Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 1 of 1
  1. #1

    Default Δημοσια ΙΕΚ προπονητικης

    Καταρχάς συγχωρέστε με αν το ποστ μου βρίσκεται σε λάθος κατηγορία είμαι νέο μέλος και δεν γνωρίζω πως να κανω ένα ποστ με ακρίβεια.
    Είμαι 17 ασχολούμαι με τη γυμναστική 2 χρόνια και έχω τεράστιο πάθος και θέλω να κάνω όλη μου την ζωή κυρίως σε γυμναστικη με βάρη.Γνωριζω πως να εκτελώ όλες τις πολυαρθρικες ασκήσεις,να μετράω μάκρος κάτι που είναι πανεύκολο και την γνωση να σχεδιαζω προγράμματα/splits για τον εαυτό μου,για να μην φλειαρω θα περάσω στο κυρίως θέμα.Θελω να σπουδάσω σε κάποια σχολή για να γίνω γυμναστής/personal trainer(και το ξέρω υπάρχουν ποσά ποστ σαν το δικό μου το έχουμε κάψει το θεμα) αλλά δεν υπάρχει ειδικότητα περσοναλ σε δημοσιο ιεκ και οι γονείς μου δεν έχουν την δυνατότητα να πληρώσουν για κάποια ιδιωτική σχολή.
    Είναι κρίσιμο το θεμα επειδή αν δεν σπουδάσω θα πρέπει να παρουσιαστώ στον στρατό και με αγχώνει παρά πολύ αυτό καθώς έχω μαλθακό χαρακτήρα.Πειτε μου τις επιλογές μου ειμαι χαμένος είδα μια σχολή προπονητικης στο ΙΕΚ Ακμη που εμπεριέχεται στα μαθήματα η άρση βαρών ομως η σχολή σε εξειδικεύει πιο πολύ στο να γίνεις προπονητής ομαδικών αθλημάτων και εμένα δεν μου αρέσουν τα αθλήματα,θέλω να ασχοληθώ μόνο με bodybuilding.Η Grafts που είναι ιδιωτική σχολή,η ιδανική επιλογή αν είχα στην διάθεση μου το ποσο για να σπουδάσω δεν λέει κάτι για διαρκεια σπουδων.Τελος πόση καλή επαγγελματική αποκατάσταση να έχει ένα δημοσιο ΙΕΚ;
    Last edited by ΑλέξανδροςZyZz; 03-05-20 at 00:56.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 29-07-09, 00:08
  2. Αρση Βαρών - Ανάλυση Προπονητικής και Πρόγραμμα
    By alexis_spi in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 0
    Last Post: 09-04-07, 18:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •