Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Member
    Join Date
    20-06-16
    Posts
    36

    Lightbulb Απώλεια λίπους

    Καλημέρα σε όλους!
    Θα ήθελα τις πολύτιμες συμβουλές σας γτ εδώ και ενάμισι χρόνο έχω πάρει πέντε κιλά και δεν μπορώ με τίποτα να τα αποβάλλω.
    Γενικά από παιδί αθλούμαι, έκανα αρκετά χρόνια στίβο και τα τα τελευταία 4 χρόνια κάνω βόλλευ.
    Πάντα έπαιζα μεταξύ 58-62, ανάλογα την εποχή και τη φάση..τον τελευταίο ενάμισ χρόνο έχει αλλάξει πλήρως η ζωή μου, σε τέρμα καθιστική. Έχω προσαρμόσει τη διατροδή μου, αλλά το σώμα μου είναι πλεόν σαν να.....πως να το πω..έκανε ένα μπαμ και πρήστηκα..Σημειώνω ότι έχω βγάλει θυρεοειδή πριν δυο χρόνια είχα απορρυθμιστεί και πήρα ξαφνικά επτά κιλά. Προσπάθησα να τα αποβάλλω, κατάφερα κανά τριάρι αλλά πάλι ταιλαιπωρούμαι. Το πρίγραμμα μου ήταν χάλια προ κορωνοϊού αλλά τώρα ηρέμησα κάπως. Πήγα να κάνω πλήρη εργαστηριακό έλεγχο να δω τι γίνεται και περιμένω αποτελέσματα αλλά γενικά το σώμα μου είναι συνεχώς κουρασμένο και δύσκαμπτο επειδή δεν κάνω τη γυμναστική που έκανα πλέον. Είμαι 28, 1.70 ύψος και πλέον 65,6 κιλά, έχω όμως αυξημένη μυική σύσταση, ειδικά από τότε που άρχισα βόλλευ. Θα ήθελα μια σχετική καθοδήγηση γτ έχω δοκκιμάσει τα πάντα.

  2. #2
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Καλώς όρισες στο φόρουμ fenaki!

    Πρεπεί σίγουρα να ρυθμίσεις τον θυροειδή σου.

    Επίσης, τι διατροφή κάνεις όλο αυτό το διάστημα? Μετράς θερμίδες και μακροθρεπτικά? Είναι το πιο σημαντικό.
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  3. #3
    New Member
    Join Date
    20-06-16
    Posts
    36

    Default

    Έχω μετρήσει τα πάντα σε μακροθρεπτικα συστατικά και τι χρειάζεται να καταναλώνω με ή χωρίς άσκηση..το θέμα είναι ότι είμαι συνεχως πτώμα τελευταία και μετά δεν έχω ενέργεια να κάνω το αεροβιο που έκανα.. πρώτη φορά στη ζωή δυσκολεύομαι τόσο πολύ. . έχω ζορισει τον οργανισμό μου μια δεκαετία σίγουρα με πολύ αυστηρή διατροφή και επίπεδο να έχω πολύ χαμηλό ποσοστό λίπους αλλά από το μεταπτυχιακό κι έπειτα νιώθω ότι έκανε έκρηξη ο εαυτός μου.. αρνείται στερήσεις.. βέβαια μέσα σε όλο αυτό κατά γενική ομολογία έκανα ποιοτικη διατροφή αλλά το έχανα κατά διαστήματα στην ποσότητα. Όμως όπως και να έχει δεν εξηγείται ότι έχω κολλήσει τόσο καιρό.. περιμένω και εξετάσεις αλλά σίγουρα κάτι κάνω λάθος..

  4. #4
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα.σε ολους εχει τυχει αυτο να κολλαμε δηλαδη σε αλλους λιγο σε αλλους πολυ !! Καλα έκανες εξετασεις να δεις μην εχεις κανα θειροειδη η κατι αλλο που πρεπει να προσεξεις με το καλο να πάνε όλα καλα !!
    Στα πρακτικα του θέματος τώρα θα σου προτυνα να κανεις για ενα διαστημα ενα off απο την έντονη δραστηριοτητα και να κανεις θερμιδες συντηρησης για 10-15 μερες να <<στανιάρει>> ο οργανισμος σου και μετα
    αφου θα εχεις και τα αποτελεσματα τον εξετασεων και θα ειναι ολα καλα ξεκινας ελαφρια υποθερμιδικη με σωστο μετριμα ζυγισμα και μακρος.. Ξεκινας με -15% και συνεχιζεις!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απώλεια λίπους στην κοιλιά - απώλεια μυικής μάζας
    By aris_serres in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 23-06-17, 19:36
  2. Απώλεια Λίπους.
    By mikegr in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 29-04-16, 18:33
  3. Απώλεια Λίπους Χωρίς Απώλεια Μυϊκής Μάζας
    By morales in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 27-12-15, 01:42
  4. απώλεια λίπους
    By sofiapavlidou93 in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 4
    Last Post: 26-01-14, 21:28
  5. Απώλεια λίπους
    By kely in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 27-11-11, 22:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •