Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 10 of 16 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 271 to 300 of 456
  1. #271
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-07-21
    Posts
    2

    Default

    Καλησπέρα σας.. Πιστεύω να γράφω στο σωστό θέμα. Είμαι 1.65 με 60 κιλά. Μετράω τις θερμίδες μου εδώ και ένα μήνα, μόνο στις διακοπές μου τώρα δεν το έχω κάνει. Κάνω μόνη μου γυμναστική στο σπίτι εδώ και χρόνια.. Βάρη έκανα πριν χρόνια ότι είχα στο σπίτι, και τώρα που μεγαλώνω σιγά σιγά κάνω με το βάρος του σώματος μου, τρέξιμο,στατικό ποδήλατο και ένα πρόγραμμα hiit από το YouTube.. Αυτό που θέλω να πετύχω είναι να κάψω λίπος και να αυξήσω την μυική μου μαζα. Ενώ προσπαθώ πολύ κάνω γυμναστική κάθε μέρα, η διατροφή μου είναι πολύ προσεχτικη, υπάρχει γράμμωση σε κάποια σήμεια, αλλά βλέπω ότι στα πόδια το λίπος δεν φευγει και προσπαθώ να καταλάβω τι κάνω λάθος και που κάνω λάθος? Στην γυμναστική η στην διατροφή? Η και στα δύο? Όταν τρώω ρύζι νιώθω ότι φουσκωνω πολύ, γενικά δεν τρώω ρύζι, μακαρόνια τα έκοψα γιατί με πειράζουν γενικά... Θα ήθελα την βοήθεια σας για να ξεμπερδέψω λίγο την κατάσταση, να δω τα λαθοι μου και να βρω έναν δρόμο για τον στόχο μου.. Ευχαριστώ πολύ γενικά..

  2. #272
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα και καλός ήρθες στην παρέα μας. Με υπομονή και επιμονή θα φτάσεις στον στόχο σου. Είσαι σχετικά καλά κιλά για το ύψος σου σαν κοπέλα. Εφόσον γυμνάζεσε συστηματικά κοίτα να βελτιώσεις την ποιότητα τον τροφών σου και μάθε να μετράς θερμίδες. Αν δεν έχεις σωστό θερμιδικό έλλειμμα ο μισός σου κόπος θα πάει χαμένος. Όσο για τα πόδια που λες πέραν το ανατομικό που έχει ο κάθε άνθρωπος ο κάθε ένας δηλαδή αλλού έχει παραπάνω ανάγκη και αλλού όχι. Δώσε παραπάνω προσοχή στης ασκήσεις τον ποδιών και αν μπορείς γράψου και σε ένα γυμναστήριο. Κράτα καλή διατροφή και γυμναστική και η πειθαρχία σου θα ανταμείψει..!! Πες μας αν θες πως γυμνάζεσαι πόσες φορές και αν μετράς καθόλου θερμίδες η όχι..
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  3. #273
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-07-21
    Posts
    2

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Καλησπέρα και καλός ήρθες στην παρέα μας. Με υπομονή και επιμονή θα φτάσεις στον στόχο σου. Είσαι σχετικά καλά κιλά για το ύψος σου σαν κοπέλα. Εφόσον γυμνάζεσε συστηματικά κοίτα να βελτιώσεις την ποιότητα τον τροφών σου και μάθε να μετράς θερμίδες. Αν δεν έχεις σωστό θερμιδικό έλλειμμα ο μισός σου κόπος θα πάει χαμένος. Όσο για τα πόδια που λες πέραν το ανατομικό που έχει ο κάθε άνθρωπος ο κάθε ένας δηλαδή αλλού έχει παραπάνω ανάγκη και αλλού όχι. Δώσε παραπάνω προσοχή στης ασκήσεις τον ποδιών και αν μπορείς γράψου και σε ένα γυμναστήριο. Κράτα καλή διατροφή και γυμναστική και η πειθαρχία σου θα ανταμείψει..!! Πες μας αν θες πως γυμνάζεσαι πόσες φορές και αν μετράς καθόλου θερμίδες η όχι..
    Ευχαριστώ πολύ για το καλοσορισμα σου... Γυμνάζομαι κάθε μέρα.. Η θα κάνω βάρη τώρα στο σπίτι με πρόγραμμα που θα βλέπω από κάποια εφαρμογή με ασκήσεις και κάνω 3σετ με 12 η 15 επαναλήψεις. Αφού τελειώσω τα βάρη, η θα κάνω 30 με 40 λεπτά ποδήλατο στατικό σε καρδιακους παλμούς που να καίω λίπος, δηλ με αργό ρυθμό και όχι spinning ή θα παω για τρέξιμο μισή ώρα.. Αν δεν κάνω βάρη θα κάνω ένα προγραμμα από το YouTube hiit ή cardio με 30 λεπτά ή πιο λίγο ή πιο πάνω. Δεν θα κάνω τρέξιμο αν κάνω αυτό το πρόγραμμα, ούτε ποδήλατο, γιατι είναι πολύ γρήγορο πρόγραμμα και δύσκολο για να βγαλω μετά και αλλη μισή ώρα προποπονηση.. Τώρα από θερμίδες.. Έτσι οπως τα υπολόγισα μόνη μου, πρέπει να τρώω 1320 θερμίδες αν δεν κάνω καθόλου βγαλω και με γυμναστική, πρεπει να τρώω 2. 270 θερμιδες.. Θέλω να μειώσω υδατανθρακα και να έχω περισσότερο πρώτεινη.. Έχω κατεβάσει μια εφαρμογή και καταγράφω εκεί.. Ο υδατανθρακας μου είναι 180gr πρωτεΐνη 185 gr και λιπαρά 54gr..τωρα δεν ξέρω αν αυτά είναι λάθος και αν είναι λάθος, δεν ξερω πια είναι τα σωστά.. Ευχαριστώ για την βοήθεια...Α γυμναστήριο δεν πάω, γιατί δυστυχώς δεν δίνουν την ιδιαίτερη προσοχή σε αυτούς που τους λένε τι ακριβώς θελουν, με αποτέλεσμα να έχουμε τραυματισμόυς.. Επομένως στο σπίτι μου νιώθω πιο ασφαλης.. Λυπάμαι που το λέω, αλλά είναι η αλήθεια...

  4. #274
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Εδώ που γράφεις είναι το δικό μου log αλλά κανένα πρόβλημα όπου μπορώ να σε βοηθήσω. Κάθε μέρα είναι υπερβολή γιατί χρειάζεται ο οργανισμός και κάποια off days ώστε να υπάρχει η σωστή ξεκούραση που ούτος ή άλλος χρειάζεται για την σωστή ανάρρωση και μυϊκή ανάπτυξη. Οπότε αρχικά θα σου πω μείωσε της προπονήσεις σου σε 4-5 θες τουλάχιστον 1-2 μέρες off για να μην καταπονείς παραπάνω τον οργανισμό σου παραπάνω από όσο χρειάζεται.

    Για θερμίδες που λες με ένα γρήγορο πρόχειρο υπολογισμό που έκανα αν είσαι 39 ετών έχεις BMR εκεί που λες και εσύ κοντά στο 1320 και αυτές είναι οι θερμίδες του βασικού μεταβολισμού σου. Σε αυτές πρέπει να υπολογίσεις της θερμίδες TDEE το οποίο με μια απλή εξίσωση είναι δύσκολο και διαφορετικό για κάθε άνθρωπο και θέλει δοκιμή επάνω σου ώστε να βρεις αρχικά της σωστές θερμίδες συντήρησης σου. Περίπου βγαίνει με ένα μέτριο συντελεστή στην καλύτερη 2000kcal αυτες είναι για συντήρηση οπότε βγάλε ένα ελάχιστο έλλειμμα πρέπει να τρώως για να χάσεις θερμίδες 1750kcal με την δραστηριότητα που έχεις και το 2270 που λες μάλλον μόνο για δίαιτα δεν κάνει. Επίσης καλό θα ήταν (όχι απαραίτητο αρχικά) να πας να κάνεις μια καλύτερη λιπομετριση ώστε να ξέρεις σε ποια βάση βρίσκεσαι.

    Οσο για την αλήθεια που λες είναι η μισή κατά την ταπεινή μου άποψη αφενός αν πας σε μια σοβαρή αλυσίδα γυμναστηρίου όπως και εγώ τα παιδιά εκεί βοηθάνε πολύ καλά σε όποια απορεία υπάρχει και σαν αρχάρια είναι προτιμότερο να δείξεις λίγο υπομονή να μάθεις σωστά της ασκήσεις ώστε να έχεις πρόοδο και αν της μάθεις σωστά δεν θα έχεις τραυματισμους τουλάχιστον αν σε ενδιαφέρει να γυμναστής σωστά. Αν τώρα πας στον γυμναστήριο της γειτονιάς και εκεί ο τυπάς που το έχει βαριέται που ζει και κοιτάει μόνο το μηνιαίο 50αρικο να πάρει ε τότε πρέπει να αλλάξεις γυμναστήριο. Και στο λέω εγώ όλα αυτά που 2 χειμώνες τώρα με την πανδημία έκανα γυμναστική σπίτι με το βάρος του σώματος και λιγα κιλά με πολύ καλά αποτελέσματα αλλά μόλις επανήλθα στο Gym και λειτούργησε το muscle memory τα αποτελέσματα ήταν εντελώς διαφορετικά. Και η γυμναστική σαν του γυμναστηρίο με βάρη δεν συγκρίνεται με αυτή του σπιτιού αυτή είναι η σωστή αλήθεια!!

    Για να μην πελαγώσεις με νούμερα κλπ κάνε ένα τεστ στον εαυτό σου και ψάξε να βρεις της πραγματικές θερμίδες που σε κρατάνε ώστε να μην παίρνεις κιλά. Όταν της βρεις τότε από εκεί ξεκινά να κόβεις σιγά σιγά. Επίσης άνοιξε το παρακάτω λινκ που θα σου βάλω και θα σε βοηθήσει πολύ με τον τίτλο:
    Βασικοί Τρόποι Υπολογισμού Θερμίδων Και Μακροστοιχείων Για Διατροφές Bodybuilding!

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=43953
    Last edited by GEOZN8; 30-07-21 at 00:55.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  5. #275
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα παιδιά. Είμαστε ξανά εδώ μετά από λίγες διακοπές. Ευτυχώς φέτος πήρα μόνο 2,5kg αλλά οκ πάμε γερά και δυνατά. Εν μέσω τον δύσκολων στιγμών που ζούμε πήγα είδη και 2 προπονήσεις ένα P/P και σήμερα το legs ήταν homemade μιας και έξω είναι ακατάλληλο για γυμναστική σήμερα. Επανέρχομαι δυναμικά στο Gym έχω όρεξη για ένα νέο mini cut και βλέπουμε που θα μας πάει!!
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  6. #276
    Pumping Iron Panosdes's Avatar
    Join Date
    26-04-15
    Posts
    250

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Καλησπέρα παιδιά. Είμαστε ξανά εδώ μετά από λίγες διακοπές. Ευτυχώς φέτος πήρα μόνο 2,5kg αλλά οκ πάμε γερά και δυνατά. Εν μέσω τον δύσκολων στιγμών που ζούμε πήγα είδη και 2 προπονήσεις ένα P/P και σήμερα το legs ήταν homemade μιας και έξω είναι ακατάλληλο για γυμναστική σήμερα. Επανέρχομαι δυναμικά στο Gym έχω όρεξη για ένα νέο mini cut και βλέπουμε που θα μας πάει!!
    καλη επανοδο παικταρα μου!!!
    ( με μια μικρη καθυστερηση)

    keep us updated !!!

  7. #277
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Η Προπόνηση συνεχίζεται ακάθεκτη. Αν και με την ζέστη που έχει είναι λίγο ποιο δύσκολο από ότι συνήθως.. Λέω για κάνα 2 μηνο να κάνω ένα ελαφρύ cut να δω που μπορώ να φτάσω και μετά ανάλογα βλέπουμε!! Καλή δύναμη σε όλους eat protein get muscles!!
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  8. #278
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Δύσκολος καιρός μεταβατικός θα έλεγα. Όπως και η διατροφή μου. Μετά από ένα ελαφρύ τραυματισμό στο δεξί μου ωμό (δεν ξέρω από που) κάνω ένα μικρό deload αυτήν την εβδομάδα να ξεκουραστώ λίγο και θα επανέλθω φουλ διατροφικά και στο Gym.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  9. #279
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Περαστικά Γιώργο.
    Μπόρα είναι θα περάσει.

  10. #280
    Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Posts
    1,093

    Default

    Πάρε το χρόνο σου να γυρίσεις εντελώς καλά και με φουλ διάθεση

  11. #281
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,654

    Default

    Γιώργο περαστικά σου εύχομαι.
    Κοίτα μήπως κατανοήσεις τι το προκάλεσε ώστε να το αποφύγεις μελλοντικά.
    Rome wasn't built in a day

  12. #282
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Ευχαριστώ πολύ παιδιά να στε καλά. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι κάποια ψύξη από air-conditioning κλπ αλλά επιμένει έστω και λίγο παρόλο που έκανα μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα ώμους κανονικά.. Αν δω από την επόμενη Δευτέρα ότι επιμένει θα πάω να το ψάξω.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  13. #283
    Pumping Iron Panosdes's Avatar
    Join Date
    26-04-15
    Posts
    250

    Default

    Καλη δυναμη! Εισαι θηριο! θα επανελθεις!

  14. #284
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε. Σήμερα δειλά δειλά πήγα στο Gym με έτρωγε να κάνω προπόνηση η οποία σε γενικές γραμμές πήγε καλά. Έκανα το Push που είχα στο πρόγραμμα μου με καλό ζέσταμα επίτηδες.

    Στο στήθος έπαιξα safe με μηχανήματα και διαπίστωσα μετά το 70% της δύναμης μου ο πόνος στον δεξί ώμο ήταν εκεί.. Το ένοιωθα κυρίως στην αρνητική επανάληψη.. Χμμ πάω για ώμους.. Στο μηχάνημα πίεσης εκεί που έβαζα 50-60kg στα 20 κιλά ενώ ένοιωθα τους μύες να μην ζορίζονται εκεί πονούσε περισσότερο οπότε το σταμάτησα μπαμ. Παραδόξως προτάσεις αλτήρων μέτριο πόνο και στης εκτάσεις καθόλου εκεί θα έλεγα έκανα σχεδόν κανονικά κιλά.. Μετά Τρικέφαλα έκανα κανονικά 3 ασκήσεις κανονικά κιλά μια χαρά 0 πόνος.. Κουλό εεε

    Σίγουρα κάπου το ζόρισα πριν 10 μέρες και δεν το κατάλαβα Τετάρτη πρωί πάω γιατρό να δούμε τι θα πει θλάση κάποιος τένοντας θα δείξει.. Το θετικό στην όλη υπόθεση είναι ότι όταν το έχω ακίνητο δεν πονάει καθόλου και γενικά κάνω αρκετό εύρος κίνησης χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα ελπίζω ότι δεν θα είναι κάτι πολύ σοβαρό.. Η αυτοψία θα δείξει..
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  15. #285
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα σας. Τελικά φίλοι μου η αρχική διάγνωση είναι τενοντίτιδα. Πέρασαν λίγες μέρες παραπάνω μέχρι να πάω στο γιατρό και να βρω ραντεβού μου είπε ότι είναι λογικά τενοντίτιδα γιαυτό μου πρότεινε να κάνω μαγνητική την οποία και έκανα για να δούμε σε τι βαθμό έχει επηρεαστεί ο μυς κλπ.

    Έχω το CD και θα πάω ξανά την Δευτέρα για την τελική διάγνωση.. Το θέμα είναι εκτός την σοβαρότητα του θέματος κλπ αρχικά δεν του είπα αν θα μπορώ να κάνω γυμναστική κλπ μιας και μου είπε το κλασικό δες το και ξεκούραση. Βέβαια οι γυμναστές στο Gym και αυτό που έβλεπα και εγώ ότι σχεδόν σε όλα έκανα κανονικά δηλαδή δικέφαλα Τρικεφαλα πόδια και μόνο στήθος εκεί το 70% και στης ασκήσεις ώμων μετά από πολύ καλό ζέσταμα μόνο εκτάσεις με βαράκια εκεί δεν με ενοχλούσε γιατί το πρόβλημα είναι μπροστά προτάσεις πιέσεις ώμων κλπ με τίποτα.. Οπότε ανάλογα δεν ξέρω αν πρέπει και σε τι βαθμό να συνεχίσω να κάνω γυμναστική λίγο η καθόλου μιας και έκανα όλο αυτό το διάστημα αν και φειδωλά ώστε να μου περάσει εντελώς μιας και κλείνω 20+ μέρες με ταλαιπωρεί αυτή η ιστορία..

    Το καλό είναι ότι δεν τα βάζω κάτω κάνω διατροφή κανονικά και μάλιστα μετά από αρκετό κόπο μετά της καλοκαιρινές διακοπές που είχε κολλήσει ο μεταβολισμός μου κλπ τώρα βρήκα την χρυσή τομή και αρχίζω και ξανά χάνω.. Αλλά χωρίς γυμναστική εντελώς θα φρίξω..
    Last edited by GEOZN8; 25-09-21 at 17:24.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  16. #286
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Λοιπόν. Η τελική διάγνωση είναι ρήξη του υπερακανθίου τένοντα ευτυχώς όχι σε μεγάλο βαθμό. Ξεκίνησα είδη φυσιοθεραπειες. Ο Γιατρός είπε ότι αν δεν περάσει με αυτές ίσως χρειαστεί μια μικρή άρθρο πλαστική στο πλάγιο κόκκαλο (κάπως έτσι) ώστε να αποσυμπιέστει εντελώς εκεί το μέρος. Πήγα σε έναν οστεοπαθητικο φυσικοθεραπευτηριο στην Νέα Ιωνία μετά από προτάσεις αρκετών φίλων και εκεί μου είπαν ότι ο γιατρός είναι υπερβολικός περί επέμβασης κλπ. Θα πάει καλά μου είπαν.

    Ελπίζω δηλαδή είδη νοιώθω καλά και ελπίζω να επουλώσει γρήγορα το θέμα. Από γυμναστική μου είπε μόνο πόδια πολλούς κοιλιακούς και ραχαιους και μια δυο ασκήσεις με λάστιχο έλξεις από ψηλά τύπου TRX κλπ. Δηλαδή άνω σώμα ουσιαστικά το ξεχνάω για 2 εβδομάδες. Τους είπα ότι Δικεφαλα και Τρικεφαλα δεν με ποναγαν αλλά μου είπε γιατί δεν κάνω υπομονή.. Αντε να τους εξηγήσω τι σημαίνει αυτό για έναν Bodybuilder..
    Δεν νομίζω ότι με παίρνει να κάνω κάτι άλλο.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  17. #287
    Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Posts
    1,093

    Default

    Περαστικα ρε. Υγεια και δυναμη.

    Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #288
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα σας. Βρίσκομαι στην μέση της θεραπείας και τον συνεδρίων. Πάω καλύτερα ο πόνος στον ώμο έχει ελαττώσει πολύ. Αερόβιο και διατροφή κάνω και από ασκήσεις μόνο με λάστιχα. Από βδομάδα θα ξεκινήσω ξανά back to Gym και βλέπουμε.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  19. #289
    Pumping Iron salva_'s Avatar
    Join Date
    19-04-21
    Location
    Athens
    Posts
    458

    Default

    Περαστικά σου , Γρηγόρη ανάρρωση να έχεις
    NO EXCUSES

  20. #290
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Εύχομαι περαστικά.
    Μη το βάζεις κάτω!

  21. #291
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα παιδιά. Μετά από αρκετή ταλαιπωρία 1+μήνα και μετά από σχεδόν ένα μήνα παύση χθες έκανα την πρώτη μου προπόνηση.
    Η αλήθεια είναι τα πήγα πολύ καλά.
    Έκανα Push και πρόσεξα αρκετά και στης ασκήσεις σε ζέσταμα και πριν κάνω ώμους έκανα ασκήσεις περιστροφικού πετάλου πρώτα. Οκ γεκινα πήγα αρκετά καλά σε κάποια σημεία πονάω λίγο ακόμη αλλά το πάω λάου λάου όπως μου έχει πει και η φυσικοθεραπευτρια ότι πρέπει να βάλω μπρος να δυναμώσω κιαλλο.
    Λογικά θα πάω και αύριο να κάνω Pull και πόδια ανάλογα. Μου έχουν μείνει άλλες 3 θεραπείες ακόμη και ελπίζω να πάνε όλα καλά και να φτιάξει εντελώς το θέμα.
    Last edited by GEOZN8; 15-10-21 at 22:44.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  22. #292
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλημέρα σαςςς. Ανανεώνω και μετά χαράς σας λέω ότι αν και πονάω λίγο ακόμη έχω επανέλθει κανονικά. Προσέχω βέβαια και κάνω όλα όσα μου έχουν πει οι φυσιοθεραπευτες για σωστό ζέσταμα σωστές μοίρες στην εκγύμναση ασκήσεις για το στροφικο πέταλο κλπ κλπ.

    Διατροφή κανονικά τώρα είμαι σε ένα ελαφρύ θερμιδικό έλλειμμα κοντά στης 2300kcal ο συντελεστής εκγύμνασης που ακολουθώ είναι ο 1,375 λόγο χαμηλότερης έντασης λόγο του τραυματισμού αλλά το split είναι το λιγότερο 4 ήμερο P/P/L η και κάποια παραλλαγή και μπορεί και ποιο πολύ ανάλογα οπότε ότι κέρδος έχω και από εκεί είναι όφελος. Είμαι στα 84 KG περίπου και λέω να το πάω έτσι μέχρι μέσα Δεκεμβρίου να δω που βρίσκομαι. Εύχομαι Καλή δύναμη σε όλους παιδιά!!
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  23. #293
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα φίλοι μου. Το motivation συνεχίζεται μέσα σε όλες της δυσκολίες που ζούμε στην καθημερινότητα μας. Το καλό είναι μετά τον τραυματισμό που είχα έχω επανέλθει σχεδόν στο 100% και σωματικά και σε δύναμη και προπονήσεις.

    Είμαι στα 84kg με καλό ποσοστό λίπους (δεν ξέρω πόσο) και προπονήσεις έκανα μίνιμουμ μέχρι και χθες 4-5 split αλλά δυστυχώς από χθες ήρθα σε επαφή με θετικό κρούσμα οπότε ξανά σπίτι για 14 ημέρες.. Υπομονή δεν έχω να πω κάτι άλλο σας βάζω και ένα μικρό Physique update για να δείτε την τωρινή μου κατάσταση και πιστεύω θα πάμε όλο και καλύτερα στόχος κι άλλο καθάρισμα μέχρι τα Χριστούγεννα και βλέπουμε μετά.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by GEOZN8; 12-11-21 at 17:47.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  24. #294
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα σας. Η προπονήσεις μου κρατάνε καλά. 4-5 φορές την εβδομάδα και υποθερμιδικη. Θέλω να ανακτήσω τα <<χαμένα>> του τραυματισμού στο ώμο που είχα και με είχε πάει πίσω το φθινόπωρο αυτό αλλά δόξα τον Θεό τώρα είμαστε σχετικά καλά. Λίγο πριν τα Χριστούγεννα θα κάνω και μια DEXA να δούμε σε το επίπεδο βρισκόμαστε και αναλόγως βλέποντας και κάνοντας!! Καλό Σ/Κ.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  25. #295
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,654

    Default

    Φίλε Γιώργο εγώ θα σου έλεγα την DEXA μετά τα Χριστούγεννα εκτός και αν θες να δεις τη "ζημιά" που θα κάνεις.
    Όλο δίαιτα είσαι. Χαλάρωσε και λίγο στις γιορτές.
    Και πού'σαι... μακριά από κρούσματα. Νομίζω σε κυνηγάνε.
    ΥΓ Στις φωτο επιλέγω 2
    Rome wasn't built in a day

  26. #296
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Quote Originally Posted by ΜΕΜΟΣ View Post
    Φίλε Γιώργο εγώ θα σου έλεγα την DEXA μετά τα Χριστούγεννα εκτός και αν θες να δεις τη "ζημιά" που θα κάνεις.
    Όλο δίαιτα είσαι. Χαλάρωσε και λίγο στις γιορτές.
    Και πού'σαι... μακριά από κρούσματα. Νομίζω σε κυνηγάνε.
    ΥΓ Στις φωτο επιλέγω 2
    Εννοείτε στης γιορτές θα χαλαρώσουμε τουλάχιστον για μια εβδομάδα και βάλε σε στυλ θερμίδες συντήρησης. Την έχω προγραμματίσει για την άλλη Τρίτη φίλε. Μου την είχε δώσει με τον τραυματισμό με φρέναρε αρκετά μεγάλη ταλαιπωρία ακόμα που και που μου ρίχνει κάτι σουβλιες γιαυτό και θέλω να δω τι έχω καταφέρει τώρα και από άποψη μυϊκής άλλιπης και λίπους και μετά της γιορτές το βλέπουμε.

    Είμαι πολύ καλά τωρα σε κιλά και νιώθω ποιο άνετα και δυνατός και στο gym. Αν δεν είχαμε και τον κορω θα είμασταν ποιο τέλεια. Δεν βαριέσαι να έχουμε την υγεία μας bro. Καλή δύναμη σε όλους δεν το βάζουμε κάτω.
    Last edited by GEOZN8; 18-12-21 at 00:40.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  27. #297
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλημέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά. Τελείωσε ένας κύκλος δίαιτας για μένα μια προσπάθεια που είχα από μέσα Σεπτεμβρίου και μετά χονδρικά 3 μήνες γεμάτοι με υποθερμιδική.

    Τώρα είμαι στα 81.5 κιλά και 14.5 λίπος. Είναι ευκαιρία για ένα καλό reset του οργανισμού μου και ξεκούραση ψυχολογικά και σωματικά αυτή η εβδομάδα. Το πλάνο μου για μετά τα Χριστούγεννα πρώτα ο Θεός είναι να παίξω ισοθερμιδικά ίσως και με ελάχιστο έλλειμμα με ένα μικρότερο συντελεστή γυμναστική από το συνηθισμένο ώστε να χάνεται όσο γίνεται μόνο λίπος. Εύχομαι καλή δύναμη σε όλους.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  28. #298
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλό "reset', καλά να περάσεις, να γεμίσεις μπαταρίες κι εδώ είμαστε να επιστρέψουμε στις επάλξεις!

  29. #299
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα. Κρύο και πάλι κρύο.. Ευκαιρία για λίγη ξεκούραση αυτές της 2-3 μέρες. Η Γυμναστική μου καλά κρατάει 4-5 φορές την εβδομάδα στο Gym έχω σταθερά κιλά πήρα ελάχιστα στης γιορτές τώρα είμαι στα 84.5kg αλλά αυτό μόνο καλό μου έχει κάνει γιατί με ταυτόχρονα που ξανά ξεκίνησα και την λήψη κρεατίνης (είχα ένα μικρό off) έχω δει αρκετή πρόοδο στην δύναμη και στα κιλά στο Gym. Κρατάω γερά για το κατά δύναμιν καλύτερο body recomposition να χάσω λίπος και να αποκτήσω μύες ταυτόχρονα !! Keep Going
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  30. #300
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλό μεσημέρι σε όλους. Αν και γράφω σχεδόν καθημερινά το Log μου το ανανεώνω ποιο σταδιακά για να σας ενημερώνω για την εξέλιξη μου.
    Είμαστε καλά δόξα το Θεό μετά από ζόρικο για μένα χειμώνα λόγο της τενοντίτιδας που είχα αλλά οκ γυμναστική φουλ Gym 4 προπονήσεις μίνιμουμ την εβδομάδα ανάλογα και επίσης από κιλά και όγκο είμαι οκ. Έχω φθάσει στα 86kg με θερμίδες κοντά στης 2600kcal και μακροστοιχεια τα έχω σε 255carb, 223 the protein, 71fat. Κάπου εδώ λέω να φρενάρω σιγά σιγά το loading δεν θέλω να πάω και παραπάνω κιλά ώστε από αρχές Μαρτίου να ξεκινήσει η σταδιακή περίοδο της υποθερμιδικής. Μέχρι τότε εύχομαι υγεία σε όλους παιδιά και καλές προπονήσεις.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.


 
Page 10 of 16 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Προσπάθεια απώλειας λίπους
    By Nikos_90 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 66
    Last Post: 20-02-19, 22:37
  2. Replies: 14
    Last Post: 17-07-18, 22:02
  3. Διατροφή Για Μείωση Λίπους - Πρώτη Προσπάθεια
    By rn. in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 08-09-11, 14:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •