομα.
    Σε Ευχαριστω Κωνσταντινα!

  16. #76
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Default

    Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα διατροφής 2000 θερμίδες (165Π 220Υ 51Λ) και Ασκήσεις προπόνησης.
    Kg: 74 (Σημερινή πρωινή μέτρηση 07/09/2020 )
    [Μετρια άσκηση 2 Upper - off - 2 Lower - off - off]
    Έλλειμα -25%

    Πρωινό
    Βρωμη 80gr
    Corn flakes Cocoa Rice 10gr
    Γάλα 1.5% 140ml
    Mix Berries 100gr
    Whey 20gr
    5 ασπραδια
    50γρ γαλοπούλα

    Μεσημεριανό
    Κοτόπουλο ή Μοσχαρίσιο μπιφτέκι / σουτζουκάκια
    Μουστάρδα 15gr + Λεμόνι
    Πατάτα ή ρύζι ή μακαρόνια
    Cottage 2,2% 45gr
    Σαλάτα( Αγγούρι - Ντομάτα - πιπεριά)
    Ελαιόλαδο 10gr (Ανάλογα)

    Προπόνηση: LOWER 1

    Squat 30kg 4 sets 15reps

    Front Squat 30kg 4 sets 15reps
    Deadlifts 32,5kg 4 sets 12-15reps
    Lunges 30kg 4 sets 12reps
    Calves Body Weight 4 sets 12-20reps


    Μετά την Προπόνηση
    Whey 25gr
    Μπανάνα (Αναλογία σε γραμμάρια).


    Σνακ
    Καρπούζι, Πεπόνι, Βανίλιες(Δαμάσκηνα).

    Βραδινό
    Το ίδιο με το μεσημεριανό.

    Πριν τον ύπνο
    Γιαούρτι 0% 200γρ
    Whey 10gr
    Κάποιες φορές: (Σταγόνες σοκολάτας υγείας ή κάποιο φρούτο ψιλοκομμένο και μέσα.)
    Last edited by LaFlame; 07-09-20 at 20:55.

  17. #77
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Μια χαρα μια παρατηρηση οσον αφορα την διατροφη θα εβαζα μια πηγη πρωτεινης η λιπαρων στο σνακ που εχεις για να σε κραταει περισσοτερη ωρα χορτατο, κατα τα αλλα εισαι οκ!

    Οσον αφορα τη προπονηση για αρχη θα μειωνα τα ρεπς σε σκουωτ και ντεντ λιφτ δοκιμασε να παιζεις απο 6-10 σε αυτες τις ασκησεις για αρχη, θα εβγαζα τα φροντ και θα τα εβαζα την 2η ημερα ποδιων και θα εβαζα μια ασκηση για μηραια ακομα αυτα τα ολιγα!

    Με τι ρυθμο χανεις βαρος τωρα?

  18. #78

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    παντως Γρηγορη εισαι πολυ βοηθητικος και σε διατροφη και σε ασκησεις για ολους με τεκμηριωση ...μπραβο σε διαβαζω με προσοχη

  19. #79
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Μια χαρα μια παρατηρηση οσον αφορα την διατροφη θα εβαζα μια πηγη πρωτεινης η λιπαρων στο σνακ που εχεις για να σε κραταει περισσοτερη ωρα χορτατο, κατα τα αλλα εισαι οκ!

    Οσον αφορα τη προπονηση για αρχη θα μειωνα τα ρεπς σε σκουωτ και ντεντ λιφτ δοκιμασε να παιζεις απο 6-10 σε αυτες τις ασκησεις για αρχη, θα εβγαζα τα φροντ και θα τα εβαζα την 2η ημερα ποδιων και θα εβαζα μια ασκηση για μηραια ακομα αυτα τα ολιγα!

    Με τι ρυθμο χανεις βαρος τωρα?
    Έχεις δίκιο αλλα στο ΣΝΑΚ δεν εχω καποια πηγη πρωτεινης γιατι συνηθως το τρωω μετα το βραδινο μου που ήδη έχω φαει καποια ζωική πρωτεινη και ειμαι χορτατος μεχρι το γιαουρτι πριν τον υπνο.

    Αυτο το πρόγραμμα το κάνω ήδη 2 μήνες οπότε πιστευω δεν ειμαι στην αρχη απλα τωρα το αναφερα, αν καταλαβα καλα τι λες. (Γιατι να παιζω σε αυτα τα ρεπς; Για να βάζω περισσοτερα κιλα;)

    Και την Δευτερη μερα των ποδιων κανω παλι τα ίδια απλα αντι για Deadlifts κανω μοιριαια με αλτηρα αλλα που και που γιατι τα βαριεμαι μου αρεσουν καλυτερα τα Deadlifts. Δεν βαζω δευτερη ασκηση για μοιριαια γτ πιστευω οτι ειμαι καλα οπως και τετρακέφαλα.
    Το μονο θέμα που θελω να διορθωσω τωρα ειναι οι προσαγωγοι δεν μπορω να βρω καποια ασκηση με μπαρα ή βαρακια που να μου αρεσει κιολας. Μονο του γυμναστηριου το μηχανημα μου αρεσει αλλα δεν παω γυμναστηριο οποτε πρεπει να προσαρμοστω στο οτι διαθετω και να παρω την αποφαση να ξεκινησω τα σουμο σκουωτ.

    0.3-0.5 κιλα ανα εβδομαδα αλλα εξαρταται γτ π.χ. ζυγιζομουν παλια καθημερινα και δεν επεφτε γραμμαριο και στο τελος του μηνα έπφτε 1 κιλο στα μπαμ, λες και την εκανες μαγικα να κατεβει.
    Επειδη ημουν στο εξοχικο και δεν ειχα ζυγαρια να ζυγιζομαι δεν το παρατηρουσα.
    Τωρα που εχω γυρισει εδω και 1 εβδομαδα στο σπιτι, ζυγιστηκα στις 01/09/2020 ήμουν 74,4 kg και σημερινη μέτρηση 07/09/2020 74 kg (παντα πρωι και χωρις να εχω φαει).
    Last edited by LaFlame; 07-09-20 at 21:19.

  20. #80
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Τα πας πολύ καλά φίλε μπράβο και η διατροφή σου πολύ προσεγμένη μια χαρά σούπερ. Keep going.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  21. #81
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Τα πας πολύ καλά φίλε μπράβο και η διατροφή σου πολύ προσεγμένη μια χαρά σούπερ. Keep going.
    Σε ευχαριστω GEONZ.
    Παρακολουθω και την δική σου πορεία όπως και απο αλλα άτομα (παρόλο που δεν σχολιαζω) και εχω να πω μεγαλη προοδος.
    Ενα ΜΠΡΑΒΟ και σε εσενα!

  22. #82
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by LaFlame View Post
    Έχεις δίκιο αλλα στο ΣΝΑΚ δεν εχω καποια πηγη πρωτεινης γιατι συνηθως το τρωω μετα το βραδινο μου που ήδη έχω φαει καποια ζωική πρωτεινη και ειμαι χορτατος μεχρι το γιαουρτι πριν τον υπνο.

    Αυτο το πρόγραμμα το κάνω ήδη 2 μήνες οπότε πιστευω δεν ειμαι στην αρχη απλα τωρα το αναφερα, αν καταλαβα καλα τι λες. (Γιατι να παιζω σε αυτα τα ρεπς; Για να βάζω περισσοτερα κιλα;)

    Και την Δευτερη μερα των ποδιων κανω παλι τα ίδια απλα αντι για Deadlifts κανω μοιριαια με αλτηρα αλλα που και που γιατι τα βαριεμαι μου αρεσουν καλυτερα τα Deadlifts. Δεν βαζω δευτερη ασκηση για μοιριαια γτ πιστευω οτι ειμαι καλα οπως και τετρακέφαλα.
    Το μονο θέμα που θελω να διορθωσω τωρα ειναι οι προσαγωγοι δεν μπορω να βρω καποια ασκηση με μπαρα ή βαρακια που να μου αρεσει κιολας. Μονο του γυμναστηριου το μηχανημα μου αρεσει αλλα δεν παω γυμναστηριο οποτε πρεπει να προσαρμοστω στο οτι διαθετω και να παρω την αποφαση να ξεκινησω τα σουμο σκουωτ.

    0.3-0.5 κιλα ανα εβδομαδα αλλα εξαρταται γτ π.χ. ζυγιζομουν παλια καθημερινα και δεν επεφτε γραμμαριο και στο τελος του μηνα έπφτε 1 κιλο στα μπαμ, λες και την εκανες μαγικα να κατεβει.
    Επειδη ημουν στο εξοχικο και δεν ειχα ζυγαρια να ζυγιζομαι δεν το παρατηρουσα.
    Τωρα που εχω γυρισει εδω και 1 εβδομαδα στο σπιτι, ζυγιστηκα στις 01/09/2020 ήμουν 74,4 kg και σημερινη μέτρηση 07/09/2020 74 kg (παντα πρωι και χωρις να εχω φαει).
    Θα μπορουσες να βγαλεις εντελως το σνακ και απλα να βαλεις υδατανθρακα παραπανω καπου αλλου ακομα και στο γευμα πριν τον υπνο.

    Γενικοτερα στις συγκεκριμενες ασκησεις σκουωτ-ντεντλιφτ θεωρω οτι θα επωφεληθεις περισσοτερο και οσον αφορα τη δυναμη σου αλλα και οσον αφορα την υπερτροφια οπως θελεις δοκιμαζεις και τα δυο και βλεπεις :)
    Δοκιμασε σουμο ντεντλιφτ και για προσαγωγους αλλα και για μηριαια :) Αλλες πολυ καλες ασκησεις για μηριαια ειναι τα RDL και SLDL θα σε βοηθησουν να ανεβεις και στα ντεντλιφτ επισης!
    Δεν χρειαζεσαι κατι αλλο για μεσα θα παρεις απο αυτα
    Μια χαρα κοιτα να μην χανεις πανω απο 750γρ τη βδομαδα !

  23. #83
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Mangeo View Post
    παντως Γρηγορη εισαι πολυ βοηθητικος και σε διατροφη και σε ασκησεις για ολους με τεκμηριωση ...μπραβο σε διαβαζω με προσοχη
    Σε ευχαριστω πολυ Mangeo να σε καλα το εκτιμω πολυ :)

  24. #84
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Θα μπορουσες να βγαλεις εντελως το σνακ και απλα να βαλεις υδατανθρακα παραπανω καπου αλλου ακομα και στο γευμα πριν τον υπνο.

    Γενικοτερα στις συγκεκριμενες ασκησεις σκουωτ-ντεντλιφτ θεωρω οτι θα επωφεληθεις περισσοτερο και οσον αφορα τη δυναμη σου αλλα και οσον αφορα την υπερτροφια οπως θελεις δοκιμαζεις και τα δυο και βλεπεις :)
    Δοκιμασε σουμο ντεντλιφτ και για προσαγωγους αλλα και για μηριαια :) Αλλες πολυ καλες ασκησεις για μηριαια ειναι τα RDL και SLDL θα σε βοηθησουν να ανεβεις και στα ντεντλιφτ επισης!
    Δεν χρειαζεσαι κατι αλλο για μεσα θα παρεις απο αυτα
    Μια χαρα κοιτα να μην χανεις πανω απο 750γρ τη βδομαδα !
    Το σνακ θα το βγαλω σιγουρα και οπως λες θα βαλω περισσοτερο υδατανθρακα καπου αλλου, για να με κραταει και πιο χορτάτο, το εχω μονο και μονο γτ θελω να τρωω αυτα τα φρουτα εποχης. :)
    Ναι θα το δοκιμασω και αυτο που λες.
    Θα προσθεσω RDL σιγουρα στην επομενη προπονηση και προσεχω να μην χανω πανω απο 750γρ.

    Ευχαριστω για καθε βοηθεια σου!

  25. #85
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Μπορεις να εχεις αυτα τα φρουτα και οτι φρουτο εποχης σου αρεσει και θες μεσα στη διατροφη σου δεν χρειαζεται να τα εχεις σαν σνακ απαραιτητα.
    Να σε καλα Συνεχισε την καλη δουλεια οπως ηδη κανεις και οτι θελεις μπορεις να ξανα γραψεις!!

  26. #86

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    morgan...δες αν θες και δικα μου δεοδμενα προφιλ,,,φετος δε θα κανω aqua aerobic διοτι δε θαγινει τμημα λογω ιου και θα ασχοληθω με βαρη και ναι μεν θελω πιο σμιλεμενο κορμι αλλα δε θελω να παχυνω αν θες δες στατς μου και φωτο και πες μου γνωμη σου

  27. #87
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Mangeo View Post
    morgan...δες αν θες και δικα μου δεοδμενα προφιλ,,,φετος δε θα κανω aqua aerobic διοτι δε θαγινει τμημα λογω ιου και θα ασχοληθω με βαρη και ναι μεν θελω πιο σμιλεμενο κορμι αλλα δε θελω να παχυνω αν θες δες στατς μου και φωτο και πες μου γνωμη σου
    Πιστεύω έχεις ένα ωραίο κορμό για την ηλικία σου και μπράβο.
    Τωρα για περισσότερα πράγματα θα αφήσω καλύτερα τους ειδικούς στον χώρο που γνωρίζουν πολλά περισσότερα.
    Καλή συνέχεια στο πρόγραμμα σου και να θυμάσαι ΥΠΟΜΟΝΗ η αλλαγή δεν γίνεται από την μια μέρα στην άλλη, θα σου πάρει περισσότερο καιρό από όσο νομίζεις.
    Αλλά πιστεύω το πιστό πρόγραμμα και ο χρόνος θα ανταμειφθεί.

  28. #88
    New Member
    Join Date
    30-04-20
    Posts
    84

    Default

    Αποτελέσματα απο οταν ξεκίνησα. (Μια μικρη προοδος του πριν και το μετα)
    Κοντα στους 3 μήνες περιπου σωστης διατροφης και λεω περιπου διοτι καθε μερα μαθαινα και κατι επιπλεον πως λειτουργει το ολο θεμα.

    Η δεξιά φωτο τραβήχτηκε 22 Μαιου 2020 (όπου ξεκινησα να οργανωνω το προγραμμα διατροφης/γυμναστικης) και η αριστερη σήμερα 13 Σεπτεμβριου 2020 και ώρα 21:00 χωρις να εχω κανει γυμανστικη ύστερα απο 2000+++ θερμιδες αφου με επιασε η ορεξουλα για γλυκακι και τσακισα ενα κουπακι χαλβα σιμιγδαλένιο με μπισκοτα oreo και φυστικοβουτυρο (αλλα το ευχαριστήθηκα, τωρα ξανα γλυκο μετα απο 2-3 εβδομαδες).
    Γυμναστικη σωστη ξεκίνησα 19 Ιουλιου οπου αγορασα και το σετακι με την μπαρα και ξεκινησα το Upper/Lower 4 φορες την εβδομαδα.
    Εχω ακομη πολυ δουλεια οποτε Let the work to speak...

    Υ.Γ. Ευχαριστω πολυ όλα τα παιδια εναν εναν ξεχωριστα που με βοηθησαν. (Musclemar, Greg0ry, Konstantina91, Kardoula).
    Attached Images Attached Images
    Last edited by LaFlame; 13-09-20 at 20:32.

  29. #89
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Πολυ καλος ενα μεγαλο μπραβο απο εμενα

  30. #90

    Join Date
    26-08-20
    Posts
    354

    Default

    σαφεστατη αλλαγη...flame ...good changing


 
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή για χάσιμο λίπους
    By MariaKpr in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 2
    Last Post: 27-05-19, 20:37
  2. Καθοδήγηση Για Κάψιμο Λίπους & Γράμμωση
    By JMA in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 13-06-17, 18:20
  3. Aπώλεια Λίπους - Καθοδήγηση
    By A_pap_21 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 29-11-15, 14:16
  4. Διατροφή Για Χάσιμο Λίπους
    By kyriakosr21 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 21-03-15, 10:38
  5. Διατροφή Για Χάσιμο Λίπους
    By andrunner in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 31-10-14, 17:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •