Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 37 of 37
  1. #31

    Default

    Παιδιά και πάλι σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

    Έκανα μία σούμα όλα αυτά που μου είπατε και κατέληξα στο ότι ενώ τρώω παραπάνω θερμίδες απ' όσο πρέπει για να χάσω βάρος, δεν τρώω αρκετά σωστά ώστε να έχω ενέργεια. Θα πειραματιστώ λοιπόν, όπως πειραματίστηκα μέχρι τώρα και που θα πάει... Θα πάρω και μία μικρή ζυγαριά και θα κάνω και μια πιο επιστημονική προσέγγιση στο φαΐ μου, δεν έχω να χάσω τίποτα. Μπορεί κι αυτό να γίνει σύντομα μέρος της καθημερινότητάς μου.

    Ζωή τι εννοείς "Δεν παει ετσι... τρωω κ εγώ 3 μπριζόλες μοσχάρι κ είμαι κομπλέ"; Είναι λάθος; Εγώ αυτό κάνω: ψωνίζω 700 γρ. μοσχάρι, το ψήνω το τρώω σε μια μέρα και νομίζω ότι είμαι εντάξει με τις πρωτεΐνες μου!

    Άμα θέλετε κάποια στιγμή μου λέτε και που υπάρχουν τα διάφορα προγράμματα διατροφής που έχετε ανεβάσει γιατί δεν τα βρήκα. Έχω δει βέβαια αντίστοιχα από ξένα site, αλλά καλό είναι να παίρνουμε όσο μπορούμε πληροφορίες.

    Στο μεταξύ καλή βδομάδα από μένα, και τα λέμε!

  2. #32
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Αγγελε σε αυτά τα δυο sub-forum θα βρεις τα άρθρα που αναζητάς:

    Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding

    Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  3. #33
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Επίσης σε αυτά βρίσκονται οι διατροφές των μελών:

    Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding

    Bodybuilders.gr Over 35

    Logs & Photos Γυναικών Forum
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  4. #34

    Default

    Φωτεινή Ευχαριστώ πάρα πολύ!

  5. #35
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Άγγελε εγώ δεν θα σου πω τι είναι σωστό κ τι είναι λάθος. Όπως λέει κ η Ειρήνη δεν είναι όλα άσπρο-μαύρο. Ο καθένας βρίσκει αυτό που ταιριάζει στο σώμα του απλά υπάρχει ένας κανόνας κ απο εκεί κ πέρα πειραματίζεσαι, δοκιμάζεις κ βρίσκεις τι δουλεύει σε εσένα. Διαβάζοντας κατάλαβα ότι τρώς σε ένα γεύμα όλη τη πρωτεΐνη σου αν έκανα λάθος σχώρα με .Άν λοιπόν δεν κάνεις διαλειμματική ώστε να τρώς αποκλειστικά ένα γεύμα τη μέρα σου κ τις υπόλοιπες είσαι νηστικός, ο κανόνας λέει ότι χωρίζεις τις θερμίδες σου σε γεύματα κ σε κάθε ένα απο αυτά βάζεις τις πρωτείνες σου, τον υδατάνθρακα κ τα λιπαρά σου. Και αυτό γίνεται για να να υπάρξει κάποια ισορροπία στην απορρόφηση των μακροστοιχείων απο τον οργανισμό σου. Άλλες διεργασίες χρειάζονται για να διασπαστούν 30 γρμ πρωτεΐνης άλλες για 50 κ ούτω καθεξής. Άν είμαι λάθος με διορθώνει κάποιος.Επίσης θα σε βοηθήσει στη ψυχολογία σου να έχεις ποικιλία στο φαγητό σου.

  6. #36

    Default

    Όχι προς θεού, δεν τα τρώω όλα μια κι έξω. Τα μοιράζω όσο μπορώ. Όσο μου επιτρέπουν οι υποχρεώσεις της κάθε ημέρας να τρώω πολλά γεύματα. Το έκανα αυτό παλιά με την διαλειματική, να τα τρώω όλα σε ένα γεύμα αλλά και πεινούσα όλη την υπόλοιπη μέρα όσες μέρες κι αν προσπάθησα, και δεν έχανα βάρος. Οπότε το έχω εγκαταλείψει.

  7. #37
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Υπόψιν φίλε Άγγελε ειδικά τα κρέατα τα ζυγίζουμε και τα μετράμε ψημένα όχι ωμά. Άλλο βάρος έχει η μπριζόλα ωμή όλο ψητή.. Το ίδιο και τα Καλαμακια και τα Μπιφτέκια κλπ κλπ. Επίσης σε κάθε γεύμα θέλει και τα 3 στοιχεία, πρωτεΐνη, υδατάνθρακες, λιπαρά. Βάλε στο κινητό σου το MyfitnessPal να πληκτρολογείς τι τρως και πόσο είναι το καθένα θα σε βοηθήσει να βλέπεις τι τρως και να μην ξεφεύγεις από το θερμιδικό ημερισιο όριο που έχεις το σημαντικότερο.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απώλεια λίπους στην κοιλιά - απώλεια μυικής μάζας
    By aris_serres in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 23-06-17, 18:36
  2. Απώλεια Βάρους
    By sketo in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 4
    Last Post: 23-02-13, 20:55
  3. Απώλεια Βάρους
    By boreli13 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 17-09-12, 16:45
  4. Απωλεια βαρους κλπ!
    By Bart in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 03-03-09, 07:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •