Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 31
  1. #1
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Question Γνώμη Για Τη Διατροφή Μου

    • Καλησπερα θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με την διατροφη μου και πως να το συνεχισω.

      ηθελα να παρω λιποδιαλυτές αλλα ακουσα που μου ειπατε κανε διατροφη και μην παρεις και χαιρομαι που σας ακουσα. Ηδη εχω πεσει λιγο από 86.6 εχω παει 84.7 και λιγο σε περιφέρεια κοιλιας.
      Συνεχιζουμε , μετραω θερμιδες και προσπαθω να καλυπτω τα μακροθρεπτικα.

      - για πρωινο τρωω γαλα χαμηλων λιπαρων με κορν φλεικς ολικης.
      για δεκατιανο μια μπανανα με μια κ.γ φυστικοβοουτιρο και μια μελι σε μια η 2 φετες ολικης τοστ η σε μια τορτιγια αναλογα.
      - μεσημεριανό δεν είναι στανταρ αλλα κοιταω να εχω λιγο πρωτεινη με υδατανθρακα και σαλατα.
      χθες εφαγα 170 γραμαρια σολομό με κινοα και μπροκολο πχ.

      - απογευμα θα φαω λιγο γιαουρτι 2% με μπανανα βρωμη και μελι και συνήθως βαζω και ελαχιστο ταχινι κακαο για την γευση. Αλλιως θα πιω το σκουπ πρωτεινης αν κανω γυμναστικη το απογευμα και θα το φαω σαν επιδορπιο μετα το βραδινό
      - βραδυ ?2 τοστ γαλοπουλα με εμενταλ λαιτ η και κανενα ασπραδι αυγου.

      πως το βλεπεται ?

      ειχαμε βγαλει για 2500 θερμιδες 305 υδατάνθρακές , 183 πρωτεΐνη και 54 λιπαρα
      υδατανθρακες συνηθως τους περναω ελαχιστα η ειμαι ορικακα, λιπαρα το προσεχω. Πρωτεινη ειμαι πιο κατω συνηθως.

      Ερωτηση 2 . όταν μαγειρευουμε ένα φαγητο. Πχ κρεας στο φουρνο , το λαδι που θα βαλουμε για να μαγειρευτει το μετραμε μετα στις θερμιδες ?

  2. #2
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,645

    Default

    Για σου davel. Καταρχήν συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Οι θερμίδες που λες (2500) λογικά είναι λίγο κάτω από τις θερμίδες συντήρησης σου. Αυτές είναι η διατροφή που περιγράφεις; Γιατί δεν έχεις κανονικό βραδινό και τρως τοστ; Αν στόχος σου είναι η απώλεια μάλλον θα έπρεπε να μειώσεις και άλλο λίγο τις θερμίδες (βγάλε κάποιους υδατάνθρακες).
    Ερώτηση 2: Αν δεν τρως το λάδι δεν θα το υπολόγιζα ή θα υπολόγιζα ένα 10% (το ίδιο και στη σαλάτα). Αν όμως το λάδι ήταν σε μαγειρευτό φαγητό λ.χ. φακές θα το υπολόγιζα. Τέλος μπορείς να ψήνεις χωρίς λάδι και να το βάζεις μετά.
    Rome wasn't built in a day

  3. #3
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by ΜΕΜΟΣ View Post
    Για σου davel. Καταρχήν συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Οι θερμίδες που λες (2500) λογικά είναι λίγο κάτω από τις θερμίδες συντήρησης σου. Αυτές είναι η διατροφή που περιγράφεις; Γιατί δεν έχεις κανονικό βραδινό και τρως τοστ; Αν στόχος σου είναι η απώλεια μάλλον θα έπρεπε να μειώσεις και άλλο λίγο τις θερμίδες (βγάλε κάποιους υδατάνθρακες).
    Ερώτηση 2: Αν δεν τρως το λάδι δεν θα το υπολόγιζα ή θα υπολόγιζα ένα 10% (το ίδιο και στη σαλάτα). Αν όμως το λάδι ήταν σε μαγειρευτό φαγητό λ.χ. φακές θα το υπολόγιζα. Τέλος μπορείς να ψήνεις χωρίς λάδι και να το βάζεις μετά.

    Σευχαριστω πολύ.
    οι θερμιδες ναι σωστα είναι λιγο κατω νομιζω 300 από το κανονικο. σκοπος μου ηταν η μειωση λιπους.
    Ναι σωστα με αυτά τα τροφιμα μου βγαινουν 2500 αναλογα κιολας τι φαγητο υπαρχει

    για το τοστ το κανω πιο πολύ για να τρωω πιο ελαφρια το βραδυ. Τι θα μου προτεινες να βγαλω. ?
    τωρα που τα κιλα μου εχουν πεσει θα πρεπει να παιξουν αναλογα και οι θερμιδες ? να το παω στις 2400 εννοεις πχ ?

    το λαδι μεχρι τωρα δεν το μετραω εκτος αν βαλω ενα κουταλι σουπας σε σαλατα που προσπαθω να μην το βαζω...

  4. #4
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,645

    Default

    Και να βάλεις στη σαλάτα λάδι δεν σημαίνει ότι θα καταναλώσεις όλη την κουταλιά.
    Για βραδινό βάλει ένα κανονικό γεύμα ανάλογα με τις θερμίδες που έχεις περιθώριο. Δες εδώ http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=24828 για ιδέες. Βασικά στα γεύματα σου δεν έχεις αρκετές πρωτεΐνες (στο πρωινό έχεις μόνο το γάλα, στο δεκατιανό τίποτα).
    Rome wasn't built in a day

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    H διατροφή σου έχει πολλά κενά.
    Απορώ πως βγάζεις 183γρ πρωτεΐνης. Στο πρωινό δεν έχεις, στο σνακ δεν έχεις, μόνο το μεσημέρι τρως κρεατικό, απόγευμα γιαούρτι ή σκόνη πρωτεΐνης και το βράδυ τοστ με γαλοπούλα αλλαντικό.

    Το θέμα είναι απλώς θες να χάσεις βάρος, ή να χάσεις λίπος; Γυμνάζεσαι;

  6. #6
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Default

    τι θα μπορουσα να τρωω για πρωτεινη σε δεκατιανο (εκτος αυγου) η γενικοτερα συνδυασμός τροφών για σνακ να μπορώ να το τρώω στην δουλειά ευκολά ?
    _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

    Μου είχε βγάλει και ένα πρόγραμμα μια διατροφολόγος αλλά δεν μου πολύ άρεσε και δεν απείχε πολύ από αυτό που έκανα οπότε δεν το ακολούθησα. Το ειχε υπολογισει σε 2800 θερμιδες.
    μου αρέσει να έχω στάνταρ φαγητα για πρωινό, δεκάτιανο , απογευματινό δεν πολύ θέλω να αλλάζω.
    πως το βλέπεται ?


    Πρωινό Δεκατιανό Μεσημεριανό Απογευματινό Βραδυνό
    Δευτέρα 2 φέτες ψωμί ολικής αλέσεως με ταχίνι, μέλι και 1 μπανάνα ή φρέσκιες φράουλες 1 τοστ με ψωμί ολικής αλέσεως, τυρί χαμηλών λιπαρών και 1 φέτα γαλοπούλα
    1 φυσικό χυμό
    4 μπιφτέκια με 1 φλιτζ. ρύζι και σαλάτα της επιλογής σου 1 κεσεδάκι γιαούρτι 2% με μέλι, 1 φρούτο εποχής Ντάκος: 4 παξιμάδια με ντομάτα, ξινομυζήθρα ή φέτα light, ρίγανη
    Τρίτη 1 μπωλ κουάκερ με γάλα 1 τοστ με ψωμί ολικής αλέσεως, τυρί χαμηλών λιπαρών και 1 φέτα γαλοπούλα
    1 φυσικό χυμό ή 1 φρούτο εποχής
    1 βαθύ πιάτο αρακά, με καρότο και πατάτα ή
    1 φέτα ψωμί
    2 κομμάτια φέτα light ή ανθότυρο
    1 φρουτοσαλάτα με γιαούρτι 2%, 1κ.σ. μέλι, 1 χούφτα ανάλατοι ξηροί καρποί Ομελέτα με 4 αυγά, 1 χούφτα τυρί, σπανάκι και μανιτάρια (ή ό,τι λαχανικό της επιλογής σου)
    1 φέτα ψωμί φρυγανισμένο
    Τετάρτη 2 φέτες ψωμί ολικής αλέσεως με φυστικοβούτυρο, 1 μπανάνα, μαρμελάδα ή μέλι 1 τοστ με ψωμί ολικής αλέσεως, τυρί χαμηλών λιπαρών και 1 φέτα γαλοπούλα
    1 φυσικό χυμό
    μπριζόλες χοιρινές με σαλάτα της επιλογής σου και 1 φλιτζ. καλαμπόκι 1 ποτήρι σοκολατούχο γάλα, 1 μπανάνα και 1 μπάρα δημητριακών 1φλιτζ. ρύζι με 120γρ. τόνο ½ φλιτζ. καλαμπόκι και λαχανικά της επιλογή σου
    Πέμπτη 2 τοστ ή 1 σάντουϊτς με τυρί χαμηλών λιπαρών, φέτα γαλοπούλας και λαχανικά της επιλογής σου 2 φρούτα εποχής 1 βαθύ πιάτο μακαρόνια με κιμά και 2 χούφτες τριμμένο τυρί light 1 κεσεδάκι γιαούρτι 2% με μέλι, 2κ.σ. quaker ή βρώμη, 1 χούφτα ανάλατοι ξηροί καρποί και
    1 φρούτο εποχής
    Scrambled eggs με 3 αυγά, τυρί, ½ αβοκάντο πάνω σε 1 φέτα φρυγανισμένη ψωμί ολικής και λαχανικά της επιλογής σου
    Παρασκευή 1 μπωλ κουάκερ με γάλα 2 φρούτα εποχής 1 πιάτο σπανακόρυζο με τυρί φέτα light ή ανθότυρο ή ξινομυζήθρα 1 ποτήρι σοκολατούχο γάλα, 1 μπανάνα και 1 μπάρα δημητριακών 4 καλαμάκια κοτόπουλο με 1 πίτα σουβλάκι αλάδωτη και σαλάτα της επιλογής σου
    Σάββατο Ομελέτα με 3 αυγά, τυρί, λαχανικά της επιλογής σου και 1 φέτα ψωμί
    1 φυσικό χυμό
    1 τοστ με ψωμί ολικής αλέσεως, τυρί χαμηλών λιπαρών και 1 φέτα γαλοπούλα
    1 φρούτο εποχής
    φιλέτο στήθος κοτόπουλο με 1 φλιτζ. ρύζι και σαλάτα της επιλογής σου 1 μπωλ κουάκερ με γάλα
    1 φρούτο εποχής
    1 σαλάτα της επιλογής σου με κοτόπουλο και καλαμπόκι
    Κυριακή 2 φέτες ψωμί ολικής αλέσεως με φυστικοβούτυρο, 1 μπανάνα, μαρμελάδα ή μέλι 1 σάντουϊτς με τυρί χαμηλών λιπαρών, φέτα γαλοπούλας και λαχανικά της επιλογής σου
    1 φυσικό χυμό
    1 μεγάλο ψάρι ψητό στον φούρνο με μπρόκολο, καρότο, κολοκύθι και 1 μέτρια πατάτα (βραστά) 1 κεσεδάκι γιαούρτι 2% με μέλι, 1 χούφτα αποξηραμένα φρούτα, 2κ.σ. quaker ή βρώμη, 1 χούφτα ανάλατοι ξηροί καρποί και
    1 φρούτο εποχής
    1 αραβική πίτα με τυρί, κοτόπουλο ή γαλοπούλα, λαχανικά και σαλάτα της επιλογής σου
    Last edited by davel; 30-05-20 at 10:58.

  7. #7
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Default

    Γενικα στα 140 ? 160 -170 παιζω συνηθως γραμμαρια πρωτεινης αναλογα.

    Ο στοχος μου ηταν η απολεια λιπους. Κανω 3-4 φορες από 40 λεπτα ασκησεις crossfit στο σπιτι με βαρακια κετελμπελ τρξ η με το βαρος μου.

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Με μακαρονάδες, φέτα, μέλια και χούφτες ξηρών καρπών κανεις δεν έχασε λίπος.. Το παραπανω διαιτολογιο δεν ειναι για το στοχο σου.
    Βαλε στοχο σε καθε γευμα να εχεις μια πηγη πρωτεινης.
    Σου παραθετω 2 άρθρα θα σε βοηθησουν πολυ!



  9. #9
    Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Posts
    1,088

    Default

    Η Ειρήνη εχει απολυτο δικιο φίλε μου. Επίσης εκτος απο το ειδος των τροφων που εχεις επιλέξει, οι ποσοτητες ειναι τοσο σχετικες που ευκολα μπορεις να χασεις τον ελεγχο ή ακομα χειροτερα να μην τον έχεις απο την αρχη. Μοναδες μετρησης τυπου 1 ποτηρι, 1 μπολ, 1χουφτα, 1 κουπα, 1 φετα, κλπ ειναι διαφορετικες απο μερα σε μερα και απο ατομο σε ατομο. Δεν μπορεις να εχεις καποιο μπουσουλα στο ποσο τρως αν δε μετρας αυτο που τρως. Η ζυγαρια κουζινας θα βοηθουσε.

    Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. #10
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Default

    Σευχαριστω θα τα τσεκαρω.
    δεν εχω καθολου γνωσεις αλλα παρολα αυτά κατι δεν μου εκανε και θεωρησα και εγω ότι δεν μου κανει γιαυτο το φτιαχνω καπως μονος μου.

    πρεπει να υπαρχει σε κάθε γευμα καποια αναλογια- ισορροπία σε πρωτεινη και υδατανθρακα η απλα παιζει ρολο ποσο εχεις καταναλωσει στη μερα ?

    αυτά τα γάλατα πρωτεινης αξιζουν πχ μιλκο χωρις ζαχ 26γρ πρωτεινης?

  11. #11
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Default

    Όχι τα μετραω όλα πλέον με ζυγαρια απλα ακομα ψαχνομαι με τις ποσότητες και τις τροφες.
    τα μετραω όλα όμως και τα βαζω στο γιαζιο.

  12. #12
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Default

    * milko protein η alrla protein η eggpro?

  13. #13
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by davel View Post
    * milko protein η alrla protein η eggpro?

    Απο αυτά έπαιρνα παλαιότερα το Arla Protein και το EggPro. Τωρα πλέον αρκούμαι στα γιαούρτια arla protein!

    Καλύτερα να πάρεις μια whey σε σκόνη.
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  14. #14
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Συμφωνω με Φωτεινη, χιλιες φορες να παρεις μια whey.

    Τα 2 προιοντα ειναι whey και γαλα ( το milko και το arla protein) το αλλο ειναι ασπραδι αυγου.

    Δες τα συστατικα τους και συγκρινε.

    Το Eggpro Muscle:

    IMG_20200601_134103.jpg



    Arla protein shake chocolate bcaa:
    IMG_20200601_134035.jpg


    Milko Protein :
    IMG_20200601_134002.jpg

    Την περισσοτερη πρωτεινη ανα 100ml την εχει το Eggpro και την λιγοτερη απο ολα το Μιλκο, το οποιο εχει και ζαχαριτσα μεσα.

    Εγω θα προτιμουσα το eggpro αν ηταν να παρω καποιο απο τα 3
    Last edited by Konstantina91; 01-06-20 at 12:58.

  15. #15
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default


    Εγώ παίρνω αυτό , έχει καλή γεύση δε θυμίζει ώμο αυγό και τα μάκρος του είναι καλύτερα από τα παραπάνω.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #16
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Default

    μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει το μιλκο και το αρλα. δεν ειναι ασχημα. δεν ξερω ομως ποσο συμφαιρει να εχεις καθε μερα ενα μπουκαλι στην διατροφη σου. σαν δεκατιανο ομως στην δουλεια με 2 αυγουλακια ειναι ευκολο να το εχεις.

    το eggpro δεν το εχω δοκιμασει ακομα αλλα εχει τις λιγοτερες θερμιδες με την περισσοτερη πρωτεινη.

    το τελευταιο που εστειλε ο χριστοφορος δεν το εχω δει.

  17. #17
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Δεν έχει καθόλου σάκχαρα και λιπαρά το τελευταίο.. κανένα δε συμφέρει για να το έχεις Κάθε μέρα στη διατροφή βγαίνουν αρκετά λεφτά. Αξίζουν μόνο σαν συμπλήρωμα εάν δεν φτάνεις την πρωτεΐνη σου η εάν σε κόβει η πείνα και δεν έχεις χρόνο να μαγειρέψεις κατι. Αλλά ναι παλι, συμφέρει απλά μια whey.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #18
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Όλα είναι καλά προϊόντα αρκεί να έχεις budget. Και εγώ συμφωνώ η Whey είναι η καλύτερη εύκολη και ποιο φθηνή λύση για συμπλήρωμα πρωτεΐνης μέσα στην ημέρα!!
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  19. #19
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Default

    ευχαριστω για τις απαντησεις

  20. #20
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Quote Originally Posted by davel;1385447[...

    πρεπει να υπαρχει σε κάθε γευμα καποια αναλογια- ισορροπία σε πρωτεινη και υδατανθρακα η απλα παιζει ρολο ποσο εχεις καταναλωσει στη μερα ?

    [...]
    Έχει να κάνει και με τις ανάγκες του καθενός, στο πώς θα βγουν τα νούμερα ανά γεύμα. Σε γενικές γραμμές, αν κινείσαι σε 20-40γρ πρωτεΐνης ανά γεύμα, είσαι εντάξει. Μοιράζεις το ίδιο και τον υδατάνθρακα, χρησιμοποιώντας τον κυρίως εκεί που τον έχεις ανάγκη περισσότερο.

  21. #21
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Default

    Καλησπερα επανερχομαι για να μην φτιαχνω παλι νέο ποστ.

    το προγραμμα της διατροφης μου εχει ως εξης τωρα.

    πρωινο 250 γαλα χαμηλων λιπαρων και 80 γραμμαρια δημητριακά.
    δεκατιανο 2 αυγα βραστα ολοκληρα με 500 μλ γαλα χαμηλων λιπαρων με σκονη πρωτεινης και μια μπανανα
    μεσημεριανο καποιο κρεκατικο με υδατανθρακα . πχ μπιφτεκια κοτοπουλο με πατατες φουρνου.
    απογευματινο φτιαχνω ένα σμουθι με 200 μλ γαλα 150 γραμμαρια γιαούρτι 2% βρωμη η μπανανα μια κουταλια μελι και λιγο πρωτεινη μεσα.
    μετα ένα ροφημα πρωτενης whey.
    και βραδινο ότι εχει και το μεσημέρι.

    το πρωινο μου αποφερει 1020 θερμιδες με 135 υ , 65,5 π , και 20 λιπαρα σχεδον

    το μεσημεριανο πχ σημερα 392 θερμιδες 28 υ 55.6 π και 4.6 λιπαρα 250 γραμμαρια μπιφτεκια κοτοπουλο και 100 γραμμαρια πατατες.

    το σμουθι 349 θερμιδες 37 υ , 30.7 π και 9.4 λιπαρα


    το θεμα μου είναι ότι με το ζορι φτανω τις 2.500 θερμιδες. Αδυνατιζω μεν από 86.6 εχω φτασει 82 - 81 και εχω πεσει αρκετα σε κοιλια αλλα νομιζω ότι εχω χασει και ογκο κιολας. σκεφτομαι μηπως θα επρεπε να ανεβασω λιγο τις θερμδες και να βαλω τα μακροθρεπτικα μου αντι για 50-30- 20 σε
    40- 40-20 αλλα με τι. Ηδη στουμπωνω σε φαγητο και ο υδατανθρακας είναι στο οριο κάθε φορα..

    Επισης ποια είναι η γνωμη σας για την κρεατινη. Θα με βοηθουσε καθολου σε ογκο αν παρω ?
    Last edited by davel; 27-07-20 at 20:56.

  22. #22
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Απο την στιγμη που παιρνεις επαρκης πρωτεινη και γυμναζεσαι με αντιστασεις (σωστα) δεν παιζει να χασεις μυικη μαζα ,εγω απο οτι καταλαβαινω εχασες αρκετο λιπος και εχεις αυτη την εντυπωση ενω στην ουσια απλα σου λειπει κρεας
    Το να στουμπωνεις απο το φαγητο και να χανεις βαρος ειναι το καλυτερο πραγμα.. εγω δεν δουλευω με ποσοστα οποτε δεν θα σου απαντησω με βαση αυτα κοιταξε απλα να μην εισαι κατω απο 2.5γρ πρωτεινης ανακιλο και οχι κατω 0.6γρ ανα κιλο λιπους !

    Η κρεατινη απλα θα δωσει ενα τσικ παραπανω στην προπονηση και στην ουσια ετσι ερχεται και η αναπτυξη λογου καλυτερης προοδου στο γυμναστηριο

  23. #23
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,645

    Default

    Συγνώμη αλλά πως το "...πρωινο 250 γαλα χαμηλων λιπαρων και 80 γραμμαρια δημητριακά." "...αποφερει 1020 θερμιδες με 135 υ , 65,5 π , και 20". Αυτά δεν είναι ούτε 450 θερμίδες.
    Εμένα με τίποτα δε μου βγαίνει. Μήπως μετράς κάτι λάθος.
    Rome wasn't built in a day

  24. #24
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Απο την στιγμη που παιρνεις επαρκης πρωτεινη και γυμναζεσαι με αντιστασεις (σωστα) δεν παιζει να χασεις μυικη μαζα ,εγω απο οτι καταλαβαινω εχασες αρκετο λιπος και εχεις αυτη την εντυπωση ενω στην ουσια απλα σου λειπει κρεας
    Το να στουμπωνεις απο το φαγητο και να χανεις βαρος ειναι το καλυτερο πραγμα.. εγω δεν δουλευω με ποσοστα οποτε δεν θα σου απαντησω με βαση αυτα κοιταξε απλα να μην εισαι κατω απο 2.5γρ πρωτεινης ανακιλο και οχι κατω 0.6γρ ανα κιλο λιπους !

    Η κρεατινη απλα θα δωσει ενα τσικ παραπανω στην προπονηση και στην ουσια ετσι ερχεται και η αναπτυξη λογου καλυτερης προοδου στο γυμναστηριο
    Οκ κατάλαβα μπορεί να έχεις δίκιο και να μου φαίνεται.
    Προσπαθώ ναι να ειμαι σε αυτά τα επίπεδα.
    Μάλλον θα δοκιμάσω και την κερατίνη.
    Ποια προτείνεις να πάρω από myprotein?
    Σκόνη η χάπια?

  25. #25
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Απο την στιγμη που παιρνεις επαρκης πρωτεινη και γυμναζεσαι με αντιστασεις (σωστα) δεν παιζει να χασεις μυικη μαζα ,εγω απο οτι καταλαβαινω εχασες αρκετο λιπος και εχεις αυτη την εντυπωση ενω στην ουσια απλα σου λειπει κρεας
    Το να στουμπωνεις απο το φαγητο και να χανεις βαρος ειναι το καλυτερο πραγμα.. εγω δεν δουλευω με ποσοστα οποτε δεν θα σου απαντησω με βαση αυτα κοιταξε απλα να μην εισαι κατω απο 2.5γρ πρωτεινης ανακιλο και οχι κατω 0.6γρ ανα κιλο λιπους !

    Η κρεατινη απλα θα δωσει ενα τσικ παραπανω στην προπονηση και στην ουσια ετσι ερχεται και η αναπτυξη λογου καλυτερης προοδου στο γυμναστηριο
    Quote Originally Posted by ΜΕΜΟΣ View Post
    Συγνώμη αλλά πως το "...πρωινο 250 γαλα χαμηλων λιπαρων και 80 γραμμαρια δημητριακά." "...αποφερει 1020 θερμιδες με 135 υ , 65,5 π , και 20". Αυτά δεν είναι ούτε 450 θερμίδες.
    Εμένα με τίποτα δε μου βγαίνει. Μήπως μετράς κάτι λάθος.
    Καλησπέρα όχι είμαι μαζί με το δεκατιανο
    Σαν σύνολο το είπα.

  26. #26
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Quote Originally Posted by davel View Post
    Οκ κατάλαβα μπορεί να έχεις δίκιο και να μου φαίνεται.
    Προσπαθώ ναι να ειμαι σε αυτά τα επίπεδα.
    Μάλλον θα δοκιμάσω και την κερατίνη.
    Ποια προτείνεις να πάρω από myprotein?
    Σκόνη η χάπια?
    Σκόνη θα πάρεις μόνο άσε τα χάπια.. Απλά θέλει καλή διάλυση σε νερό ζεστό. Της Myprotein είναι σούπερ η Creapure.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  27. #27
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Tι ακριβώς περιμένεις να σου δώσει η κρεατίνη; Μήπως για το φόβο σου ότι έχεις χάσει μυς; Αυτό δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο. Λίπος χάνεις και επειδή μαζεύεις νομίζεις πως χάνεις μυικό ιστό.
    Αφού θες, δοκίμασε το 40/40/20. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα! Πειραματίσου με τη διατροφή σου, δες τι ταιριάζει πάνω σου. Ο,τι και να σου πούμε, δεν ξέρουμε το σώμα σου.

  28. #28
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Σκόνη θα πάρεις μόνο άσε τα χάπια.. Απλά θέλει καλή διάλυση σε νερό ζεστό. Της Myprotein είναι σούπερ η Creapure.
    Ευχαριστώ

  29. #29
    New Member
    Join Date
    06-09-16
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Tι ακριβώς περιμένεις να σου δώσει η κρεατίνη; Μήπως για το φόβο σου ότι έχεις χάσει μυς; Αυτό δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο. Λίπος χάνεις και επειδή μαζεύεις νομίζεις πως χάνεις μυικό ιστό.
    Αφού θες, δοκίμασε το 40/40/20. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα! Πειραματίσου με τη διατροφή σου, δες τι ταιριάζει πάνω σου. Ο,τι και να σου πούμε, δεν ξέρουμε το σώμα σου.
    Περιμένω αν το έχω καταλάβει καλα να μου δώσει ελάχιστο όγκο και δύναμη λίγο στην μέρα.
    Δεν έχω πάρει ποτε λέω να την δοκιμάσω.
    Ίσως και να ειναι όπως τα λες Πρώτη φορά μπαίνω σε αυτη τη διαδικασία με σωστά φαγητά και αφοσίωση.
    Σε ευχαριστώ όπως και να χει

  30. #30
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Όγκο δεν θα σου δώσει. Γι αυτό σε ρώτησα, γιατί το υποψιαζόμουν πως γι αυτό το λόγο ήθελες να πάρεις.
    Νερό ενδομυϊκό λίγο θα σου κρατήσει, αλλά όχι κάτι που θα φανεί ιδιαίτερα στον καθρέφτη. Και δύναμη επίσης θα σε βοηθήσει να ανέβεις σε νόρμαλ επίπεδα.
    Ξεκίνα να βελτιώνεσαι πρώτα στη διατροφή. Αυτό είναι που προέχει τώρα. Ένα ένα να τα πιάνεις.


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γνώμη για διατροφή
    By Xristoforidis in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 15-08-18, 13:01
  2. Γνώμη Για Τη Διατροφή Μου
    By nikosand in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 16
    Last Post: 31-01-16, 15:04
  3. Η Γνώμη Σας Για Τη Διατροφή Μου
    By noucca in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 7
    Last Post: 05-11-12, 11:11
  4. Τη γνωμη σας για τη διατροφη μου...
    By antonis1986 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 05-06-12, 16:30
  5. Την γνώμη σας για την διατροφή μου...
    By JohnyTalker in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 12-03-11, 06:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •