Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    11-05-20
    Posts
    3

    Default σχετικα με το υψος μπαρας

    Γεια σας παιδια, νεος στο φορουμ, συγχαρτηρια για το πολυ χρησιμο αυτο γεματο πληροφοριες κομμιουνιτι..

    θα ηθελα την γνωμη των ειδικων, ειμαι 1.74-1.75 παιζει ρολο το υψος('η πλατος) της μπαρας που κανω την ασκηση σε σχεση με το υψος μου;;π.χ το ιδιο αποτελεσμα θα εχω με μια μπαρα στα 1.65 και την ιδια με μια 1.80;

    μηπως η πιο ψηλη βοηθαει περισσοτερο στο να αποκτησεις περισσοτερο πλατος και η πιο κοντη στο να γυμνασεις καλυτερα συγκεκριμενες μυικες ομαδες π.χ ωμους; ή δεν παιζει κανενα απολυτως ρολο αλλα το μονο που μετραει ειναι να κανεις σωστα την ασκηση;

    .κυριος σκοπος δικος μου ειναι να αποκτησω πλατος

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    07-12-17
    Posts
    251

    Default

    Δεν εχει καμια σχεση το μικος της μπαρας με το να γυμναζωνται καλυτερα σιγκεκριμενες μιικες ομαδες. Απλα οσο πιο μακρια ειναι η μπαρα τοσο πιο βαρια ειναι . μια μπαρα 2μετρων φ28 ζιγιζει καπου 11κιλα , μια μπαρα 1,50μ νομιζω ζιγιζει καπου στα 7κιλα , και ουτα καθεξεις !
    Το μικος ειναι σιμαντικο για να τεριαζουν να χορανε επανο στους ορθοστατες/powerrack , πχ η εσοτερικη επιφανια (εκι που πιανουν τα χερια) μιας μπαρας 2μ ειναι καπου 1,25 , και τα μανικια (εκι που μπαινουν οι δισκοι) ειναι περιου35εκατοστα , το ανιγμα των ορθοστατων (εκι που ακουμπαει η μπαρα) ειναι γιρο στο 1,15εκατοστα , αρα τεριαζει μια μπαρα 2μ σε αυτους τους ορθοστατες , αυτο ειναι ολο !
    Παρε μπαρα 2μερων ειναι η καλιτερη λιση !
    Για πλατος Kroc Rows κοπιλατικη με μπαρα/αλτιρα !!!

    Mirafit M2 Adjustable Squat and Bench Press Rack With Spotter 4.jpgMirafit M2 Adjustable Squat and Bench Press Rack With Spotter 12.jpgMirafit M2 Adjustable Squat and Bench Press Rack With Spotter 2.jpgMirafit M2 Adjustable Squat and Bench Press Rack With Spotter 3.jpg
    Last edited by Viking; 11-05-20 at 18:07.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αγορά Μπάρας
    By DimitrisT in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 09-05-16, 13:12
  2. Αγορά Μπάρας 50Φ
    By RellikEht in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 12-01-15, 22:13
  3. Σχετικά Με Το Ύψος
    By manos96 in forum Off Topic
    Replies: 6
    Last Post: 21-06-12, 10:18
  4. Απορία για το μέγεθος της μπάρας
    By Pavlakos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 26-05-11, 13:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •