• Καλησπερα θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με την διατροφη μου και πως να το συνεχισω.

    ηθελα να παρω λιποδιαλυτές αλλα ακουσα που μου ειπατε κανε διατροφη και μην παρεις και χαιρομαι που σας ακουσα. Ηδη εχω πεσει λιγο από 86.6 εχω παει 84.7 και λιγο σε περιφέρεια κοιλιας.
    Συνεχιζουμε , μετραω θερμιδες και προσπαθω να καλυπτω τα μακροθρεπτικα.

    - για πρωινο τρωω γαλα χαμηλων λιπαρων με κορν φλεικς ολικης.
    για δεκατιανο μια μπανανα με μια κ.γ φυστικοβοουτιρο και μια μελι σε μια η 2 φετες ολικης τοστ η σε μια τορτιγια αναλογα.
    - μεσημεριανό δεν είναι στανταρ αλλα κοιταω να εχω λιγο πρωτεινη με υδατανθρακα και σαλατα.
    χθες εφαγα 170 γραμαρια σολομό με κινοα και μπροκολο πχ.

    - απογευμα θα φαω λιγο γιαουρτι 2% με μπανανα βρωμη και μελι και συνήθως βαζω και ελαχιστο ταχινι κακαο για την γευση. Αλλιως θα πιω το σκουπ πρωτεινης αν κανω γυμναστικη το απογευμα και θα το φαω σαν επιδορπιο μετα το βραδινό
    - βραδυ ?2 τοστ γαλοπουλα με εμενταλ λαιτ η και κανενα ασπραδι αυγου.

    πως το βλεπεται ?

    ειχαμε βγαλει για 2500 θερμιδες 305 υδατάνθρακές , 183 πρωτεΐνη και 54 λιπαρα
    υδατανθρακες συνηθως τους περναω ελαχιστα η ειμαι ορικακα, λιπαρα το προσεχω. Πρωτεινη ειμαι πιο κατω συνηθως.

    Ερωτηση 2 . όταν μαγειρευουμε ένα φαγητο. Πχ κρεας στο φουρνο , το λαδι που θα βαλουμε για να μαγειρευτει το μετραμε μετα στις θερμιδες ?