Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 10 of 27 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 271 to 300 of 807
  1. #271
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Kαι στις δυο περιπτωσεις θελεις να παιρνεις τις θερμιδες που εχεις στοχο ημερισιως καλο θα ηταν να εισαι συνεπης τωρα ειναι λογικο οτι θα συμβει καποια στιγμη απλα προσπαθεις να αναπληρωσεις τα χαμενα το σωμα δεν σβηνει με το που περασει η ημερα το σωμα ειναι μια μηχανη που δεν σταματαει να λειτουργει..

    Απο κει και μετα οχι δεν θα παθεις κατι με το να φας κατι μη ποιοτικο για να συμπληρωσεις τα μακροθρεπτικα σου αυτο που παιζει κυριοτερο ρολο βαση της επιστημης ειναι το θερμιδικο ισοζυγιο και μετα ερχονται τα υπολοιπα..
    Εν ολιγοις τρωγοντας κατι μη ποιοτικο δεν θα χαλασει την σωματικη σου συσταση αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα πρεπει εσυ καθε φορα που δεν προλαβαινεις η επειδη απλα ισχυει να τρως σαβουραφαγια..

    Ολο αυτο ειναι ενα εργαλειο το πως θα το εκμεταλευτει ο καθενας ειναι στην κριση του!
    Πολλοι μπερδευουν το flexible dieting με το iifym αλλα το ενα και αλλο το αλλο το iifym δεν προυποθετει αυτα που λεει to flexible
    Όποτε ένας άνθρωπος που παίρνει 2000 θερμίδες ημερησίως είναι το ίδιο να πάρει τη μια μετά 1500 και την άλλη 2500 με το να πάρει κάθε μέρα από 2000;
    Flexible και iifym και εγώ πίστευα ότι είναι το ίδιο. Τι διαφορά έχουν ; Ότι το iifym επιτρέπει σαβούρα ενώ το flexible όχι τόσο ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #272
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Όποτε ένας άνθρωπος που παίρνει 2000 θερμίδες ημερησίως είναι το ίδιο να πάρει τη μια μετά 1500 και την άλλη 2500 με το να πάρει κάθε μέρα από 2000;
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Αν οι διαφορές είναι μικρές (πχ +- 200 θερμίδες) απο μέρα σε μέρα, ναι. 25% πάνω-κάτω που γράφεις είναι πολύ. Καλό είναι να μην είσαι +- 1000 θερμίδες απο μέρα σε μέρα γιατί τη μια θα καταβολίζεις την άλλη θα υπερ-περισσεύουν.

    Δε νομίζω οτι είναι καλή ιδέα πάντως να "μεταφέρεις" θερμίδες απο τη μια μέρα στην άλλη. Καλύτερα να κάνεις ό,τι μπορείς για να είσαι συνεπής και να πιάνειςς τις θερμίδες που θες κάθε μέρα, και ειδικά στην πρωτείνη. Τώρα αν ο υδατάνθρας είναι λίγο πάνω λίγο κάτω δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία νομίζω.
    Last edited by Achillezzz; 11-07-20 at 12:44.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  3. #273
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Αν οι διαφορές είναι μικρές (πχ +- 200 θερμίδες) απο μέρα σε μέρα, ναι. 25% πάνω-κάτω που γράφεις είναι πολύ. Καλό είναι να μην είσαι +- 1000 θερμίδες απο μέρα σε μέρα γιατί τη μια θα καταβολίζεις την άλλη θα υπερ-περισσεύουν.

    Δε νομίζω οτι είναι καλή ιδέα πάντως να "μεταφέρεις" θερμίδες απο τη μια μέρα στην άλλη. Καλύτερα να κάνεις ό,τι μπορείς για να είσαι συνεπής και να πιάνειςς τις θερμίδες που θες κάθε μέρα, και ειδικά στην πρωτείνη. Τώρα αν ο υδατάνθρας είναι λίγο πάνω λίγο κάτω δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία νομίζω.
    Thanks φίλε !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #274
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post

    Πολλοι μπερδευουν το flexible dieting με το iifym αλλα το ενα και αλλο το αλλο το iifym δεν προυποθετει αυτα που λεει to flexible
    Κι εγώ νόμιζα ότι είναι το ίδιο.

    Με γεια ο πάγκος Χριστόφορε, κι εγώ θέλω να πάρω αλλά ο μόνος χώρος που έχω είναι ή στο μπαλκόνι ή σε υπόγεια αποθήκη από την οποία πρέπει να καθαρίσω τη σαβούρα...

  5. #275
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Κι εγώ νόμιζα ότι είναι το ίδιο.

    Με γεια ο πάγκος Χριστόφορε, κι εγώ θέλω να πάρω αλλά ο μόνος χώρος που έχω είναι ή στο μπαλκόνι ή σε υπόγεια αποθήκη από την οποία πρέπει να καθαρίσω τη σαβούρα...
    Να σαι καλά. Έχει και πτησσομενους παντός αλλά είναι πιο ακριβοί .. είχα βρει έναν που είχε και για leg extensions/ curls που άνοιγε και έκλεινε αλλά είχε 150..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #276
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Ωραίος ο φίλος σου ο Χριστόφορος Αφού πήρες και πάγκος για το σπίτι Μία χαρά και εγώ ψηνόμουν να τις μέρες που είχαμε lockdown να πάρω αλλά δυστυχώς η έλλειψη χώρου δεν μου το επιτρέπουν..
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  7. #277
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Ωραίος ο φίλος σου ο Χριστόφορος Αφού πήρες και πάγκος για το σπίτι Μία χαρά και εγώ ψηνόμουν να τις μέρες που είχαμε lockdown να πάρω αλλά δυστυχώς η έλλειψη χώρου δεν μου το επιτρέπουν..
    Και γω δίπλα στο κρεβατι το έχω βάλει.. Ευτυχος δεν είχαμε γκρίνια ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #278
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Όποτε ένας άνθρωπος που παίρνει 2000 θερμίδες ημερησίως είναι το ίδιο να πάρει τη μια μετά 1500 και την άλλη 2500 με το να πάρει κάθε μέρα από 2000;
    Flexible και iifym και εγώ πίστευα ότι είναι το ίδιο. Τι διαφορά έχουν ; Ότι το iifym επιτρέπει σαβούρα ενώ το flexible όχι τόσο ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ότι θελεις κάνεις , πραγματικά. Όπως ειπε ο Γρηγόρης, το σωμα δεν πατάει reset στο 24 ωρο.

    Το να μεταφερεις θερμίδες στην επόμενη το κάνεις ήδη που μαζευεις 70-70 θερμίδες για να φας το Σκ ενα γευμα.

    Υπάρχουν και οι έννοιες του refeed και του carb cycling και ότι θες.

    Για τη πρωτεινη , αν μια μερα φας <1 γρ πρωτεινη / κιλό σβ, δεν θα καταβολίσεις εννοειται, αλλά σιγουρα μακροπρόθεσμα δεν ειναι ότι καλύτερο αν προσπαθεις να χτίσεις μυς.

    Το μόνο ζήτημα ειναι , να μην υποσιτίζεσαι όλη τη βδομαδα με 1500 θερμίδες και μετά πας μια μερα και φας τα πάντα όλα, δεν παει ετσι. Καλύτερα θα δουλεύει το σωμα σου αν του δινεις αυτά που χρειάζεται.
    Τη διαφορα του Flexible και iifym θα στη πει ο Γρηγόρης καλύτερα γιατί το δουλεύει πανω του το Φλεξιμπλ.

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Και γω δίπλα στο κρεβατι το έχω βάλει.. Ευτυχος δεν είχαμε γκρίνια ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    αγιος ανθρωπος η κοπέλα σου!

  9. #279
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Όποτε ένας άνθρωπος που παίρνει 2000 θερμίδες ημερησίως είναι το ίδιο να πάρει τη μια μετά 1500 και την άλλη 2500 με το να πάρει κάθε μέρα από 2000;
    Flexible και iifym και εγώ πίστευα ότι είναι το ίδιο. Τι διαφορά έχουν ; Ότι το iifym επιτρέπει σαβούρα ενώ το flexible όχι τόσο ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Θα το πω οσο πιο απλα γινεται για να μην κουραζω και μακρηγορω..

    Ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη και να δουμε τι γνωριζουμε,σαν ανθρωποι που ασχολουμαστε με την σωματοδομηση για στην ουσια αυτο που κανουμε ειναι να χτιζουμε το σωμα μας απλα δεν ειμαστε επαγγελματιες αθλητες.. δεν θεωρησε μεσος ασκουμενος απο την στιγμη που ασχολεισαι πιο βαθια στο κομματι της διατροφης και της προπονησης μετρας φαγητο προπονησε με συγκερκιμενο πλανο κλπ..
    Οποτε ως ανθρωποι που ασχολουμαστε με αυτο το κομματι εκτος της σημαντικοτητας που εχει το θερμιδικο ισοζυγιο χρησιμο εργαλειο ειναι και η καταμετρηση των μακροθρεπτικων συστατικων οποτε απο την στιγμη που εχουμε βρει τις αναγκες μας για τα μακροθρεπτικα εμεις αυτο που ξερουμε τι ειναι περαν της σημαντικοτητας αυτων των δυο; Οτι υπαρχουν καποια συγκεκριμενα πραγματα που εξυπηρετουν καποιους συγκεκριμενους σκοπους δηλαδη:

    Kαταναλωση συγκεκριμενων γευματων σε αριθμο ο συγκεκριμενος λογος που θελουμε να καταναλωνουμε συγκεκριμενα γευματα ειναι καθαρα και μονο για εναν σκοπο και αυτος ειναι η διαδικασια της πρωτεινοσυνθεσης οσον αφορα τον αριθμο γευματων το βελτιστο θα ηταν 4-6 γευματα ημερισιως με ισσομοιρασμενη πρωτεινη ανα 2:30-4 ωρες (αναλογα το πως βολευει τον καθενα βαση καθημερινοτητας τωρα οσον αφορα την κατανομη των αλλων 2 μακροθρεπτικων υδατανθρακας και λιπαρα εχει πολυ μικρη σημασια οσον αφορα τον στοχο σου.

    Οσον αφορα το flexible dieting:
    Flexiblity τι σημαινει; ειναι στην ουσια η δυνατοτητα που εχουμε να μπορουμε να εναλλασουμε τροφες ειτε καθε μερα ειτε καθε βδομαδα να εναλουσουμε να παιζουμε με την ποσοτητα των γευματων αναλογα το πως μας βολευει εμας μεσα στη μερα ειναι γενικα διαφορες εναλαγες που αφορουν πολλα πραγματα, πραγμα το οποιο οτι για εμας τους δυο μπορει να σημαινει κατι διαφορετικο.
    Π.χ Ευελιξια σημαινει οτι δεν χρειαζεται παντα να εχεις συγκεκριμενο πλανο οτι μονο αυτο εχεις για πρωινο μονο αυτο για βραδυνο και δεν μπορεις να φας τιποτα αλλο το να εναλαξεις το βραδυνο με το πρωινο ειναι flexible
    Αλλο παραδειγμα ειναι σε ενα γευμα εχεις κοτοπουλο με πατατα και ελαιολαδο και εσυ απλα αντι για αυτο το γευμα να φας σαλατα με φρουτα και φυστικοβουτυρο και να πιεις whey αυτο ειναι flexible..

    Το κακο ειναι οτι το flexible εχει μπερδευτει και ο κοσμος το μεταφραζει βαση του iifym
    IIFYM σημαινει οτι με τις θερμιδες που εχεις μπορεις να τρως οπως νανε αρκει να χτυπησεις τα νουμερα σου απο οποιαδηποτε τροφη και αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην αλλαξει η συσταση του σωματος σου το iifym ομως δεν προυποθετει τα παραπανω που ειπαμε οσον αφορα τα παραπανω οτι πρεπει να εχουμε συγκεκριμενα γευματα (4-6) ανα 2:30-4 ωρες για να μπορουμε να εχουμε σταθερη πρωτεινοσυνθεση , ουτε ισομοιρασμενη πρωτεινη.
    Στην ουσια το iifym υπαρχει για να δικαιολογησει ενα πραγμα το οποιο ειναι η σαβουρα που θελει να φαει ο ανθρωπος απλα χωρις να βγει απο το πλανο του.


    Tωρα οσον αφορα στο αλλο που λες ναι ειναι το ιδιο το θεμα ειναι ομως να μην το κανεις σκοπιμα δηλαδη την μια μερα να παιρνεις λιγοτερες θερμιδες και την αλλη περισσοτερες επειδη πεινας μεσα στην ημερα σου εχεις μια συγκεκριμενη δραστηριοτητα και κανεις συγκερκιμενα πραγματα με αποτελεσμα να χρειαζεσε τις ταδε θερμιδες για να λειτουργεις σωστα και να εχεις ενεργεια αν εσυ μου μειωσεις τις θερμιδες σου δεν θα μπορεις να ανταπεξελθεις το ιδιο αντιστοιχα και στην καθημερινοτητα σου θεωρεις οτι θα βγει αποδοτικα η προπονηση σου με 1.500 θερμιδες?
    Απλα σε περιπτωση που χασεις καποιο γευμα για οποιοδηποτε λογο μπορεις να κανεις αυτο και να μην παει χαμενο ειτε να φας κατευθειαν τις θερμιδες π εχασες ειτε να τις μοιρασες μεσα στη βδομαδα οπως θελεις..

  10. #280
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Θα το πω οσο πιο απλα γινεται για να μην κουραζω και μακρηγορω..

    Ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη και να δουμε τι γνωριζουμε,σαν ανθρωποι που ασχολουμαστε με την σωματοδομηση για στην ουσια αυτο που κανουμε ειναι να χτιζουμε το σωμα μας απλα δεν ειμαστε επαγγελματιες αθλητες.. δεν θεωρησε μεσος ασκουμενος απο την στιγμη που ασχολεισαι πιο βαθια στο κομματι της διατροφης και της προπονησης μετρας φαγητο προπονησε με συγκερκιμενο πλανο κλπ..
    Οποτε ως ανθρωποι που ασχολουμαστε με αυτο το κομματι εκτος της σημαντικοτητας που εχει το θερμιδικο ισοζυγιο χρησιμο εργαλειο ειναι και η καταμετρηση των μακροθρεπτικων συστατικων οποτε απο την στιγμη που εχουμε βρει τις αναγκες μας για τα μακροθρεπτικα εμεις αυτο που ξερουμε τι ειναι περαν της σημαντικοτητας αυτων των δυο; Οτι υπαρχουν καποια συγκεκριμενα πραγματα που εξυπηρετουν καποιους συγκεκριμενους σκοπους δηλαδη:

    Kαταναλωση συγκεκριμενων γευματων σε αριθμο ο συγκεκριμενος λογος που θελουμε να καταναλωνουμε συγκεκριμενα γευματα ειναι καθαρα και μονο για εναν σκοπο και αυτος ειναι η διαδικασια της πρωτεινοσυνθεσης οσον αφορα τον αριθμο γευματων το βελτιστο θα ηταν 4-6 γευματα ημερισιως με ισσομοιρασμενη πρωτεινη ανα 2:30-4 ωρες (αναλογα το πως βολευει τον καθενα βαση καθημερινοτητας τωρα οσον αφορα την κατανομη των αλλων 2 μακροθρεπτικων υδατανθρακας και λιπαρα εχει πολυ μικρη σημασια οσον αφορα τον στοχο σου.

    Οσον αφορα το flexible dieting:
    Flexiblity τι σημαινει; ειναι στην ουσια η δυνατοτητα που εχουμε να μπορουμε να εναλλασουμε τροφες ειτε καθε μερα ειτε καθε βδομαδα να εναλουσουμε να παιζουμε με την ποσοτητα των γευματων αναλογα το πως μας βολευει εμας μεσα στη μερα ειναι γενικα διαφορες εναλαγες που αφορουν πολλα πραγματα, πραγμα το οποιο οτι για εμας τους δυο μπορει να σημαινει κατι διαφορετικο.
    Π.χ Ευελιξια σημαινει οτι δεν χρειαζεται παντα να εχεις συγκεκριμενο πλανο οτι μονο αυτο εχεις για πρωινο μονο αυτο για βραδυνο και δεν μπορεις να φας τιποτα αλλο το να εναλαξεις το βραδυνο με το πρωινο ειναι flexible
    Αλλο παραδειγμα ειναι σε ενα γευμα εχεις κοτοπουλο με πατατα και ελαιολαδο και εσυ απλα αντι για αυτο το γευμα να φας σαλατα με φρουτα και φυστικοβουτυρο και να πιεις whey αυτο ειναι flexible..

    Το κακο ειναι οτι το flexible εχει μπερδευτει και ο κοσμος το μεταφραζει βαση του iifym
    IIFYM σημαινει οτι με τις θερμιδες που εχεις μπορεις να τρως οπως νανε αρκει να χτυπησεις τα νουμερα σου απο οποιαδηποτε τροφη και αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην αλλαξει η συσταση του σωματος σου το iifym ομως δεν προυποθετει τα παραπανω που ειπαμε οσον αφορα τα παραπανω οτι πρεπει να εχουμε συγκεκριμενα γευματα (4-6) ανα 2:30-4 ωρες για να μπορουμε να εχουμε σταθερη πρωτεινοσυνθεση , ουτε ισομοιρασμενη πρωτεινη.
    Στην ουσια το iifym υπαρχει για να δικαιολογησει ενα πραγμα το οποιο ειναι η σαβουρα που θελει να φαει ο ανθρωπος απλα χωρις να βγει απο το πλανο του.


    Tωρα οσον αφορα στο αλλο που λες ναι ειναι το ιδιο το θεμα ειναι ομως να μην το κανεις σκοπιμα δηλαδη την μια μερα να παιρνεις λιγοτερες θερμιδες και την αλλη περισσοτερες επειδη πεινας μεσα στην ημερα σου εχεις μια συγκεκριμενη δραστηριοτητα και κανεις συγκερκιμενα πραγματα με αποτελεσμα να χρειαζεσε τις ταδε θερμιδες για να λειτουργεις σωστα και να εχεις ενεργεια αν εσυ μου μειωσεις τις θερμιδες σου δεν θα μπορεις να ανταπεξελθεις το ιδιο αντιστοιχα και στην καθημερινοτητα σου θεωρεις οτι θα βγει αποδοτικα η προπονηση σου με 1.500 θερμιδες?
    Απλα σε περιπτωση που χασεις καποιο γευμα για οποιοδηποτε λογο μπορεις να κανεις αυτο και να μην παει χαμενο ειτε να φας κατευθειαν τις θερμιδες π εχασες ειτε να τις μοιρασες μεσα στη βδομαδα οπως θελεις..
    Πολύ κατατοπιστικός .. ωραιος !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #281
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default


    Καλήμερα σε όλους!! Βάζω και τα σπιτικά σουβλάκια από κάτω!



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #282
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Το γόνατο τι κάνει? Θα βάλεις ξανά ποδια στο προγραμμα ή θα συνεχισεις μονο με πανω σωμα για καποιο καιρό?

  13. #283
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Το γόνατο τι κάνει? Θα βάλεις ξανά ποδια στο προγραμμα ή θα συνεχισεις μονο με πανω σωμα για καποιο καιρό?
    Πήγα για επανεξέταση την Τετάρτη και μου έγραψε μαγνητική . Μου είπε να πάρω βολταρεν και από χτες με τα βολταρεν που έχω φάει δεν νιώθω τίποτα .. δεν ξερω αν έχει λειτουργήσει σαν παυσίπονο και απλά δεν ποναω η σαν αντιφλεγμονώδες και είχα απλά μια φλεγμονή.. Τετάρτη βράδυ θα έχω αποτελέσματα μαγνητικής όποτε εκεί θα κριθεί το πως θα συνεχίσω με πόδια!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #284
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Χτεσινό full day of eating!



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #285
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Ο επικλινης σε ενοιαζε οποτε κομπλε!
    Ποιες ασκήσεις να αντικαταστήσω με ασκήσεις στον επικλινή φίλε ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #286
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα μαν μου. Πες λίγο τι κιλά είσαι τώρα!? Βλέπω την διατροφή σου το 150-160 πρωτεΐνη και μου φαίνεται πολύ λίγο χρόνο όπως και ο υδατάνθρακας λίγο πολύς.. Και 74,5 το να είσαι που διάβασα θα έλεγα πρωτεΐνη να έπαιζες κοντά στα 170 τουλάχιστον..
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  17. #287
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Καλησπέρα μαν μου. Πες λίγο τι κιλά είσαι τώρα!? Βλέπω την διατροφή σου το 150-160 πρωτεΐνη και μου φαίνεται πολύ λίγο χρόνο όπως και ο υδατάνθρακας λίγο πολύς.. Και 74,5 το να είσαι που διάβασα θα έλεγα πρωτεΐνη να έπαιζες κοντά στα 170 τουλάχιστον..
    Φίλε αναιβαζω θερμίδες και αντί να πάρω χάνω κιλά δε ξερω τι φάση .. Χτες 73.7 και σήμερα 73.8. Είναι χαμηλά γιατί έχω βάλει σωματικό βάρος χ2 αλλά επειδή έχω υπολογίσει πόσες θερμίδες περίπου ΔΕΝ είναι ζωικής προέλευσης αν δεις τις περισσότερες ημέρες ξεπερνάω τα 150 κατά 25-40γρ πρωτεΐνης όποτε πιστεύω είμαι μέσα στο target.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #288
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Καλησπέρα μαν μου. Πες λίγο τι κιλά είσαι τώρα!? Βλέπω την διατροφή σου το 150-160 πρωτεΐνη και μου φαίνεται πολύ λίγο χρόνο όπως και ο υδατάνθρακας λίγο πολύς.. Και 74,5 το να είσαι που διάβασα θα έλεγα πρωτεΐνη να έπαιζες κοντά στα 170 τουλάχιστον..
    Πάντως αν αρχίσεις να ξεφεύγεις απο τα 2γρ/κιλο και πας στα 2.5γρ/kg και πάνω, μπορεί να σου γυρίσει μπουμεραγνκ και να αρχίσεις απλά να καις πρωτείνη για ενέργεια.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  19. #289
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Πάντως αν αρχίσεις να ξεφεύγεις απο τα 2γρ/κιλο και πας στα 2.5γρ/kg και πάνω, μπορεί να σου γυρίσει μπουμεραγνκ και να αρχίσεις απλά να καις πρωτείνη για ενέργεια.
    Δεν ξεφεύγω από τα 2/ κιλό. Στο φιτνεσπαλ έχω 150γρ πρωτεΐνης, τα ξεπερνάω όταν έχω πάρει πχ 120 από τα 150 από ζώο και τα υπόλοιπα 30 από πατάτες ρυζι κτλ που όπως έχω καταλαβει καλύτερο είναι να μετράμε ναι μεν τις θερμίδες των πρωτεϊνών αυτών σαν θερμίδες αλλά όχι σαν μακροθρεπτικά την πρωτεΐνη.
    Εν ολίγοις παίρνω 2γρ/κιλό ζωικής πρωτεΐνης και καμία 30αρια από άλλες πηγές.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #290
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Δεν ξεφεύγω από τα 2/ κιλό. Στο φιτνεσπαλ έχω 150γρ πρωτεΐνης, τα ξεπερνάω όταν έχω πάρει πχ 120 από τα 150 από ζώο και τα υπόλοιπα 30 από πατάτες ρυζι κτλ που όπως έχω καταλαβει καλύτερο είναι να μετράμε ναι μεν τις θερμίδες των πρωτεϊνών αυτών σαν θερμίδες αλλά όχι σαν μακροθρεπτικά την πρωτεΐνη.
    Εν ολίγοις παίρνω 2γρ/κιλό ζωικής πρωτεΐνης και καμία 30αρια από άλλες πηγές.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ναι έχεις δίκιο, το είδα και πιο πάνω που το έγραψες, απο πρωτείνη είσαι super.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  21. #291

    Default

    H γλυκονεογενεση συμβαινει συνηθως απουσια αρκετων υδατανθρακων. Εφόσον εχει 240γρ/μερα, οι πιθανοτητες για κυρια χρηση του μηχανισμου ειναι πολυ χαμηλες.

    Το οτι χανεις κιλα ειναι λογικο. Τρως περισσοτερο, ο μεταβολισμος σου ενεργοποιειται πιο πολυ, και το σωμα χρησιμοποιει θερμιδες. Πρεπει να ανεβεις σιγα σιγα σε επιπεδο οπου καποια στιγμη στα σταθεροποιηθεις.
    Μεγάλες Εκπτώσεις Συμπληρωμάτων Διατροφής <==== Πατήστε Εδώ!

    --------------------------------------------------
    - M.Sc.
    - ISSA BODYBUILDING Specialist
    - NSCA Certified Personal Trainer
    - NASM Certified Nutrition Coach


    "Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ατόμων που μόνο ξέρουν να είναι ακόλουθοι."

    "Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

    "You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

  22. #292
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Σας ευχαριστώ και τους δυο! Καλημέρα σε ολους. Βάζω το χτεσινό φαγητό !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #293
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Ωραιος, εισαι από τους λίγους που έχουν συχνά θαλασσινο στην διατροφη

    Ούτε που θυμαμαι ποτε εφαγα τσιπούρα τελευταια φορά.

  24. #294
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Ωραιος, εισαι από τους λίγους που έχουν συχνά θαλασσινο στην διατροφη

    Ούτε που θυμαμαι ποτε εφαγα τσιπούρα τελευταια φορά.
    Μαρεσει πολύ το ψάρι και απλά το πετάω φούρνο και δε μου παίρνει ώρα όποτε βολεύει Φουλ!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #295
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Σημερινό workout :

    Db bench press: 10(21)/ 6(26)/ 6(26)

    Db fly 15(11)/ 11(13)/ 11(13)

    Db shoulder press 12(13)/ 10(13)/ 10(13) ( άλλη φάση με κάθετο πάγκο..)

    Lateral raises 9(8.5)/ 10(6)/ 9(6)

    Seated kickback15(11)/ 15(11)/ 11(12)

    Γαλλικές 10(23)/ 10(23)/ 10(23)

    Κοιλιακοί μονοζυγο γόνατα στήθος 3χ10


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #296
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Καλημέρα σε όλα τα παιδιά!



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #297
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Καλημέρα σε όλους !!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #298
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default


    Καλό ΠΣΚ σε όλα τα παιδιάα!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #299
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Βάζω τα αποτελέσματα τις ζυγαριάς από την προηγούμενη Τετάρτη.
    9.8 74.3
    10.8 74.4
    11.8 74
    12.8 73.7
    13.8 73.8
    14.8 74.1
    15.8 73.7
    16.8 73.9
    17.8 73.8

    Να αναιβασω παλι 20γρ υδατάνθρακα ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #300
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Σήμερα δεν πήγε πολύ καλά. Ενώ πηρα και το preworkout το οποίο μου τα έσκασε ωραία και ένιωθα ότι θα βγει δυνατή προπόνηση , εν τέλη @@. Ίσως φτεει ότι δε κοιμήθηκα καλά εχτές το βράδυ..

    Bench 8(50)/6(60)/6(60)/4(67)

    Dips: 10/7/6 (έκανα στο νέο δυζυγο που με πιάνει αλλιώς)(έπεσα)

    Db curl 12(11)/7(13)/5(13)/5(13) (έπεσα)

    Lateral raises 16(6)/12(7)/10(7)/9(7)

    Pull ups 11/9/5/4 (έπεσα)


    Sent from my iPhone using Tapatalk


 
Page 10 of 27 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Σετ Προπονήσεων
    By Anthiee in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 9
    Last Post: 27-02-16, 20:31
  2. Ημερολόγιο Προπονήσεων
    By 9iorgos in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 03-11-13, 12:49
  3. Κρατάτε Ημερολόγιο Προπονήσεων;
    By Kardoula in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 03-08-11, 14:16
  4. αύξηση προπονήσεων !!
    By RDreamer in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 11-05-09, 02:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •