Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 19 of 27 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast
Results 541 to 570 of 807
  1. #541
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Χριστοφορε νομιζω πως θα πρεπει να δωσεις βαση στις προπονησεις σου οπως δινεις βαση και στο φαγητο.
    Θεωρω οτι ειναι το σημειο που υστερεις.. το να εχουμε καποιες επιλογες τροφων που μας αρεσουν και αν ακολουθουμε ενα πλανο ειναι το πλεον ευκολο , το να πιεσεις στην προπονηση να φτανεις κοντα στην αποτυχια σε καθε σετ σου να φοβασαι μην πεθανεις απο τη μπαρα ειναι αυτο που δεν κανει ο περισσοτερος κοσμος..

    Γιαυτο δωσε βαση στην προπονηση!! για να δεις βελτιωση περαιτερω αν θες να μεγαλωσεις και να αλλαξεις.. θελει συνεχομενη και μεγαλη προσπαθεια
    Συμφωνω με τον Γρηγορη. Εχεις στρωσει τη διατροφη σου, βρες το και στην προπονηση!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  2. #542
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Βάζω και λίγες φωτο από πόδια , Αχιλλέα&Γρηγορη πείτε μου τι να αλλάξω στην προπόνηση.. Νιώθω ότι τα δίνω όλα στο τέλος κάθε προπόνησης είμαι εξοντωμένος, όποτε διορθώστε με μη πηγαίνει τσάμπα ο κόπος ..






    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #543
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Παντα προτιμας τη καλή τεχνική απο το κλεψιμο. Το ευρος κινησης πρωτα απο ολα δεν το θυσιαζεις αν δεν υπαρχει λογος.

    Θα προτιμας να βγαζεις τοσες επαναλήψεις όσες βγαινουν με καλή τεχνική.

  4. #544
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Γρήγορη χαίρομαι που τουλάχιστον τα πάω καλά με τη διατροφή , η αλήθεια είναι ότι αρκετά χρόνια ενώ δίνω τα λεφτά και κάνω όλη την προσπάθεια έκανα αρκετά λάθη που με άφησαν πίσω ευτυχώς εδώ μέσα με βοηθάτε και μπαίνουν όλα σε ένα δρόμο. Όπως και στις προπονήσεις πλέον πρεσάρω Φουλ , πηρα αλλά 80 κιλά έχω περίπου 180 κιλά σύνολο τώρα..
    Η αλήθεια είναι ότι σε κάθε προπόνηση κάνω αυξάνω κιλά ( τώρα είναι λίγο πεσμένα γιατί έκανα μια βδομάδα deload και είπα να μη τα πάω κατευθείαν εκεί που τα άφησα.)
    Θέλω να ρωτησω όμως το εξής επειδή έχω πιάσει τον εαυτό μου να κλέβει στις ασκήσεις , είναι προτιμότερο να γίνεται η τεχνική 100% σωστά η να πας να βγάλεις παραπάνω επαναλήψεις η σετ η αύξηση κιλών και η τεχνική να μην είναι η βέλτιστη;
    Γενικά σημειώνω πάντα κιλά σετ κτλ και κοιτάω να τα περνάω στην επόμενη προπόνηση , αν έχεις κάποια συμβουλή να μου δώσεις σε αυτό το κομμάτι θα ήταν καλοδεχούμενη εφόσον μου λες ότι υστερώ στο κομμάτι προπόνησης .Τι να αλλάξω για μέγιστα αποτελέσματα ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Καταρχας χαιρομαι και εγω που εφτιαξες την διατροφη σου γιατι πραγματικα πριν ηταν πολυ χαλια τα πραγματα αλλα εχει υπαρξει μεγαλη βελτιωση σε αυτο μπραβο!

    Οσον αφορα την προπονηση, Τι παει να πει για εσενα πρεσσαρω φουλ?
    Το θεμα Χριστοφορε ειναι μεσα στη προπονηση σου να αποδιδεις σωστα να κανεις αποδοτικη προπονηση και να κουραζεσαι επειδη απεδωσες και οχι απλα να ταλαιπωρησε και να φευγεις αιμοφυρτος απο τον ογκο προπονησης..
    ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν θυσιαζουμε την τεχνικη για να σηκωσουμε βαρος χιλιες φορες να μου ριξεις το βαρος παρα να μου χαλασεις τη τεχνικη αν ειναι να πηγαινεις να κανεις μια ασκηση πλατης και να τραβανε περισσοτερο τα δικεφαλα μαντεψε τι ζημια εκανες στη πλατη τιποτα :)
    Εδω ομως υπαρχουν πολλες παγιδες μην πας και μου ριξεις το βαρος τωρα και τα κουνας αερα μετα ταχα μου λογω τεχνικης... το θεμα ειναι να πιεζεσαι κοιταξε να εισαι 1-2 επαναληψεις πριν απο τεχνικη αποτυχια..

    Θεωρω οτι υστερεις στην προπονηση βαση το τι βλεπω απο τις φωτογραφιες σου αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι δεν προπονησε σωστα ενω η διατροφη ειναι σωστη και δομημενη βαση εικονας κατι δεν κολλαει.. δεν ξερω τι κανεις.. αν σε εβλεπα να προπονησε θα μπροουσα να κρινω καλυτερα προφανως γιαυτο το συζηταω εδω να μου πεις μπας και καταλαβω κατι παραπανω..

    Απο εκει και μετα η κλεβεις στη διατροφη σου και δεν το λες εδω που δεν ειναι κακο αν εχει συμβει δεν θα σε κρεμασουμε δεν λεω οτι το κανεις απλα το αναφερω

    Καλα κανεις και σημειωνεις προπονησεις, προοδος δεν σημαινει μονο αυξηση βαρους εστιασε σε ολες τις πτυχες και οχι μονο σε αυτο αυτο θα το δεις και αναλογα με το πως προοδευεις στις προπονησεις αντιστοιχα και θα αλλαζεις ειτε volume ειτε ρεπς ειτε βαρος ειτε τεμπο ειτε απλα το ιδιο βαρος απλα με καλυτερη τεχνικη ..

    Χριστοφορε ειμαι ειλικρινης μαζι σου και σου γραφω επειδη βλεπω οτι υπαρχει θεληση απο μεριας σου.. δεν θελω να παρεξηγησεις οτιδηποτε οτι γραφω το γραφω με καλη διαθεση και ορεξη να σε βοηθησω!
    Last edited by Greg0ry; 28-08-20 at 23:25.

  5. #545
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Καταρχας χαιρομαι και εγω που εφτιαξες την διατροφη σου γιατι πραγματικα πριν ηταν πολυ χαλια τα πραγματα αλλα εχει υπαρξει μεγαλη βελτιωση σε αυτο μπραβο!

    Οσον αφορα την προπονηση, Τι παει να πει για εσενα πρεσσαρω φουλ?
    Το θεμα Χριστοφορε ειναι μεσα στη προπονηση σου να αποδιδεις σωστα να κανεις αποδοτικη προπονηση και να κουραζεσαι επειδη απεδωσες και οχι απλα να ταλαιπωρησε και να φευγεις αιμοφυρτος απο τον ογκο προπονησης..
    ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν θυσιαζουμε την τεχνικη για να σηκωσουμε βαρος χιλιες φορες να μου ριξεις το βαρος παρα να μου χαλασεις τη τεχνικη αν ειναι να πηγαινεις να κανεις μια ασκηση πλατης και να τραβανε περισσοτερο τα δικεφαλα μαντεψε τι ζημια εκανες στη πλατη τιποτα :)
    Εδω ομως υπαρχουν πολλες παγιδες μην πας και μου ριξεις το βαρος τωρα και τα κουνας αερα μετα ταχα μου λογω τεχνικης... το θεμα ειναι να πιεζεσαι κοιταξε να εισαι 1-2 επαναληψεις πριν απο τεχνικη αποτυχια..

    Θεωρω οτι υστερεις στην προπονηση βαση το τι βλεπω απο τις φωτογραφιες σου αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι δεν προπονησε σωστα ενω η διατροφη ειναι σωστη και δομημενη βαση εικονας κατι δεν κολλαει.. δεν ξερω τι κανεις.. αν σε εβλεπα να προπονησε θα μπροουσα να κρινω καλυτερα προφανως γιαυτο το συζηταω εδω να μου πεις μπας και καταλαβω κατι παραπανω..

    Απο εκει και μετα η κλεβεις στη διατροφη σου και δεν το λες εδω που δεν ειναι κακο αν εχει συμβει δεν θα σε κρεμασουμε δεν λεω οτι το κανεις απλα το αναφερω

    Καλα κανεις και σημειωνεις προπονησεις, προοδος δεν σημαινει μονο αυξηση βαρους εστιασε σε ολες τις πτυχες και οχι μονο σε αυτο αυτο θα το δεις και αναλογα με το πως προοδευεις στις προπονησεις αντιστοιχα και θα αλλαζεις ειτε volume ειτε ρεπς ειτε βαρος ειτε τεμπο ειτε απλα το ιδιο βαρος απλα με καλυτερη τεχνικη ..

    Χριστοφορε ειμαι ειλικρινης μαζι σου και σου γραφω επειδη βλεπω οτι υπαρχει θεληση απο μεριας σου.. δεν θελω να παρεξηγησεις οτιδηποτε οτι γραφω το γραφω με καλη διαθεση και ορεξη να σε βοηθησω!
    Δεν παρεξηγώ.. Δεν κλέβω καθόλου στη διατροφή είναι η αλήθεια δεν θα ήμουν σε μουντ να γράφω κάθε μέρα να σημειώνω κτλ.. Δεν απογοητεύομαι γιατί δεν είμαι ούτε ένα μηνα στις θερμίδες συντήρησης μου και ξερω ότι αλλαγές σε τέτοιο χρονικό διάστημα δεν γίνονται. Θα δώσω πιο πολύ έμφαση στις προπονήσεις αν και πραγματικά δεν πιστεύω πως φταίει αυτό , δηλαδή να τα κάνω τόσο λάθος. . Μήπως να δοκιμάσω να αλλάξω λίγο τα μάκρος αυξάνοντας την πρωτεΐνη και μειώνοντας τον υδατάνθρακα;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #546
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Έψαξα λίγο στο φορουμ για βιβλία bbuilding για να πάρω μαζί μου στις διακοπες και κατέληξα στο bodybuilding χωρις φάρμακα το οποίο και αγόρασα. Το πρώτο πράγμα που σε βάζει να κανεις είναι να βρεις τι τύπου σωματότυπο έχεις και εμένα με βγάζει ενδομορφο η μέσομορφο. Από τις φωτος μου μπορεί να μου πει κάποιος πιο έμπειρος σε ποια κατηγορία ανήκω;
    Έχει ένα προγραμμα γυμναστικής 12 εβδομάδων όποτε λεω όταν γυρίσω να ακολουθήσω αυτό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #547
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλησπέρα! Συγνώμη για το άσχετο αλλά πόσο καιρό ασχολείσαι έτσι εντατικά... όχι μόνο διατροφικά αλλά κ με τις προπονήσεις σου;;;; Γιατί αισθάνομαι μια βιασύνη (χωρίς να γνωρίζω παρελθόν προπονητικά μιλάω!!!)

  8. #548
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Καλησπέρα! Συγνώμη για το άσχετο αλλά πόσο καιρό ασχολείσαι έτσι εντατικά... όχι μόνο διατροφικά αλλά κ με τις προπονήσεις σου;;;; Γιατί αισθάνομαι μια βιασύνη (χωρίς να γνωρίζω παρελθόν προπονητικά μιλάω!!!)
    Ζωή καμία βιασύνη , είναι για αρχάριους το βιβλίο. Και το προγραμμα δηλαδή είναι Φουλ αρχάριο.
    Προπονήσεις με βάρη ετσι πιο σοβαρά από το 16 και μετά, πιο πριν πήγαινα ανα διαστήματα στο γυμναστηριο αλλά ουσιαστικά εντατικά έκανα μόνο πυγμαχία.
    Έχω μάθει πολλά στο φορουμ αλλά αφού θα είναι μια βδομάδα παραλία είπα να πάρω και ένα βιβλίο να μορφωθώ παραπάνω επάνω στο θέμα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #549
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Απο τη στιγμή που ασχολείσαι απο το 16 δεν είσαι αρχάριος. Εγώ θα σου πρότεινα να πειραματιστείς λιγο με το πρόγραμμα προπόνησης σου. Να δεις τι σε πιάνει περισσότερο κ που βλέπεις αποτελέσματα. Φυσικά την πρόοδο σου εσύ την γνωρίζεις, δεν έχω εικόνα σου πριν. Εδώ καλά τα λέμε εμείς κ οι προτάσεις όλες είναι δεκτές αλλά θέλω να πω, μην πας μονόδρομο!!! Άκου το σώμα σου, αυτό σε καθοδηγεί, ακόμα κ διατροφικά. Κάτι που σε εμένα λειτουργεί μπορεί σε εσένα να μην το κάνει. Δεν αναιρώ τις προτάσεις των παιδιών, κ εγώ τις δέχομαι κ προσπαθώ να τις προσαρμόζω πάνω μου, άλλωστε για αυτό είμαστε εδώ μέσα.
    Όσο για το βιβλίο, καλά κάνεις, κάθε πληροφορία που μπορεί να σε βοηθήσει να την εκμεταλλεύεσαι !! Κ να περάσεις όμορφα στις διακοπές σου!!

  10. #550
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Απο τη στιγμή που ασχολείσαι απο το 16 δεν είσαι αρχάριος. Εγώ θα σου πρότεινα να πειραματιστείς λιγο με το πρόγραμμα προπόνησης σου. Να δεις τι σε πιάνει περισσότερο κ που βλέπεις αποτελέσματα. Φυσικά την πρόοδο σου εσύ την γνωρίζεις, δεν έχω εικόνα σου πριν. Εδώ καλά τα λέμε εμείς κ οι προτάσεις όλες είναι δεκτές αλλά θέλω να πω, μην πας μονόδρομο!!! Άκου το σώμα σου, αυτό σε καθοδηγεί, ακόμα κ διατροφικά. Κάτι που σε εμένα λειτουργεί μπορεί σε εσένα να μην το κάνει. Δεν αναιρώ τις προτάσεις των παιδιών, κ εγώ τις δέχομαι κ προσπαθώ να τις προσαρμόζω πάνω μου, άλλωστε για αυτό είμαστε εδώ μέσα.
    Όσο για το βιβλίο, καλά κάνεις, κάθε πληροφορία που μπορεί να σε βοηθήσει να την εκμεταλλεύεσαι !! Κ να περάσεις όμορφα στις διακοπές σου!!
    Σε ευχαριστώ πολύ.. Έχεις δίκιο απλά δε ξερω τι να πειράξω, δηλαδή στα καλύτερα μου που ήμουν 69 κιλά με αρκετά χαμηλό λίπος ήμουν σε μια φάση που έτρωγα κυριολεκτικά μόνο κοτοπουλο και ριζι και δεν ακουμπούσα ούτε φρούτα. Κατι που ύστερα καταλαβα ότι είναι τελείως λάθος. Τα ποσοστά πρωτεΐνης υδατάνθρακα λίπους μπυ ήταν Π:50 Υ:35 Λ:15 και γιαυτο είπα μήπως να δοκιμάσω να αλλάξω τα ποσοστά μου στις ίδιες θερμίδες φυσικά και να δω μήπως έχει καλύτερο αποτέλεσμα. Ελπίζω οι κόποι μου να πιάσουν τόπο!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #551
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Κινήσου σύμφωνα με το στόχο σου. Να γουστάρεις αυτό που κάνεις για να έχει διάρκεια. Αν σου βγει η Παναγία κ πεινάς σαν το λύκο δεν θα κρατήσει πολύ. Βρες τις ισορροπίες μεταξύ των γευμάτων κ των προπονήσεων σου, ώστε να είσαι αποδοτικός κ ικανοποιημένός. Και στο λέω εγώ, που ζούσα με 1-2 γεύματα τη μέρα κ τώρα κάνω 5!!!! Θα το βρεις , δεν θέλει άγχος, έχεις άμεση υποστήριξη εδώ κ η δική σου θέληση είναι αρκετά!!!

  12. #552
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Βάζω προχτεσινά , χτεσινά φαγητά και σημερινή προπόνηση. Η ζυγαριά στα 74.1 και 73.8 αντίστοιχα.


    Incline Barbell press 49(9)/49(7)/49(6)
    Flat dB press 21(10)/21(7)/21(7)
    Rows 49(15)/49(15)/49(10)
    One arm dB row 21(10)/21(10)/21(10)
    Lateral raises 8.5(10)/8.5(10)/8.5(8)/8.5(8)
    Rear delt flyes 8.5(12)/8.5(11)/8.5(11)/8.5(10)
    Hammer curls 8.5(13)/8.5(11)/8.5(10)/9.5(10)
    Γαλλικές 29(9)/29(9)/29(7)
    Crunches σε κατακλινη 3χ20(5)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #553
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Χριστοφορε, στη θεση σου απλά θα συνεχιζα με τα πραγματα που οντως εχουν νοημα να πειραξεις στη παρουσα φαση.

    Αφου ξαναεπεσες στα 73.8 και εχεις αρκετο καιρο στα ιδια μακρος μπορεις να ανεβασεις +10 γρ πρωτεινη. Τα αλλα τα κρατας ιδια. Δεν υπαρχει λογος να ριξεις υδατανθρακα, θελεις να χτισεις μυς σιγα σιγα. Αν η προπονηση σου ειναι σωστη, το σωμα σου θα κανει recomp , θα χτισεις μυς και θα χανεις λιπος ταυτοχρονα.

    Ξαναβλεπεις το προγραμμα σου και ανεβαζεις τον ογκο στο επομενο προγραμμα. Απο τα 3 σετ ηρθε η ωρα να πας στα 4.

    Κοιταζεις τη τεχνικη σου, βαζεις εναν καθρεφτη να σε βλεπεις. Φροντιζεις να εχεις σωστο ευρος κινησης. Στον παγκο να ακουμπαει η μπαρα στο στηθος, στο καθισμα να πεφτεις μεχρι το παραλληλο κτλ.

    Αν εχεις απορια για το αν το κανεις σωστα, βγαζεις βιντεο τον εαυτο σου και σε βλεπεις. Ή ανεβαζεις το βιντεο εδω στο φορουμ και σε βοηθανε τα παιδια να κανεις καλυτερη τη τεχνικη σου.

    Παντα θα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης και ολοι προσπαθουν να βελτιωνονται για να παρουν ενα τσικ παραπανω απο τη προσπαθεια τους. Μη σκας , δεν εχεις χασει τον καιρο σου

  14. #554
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Χριστοφορε, στη θεση σου απλά θα συνεχιζα με τα πραγματα που οντως εχουν νοημα να πειραξεις στη παρουσα φαση.

    Αφου ξαναεπεσες στα 73.8 και εχεις αρκετο καιρο στα ιδια μακρος μπορεις να ανεβασεις +10 γρ πρωτεινη. Τα αλλα τα κρατας ιδια. Δεν υπαρχει λογος να ριξεις υδατανθρακα, θελεις να χτισεις μυς σιγα σιγα. Αν η προπονηση σου ειναι σωστη, το σωμα σου θα κανει recomp , θα χτισεις μυς και θα χανεις λιπος ταυτοχρονα.

    Ξαναβλεπεις το προγραμμα σου και ανεβαζεις τον ογκο στο επομενο προγραμμα. Απο τα 3 σετ ηρθε η ωρα να πας στα 4.

    Κοιταζεις τη τεχνικη σου, βαζεις εναν καθρεφτη να σε βλεπεις. Φροντιζεις να εχεις σωστο ευρος κινησης. Στον παγκο να ακουμπαει η μπαρα στο στηθος, στο καθισμα να πεφτεις μεχρι το παραλληλο κτλ.

    Αν εχεις απορια για το αν το κανεις σωστα, βγαζεις βιντεο τον εαυτο σου και σε βλεπεις. Ή ανεβαζεις το βιντεο εδω στο φορουμ και σε βοηθανε τα παιδια να κανεις καλυτερη τη τεχνικη σου.

    Παντα θα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης και ολοι προσπαθουν να βελτιωνονται για να παρουν ενα τσικ παραπανω απο τη προσπαθεια τους. Μη σκας , δεν εχεις χασει τον καιρο σου
    Ευχαριστώ Κωνσταντίνα θα αυξήσω πρωτεΐνη. Εχτές έπεσα σε κιλά και εδωσα 100% βάση στην τεχνική όποτε ετσι θα κάνω από εδώ και πέρα. Τελευταίο βδομάδα τώρα μετά πάω διακοπες και όταν γυρίσω συνεχίζω δυνατά.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #555
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα Χριστόφορε! Εγώ το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ¨ "For the Horde!" . Δικός μας κι εσύ βλέπω!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  16. #556
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Καλησπέρα Χριστόφορε! Εγώ το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ¨ "For the Horde!" . Δικός μας κι εσύ βλέπω!
    Χαχαχχαχα αν είναι δυνατόν πόσες κοπέλες έπαιζαν wow στο φορουμ .. Να ξέρεις ότι η κωννα ήταν allieance!!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #557
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Χαχαχχαχα αν είναι δυνατόν πόσες κοπέλες έπαιζαν wow στο φορουμ .. Να ξέρεις ότι η κωννα ήταν allieance!!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Τρελάθηκα τώρα! WoW και Diablo βεβαίως-βεβαίως!
    Last edited by DiDi; 31-08-20 at 14:57.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  18. #558
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Καλό μηνα σε όλους! Βάζω χτεσινό φαγητό.
    Αυτή τη βδομάδα θα φύγω διακοπες όποτε δρ θα προλάβω 4ημερο με καλή ανάρρωση. Θα ξεκινήσω το προγραμμα του Δεδουκου όταν γυρίσω για 12 εβδομάδες όποτε λεω αυτή την εβδομάδα να κάνω το πρώτο τριήμερο να δω τις ασκήσεις , και όταν γυρίσω το αρχίζω από την αρχή ξανά.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #559
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Στα 74.6 σήμερα η ζυγαριά.

    Πιέσεις μπάρα σε οριζόντιο : 12(49)/8(51)/8(51)

    Έλξεις Φουλ ανοιχτές: 10/5.5/5

    Πιέσεις ομων όρθιος : 10(29)/5(29)/8(24)

    Εκτάσεις χεριών πάνω από το κεφάλι με μπάρα : 7(24)/10(14)/8(14)

    Κάμψεις χεριών με μπάρα: 12(14)/10(16)/8(16)

    Σκουωτ 51(12)/61(10)/71(8)

    Άρσεις πτερνών όρθια θέση 61(12)/61(10)/61(10)

    Ροκανίσματα από ύπτια θέση : 15(5)/12(5)/12(0)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #560
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    74.1 σήμερα.
    Βάζω χτεσινά φαγητά



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #561
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Καλημέρα σε όλους.
    74.3 σημερα.
    Χτεσινό πλάνο διατροφής :



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #562
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Καλημέρα! Τελευταία προπόνηση εχτές , αύριο πάω επιτέλους και εγώ διακοπες. Θα πάω ελεύθερο στην Ιθάκη αλλά έχω προετοιμαστεί με πολλά συμπληρώματα και πρωτεϊνούχα σνακς και φαγητά , ποστευω θα είμαι αρκετά μέσα στις θερμίδες μου.. Βάζω χτεσινά φαγητά και προπόνηση, από αύριο για μια βδομάδα μόνο λάστιχα και bodyweight.

    Ροκανίσματα με πόδια στον πάγκο 0(15)/2.5(15)/2.5(15)

    Εκτάσεις ποδιών:20(12)/25(12)/30(12)

    Curls : 15(12)/15(12)/15(10)

    Άρσεις πτερνών καθιστός : 15(12)/20(12)/30(12)

    Μπάρα στήθος επικλινή : 39(12)/49(8)/49(8)

    Pull over : 16(12)/16(10)/16(10)

    Pull ups οπισθολαιμιες: 8/4.5/4

    Έλξεις γονάτων στήθος: 12/12/12

    Η ζυγαριά στα 74.1.
    Βάζω και ένα κολάζ από το πως είμαι τώρα και συνεχίζουμε δυνατά.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #563
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Χτεσινά φαγητά :


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #564
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Καλημέρα παιδιά!
    Χτες γύρισα και εγώ από τις διακοπες μου.
    Έλειπα 8 μέρες συνολικά όπου ο στόχος για 8 μέρες κανονικά ήταν 19040 θερμίδες με 1440πρωτεινη 2240υδατανθρακα και 480 λίπος. Προσπάθησα να πιάσω την πρωτεΐνη και τις θερμίδες αλλά σε υδατάνθρακα και λίπος αναγκαστικά ξέφυγα καθώς ειμουν ελεύθερο καμπινγκ και ήμουν λίγο περιορισμένος.
    Τα μάκρος που έπιασα ήταν 19293 θερμίδες , 1435 πρωτεΐνη , 1865 υδατάνθρακα και 678 λίπος.
    Οι μετρήσεις είναι κατά προσέγγιση, θα βαλω και φωτος από φιτνεςπαλ να πάρετε μια ιδέα στο τέλος του ποστ.
    Από προπονήσεις έκανα δυο με λάστιχα και bodyweight και αρκετό κολύμπι, είχα και μεγάλη δραστηριότητα λόγο καμπινγκ περπατήματος κτλ.
    Η ζυγαριά σήμερα στα 74.00.
    Από αύριο ξεκινάω το 12 εβδομάδων προγραμμα του Σταύρου δεδουκου από το βιβλίο που διάβασα.
    Όσον αφορά το φαγητό, να αυξήσω από σήμερα η πρέπει να περιμένω κιαλλο;










    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #565
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Καλως τον !
    Κρατηθηκες πολυ καλα στις διακοπες , τωρα μεινε για λιγο σταθερος να προσαρμοστεις και στις προπονησεις και λιγο λιγο ανεβαζεις το φαγητο οπως εχουμε πει!

    Καλο bulking season! :)
    Last edited by Konstantina91; 13-09-20 at 12:42.

  26. #566
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Καλως τον !
    Κρατηθηκες πολυ καλα στις διακοπες , τωρα μεινε για λιγο σταθερος να προσαρμοστεις και στις προπονησεις και λιγο λιγο ανεβαζεις το φαγητο οπως εχουμε πει!

    Καλο bulking season! :)
    Ευχαριστώ Κωνσταντίνα, θα αναιβαζω κάθε μετά φαγητά ζητήσεις κτλ όποτε αν μπορείς πες μου ποτέ θεωρείς ότι πρέπει να αναιβασω / και κατά ποσό να το αναιβασω!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #567
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Ευχαριστώ Κωνσταντίνα, θα αναιβαζω κάθε μετά φαγητά ζητήσεις κτλ όποτε αν μπορείς πες μου ποτέ θεωρείς ότι πρέπει να αναιβασω / και κατά ποσό να το αναιβασω!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Εγω θα εμενα μονο μια εβδομαδα στα ιδια και μετα ανεβασμα, αλλωστε η προπονηση ειναι η πιο σημαντικη στο εξης.

    Ολη τη δουλεια την εχεις κανει ήδη με τα μακρος, τωρα ειναι μια ευθεια γραμμη. Απλα αν βλεπεις οτι παιρνεις γρηγορα βαρος, μενεις στα ιδια για λιγο και μετα παλι αυξηση.

  28. #568
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Εγω θα εμενα μονο μια εβδομαδα στα ιδια και μετα ανεβασμα, αλλωστε η προπονηση ειναι η πιο σημαντικη στο εξης.

    Ολη τη δουλεια την εχεις κανει ήδη με τα μακρος, τωρα ειναι μια ευθεια γραμμη. Απλα αν βλεπεις οτι παιρνεις γρηγορα βαρος, μενεις στα ιδια για λιγο και μετα παλι αυξηση.
    Καταλαβα, να αναιβαζω ποιο από όλα τα μάκρος όμως ; Πρωτεΐνη υδατάνθρακα η λίπος η λίγο από όλα;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #569
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Καταλαβα, να αναιβαζω ποιο από όλα τα μάκρος όμως ; Πρωτεΐνη υδατάνθρακα η λίπος η λίγο από όλα;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Τωρα εισαι 180-280-60 μακρος?

  30. #570
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Τωρα εισαι 180-280-60 μακρος?
    Ναι 180 πρωτ 280 υδατ 60 λίπος στα 74 κιλά


    Sent from my iPhone using Tapatalk


 
Page 19 of 27 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Σετ Προπονήσεων
    By Anthiee in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 9
    Last Post: 27-02-16, 21:31
  2. Ημερολόγιο Προπονήσεων
    By 9iorgos in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 03-11-13, 13:49
  3. Κρατάτε Ημερολόγιο Προπονήσεων;
    By Kardoula in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 03-08-11, 15:16
  4. αύξηση προπονήσεων !!
    By RDreamer in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 11-05-09, 03:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •