Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 61 to 88 of 88
  1. #61
    Pumping Iron Panosdes's Avatar
    Join Date
    26-04-15
    Posts
    250

    Default

    Που ακριβως στις οδηγιες του ΕΟΔΥ 12.6 ( οχι στις οδηγειες του Μαιου) προβλεπεται η διαρκεια της " μιας ωρας" προπονησης και ο περιορισμος του αριθμου των επισκεψεων;
    Αστο...δεν υπαρχει

  2. #62
    Junior Bodybuilder BARHonda's Avatar
    Join Date
    01-06-14
    Posts
    209

    Default

    https://axiongym.gr/%ce%b5%cf%80%ce%b1%ce%bd%ce%b1%ce%bb%ce%b5%ce%b9%cf%84%ce%bf%cf%85%cf%81%ce%b3%ce%af%ce%b1-%cf%84%ce%bf%cf%85-%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%b7%cf%81%ce%af%ce%bf%cf%85-axion-%cf%83/

    Εδώ λίγο πιο αναλυτικά το τι συζητήθηκε σε τηλεδιάσκεψη με τον ΕΟΔΥ. Έχει κάτι φανταστικά σημεία, βγαλμένα από ανέκδοτο

  3. #63
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Τα διάβασα και εγώ.. Καλά τα μισά από αυτά είναι αντε γειά.. Θα πέσει πολύ γέλιο.. Η κλάμα.. Χαχαχα
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  4. #64
    New Member N1k0s's Avatar
    Join Date
    18-10-08
    Location
    Attica
    Posts
    49

    Default

    Το Gymnasium στο Ηράκλειο της Κρήτης φαίνεται πολύ οργανωμένο και προετοιμασμένο.
    Το συγκεκριμένο γυμναστήριο στην ιστοσελίδα του ενημερώνει για τα πάντα, για τις συνδρομές, για τις κρατήσεις, έχει και εφαρμογή και επιτρέπει 4 επισκέψεις την βδομάδα των 75 λεπτών.

    Δεν μπορώ να βάλω το link, θεωρούμαι ακόμη νέο μέλος. Δυστυχώς όμως δεν μένω Ηράκλειο Κρήτης, αλλά στην Αττική όπου εδώ ακόμη τα γυμναστήρια κοιμούνται ή μάλλον κάνουν ότι κοιμούνται.
    *** Γυμναστήρια = ***

  5. #65
    Pumping Iron Panosdes's Avatar
    Join Date
    26-04-15
    Posts
    250

    Default

    Quote Originally Posted by N1k0s View Post
    Το Gymnasium στο Ηράκλειο της Κρήτης φαίνεται πολύ οργανωμένο και προετοιμασμένο.
    Το συγκεκριμένο γυμναστήριο στην ιστοσελίδα του ενημερώνει για τα πάντα, για τις συνδρομές, για τις κρατήσεις, έχει και εφαρμογή και επιτρέπει 4 επισκέψεις την βδομάδα των 75 λεπτών.

    Δεν μπορώ να βάλω το link, θεωρούμαι ακόμη νέο μέλος. Δυστυχώς όμως δεν μένω Ηράκλειο Κρήτης, αλλά στην Αττική όπου εδώ ακόμη τα γυμναστήρια κοιμούνται ή μάλλον κάνουν ότι κοιμούνται.
    φιλε επειδη ειμαι μελος του gymnasium εδω και χρονια, γραψε και τις τιμες για ολα αυτα που λες... γιατι σε πληροφορω οτι οι τιμες ειναι παρα παρα πολυ ανατιμημενες . σε καποια πραγματα ηταν σωστοι , αλλα στα περισσοτερα αποδειχτηκαν λιγοι και απαραδεκτοι.

    Aυτο που λες για πακετο 16 προπονησεων των 75 λεπτων δεν υπαρχει. 1 ωρα ειναι η επισκεψη. Στο site το γραφει ξεκαθαρα και το επιβεβαιωσαν και στην επικοινωνια που ειχα. ''
    Σύμφωνα με τις οδηγίες του υπουργείου πρέπει να οριοθετηθεί ο χρόνος προπόνησης για ένα αρχικό διάστημα, στην μια ώρα.'' .

    Ενδεικτικα να αναφερω τα εξης; Προ covid,30 ευρω εκπτωτικη συνδρομη για 1 μηνα απεριοριστες επισκεψεις (οση ωρα θες)
    Μετα covid, στα 30 ευρω μονο 16 επισκεψεις.. και αν θες ΜΑΞ 24 επισκεψεις ( της 1 ωρας) εκπτωτικα 45 ευρω..

    Επισης, δες και τι γινεται αν δε καταφερεις να βρεις ραντεβου τις ωρες που θες - κυριως απογευμα και βραδυ- και δεν καταναλωσεις το πακετο των επισκεψεων. Θα χασεις αυτες τις επισκεψεις , εκτος αν αγορασεις και νεο πακετο τον επομενο μηνα, Στην επικοινωνια που ειχα μαζι τους λεγανε και ξελεγανε, προσπαθωντας να καλυφθουν και απλα να πουλησουν τα ανατιμημενα ( σε μεγαλο βαθμο κιολας...) πακετα επισκεψεων.

    Απ την μια''μην αγχωνεσαι θα βρεις ραντεβου γιατι ειναι μεγαλο γυμναστηριο και απ τη αλλη αυξησαμε τις τιμες τοσο, γιατι δε μπορουμε να εξυπηρετησουμε ολο το πελατολογιο , και κυριως τις ωρες αιχμης.

    ο,τι ναναι... αποφασιστε και απλα πειτε την αληθεια... ΑΥΞΗΣΑΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ απλα γιατι θελουμε να φορτωσουμε το κοστος στον πελατη και να βγαλουμε τη χασουρα.

    Δυστυχως το συγκεκριμενο γυμναστηριο, βασιστηκε πολυ στο οτι πολυς κοσμος αγαπησε το χωρο αυτο και τωρα χτυπανε στην αναγκη αυτη. Αν δεις σε ολες τις διαφημισεις τους, γραφουν ''το αγαπημενο σας γυμναστηριο επεστρεψε '' και αλλα γλυκαναλατα του στυλ '' ειμαστε μαζι σας και σας καταλαβαινουμε '' κτλ....

    Σκεψου οτι σου γραφει ενα ατομο που το συγκεκριμενο γυμναστηριο το θεωρουσε δευτερο σπιτι ( χωρις καμια υπερβολη) και ομως , μετα απο αυτα, δε προκειται να ξαναπαω μεχρι να συνελθουν και να κατεβασουν τις τιμες σε λογικα επιπεδα ή να αυξησουν τη διαρκεια προπονησης.


    Anyway, η αποψη μου για το ολο αυτο που συμβαινει και για το συγκεκριμενο γυμναστηριο ειναι η εξης και την εχω γραψει και στο fb.
    Ολο αυτο το μπαχαλο με το ''ανοιγμα '' των γυμναστηριων ευχομαι να γινει ενα καλο μαθημα για ολους που τοσο καιρο ακουγαν τους ιδιοκτητες γυμναστηριων να κλαιγονται στο ονομα των αθλουμενων , που ξαφνικα ενδιαφερθηκαν για την υγεια τους κτλ. Και σιγουρα καλο ειναι να αποτελεσει ενα καλο ταρακουνημα για οσους πιστευουν σε παραμυθακια και τον Αγιο Βασιλη...
    Στα δυσκολα παντα οι ανθρωποι και κατα συνεπεια και οι επιχειρηματιες, βγαζουν το πραγματικο προσωπο τους, οποτε ειναι μια καλη ευκαιρια για ολους να δουν καθαρα καποια πραγματα.
    Για τον περισσοτερο κοσμο που γνωριζει τι παιζει με το συγκεκριμενο χωρο και γενικοτερα με τα εργασιακα και τη νοοτροπια των ''επιχειρηματιων'' στην Ελλαδα, τπτ απο αυτα δεν ειναι ξαφνικο. Ηταν αναμεμενομενο οτι θα φορτωθει το κοστος στον πελατη, οτι θα υπαρχει μπαχαλο και θα χαθουν συνδρομες κτλ.
    Τπτ δεν θα ειναι το ιδιο.
    Τα γυμναστηρια ειναι επιχειρησεις, οχι ''αγαπημενα'' μερη ουτε δευτερα σπιτια για κανεναν αθλουμενο. Ουτε ελλειψαν και ουτε ζητησε κανεις αθλουμενος να ανοιξουν διχως πρωτα να υπαρξουν σοβαρες προτασεις και εξασφαλιση για μετρα, συνδρομες, ραντεβου κτλ.
    Οπως δεν μοιραζονται τα κερδη στα καλα, ετσι θα επρεπε να μη μοιραζεται και το κοστος στους πελατες-αθλουμενους. αλλα εδω τα δεδομενα ειναι αλλιως.
    Οταν ενα γυμναστηριο παει καλα, ενα μικρο μονο μερος θα το επενδυσει ξανα μεσα στο γυμναστηριο του και συνηθως απλα θα ανοιξει τις πυλες του για να στριμωξει οσο πιο πολυ κοσμο μπορει ριχνωντας τη ποιοτητα της υπηρεσιας του.

    Στα καλα, οι ιδιοκτητες ζητανε το φιλοτιμο και την προσωπικη επαφη με τον πελατη. Στα δυσκολα κρυβονται ή διωχνουν κοσμο που αργοτερα θα ζητανε πισω.
    Ανατιμημενες τιμες, τηλεφωνα απο κοσμο διχως απαντηση, καμια ενημερωση στα περισσοτερα, καμια σοβαρη προταση για τις συνδρομες, ο καθενας κανει ο,τι γουσταρει.
    Ξαναλεω, αν ο περιορισμος της διαρκειας προπονησης και των επισκεψεων ( αν κι εδω χωραει συζητηση) ειναι οδηγεια Υπουργειου , το κοστος και η ανατιμηση της επισκεψης για πολυ χειροτερη υπηρεσια ειναι στην ευχερια του γυμναστηριου.
    Προσφορα- ζητηση?
    Θα πρεπει να προβληματισει πολυ τον καθε πελατη,ειδικα οσους εχουν μακροχρονια σχεση με συγκεκριμενα γυμναστηρια το εξης.
    Οταν ενα γυμναστηριο , διαφημιζει οτι απ την μια πλευρα πρεπει να αγορασεις πρωτα το πακετο επισκεψεων και μετα να εχεις τη δυνατοτητα να ελεγξεις τη διαθεσιμοτητα των ημερων και να κλεινεις ραντεβου , αλλα λογω μεγαλου χωρου, δεν θα πρεπει να υπαρχει ανησυχια καθως εχει τη δυνατοτητα να εξυπηρετησει οσο κοσμο θελει, ακομα και στις ωρες αιχμης.
    Και την ιδια ωρα στο ερωτημα της μεγαλης ανατιμησης των επισκεψεων, η απαντηση ειναι οτι αυτο εγινε γιατι δεν μπορουν να εξυπηρετησουν ολο το πελατολογιο τους, και οτι θελει πολυ προσοχη για να βρεις ραντεβου τις ωρες αιχμης ( προφανως και δε θα βρισκεις τις απογευματικες- βραδυνες ωρες) τοτε φυσικα και τιθενται πολλα ερωτηματα που ευλογα οδηγουν το κοσμο σε λογικες απαντησεις....

    Πως δε χανεις τις ανατιμημενες επισκεψεις που αγορασες και δε μπορεσες να πραγματοποιησεις μεσα στο μηνα ( που αγορασες διχως πρωτα να γνωριζεις οτι δε θα βρισκες ραντεβου) ;
    Θα μεταφερονται στον επομενο μηνα ΑΝ αγορασεις νεο πακετο, αλλιως τις χανεις....

    Φυσικα και αυτο που τελικα ισχυει ειναι οι ιδιοκτητες ακομα και μεγαλων και διαφημιζομενων γυμναστηριων γραψαν στα υποδηματα τους πελατες τους, ακομα και οσους ειχαν προσωπικη σχεση τοσα χρονια, και φορτωσαν το κοστος στο κοροιδο τους αθλουμενους. Προσπαθουν να κερδισουν ο,τι μπορουν.
    Last edited by Panosdes; 14-06-20 at 12:34.

  6. #66
    New Member N1k0s's Avatar
    Join Date
    18-10-08
    Location
    Attica
    Posts
    49

    Default

    Σόρυ αλλά απλά έπεσα στο site του συγκεκριμένου γυμναστηρίου και είδα τις ανακοινώσεις του. Δεν ξέρω ούτε τις τιμές του, ούτε τα κόστη συνδρομών.

    Αλλά πιθανολογώ ότι δεν θέλει το χρόνο 780euro ή 1250euro που θέλουν κάποια άλλα εδώ στην Αθήνα.

    Εγώ επί 5 χρόνια (2008-2013) έδινα από 480euro έως και 780euro το χρόνο για γυμναστήριο στην περιοχή του Αμαρουσίου.
    Μετά πήγα αλλού (στο κέντρο του Αμαρουσίου) και έδινα 250euro και τώρα δίνω 150euro.

    Δεν ξέρω τι τιμές παίζουν στην Κρήτη.
    *** Γυμναστήρια = ***

  7. #67
    Junior Bodybuilder BARHonda's Avatar
    Join Date
    01-06-14
    Posts
    209

    Default Συνδρομές Γυμναστηρίων Στη Μετα-Κορονοϊο Περίοδο

    Quote Originally Posted by Panosdes View Post

    ......
    Έβγαλες πολύ παράπονο αδερφέ.

    Η ουσία δυστυχώς είναι ότι σε αυτήν την πρωτόγνωρη κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε όλοι μας (ιδιοκτήτες επιχειρήσεων και πελάτες) και μέχρι να περάσει κάποιος καιρός και να δούμε πως θα εξελιχθεί η κατάσταση με τον ιό, αυτή θα είναι η τάξη πραγμάτων

    Εδώ που τα λέμε, για να τηρηθεί το «Χ άτομα σε Χ τμ» πρέπει να εφαρμοστεί αυτό το σύστημα με τα ραντεβού και την μέγιστη διάρκεια προπόνησης.

    Μέχρι εκεί οκ, κανένα σοβαρό παράπονο. Αλλά να περιορίζεις τις επισκέψεις, εκεί με βρίσκει αντίθετο. Διότι όπως προείπες, η συνδρομή θα παραμείνει η ίδια, αλλά από εκεί που κάποιος πήγαινε 6 φορές τη βδομάδα (ή και κάθε μέρα) τώρα του κόβεις τουλάχιστον 10 προπονήσεις

    Προφανώς σε ένα γυμναστήριο δεν είναι όλες οι ώρες ίδιες, κάποιοι έχουν ευελιξία στο πρόγραμμα τους και θα μπορούσαν να πάνε πρωί στο άνοιγμα όπου η κίνηση είναι χαμηλή, αλλά στα περισσότερα ούτε αυτή η δυνατότητα δίνεται

    Κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου παρ?ότι ούτε εμένα με ενθουσιάζει η κατάσταση αυτή, αλλά για να προστατευτούν και οι ίδιοι οι ιδιοκτήτες από καταστάσεις Μυκόνου που μαζευτήκανε τσούρμο και να μην τους κλείσουν, το πάνε safe αρχικά

    Θεωρώ η κατάσταση εάν όλα πάνε ομαλά θα αναθεωρηθεί σε ένα μήνα και ίσως να επιτρέψουν κάποιες παραπάνω ελευθερίες


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #68
    Pumping Iron Panosdes's Avatar
    Join Date
    26-04-15
    Posts
    250

    Default

    Φιλε τον περιορισμο της διαρκειας προπονησης , ακομα κι των επισκεψεων μπορω να τις καταλαβω και να τις κατανοησω.

    Οχι ομως για λιγοτερη διαρκεια (1 ωρα) και για λιγοτερες επισκεψεις (μαξ 24) , να χρεωθω απο 30 ευρω που ηταν το εκπτωτικο προ covid με απεριοριστες επισκεψεις και διαρκεια προπονησης να χρεωθω μετα covid , 45 ευρω το εκπτωτικο , δηλ 15 ευρω περισσοτερα , για 1 ωρα προπονηση + 24 επισκεψεις το μηνα ΜΑΞ, + λιγοτερες παροχες + την ταλαιπωρια του καθαρισμου κτλ παραλληλα με την γυμναστικη που θα προσπαθησεις να χορεσεις μεσα σε μια ωρα προπονησης.

    Επισης , περα απ το θεμα της μπεσας- ειλικρινειας και οχι των λεω και αναιρω και ξελεω , γιατι θελω απλα να δικαιολογησω τα αδικαιολογητα για να πουλησω , δε δεχομαι με τπτ οτι θα χασεις οσες μηνιαιες αυτες επισκεψεις δε καταφερεις να κανεις, αν δεν αγορασεις νεα συνδρομη τον επομενο μηνα.

    Εμμεσα σε εκβιαζει καθως ολοι γνωριζουν οτι ειναι πολυ πιθανο, τις ωρες αιχμης που οι πλειοψηφια σχολαμε απ'τις εργασιες μας, να μη βρισκουμε ραντεβου καποιες μερες.

    Αν κραταγαν τουλαχιστον τις τιμες των συνδρομων/επισκεψεων , στα ιδια επιπεδα θα το καταλαβαινα και θα ημουν μαζι τους.

    Αυτιο λεγεται ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΙΑ Gymnasium Heraklion
    Last edited by Panosdes; 14-06-20 at 15:23.

  9. #69
    New Member N1k0s's Avatar
    Join Date
    18-10-08
    Location
    Attica
    Posts
    49

    Default

    Συνήθως καλοκαίρι πέφτει η κίνηση στα γυμναστήρια. Φέτος θεωρητικά θα πέσει περισσότερο. Θα μου φανεί παράξενο αν από αύριο "γεμίσουν" τα γυμναστήρια. Από την άλλη σκέφτομαι ότι κανένας ιδιοκτήτης δεν θα θέλει να διώξει νέες συνδρομές. Θα πρέπει να είναι τρελός για να διώξει πελάτη με πρόσχημα τα νέα μέτρα.

    Η δική μου ετήσια συνδρομή έληξε 1η Ιουνίου. Θεωρητικά μου "χρωστάνε" δύο μήνες από τη συνδρομή. Αλλά αυτό δεν με ενδιαφέρει και πολύ. Ποιο πολύ με ενδιαφέρει να κόψω κίνηση στο γυμναστήριο να δω συμπεριφορές και αν δω ότι δεν...θα αποχωρήσω για άλλο γυμναστήριο. Αύριο το απόγευμα μετά τη δουλειά θα πάω επιτόπου να δω τι παίζει. Και θα βγάλω συμπεράσματα.

    Με απασχολούν όμως και άλλα θέματα. π.χ. τα κλειστά αποδυτήρια. Μία μπλούζα να θέλεις να βγάλεις που θα το κάνεις; Ίδρωσες, θέλεις να αλλάξεις να βάλεις κάτι στεγνό που θα αλλάξεις; Έχεις αθλητική τσάντα. Που την παρατάς; Την κουβαλάς συνέχεια μαζί σου;

    Αυτά θα απαντηθούν αύριο.
    Last edited by N1k0s; 14-06-20 at 16:42.
    *** Γυμναστήρια = ***

  10. #70
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Εμένα μου είπαν τηλεφωνικά ότι από τις 90 μέρες που ήταν κλειστά "παίρνουμε πίσω" τις μισές, οι άλλες πάνε περίπατο κ ότι αυτό αποφασίστηκε από όλους τους ιδιοκτήτες. Εγώ είχα συνδρομή για έναν χρόνο κ ειλικρινά διστάζω να ανανεώσω αν έχουμε τα ίδια από Σεπτέμβριο.
    Υ.Γ Πείτε μου πώς να πείσω τον σύζυγο (που δεν είναι καθόλου της γυμναστικής) να κάνω το υπόγειο ... γυμναστήριο! Ίσα που θα χωρέσει έναν πάγκο κι έναν διάδρομο κ θα χρειαστούν χρήματα κ πολύ πέταμα σαβούρας...

  11. #71
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σε μένα πάντως ο ιδιοκτητης μου ειπε πως θα έχω πίστωση 3 μηνών στην ετήσια συνδρομή που είχα... αρα σε δουλευει ο τυπος..
    Αν ο συζυγος δεν ειναι του γυμναστηριου δικαιωμα του. Οπως και δικαιωμα σου να εισαι της γυμναστικης και να θες να εχεις εναν δικο σου χωρο. Αντι για διαδρομο βαλε καμια μπαρα , αλτηρες και βαρη. Αν δεν εχεις χωρο, την αεροβια την βολευεις και εξω.
    Δεν καταλαβαινω που το προβλημα
    Last edited by Kardoula; 16-06-20 at 11:08.

  12. #72
    New Bodybuilder
    Join Date
    09-04-18
    Posts
    3

    Default

    Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη. Τα τελευταία τρία χρόνια, εγώ και η σύζυγός μου, έχουμε ετήσιες συνδρομές σε γνωστό γυμναστήριο της πόλης με περίπου 300 ευρώ κατά άτομο. Με λύπη μου πληροφορήθηκα, από την επίσημη σελίδα τους την παρακάτω ανακοίνωση: "Για τις συνδρομές των τελευταίων 3 μηνών που χάθηκαν παρ? όλο που το γυμναστήριο ήταν κλειστό με κρατική εντολή, αποφασίσθηκε να δοθεί πίσω στους αθλούμενους το μισό του χρόνου που ήταν κλειστό το γυμναστήριο (1,5 μήνας) κατά την ανανέωση της συνδρομής τους. Για όσους δεν επιθυμούν ν? ανανεώσουν την συνδρομή τους θα παραλάβουν το αντίστοιχο voucher που θα μπορέσουν να το χρησιμοποιήσουν εάν και εφ? όσον η κατάσταση επανέλθει στα αρχικά δεδομένα και μέσα στη διάρκεια ενός έτους."
    Δηλαδή καμία παράταση αν δεν ανανεώσεις τη συνδρομή σου και "voucher" υπό όρους. Από ότι ενημερώθηκα πολλά γυμναστήρια έδωσαν παράταση για όλο το διάστημα που ήταν κλειστά, ως κίνηση ανταμοιβής της εμπιστοσύνης των πελατών τους. Και ρωτάω με το φτωχό μου το μυαλό, για όλο αυτό το χρονικό διάστημα που τους δείξαμε την εμπιστοσύνη μας, τι πήραμε σαν ανταμοιβή?
    Έκανα τη παραπάνω δημοσίευση, γιατί θέλω την άποψη σας, λόγω του ότι οι περισσότεροι από εσάς είστε χρόνια στα γυμναστήρια και η γνώμη σας βαραίνει ιδιαίτερα, καθώς είμαστε πολύ σκεπτικοί στο αν θα ανανεώσουμε τις συνδρομές μας όταν λήξουν. Το γυμναστήριο για εμάς ήταν εκτός χώρος άθλησης, αλλά και ένα είδος σημαντικής κοινωνικής συναναστροφής. Ευτυχώς είμαστε τυχεροί και έχουμε οργανωμένο γυμναστήριο στο σπίτι μας και μάλλον τα χρήματα των συνδρομών μας θα τα επενδύσουμε σε συμπλήρωση του εξοπλισμού. Ζητώ συγνώμη αν σας κούρασα.

  13. #73
    Pumping Iron Panosdes's Avatar
    Join Date
    26-04-15
    Posts
    250

    Default

    Δε ξερω αν βοηθαει τη κουβεντα αλλα κ μενα στα Sociall Arenas κερατσινιου μου παν το ιδιο δηλ απ τους 3 μηνες που χαθηκαν θα πιστωθουν οι 1.5. Αυτη ειναι η συσταση των γυμναστηριουχων.
    Ετησιο ειχα απο αρχες μαρτιου. Δε προλαβαα να κανω παρα μονο 2 βδομαδες.
    Πληροφοριακα οποιος ενδιαφερεται γινεται μεταβιβαση καθως δε μενω Αθηνα πλεον.

  14. #74
    New Member N1k0s's Avatar
    Join Date
    18-10-08
    Location
    Attica
    Posts
    49

    Default

    Θα τα καταφέρουν να παραμείνουν ανοιχτά τα γυμναστήρια;
    Ο ιδιοκτήτης του γυμναστηρίου που πάω είναι σε απόγνωση. Μου έδειξε κάτι λογαριασμούς που πρέπει να πληρώσει και φρίκαρα από τα ποσά που είδα. Χιλιάδες ευρώ που πρέπει να πληρωθούν άμεσα. Απίστευτα έξοδα, χωρίς καθόλου έσοδα. Δύσκολα τα πράγματα.

    Εγώ πάντως δεν ασχολήθηκα με το υπόλοιπο της συνδρομής των δύο μηνών που έχασα. Πλήρωσα νέο ετήσιο χωρίς δεύτερη κουβέντα.
    Δεν υπήρχε περίπτωση να κάτσω να κάνω θέμα δύο μήνες συνδρομής που έχασα. Με ενδιέφερε να ανοίξει το γυμναστήριο. Μόνο αυτό.
    *** Γυμναστήρια = ***

  15. #75
    Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Posts
    1,088

    Default

    Η συνηθέστερη τακτικη συνδρομων ειναι αυτη του μοιρασματος της διαφορας. Τα γυμναστηρια εμειναν 3 μηνες κλειστα. Τον 1μιση μηνα αναγνωρίζουν κ κανουν επέκταση.

    Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #76
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Παιδιά δίκιο έχουν και αυτοί δίκιο ίσως και παραπάνω και εμείς.. Αλλά.. Το ποιο σημαντικό για μένα δεν είναι ούτε τα ραντεβού ούτε η 1 ώρα σχεδόν προπόνησης.. Για μένα είναι οι παροχές.. Στο γυμναστήριο που πάω δεν εκάναν απόλυτος τίποτα 3 μήνες τώρα να το σουλουπωσουν για να φτιάξουν οποίες δυσλειτουργειες υπήρχαν και όποιες διορθώσεις έπρεπε οι ελλείψεις υπήρχαν συν την 1 κιλο μπηχλα σκόνη και βρωμιά στα πάτωματα.. Σας φαίνομαι υπερβολικός?? Ένα μαύρο χάλι εκεί στο Γαλάτσι στο μεγαλύτερο ίσως γυμναστήριο που έχει 3 όροφοι είναι με μια καθαρίστρια που και αυτή η δόλια τι να πρώτο κάνει, αρκετά όργανα κακό συντηρημένα, ελλείψεις σε σετ από βαρακια ψάχνεις να βρεις ζευγάρια Χ κιλών και λείπουνε η είναι σπασμένα αρκετά, και πάτωματα στο μέρος με τα βάρη που να έχει φύγει η τσόχα στο πάτωμα να έχει φανεί το πλακάκι και να έχει σπάσει σε αρκετά σημεία όλα αυτά αμέ και να έχει φανεί και το χώμα κάτω από το πλακάκι.. Κατά τα άλλα όμιλος λέει, και θα το φτιάξω λέει, ο υπεύθυνος λέει, από το Γενάρη.. Αι σηχτηρ ποια..
    Last edited by GEOZN8; 16-06-20 at 23:37.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  17. #77
    New Member N1k0s's Avatar
    Join Date
    18-10-08
    Location
    Attica
    Posts
    49

    Default

    Αυτά που αναφέρεις για το γυμναστήριο που πας, αρκούν για να αποχωρήσεις. Άθλιο εντελώς.
    *** Γυμναστήρια = ***

  18. #78
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Εμείς εδώ (Σέρρες) ευτυχώς επιστρέψαμε κανονικά κ όπως ήμασταν πριν. Τα πρωινά που πηγαίνω δεν έχω κανένα θέμα ούτε με τον χρόνο της προπόνησης ούτε με περιορισμένες μέρες. Ο χαμένος χρόνος λόγο της καραντίνας πιστώνεται εξ-ολοκλήρου. Τα καλά της επαρχίας είναι αυτά.

  19. #79
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Αντι για διαδρομο βαλε καμια μπαρα , αλτηρες και βαρη. Αν δεν εχεις χωρο, την αεροβια την βολευεις και εξω.
    Δεν καταλαβαινω που το προβλημα
    Το έκανες να ακούγεται τόσο εύκολο που πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί προβληματιζόμουν Κόλλησα με τον διάδρομο. Κακώς! Πάγκος κ βάρη χωράνε. Αλτηράκια κ λάστιχα έχω αρχίσει σιγά σιγά να αγοράζω. Χμμμμ...

  20. #80
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Στο γυμναστήριο που πάω δεν εκάναν απόλυτος τίποτα 3 μήνες τώρα να το σουλουπωσουν για να φτιάξουν οποίες δυσλειτουργειες υπήρχαν και όποιες διορθώσεις έπρεπε οι ελλείψεις υπήρχαν συν την 1 κιλο μπηχλα σκόνη και βρωμιά στα πάτωματα..
    Τα ίδια ακριβώς κ σε εμάς. Μπορούσα άνετα να ζωγραφίσω με το δάχτυλο στο πάτωμα σε μερικά σημεία. Τα μέτρα που τους επέβαλλαν είναι εντελώς άκυρα, αλλά η έλλειψη καθαριότητας δε δικαιολογείται !

  21. #81
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Τα ίδια ακριβώς κ σε εμάς. Μπορούσα άνετα να ζωγραφίσω με το δάχτυλο στο πάτωμα σε μερικά σημεία. Τα μέτρα που τους επέβαλλαν είναι εντελώς άκυρα, αλλά η έλλειψη καθαριότητας δε δικαιολογείται !
    Έλεος πια.. Μαύρο στον μαύρογυαλουρο.. Χαχαχα
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  22. #82
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Panosdes View Post
    Φιλε τον περιορισμο της διαρκειας προπονησης , ακομα κι των επισκεψεων μπορω να τις καταλαβω και να τις κατανοησω.

    Οχι ομως για λιγοτερη διαρκεια (1 ωρα) και για λιγοτερες επισκεψεις (μαξ 24) , να χρεωθω απο 30 ευρω που ηταν το εκπτωτικο προ covid με απεριοριστες επισκεψεις και διαρκεια προπονησης να χρεωθω μετα covid , 45 ευρω το εκπτωτικο , δηλ 15 ευρω περισσοτερα , για 1 ωρα προπονηση + 24 επισκεψεις το μηνα ΜΑΞ, + λιγοτερες παροχες + την ταλαιπωρια του καθαρισμου κτλ παραλληλα με την γυμναστικη που θα προσπαθησεις να χορεσεις μεσα σε μια ωρα προπονησης.

    Επισης , περα απ το θεμα της μπεσας- ειλικρινειας και οχι των λεω και αναιρω και ξελεω , γιατι θελω απλα να δικαιολογησω τα αδικαιολογητα για να πουλησω , δε δεχομαι με τπτ οτι θα χασεις οσες μηνιαιες αυτες επισκεψεις δε καταφερεις να κανεις, αν δεν αγορασεις νεα συνδρομη τον επομενο μηνα.

    Εμμεσα σε εκβιαζει καθως ολοι γνωριζουν οτι ειναι πολυ πιθανο, τις ωρες αιχμης που οι πλειοψηφια σχολαμε απ'τις εργασιες μας, να μη βρισκουμε ραντεβου καποιες μερες.

    Αν κραταγαν τουλαχιστον τις τιμες των συνδρομων/επισκεψεων , στα ιδια επιπεδα θα το καταλαβαινα και θα ημουν μαζι τους.

    Αυτιο λεγεται ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΙΑ Gymnasium Heraklion
    Δεν μένω στην πόλη του Ηρακλείου, είχα περάσει όμως μια φορά και ζήτησα να το δω από μέσα και μ' άρεσε. (σπάνιο, γιατί είμαι και παράξενος)
    Γενικότερα μιλώντας αν ήμουν ιδιοκτήτης του το ίδιο θα έκανα και ας φανώ κυνικός, θα ανέβαζα τις τιμές για να μειώσω την πελατεία και να μπορέσω να εξυπηρετήσω όσους έχουν συνδρομή, διαφορετικά απλώς θα υπήρχαν ακόμα πιο πολλά δυσαρεστημένα άτομα.
    Γενικότερα είμαι της φιλοσοφίας να δίνω κάτι παραπάνω (σε λογικά πλαίσια) τον μήνα και να γυμνάζομαι άνετα.
    Εκεί που είναι λάθος είναι στο ότι χάνεις τις επισκέψεις αν δεν καταφέρεις με δική τους υπαιτιότητα να ολοκληρώσεις τις επισκέψεις εντός του μήνα, έπρεπε να γίνεται μια μεταφορά είτε έκπτωση τον επόμενο.

  23. #83
    Pumping Iron Panosdes's Avatar
    Join Date
    26-04-15
    Posts
    250

    Default

    Με ολο το σεβασμο στην αποψη σου.αλλα εγω για παραδειγμα που πληρωνω μηνιαια συνδρομη εδω και 3 χρονια, που εχουμε μοιραστει ψωμι κ αλατι με γυμναστες κ αθλουμενους και μας γνωριζουν και οι πετρες εκει μεσα και τωρα δε μπορω ή δε θελω να πληρωσω συνδρομη 15 ευρω παραπανω για λιγοτερη ωρα και λιγοτερες προπονησεις, δεν ειμαι πελατης ;
    Ενα ενδεικτικο παραδειγμα.
    Οταν και ΑΝ κατεβασει τις τιμες καλως. Μεχρι τοτε, δοξα το θεο υπαρχουν εξαιρετικα σιδεραδικα εδω κ ωραιο gym στο σπιτι.
    Last edited by Panosdes; 18-06-20 at 19:26.

  24. #84
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Παιδιά νέα ανακοίνωση απο τα Yava. Αυξάνεται κατά μια ώρα ο χρόνος εκγύμνασης. Διευκρινίζεται πως για να γίνει προπόνηση δύο ωρών, εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα μέσω της πλατφόρμας, ο αθλούμενος θα πρέπει να κάνει 2 κρατήσεις για την ίδια ημέρα είτε σε συνεχές ωράριο είτε και σε διαφορετικές ώρες μέσα στην ημέρα, ενώ έχει τη δυνατότητα να αποχωρήσει από το γυμναστήριο και νωρίτερα, δηλαδή πριν συμπληρωθούν οι δύο ώρες. Η διπλή φορά πιάνετε σαν 2 ανά ημέρα λόγο του πλαφόν του 5 ήμερου ορίου που υπάρχει ανά βδομάδα !! Χμμμ
    Last edited by GEOZN8; 19-06-20 at 08:19.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  25. #85
    New Member
    Join Date
    08-01-18
    Location
    Athens
    Posts
    51

    Default

    καλημέρα , εμάς μας έκαναν επέκταση 2 μήνες

  26. #86
    Junior Bodybuilder FitnessBuddy's Avatar
    Join Date
    05-04-19
    Location
    Athens
    Posts
    101

    Default

    Καλημέρα,

    Εγώ έτυχε να πέσω στη περίπτωση που έληξε η 6μηνη συνδρομή μου τον Μαρτιο. Τώρα απλά παλεύω να βρω ένα σωστό μέρος για γυμναστική (Μαρούσι - Χαλάνδρι - Γύρω περιοχές). Κατανοώ το παράπονο που βγήκε πιο πάνω και μου βγαίνει και εμένα.

    Μου είναι αδιανόητο η γυμναστική να φτάνει τέτοια εξωφρενικά ποσά πλέον και με τέτοιο περιορισμό στους χρόνους. Μιλάμε για ανατιμήσεις που βαραίνουν τον πελάτη και νέο σύστημα αντί για μηνιαία να πληρώνεις τις φορές που θα πας. Και φυσικά δεν λέω για Yava, Planet κλπ, αλλά για εκεί που πηγαίναμε πιο πριν και υπήρχε εμπιστοσύνη και γνώση, είτε γυμναστήριο, είτε box με ομαδικά.

    Δέχομαι τις κρατήσεις για να μην υπάρχει συνωστισμός, είναι ένας καλός τρόπος για να ελεγχθεί ο κόσμος. Δεν μπορώ όμως να καταλάβω τον περιορισμό. Με περιορίζεις για 50 λεπτά (ούτε ώρα), 16 φορές τον μήνα και με χρώνεις 10-20 ευρώ περισσότερα από προηγουμένως. Επιπροσθέτως μου έχεις καταργήσει και τα 3μηνα, 6μηνα, 12μηνα πακέτα για ευνόητους λόγους οπότε πώς εγώ ώς πελάτης επωφελούμαι?

    Εγώ δεν έκανα ποτέ συνδρομές μηνιαίες γιατί μου φαινόντουσαν μη συμφέρουσες οικονομικά. Πήγαινα σε 6μηνα πακέτα συνήθως για να ισορροπώ την τιμή. Συμφωνώ με το παλικάρι πιο πάνω "Panosdes", αυξήσανε τις τιμές για να πάρει το χρέος ο πελάτης. Ο πελάτης όμως έχει υποστεί κι αυτός πολλές ζημιές στο εισόδημά του και του ζητάνε τα γυμναστήρια να κάνει τη γυμναστική του ακριβό σπορ. 80 ευρώ για 16 - 50λεπτες - φορές σε ενα μήνα!

    Δεν ξέρω τι είναι σωστό και τι όχι απλά προβληματίζομαι κι εγώ με τους υπόλοιπους και δεν πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα γυρίσει η κατάσταση. Ουδεν μονιμότερο του προσωρινού, όταν ομαλοποιηθεί η κατάσταση απλά θα γίνουν εκπτωτικά πακέτα 6μηνα βασισμένα στις νέες ανατιμήσεις.

  27. #87
    New Member
    Join Date
    04-07-20
    Posts
    27

    Default

    Ευτυχώς κι εδώ Θεσσαλονίκη τα πράγματα βρίσκουν την καθημερινότητα τους. Στην αρχή μας είχαν περιορισμένους δηλαδή κάποια όργανα τα είχαν οφφ για να μη γίνεται συνωστισμός και μέχρι μία ώρα προπόνηση τώρα πιο χαλαρά.

  28. #88
    Pumping Iron
    Join Date
    09-10-12
    Posts
    262

    Default

    Ανανέωση νήματος για τη νέα περίοδο, ξανάνοιξαν μετά το πρωτοφανές επτάμηνο κλείσιμο, αλλά για τις συνδρομές κουβέντα...


 
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Φωτογραφίες Μετά Από Περίοδο Γράμμωσης
    By nickap in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 13
    Last Post: 05-11-16, 09:26
  2. Μπανανα/Δεξτροζη μετα την προπονηση σε περιοδο....
    By lazaross in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 27
    Last Post: 20-05-08, 08:27
  3. Powerade μετά την προπόνηση σε πέριοδο γράμμωσης
    By testostro in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 19-05-08, 23:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •