Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 6 of 27 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 151 to 180 of 807
  1. #151
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Την μπαρα Χριστοφορε πως την κρατας???? με κανονικη λαβη η με false grip
    Αν το κανεις με false grip(ο αντιχειρας στη ιδια ευθεια με τα υπολοιπα δαχτυλα),συνηθως ο καρπος λυγιζει και ποναει πολυ ο πηχης

  2. #152
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default


    Αυτήν με λαβές κανονικές και παλάμες στο πάτωμα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #153
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Κοιτα και αυτο το βιντεο
    https://youtu.be/T3N-TO4reLQ

  4. #154
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Κοιτα και αυτο το βιντεο
    https://youtu.be/T3N-TO4reLQ
    Θενκς φίλε


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #155
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Χτεσινό full day of eating με σπιτικά shushi




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #156
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Βάζω και το σημερινό leg day !!

    RDL 8(29)/ 8(49)/ 6(69)

    Squats 8(64)/ 8(69)/ 6(79)

    Lunges 12(29)/ 12(34)/ 12(34)

    Calves 20(29)/ 15(29)/ 15(29/ 15(29)

    3x Ροκανίσματα 15(5κιλα) σούπερ σετ με Russian twists 30(5kg)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #157
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Βάζω και το σημερινό leg day !!

    RDL 8(29)/ 8(49)/ 6(69)

    Squats 8(64)/ 8(69)/ 6(79)

    Lunges 12(29)/ 12(34)/ 12(34)

    Calves 20(29)/ 15(29)/ 15(29/ 15(29)

    3x Ροκανίσματα 15(5κιλα) σούπερ σετ με Russian twists 30(5kg)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ανεβαινεις ! Ωραιος

  8. #158
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Ανεβαινεις ! Ωραιος
    Ναι έχω αφήσει περιθώρια για να είναι ανοδική η πορεία


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #159
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Χτεσινό full day of eating

    Η ζυγαριά σήμερα έδειξε 74.4 ενώ την προηγούμενη εβδομάδα ήταν στα 73.8.. νταξει να μείνει σταθερό , αλλά να αναιβει κιόλας ; Είναι λογικό; 1)Να βαλω αερόβια ; 2)Να κόψω θερμίδες ; 3)Η να μην κάνω τίποτα και να συνεχίσω ετσι να δω πως θα πάει ; 4) ισχύει ότι ο υδατάνθρακας καλό είναι να μην μπαινει το βράδυ η είναι μύθος ; ( δεν ρωταω όσον αφορά την ενέργεια αλλά εάν και καλά μετατρέπετε σε λίπος που υποστηρίζουν μερικοί;) 5) ισχύει ότι αερόβια νηστικός καίει λίπος από το πρώτο λεπτό ενώ αν το βάλεις μέσα στη μέρα καίει από πιο μετά ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #160
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Χριστοφορε ακυρωνεσαι λιγα ποστ πιο πανω συγγνωμη ρε φιλε αλλα εγω ειδα κατι ντονατς και κατι σπανακοπιτες πιο πανω και τωρα απορεις γιατι δεν κατεβαινει η ζυγαρια?
    Οχι να μην κοψεις θερμιδες
    Οχι ο υδατανθρακας δεν γινεται να σου βαλει λιπος δεν γινεται να λιπωσεις αν εισαι υποθερμιδικα.. απλα δεν γινεται
    Αεροβιο δεν ειναι απαραιτητο να βαλεις αλλα αν θες μπορεις..

    Για μενα συνεχιζεις κανονικα οπως εισαι αν εχανες με σταθερο ρυθμο πριν δεν νμζω οτι αλλαξε κατι τωρα :) Εγω ξερω τι φταιει και στο ειπα και μην μου πεις οτι τα μετρησα κλπ δυσκολα τα μετρας τα παραπανω για να εισαι ακριβης..!
    Last edited by Greg0ry; 30-06-20 at 12:31.

  11. #161
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Χριστοφορε ακυρωνεσαι λιγα ποστ πιο πανω συγγνωμη ρε φιλε αλλα εγω ειδα κατι ντονατς και κατι σπανακοπιτες πιο πανω και τωρα απορεις γιατι δεν κατεβαινει η ζυγαρια?
    Οχι να μην κοψεις θερμιδες
    Οχι ο υδατανθρακας δεν γινεται να σου βαλει λιπος δεν γινεται να λιπωσεις αν εισαι υποθερμιδικα.. απλα δεν γινεται
    Αεροβιο δεν ειναι απαραιτητο να βαλεις αλλα αν θες μπορεις..

    Για μενα συνεχιζεις κανονικα οπως εισαι αν εχανες με σταθερο ρυθμο πριν δεν νμζω οτι αλλαξε κατι τωρα :) Εγω ξερω τι φταιει και στο ειπα και μην μου πεις οτι τα μετρησα κλπ δυσκολα τα μετρας τα παραπανω για να εισαι ακριβης..!
    Δεν τα μέτρησα αγορινα μου όχι ... αλλά πάντα κάνω τα Σάββατα cheat γιατί με βοηθάει να μη κλέβω μέσα στη βδομάδα , άλλες φορές τα μετράω άλλες φορές γαμ&?)ται.. αυτή τη φόρα γαμ7&@ από ότι φαίνεται .. Ευχαριστώ φίλε μου.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #162
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Δεν τα μέτρησα αγορινα μου όχι ... αλλά πάντα κάνω τα Σάββατα cheat γιατί με βοηθάει να μη κλέβω μέσα στη βδομάδα , άλλες φορές τα μετράω άλλες φορές γαμ&?)ται.. αυτή τη φόρα γαμ7&@ από ότι φαίνεται .. Ευχαριστώ φίλε μου.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Αμα κανεις καθε βδομαδα cheat να ξερεις οτι μενεις πισω ειδικα στη φαση που βρισκεσαι..
    Ηδη ξεκινησες πολυ χαμηλα σε θερμιδες ειναι λογικο να σε κοβει η πεινα γιαυτο και θες να σπασεις και να κανεις τσιτ..
    Επαναπροσδιωρισε τον στοχο σου και τι θες ακριβως!!!


  13. #163
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Αμα κανεις καθε βδομαδα cheat να ξερεις οτι μενεις πισω ειδικα στη φαση που βρισκεσαι..
    Ηδη ξεκινησες πολυ χαμηλα σε θερμιδες ειναι λογικο να σε κοβει η πεινα γιαυτο και θες να σπασεις και να κανεις τσιτ..
    Επαναπροσδιωρισε τον στοχο σου και τι θες ακριβως!!!

    Το ξερω έχω κάνει λάθος , δε θα πρρολαβω φέτος να έχω το αποτέλεσμα που θέλω. Θα συνεχίσω υποθερμικα μέχρι το Σεπτέμβριο και μετά θα το πάω μέχρι τον επόμενο Απρίλιο για χτίσιμο.. Απλά δε θέλω να αρχίσω από τώρα για να καθαρίσω όσο γίνεται επειδή θα μπει αρκετό λίπος μετά.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #164
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Το ξερω έχω κάνει λάθος , δε θα πρρολαβω φέτος να έχω το αποτέλεσμα που θέλω. Θα συνεχίσω υποθερμικα μέχρι το Σεπτέμβριο και μετά θα το πάω μέχρι τον επόμενο Απρίλιο για χτίσιμο.. Απλά δε θέλω να αρχίσω από τώρα για να καθαρίσω όσο γίνεται επειδή θα μπει αρκετό λίπος μετά.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απλα με τα συχνα τσιτ να ξερεις πως δεν εισαι στο ελλειμα που πιστευεις και γενικα δεν προτεινεται..!
    Αναλογα με το τι εννοεις αρκετο λιπος.. εγω δεν ειπα να μπεις σε πλεονασμα τωρα ετσι και αλλιως απλα ειπα οτι κινηθηκες λαθος απλα τα παραπανω που εγραψες περι υδατανθρακα το βραδυ και πρωινο αεροβιο δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχουν ενω ξερεις τι φταιει..
    Δεν σε μαλωνω εγω για καλο λεω οτι λεω Χριστοφορε

  15. #165
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Απλα με τα συχνα τσιτ να ξερεις πως δεν εισαι στο ελλειμα που πιστευεις και γενικα δεν προτεινεται..!
    Αναλογα με το τι εννοεις αρκετο λιπος.. εγω δεν ειπα να μπεις σε πλεονασμα τωρα ετσι και αλλιως απλα ειπα οτι κινηθηκες λαθος απλα τα παραπανω που εγραψες περι υδατανθρακα το βραδυ και πρωινο αεροβιο δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχουν ενω ξερεις τι φταιει..
    Δεν σε μαλωνω εγω για καλο λεω οτι λεω Χριστοφορε
    Χαχα ναι ρε προς θεού. Αυτές ήταν γενικότερες απόρροιες που είχα και είπα να τις γράψω μπας και εφτεγε και κατι τέτοιο ..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #166
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Φίλε Χριστόφορε αν και νομίζω στο έχω ξαναπεί η ξαναγράψει κάπου αν θες π.χ κάθε Σάββατο να κάνεις <<cheat>> λόγο ότι σε τονώνει κλπ κλπ μπορείς αν θες για να μην ξεφύγεις απο το συνολικό εβδομαδιαίο σου θερμιδικό έλλειμμα να κάνεις το εξής κόλπο - τρίκ.
    Αν πούμε ότι κάθε μέρα τρως 1850kcal κάντες 1750kcal για της 6 μέρες και την φάει αυτές της 600 που <<έχασες>> εκείνη την ημέρα άρα σύνολο 2450 kcal αλλά και αυτές μετρημένες και όχι στο περίπου. Το έχω κάνει εγώ αρκετές φορές και πιάνει μαν μου !!
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  17. #167
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Φίλε Χριστόφορε αν και νομίζω στο έχω ξαναπεί η ξαναγράψει κάπου αν θες π.χ κάθε Σάββατο να κάνεις <<cheat>> λόγο ότι σε τονώνει κλπ κλπ μπορείς αν θες για να μην ξεφύγεις απο το συνολικό εβδομαδιαίο σου θερμιδικό έλλειμμα να κάνεις το εξής κόλπο - τρίκ.
    Αν πούμε ότι κάθε μέρα τρως 1850kcal κάντες 1750kcal για της 6 μέρες και την φάει αυτές της 600 που <<έχασες>> εκείνη την ημέρα άρα σύνολο 2450 kcal αλλά και αυτές μετρημένες και όχι στο περίπου. Το έχω κάνει εγώ αρκετές φορές και πιάνει μαν μου !!
    Το έχει δει αγπρινα μου δεν το έχω δοκιμάσει.. θα το κάνω όμως.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #168
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Καλημέρα και από εμένα. Εχτές δύστυχος στη μπάλα χτυπησα άσχημα το γόνατο μου, πήγα στο ΚΑΤ και είναι κάκωση γονάτου. Μου είπαν αν συνεχιστεί σε μια βδομάδα να κάνω μαγνητική μήπως είναι μηνίσκος η χιαστός. Έχω πάρει και 7 μέρες αναρρωτική αλλά δε θέλω να σαπίσω τελείως όποτε σκέφτομαι να κάνω καθιστός δικέφαλα με αλτήρες , πιέσεις όμων με αλτήρες και τρικέφαλα με αλτήρα πίσω από το κεφάλι. Καμία ιδέα για άλλες ασκήσεις που να μπορώ να εντάξω για να φτιαξω ένα προγραμματικι;
    Βάζω και τα χτεσινά φαγητά, ξέφυγα διότι γύρισα στις 2 το βράδυ από το ΚΑΤ και ήμουν πολύ ταλαιπωρημένος και πείναγα πολύ..



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #169
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Τι γκαντεμια ειναι αυτη που σε κυνηγαει με τους τραυματισμους?

    Στηθος, ωμους,χερια , μπορεις να βαλεις ασκησεις ανετα.
    Πλατη καμια κωπηλατικη με το στηθος στηριγμενο σε παγκο, ( για να μην βαζεις καθολου βαρος στο γονατο σου) και πιθανοτατα και καμια ελξη με λαστιχα.

    Πως εισαι τωρα, μπορεις να περπατησεις ή σε ποναει? Πως εγινε ο τραυματισμος?

    Περαστικα να ειναι γρηγορα :(

  20. #170
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Τι γκαντεμια ειναι αυτη που σε κυνηγαει με τους τραυματισμους?

    Στηθος, ωμους,χερια , μπορεις να βαλεις ασκησεις ανετα.
    Πλατη καμια κωπηλατικη με το στηθος στηριγμενο σε παγκο, ( για να μην βαζεις καθολου βαρος στο γονατο σου) και πιθανοτατα και καμια ελξη με λαστιχα.

    Πως εισαι τωρα, μπορεις να περπατησεις ή σε ποναει? Πως εγινε ο τραυματισμος?

    Περαστικα να ειναι γρηγορα :(
    Αν περπατάω πονάω πολύ. Το καλό είναι ότι το λυγίζω, δηλαδή δεν κλειδώνει κάπου. Έχω πολύ γκαντεμιά σε γόνατα και ομους τα έχω διαλυμένα όλα. Η πρώτη φάση ήταν πάνω σε γκολ που στραβοπάτησα το πόδι και ουσιαστικά σαν να λύγισε αντίθετα το πόδι ( από το γόνατο και κάτω πήγε προς τα μπροστά με πολύ δύναμη). Μετά έκατσα άμυνα για να μη το κουράσω αλλά σε ένα δυνατό τζαρτζαρισμα έπεσα και μόνο τα κλάματα δεν εβαλα. Βγήκα έξω έβαλα πάγο και ήρθα σπίτι. Μετά λεω πάω ΚΑΤ γιατί πονάει αρκετά.
    Τώρα ποναω όταν περπατάω και είμαι όρθιος. Αν είμαι ξάπλα είμαι οκ.
    Στήθος θεωρητικά μπορώ αλλά φοβάμαι μη κάνω καμία περίεργη κίνηση όταν αφήνω η όταν παίρνω τα βάρη και το αποτελειώσω το πόδι. Κόπηλατικη με στήθος στον πάγκο πως λέγεται να το δω στο YouTube?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #171
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Αυτο που λες σαν να λυγισε αντίθετα δεν ειναι καλο, ελπιζω να μην ειναι κανένας χιαστός.

    Chest supported dumbell row λεγεται η ασκηση για πλατη,

    https://www.youtube.com/watch?v=nl2M...&feature=share

    αλλά θελει προσοχή πως θα σηκώσεις τους αλτηρες απο το εδαφος κ θα κατσεις στον παγκο. Καλυτερα να παρεις πρωτα τη θεση και μετα να σηκωσεις τους αλτηρες απο το πατωμα.

    Οταν χειρούργησα το δικό μου πόδι, μπορούσα και έκανα τα παντα για πανω κορμο με τη προυποθεση να ειμαι καθιστή. Το θέμα ειναι να μην ξενερωσεις και τα παρατησεις και να εισαι προσεχτικός.

    Ας ελπιζουμε το καλύτερο ομως, μπορει να μην ειναι τοσο σοβαρο και με λιγη ξεκουραση να σου περασει παλι.
    Last edited by Konstantina91; 01-07-20 at 10:58.

  22. #172
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Αυτο που λες σαν να λυγισε αντίθετα δεν ειναι καλο, ελπιζω να μην ειναι κανένας χιαστός.

    Chest supported dumbell row λεγεται η ασκηση για πλατη,

    https://www.youtube.com/watch?v=nl2M...&feature=share

    αλλά θελει προσοχή πως θα σηκώσεις τους αλτηρες απο το εδαφος κ θα κατσεις στον παγκο. Καλυτερα να παρεις πρωτα τη θεση και μετα να σηκωσεις τους αλτηρες απο το πατωμα.

    Οταν χειρούργησα το δικό μου πόδι, μπορούσα και έκανα τα παντα για πανω κορμο με τη προυποθεση να ειμαι καθιστή. Το θέμα ειναι να μην ξενερωσεις και τα παρατησεις και να εισαι προσεχτικός.
    Μπα δεν ξενερωνουμε ποτέ!! Αν είναι χιαστός , μπορώ παρολαυτα να το λυγίζω κανονικά ; Μπορώ να το έχω εντελώς ευθεία και να το πάω εντελώς λυγισμένο χωρις τον παραμικρό πόνο. Και χτες ο γιατρός μου το έκανε από δω μου το έκανε από εκεί εγώ δεν πονάγανε καθόλου. Στο περπάτημα όμως και αν πάω να το «στρίψω» με πεθενει..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #173
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Μπα δεν ξενερωνουμε ποτέ!! Αν είναι χιαστός , μπορώ παρολαυτα να το λυγίζω κανονικά ; Μπορώ να το έχω εντελώς ευθεία και να το πάω εντελώς λυγισμένο χωρις τον παραμικρό πόνο. Και χτες ο γιατρός μου το έκανε από δω μου το έκανε από εκεί εγώ δεν πονάγανε καθόλου. Στο περπάτημα όμως και αν πάω να το «στρίψω» με πεθενει..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ναι αν ειναι χιαστός μπορεις να το λυγιζεις κανονικά . Μονο μαγνητική μπορει να σου πει 100% τι συμβαινει στο ποδι, πάντως με κομμενο χιστο θα δυσκολευόσουν πιο πολυ σε κατεβασμα σκάλας πχ, ή σε leg extention. Επισης και τον μηνισκο δεν μπορώ να τον αποκλεισω απο αυτα που λες. Πολλοι με μηνισκο λυγιζουν το πόδι κανονικα, χωρις να κλειδωνει καπου.

    Δες το λιγες μερες πως θα παει, αν δεν εχει μεγαλη βελτιωση, καλυτερα να πας σε εναν ορθοπεδικο να γραψει μαγνητικη.

  24. #174
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Ναι αν ειναι χιαστός μπορεις να το λυγιζεις κανονικά . Μονο μαγνητική μπορει να σου πει 100% τι συμβαινει στο ποδι, πάντως με κομμενο χιστο θα δυσκολευόσουν πιο πολυ σε κατεβασμα σκάλας πχ, ή σε leg extention. Επισης και τον μηνισκο δεν μπορώ να τον αποκλεισω απο αυτα που λες. Πολλοι με μηνισκο λυγιζουν το πόδι κανονικα, χωρις να κλειδωνει καπου.

    Δες το λιγες μερες πως θα παει, αν δεν εχει μεγαλη βελτιωση, καλυτερα να πας σε εναν ορθοπεδικο να γραψει μαγνητικη.
    Μου είπαν σε μια βδομάδα αν δρν έχει καλυτερέψει να κλείσω ραντεβού στα εξωτερικά ιατρεία και να μου κάνουν μαγνητική.
    Υπάρχει περίπτωση να είναι χιαστός η μηνίσκος και να μη χρειάζεται χειρουργείο η είναι αναπόφευκτο ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #175
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Ναι, αν ειναι χιαστος - μηνισκος μπορεις να μην το χειρουργησεις αν και εξαρταται απο τη περιπτωση.

    Το τρεξιμο πχ, θα εχει μια αστάθεια , οποτε μπαλα , με αλλαγες κατευθυνσης και στριψιματα δυσκολο να παιζεις.

    Βάρη το πιθανοτερο ειναι οτι θα μπορεις να συνεχίσεις για χρόνια, ακομη και με κομμενο χιαστο μηνισκο αλλά θα πρεπει να το παρακολουθεις γιατι οι μικροτραυματισμοί θα μαζευονται. Μπορει δηλαδη να πρεπει να το χειρουργησεις στα 45-50 επειδή εχουν μαζευτεί και άλλοι μικροτραυματισμοί.

    Εγω όταν έκοψα χιαστό+ μηνισκο, συνέχισα βαρη για 2 χρόνια και δεν είχα πόνο καπου. Απλά απευφευγα leg extension και απο αεροβιο δεν μπορουσα το τρεξιμο. Βαθια καθισματα και όλα κανονικά. Τελικά έκανα χειρουργειο με σκοπο να ξανατρέξω. Εξαρτάται απότη περίπτωση βεβαια και ολα ειναι σχετικά.

    Ξερω οτι το μυαλό παντα παει στη χειροτερη περιπτωση, αλλα προσπάθησε να μην το πολυσκέφτεσαι μεχρι να ξερεις σιγουρα τι ειναι. Μπορει να εισαι τυχερος στην ατυχια και να εισαι οκ

  26. #176
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Ναι, αν ειναι χιαστος - μηνισκος μπορεις να μην το χειρουργησεις αν και εξαρταται απο τη περιπτωση.

    Το τρεξιμο πχ, θα εχει μια αστάθεια , οποτε μπαλα , με αλλαγες κατευθυνσης και στριψιματα δυσκολο να παιζεις.

    Βάρη το πιθανοτερο ειναι οτι θα μπορεις να συνεχίσεις για χρόνια, ακομη και με κομμενο χιαστο μηνισκο αλλά θα πρεπει να το παρακολουθεις γιατι οι μικροτραυματισμοί θα μαζευονται. Μπορει δηλαδη να πρεπει να το χειρουργησεις στα 45-50 επειδή εχουν μαζευτεί και άλλοι μικροτραυματισμοί.

    Εγω όταν έκοψα χιαστό+ μηνισκο, συνέχισα βαρη για 2 χρόνια και δεν είχα πόνο καπου. Απλά απευφευγα leg extension και απο αεροβιο δεν μπορουσα το τρεξιμο. Βαθια καθισματα και όλα κανονικά. Τελικά έκανα χειρουργειο με σκοπο να ξανατρέξω. Εξαρτάται απότη περίπτωση βεβαια και ολα ειναι σχετικά.

    Ξερω οτι το μυαλό παντα παει στη χειροτερη περιπτωση, αλλα προσπάθησε να μην το πολυσκέφτεσαι μεχρι να ξερεις σιγουρα τι ειναι. Μπορει να εισαι τυχερος στην ατυχια και να εισαι οκ
    Ναι ρε Συ αυτό προσπαθώ αλλά με αρρωστήσες πρωί πρωί Κάνω και σκι το χειμώνα αν έχω θέμα τον έχω πιει λίγο .. Τελωπαντον βλέποντας και κάνοντας! Λοιπόν λεω να χωρίσω 4 ημέρες προπονήσεις σε 2 μέρες στήθος πλάτη 2 μέρες τρικέφαλα δικέφαλα ομους και να βαλω:
    Μέρα 1: Bench 3x10
    Bench dumbell 3x10
    Pull ups 3xmax
    Row μπρούμυτα σε πάγκο 3x10

    Μέρα 2: biceps curls καθιστός 3Χ10
    Μονόζυγο παλάμες πρόσωπο 3χμαξ
    Τρικέφ με αλτήρα πίσω από κεφάλ3χ10
    Δίζυγο 3χμαξ
    Πιέσεις ομων 3χ10
    Εκτάσεις ομων πλαγιά 3χ10

    Από δυο φορές την κάθε μέρα. Διορθώσεις / αλλαγές δεκτές


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #177
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Χαχαχ ε τι να σου πω, την αλλη φορα που δεν ηταν τιποτα , σου λεω δεν ειναι κατι
    Τωρα πηγες και εγινες mbape χτες και όπως το περιγραφεις πόνεσα κ μονο στη σκέψη.

    Δεν ειναι λαθος οπως το σκεφτεσαι, εγω θα εκανα τριημερο διαχωρισμό,

    Push Pull Upper, για να χτυπας καθε μυικη ομαδα 2 φορες την εβδομαδα.

    Δηλαδη, καπως ετσι:
    Δευτερα:στηθος - ωμους- τρικεφαλο
    Τετάρτη:πλατη- δικεφαλο
    Σαββατο :Ολο το πανω σωμα.

    Οτι σου αρεσει και σε βολευει, αρκει να μην σε παιρνει απο κατω, ολα ξεπερνιουνται.

  28. #178
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Χαχαχ ε τι να σου πω, την αλλη φορα που δεν ηταν τιποτα , σου λεω δεν ειναι κατι
    Τωρα πηγες και εγινες mbape χτες και όπως το περιγραφεις πόνεσα κ μονο στη σκέψη.

    Δεν ειναι λαθος οπως το σκεφτεσαι, εγω θα εκανα τριημερο διαχωρισμό,

    Push Pull Upper, για να χτυπας καθε μυικη ομαδα 2 φορες την εβδομαδα.

    Δηλαδη, καπως ετσι:
    Δευτερα:στηθος - ωμους- τρικεφαλο
    Τετάρτη:πλατη- δικεφαλο
    Σαββατο :Ολο το πανω σωμα.

    Οτι σου αρεσει και σε βολευει, αρκει να μην σε παιρνει απο κατω, ολα ξεπερνιουνται.
    Ωραίο και αυτό. Περιμένω και σχολειο γρήγορη μήπως έχει καμία καλή ιδέα για προγραμμα. ????????


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #179
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Ωραίο και αυτό. Περιμένω και σχολειο γρήγορη μήπως έχει καμία καλή ιδέα για προγραμμα. ????????


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Χαχαχ καλά κανεις , παντα τις καλυτερες ιδεες εχει ο Γρηγορης

  30. #180
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Τα ερωτηματικά ήταν εμπτικον που δε το έβγαλε ποτέ χαχαχα , ένα βιονικό μπράτσο


    Sent from my iPhone using Tapatalk


 
Page 6 of 27 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Σετ Προπονήσεων
    By Anthiee in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 9
    Last Post: 27-02-16, 20:31
  2. Ημερολόγιο Προπονήσεων
    By 9iorgos in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 03-11-13, 12:49
  3. Κρατάτε Ημερολόγιο Προπονήσεων;
    By Kardoula in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 03-08-11, 14:16
  4. αύξηση προπονήσεων !!
    By RDreamer in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 11-05-09, 02:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •