Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 28 of 29 FirstFirst ... 18242526272829 LastLast
Results 811 to 840 of 870

Thread: AnonymousX Log

  1. #811
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default AnonymousX Log

    Καλημέρα και καλή χρόνια σε όλους!

    Χθες είχα ένα δυνατό cheat meal δεν μέτρησα καν θερμίδες αλλά σίγουρα ξεπέρασα κατά πολύ τις 3100 που λαμβάνω καθημερινά.

    Σκέφτομαι μόνο για σήμερα να πάω στις 2800 για να ισορροπήσω λίγο τις θερμίδες και από αύριο να συνεχίσω κανονικά στις 3100.
    Last edited by AnonymousX; 02-01-21 at 16:04.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  2. #812
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Ένα μικρό update από μένα.

    Έχω φτάσει τα 75 κιλα με μακρος 210-410-70 και σήμερα έκανα μετρήσεις

    Έχω ανεβεί από την τελευταία μέτρηση πριν 1 μήνα

    3 εκατοστά στην πλάτη
    1 στα χέρια
    2 στο στηθος
    3 στην μέση ( είχα κάνει ήδη 2 γεύματα θα το μετρήσω ξανά το πρωί )

    Τα υπόλοιπα έχουν μείνει σταθερά η μια ελάχιστη αύξηση 0,2-0,3

    Αν και συνεχίζω να ανεβαίνω στα κιλά που κάνω Νιώθω πολύ κουρασμένος στις τελευταίες προπονήσεις και σκέφτομαι μήπως κάνω deload
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  3. #813
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Σκεφτομαι μηπως προσθεσω αλλη μια μερα στο προγραμμα μου και παω στις 5 προπονησεις ανα εβδομαδα προκειμενου να μειωσω την διαρκεια της προπονησης του upper ( δεν ξερω κατα ποσο θα μου φτασει ο χρονος με την δουλεια αλλα θα το προσπαθησω) Προπονησεις θα κανω απο Δευτερα εως Παρασκευη και rest το ΣΚ με γνωμονα τα μεσα που διαθετω εφτιαξα το παρακατω προγραμμα και θα ηθελα γνωμες:


    Day 1: Chest
    Incline bench Press: (3 sets 8-12 reps)
    Barbell bench Press: (3 sets 5-8 reps)
    Incline DB Fly: (3 sets 8-12 reps)
    DB fly: (3 sets 12-15 reps)
    Decline DB Press: (3 sets 8-12 reps)

    Day 2: Shoulders
    Seated Military Press: (3 sets 5-8 reps)
    DB Upright Row: (3 sets 8-12 reps)
    Incline Rows: (3 sets 8-12 reps)
    Single-Arm DB Side Raises: (3 sets 12-15 reps)
    Rear Delt fly: (3 sets 12-15 reps)

    Day 3: Back
    Barbell bent over row: (3 sets 5-8 reps)
    Weighted Pull ups: (3 sets 8-10 reps)
    Single hand DB row: (3 sets 8-12 reps)
    Pull ups BW: (3 sets 10-12 reps)
    BB Shrugs: (3 sets 8-12 reps)

    Day 4: Arms
    BB Bicep Curls: (4 sets 8-12 reps)
    Skull Crushers: (3 sets 8-12 reps)
    Hammer Curl: (3 sets 8-12 reps)
    Kickback: (3 sets 12-15 reps)
    Seated Tricep Extension: (3 sets 8-12 reps)

    Day 5: Legs
    Romanian Deadlift (3 sets 5-8 reps )
    Barbell Front Squat: (4 sets 8-12 reps)
    DB lunges: (3 sets 8-12 reps)
    Hamstring Curls: (4 sets 12-15 reps)
    Standing Calf Raises: (4 sets 15-20 reps)
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  4. #814
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Eγω θα εμενα στο upper lower Σταυρο αν δεν θες να προπονησε ΣΚ, 5 μερες σερι με τοσο βολιουμ δεν προκειται να αναρρωνεις επισης εγω δεν συμφωνω με χ1 frequency την εβδομαδα η συχνοτητα ειναι ενας απο τουσ σημαντικοτερους παραγοντες στην υπερτροφια κατι το οποιο δεν το πετυχαινεις με τον συγκεκριμενο διαχωρισμο.


  5. #815
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Σταυρο κι εγω θα συμφωνησω με το Γρηγορη,αν και οπως ξερεις δεν γνωριζω πολλα απο ρουτινες BB
    Γενικα το προγραμμα αυτο δεν μου αρεσει καθολου,χτυπας με πολλες ασκησεις καπως μικρες μυικες ομαδες οπως οι ωμοι για παραδειγμα.....εχεις τα ιδια συνολικα σετ με την πλατη που ειναι σαφεστατα μεγαλυτερη μυικη ομαδα.....για να μην επεκταθω στο στηθος

  6. #816
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Eγω θα εμενα στο upper lower Σταυρο αν δεν θες να προπονησε ΣΚ, 5 μερες σερι με τοσο βολιουμ δεν προκειται να αναρρωνεις επισης εγω δεν συμφωνω με χ1 frequency την εβδομαδα η συχνοτητα ειναι ενας απο τουσ σημαντικοτερους παραγοντες στην υπερτροφια κατι το οποιο δεν το πετυχαινεις με τον συγκεκριμενο διαχωρισμο.

    Ευχαριστώ Γρήγορη.

    Αν πήγαινα σε push pull legs κυλιόμενο 4 φορές την εβδομάδα θα βοηθούσε πιστεύεις;
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  7. #817
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default AnonymousX Log

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Σταυρο κι εγω θα συμφωνησω με το Γρηγορη,αν και οπως ξερεις δεν γνωριζω πολλα απο ρουτινες BB
    Γενικα το προγραμμα αυτο δεν μου αρεσει καθολου,χτυπας με πολλες ασκησεις καπως μικρες μυικες ομαδες οπως οι ωμοι για παραδειγμα.....εχεις τα ιδια συνολικα σετ με την πλατη που ειναι σαφεστατα μεγαλυτερη μυικη ομαδα.....για να μην επεκταθω στο στηθος
    Ευχαριστώ Γιάννη καταλαβαίνω και εγώ ότι δεν αξίζει από ότι φαίνεται.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  8. #818
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Ευχαριστώ Γρήγορη.

    Αν πήγαινα σε push pull legs κυλιόμενο 4 φορές την εβδομάδα θα βοηθούσε πιστεύεις;
    Αν αποφασισεις και μπορεις να προπονησε και ΣΚ καποιες φορες, καποιες απο τις 2 ημερες θα ειναι οφφ ετσι και αλλιως θα ηταν μια καλη επιλογη γενικοτερα για να εξοικονωμησεις χρονο μιας και το volume θα μοιραστει πιο ομοιομορφα. Παρολαυτα αν μπορεις να συνεχισεις το upper lower θα ηταν μια χαρα θεωρω οτι εχει πολλα να σου δωσει ακομα.

  9. #819
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Αν αποφασισεις και μπορεις να προπονησε και ΣΚ καποιες φορες, καποιες απο τις 2 ημερες θα ειναι οφφ ετσι και αλλιως θα ηταν μια καλη επιλογη γενικοτερα για να εξοικονωμησεις χρονο μιας και το volume θα μοιραστει πιο ομοιομορφα. Παρολαυτα αν μπορεις να συνεχισεις το upper lower θα ηταν μια χαρα θεωρω οτι εχει πολλα να σου δωσει ακομα.
    Ευχαριστώ Γρήγορη
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  10. #820
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Καλημέρα από μένα ένα μικρό update.

    Συνεχίζω να βρίσκομαι σε μακρος 210-410-70 και έχω φτάσει τον μέσο όρο των 76,9 κιλών.

    Η αύξηση του βάρους μου ανα εβδομάδα έχει πάει σε καλά θεωρώ επίπεδα 200-300 γρ ανα εβδομάδα

    Έχω ανεβεί αρκετά σε κιλά σε όλες τις ασκήσεις ενδεικτικά έφτασα το ρεκόρ μου στο BP 80*5 reps ( όταν ζύγισα 88 κιλά έκανα 80*3) κάνω 15 pull ups ( ξεκινησα από 0 ) barbell row 68*9 lateral raise 12kg*13 ( στα lateral ξεκινησα με 4 κιλά )

    Με χαροποιεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι από 68 κιλά το καλοκαίρι ζυγίζω 76,9 και έχω ακόμα κοιλιακούς πράγμα που δεν το πίστευα!

    Σκέφτομαι να συνεχίσω να ανεβαίνω μέχρι τα 80 κιλά και μετά να κάνω ένα cut για το καλοκαίρι που με ενδιαφέρει να έχω ένα ωραίο physique.
    Last edited by AnonymousX; 19-02-21 at 12:20.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  11. #821
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Μπραβο Σταυρο, εγω δεν θα σου προτεινα να κανεις κανονικο cut το καλοκαιρι αλλα κατι συντομο χρειαζεται να χτισεις το σωμα σου περισσοτερο ,εκτος και αν δεν ενδιαφερεσε να ανεβεις παραπανω μυικα ,αν οπως λες φαινονται και ακομα οι κοιλιακοι σου και εισαι χαμηλα ειναι πολυ θετικο διοτι δεν θα χρειαστει και εξτρα κοπος και ουτε να κατεβασεις πολυ το φαγητο!

  12. #822
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Μπραβο Σταυρο, εγω δεν θα σου προτεινα να κανεις κανονικο cut το καλοκαιρι αλλα κατι συντομο χρειαζεται να χτισεις το σωμα σου περισσοτερο ,εκτος και αν δεν ενδιαφερεσε να ανεβεις παραπανω μυικα ,αν οπως λες φαινονται και ακομα οι κοιλιακοι σου και εισαι χαμηλα ειναι πολυ θετικο διοτι δεν θα χρειαστει και εξτρα κοπος και ουτε να κατεβασεις πολυ το φαγητο!
    Ευχαριστώ Γρήγορη.

    Οι συμβουλές σου και των υπολοίπων παιδιών του forum με βοήθησαν πολύ όλο αυτό των καιρό.

    Η επιλογή του να κάνω clean bulk με μικρή σχετικά αύξηση βάρους ανα εβδομάδα (αν και έχω κανει κάποια cheat meal ιδιαίτερα στις γιορτές που ευτυχώς δεν με επηρέασαν και τόσο) βοήθησε παρά πολύ.

    Το λίπος υπάρχει κυρίως στην περιοχή του lower back αλλά θεωρώ ότι είναι λίγο και με κάποια μείωση θερμίδων θα φύγει.

    Οσο αφορά το minicut πρέπει να έχω κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό μου οσο αφορά την χρονική περίοδο;

    Για τον αριθμό των κιλών φαντάζομαι θα το πάω με τον καθρέφτη ;
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  13. #823
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Nαι μην σε ανησυχει το λιπος στα πλαινα θα φυγει στο επομενο cut αλλωστε δεν ειναι πολυ απο οτι θυμαμαι ξεκινας απο καλυτερη βαση τωρα , απλα σαν μακροπροθεσμος στοχος θα πρεπει να ειναι να χτιζεις οσο περισσοτερο μυικη μαζα μπορεις πρωτου μπεις σε καποιο μεγαλο cut για να γραμμωσεις και να δεις αυτο που θελεις σε καλυτερο βαθμο.

    Απλα θελεις να μπεις και να βγεις γρηγορα δεν θες να φτασεις σε πολυ χαμηλα ποσοστα λιπους απλα να καθαρισεις ωστε να παρατεινεις το διαστημα που θα εισαι σε πλεονασμα.
    Παντα κοιταμε την εικονα πρωτα οσον αφορα το βαρος δεν χρειαζεται να βαλεις στοχο σε κιλα το μονο κομματι ειναι να χανεις πιο γρηγορα απο οτι σε ενα κανονικο κατ διοτι το διαστημα θα εινια μικρο γυρω στις 4-6 εβδομαδες, θα ηταν λογικοτερο να κανεις ενα μεγαλυτερο μινι κατ 8-10 εβδομαδες αν ησουν πολυ περισσοτερο χρονικο διαστημα σε πλεονασμα πανω απο χρονο σιγουρα .
    Απλα στη συγκεκριμενη περιπτωση θα ξεκινησεις με μεγαλυτερο ελλειμα και θα συνεχισεις ετσι ωστε να χανεις γυρω στο 1% του βαρους σου , επισης η επαναφορα των θερμιδων τοτε δεν θα γινει σταδιακα αλλα πολυ πιο γρηγορα δεν γινεται να λιπωσεις σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα. Μπαινεις-βγαινεις :P

  14. #824
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Nαι μην σε ανησυχει το λιπος στα πλαινα θα φυγει στο επομενο cut αλλωστε δεν ειναι πολυ απο οτι θυμαμαι ξεκινας απο καλυτερη βαση τωρα , απλα σαν μακροπροθεσμος στοχος θα πρεπει να ειναι να χτιζεις οσο περισσοτερο μυικη μαζα μπορεις πρωτου μπεις σε καποιο μεγαλο cut για να γραμμωσεις και να δεις αυτο που θελεις σε καλυτερο βαθμο.

    Απλα θελεις να μπεις και να βγεις γρηγορα δεν θες να φτασεις σε πολυ χαμηλα ποσοστα λιπους απλα να καθαρισεις ωστε να παρατεινεις το διαστημα που θα εισαι σε πλεονασμα.
    Παντα κοιταμε την εικονα πρωτα οσον αφορα το βαρος δεν χρειαζεται να βαλεις στοχο σε κιλα το μονο κομματι ειναι να χανεις πιο γρηγορα απο οτι σε ενα κανονικο κατ διοτι το διαστημα θα εινια μικρο γυρω στις 4-6 εβδομαδες, θα ηταν λογικοτερο να κανεις ενα μεγαλυτερο μινι κατ 8-10 εβδομαδες αν ησουν πολυ περισσοτερο χρονικο διαστημα σε πλεονασμα πανω απο χρονο σιγουρα .
    Απλα στη συγκεκριμενη περιπτωση θα ξεκινησεις με μεγαλυτερο ελλειμα και θα συνεχισεις ετσι ωστε να χανεις γυρω στο 1% του βαρους σου , επισης η επαναφορα των θερμιδων τοτε δεν θα γινει σταδιακα αλλα πολυ πιο γρηγορα δεν γινεται να λιπωσεις σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα. Μπαινεις-βγαινεις :P
    Τέλεια ευχαριστώ Γρήγορη άρα συνεχίζω clean bulk μέχρι Απρίλιο και μετά ξεκινάω το mini cut για να είμαι εκεί που θέλω τέλος Μαΐου.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  15. #825
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Τέλεια ευχαριστώ Γρήγορη άρα συνεχίζω clean bulk μέχρι Απρίλιο και μετά ξεκινάω το mini cut για να είμαι εκεί που θέλω τέλος Μαΐου.
    Aν θες την γνωμη μου θα σου ελεγα να ξεκινησεις καπου με αρχες προς μεσα καλοκαιριου , ισως εχουν ανοιξει και τα γυμναστηρια τοτε δεν ειναι καλη περιοδος για κοψιμο εκτος και αν μπορεις να διατηρησεις τη δυναμη σου σε ολες τις ασκησεις και εχεις το απαραιτητο βαρος

  16. #826
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Aν θες την γνωμη μου θα σου ελεγα να ξεκινησεις καπου με αρχες προς μεσα καλοκαιριου , ισως εχουν ανοιξει και τα γυμναστηρια τοτε δεν ειναι καλη περιοδος για κοψιμο εκτος και αν μπορεις να διατηρησεις τη δυναμη σου σε ολες τις ασκησεις και εχεις το απαραιτητο βαρος
    Στο upper έχω τα κιλά για να συντηρηθώ

    στο lower όχι δυστυχώς έχω μαξ 100κιλα όποτε squat deadlift είναι σταθερά

    εκεί κάνω βέβαια παραλλαγές για να είναι πιο δύσκολα αλλά και πάλι δεν έχει μεγάλη διαφορά

    Ας ελπίσουμε να ανοίξουν μέχρι τότε.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  17. #827
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Νομίζω ήρθε η ώρα να κάνω deload καθώς ένιωθα αρκετη κούραση από την προηγούμενη εβδομάδα και δεν είχα και κάποια πρόοδο σε κιλά.

    Επισης στην χθεσινή προπόνηση upper κράτησα τα κιλά αλλά έπεσα σε επαναλήψεις σε αρκετές ασκήσεις και ένιωθα τον αριστερό πήχη να με πονάει στα bicep curls.

    Όποτε θα κάνω και σήμερα το lower A και μετά off μέχρι την επόμενη Δευτέρα. ( θα κάνω 2 προπονήσεις από 4 αυτή την εβδομάδα )
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  18. #828
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Νομίζω ήρθε η ώρα να κάνω deload καθώς ένιωθα αρκετη κούραση από την προηγούμενη εβδομάδα και δεν είχα και κάποια πρόοδο σε κιλά.

    Επισης στην χθεσινή προπόνηση upper κράτησα τα κιλά αλλά έπεσα σε επαναλήψεις σε αρκετές ασκήσεις και ένιωθα τον αριστερό πήχη να με πονάει στα bicep curls.

    Όποτε θα κάνω και σήμερα το lower A και μετά off μέχρι την επόμενη Δευτέρα. ( θα κάνω 2 προπονήσεις από 4 αυτή την εβδομάδα )
    Σωστη κινηση , ποσο καιρο εισαι συνεχομενα απο την προηγουμενη φορα?

  19. #829
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Σωστη κινηση , ποσο καιρο εισαι συνεχομενα απο την προηγουμενη φορα?
    Ευχαριστώ Γρήγορη αν δεν μου έχει διαφύγει κάτι που δεν το νομίζω τελευταίο deload ήταν την τελευταία εβδομάδα του Σεπτεμβρίου.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  20. #830
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Απο το Σεπτεμβρη ειχες να κανεις deload ?????
    ....και κανεις σερι απο τοτε ;

  21. #831
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Ευχαριστώ Γρήγορη αν δεν μου έχει διαφύγει κάτι που δεν το νομίζω τελευταίο deload ήταν την τελευταία εβδομάδα του Σεπτεμβρίου.
    Σιγουρα το χρειαζεσαι καλη αναρρωση αν ο καρπος συνεχιζει να σε ενοχλει μπορεις να δοκιμασεις ασκησεις που μπορεις να τις κανεις με περισσοτερη ευκολια στα bicep curls με αλτηρες μην στριβεις προς τα εξω τον αλτηρα γιατι τον επιβαρυνεις εξτρα αν εχεις στραβομπαρα αντι για ισια ισως σε βοελψει περισσοτερο χωρις ιδιαιτερη ενοχληση.

  22. #832
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Απο το Σεπτεμβρη ειχες να κανεις deload ?????
    ....και κανεις σερι απο τοτε ;
    Και μένα πολύ μου φαίνεται Γιάννη και το ψάχνω στο log αλλά δεν βλέπω να έχω κάνει ξανά
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  23. #833
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Σιγουρα το χρειαζεσαι καλη αναρρωση αν ο καρπος συνεχιζει να σε ενοχλει μπορεις να δοκιμασεις ασκησεις που μπορεις να τις κανεις με περισσοτερη ευκολια στα bicep curls με αλτηρες μην στριβεις προς τα εξω τον αλτηρα γιατι τον επιβαρυνεις εξτρα αν εχεις στραβομπαρα αντι για ισια ισως σε βοελψει περισσοτερο χωρις ιδιαιτερη ενοχληση.
    Είναι στο σημείο του πήχη δεν είναι ο καρπός. Έκανα με ίσια μπάρα bicep curl και Ξεκίνησε να με ενοχλεί όταν ανέβηκα αρκετά σε κιλά.

    Μετά το άλλαξα και έκανα curl με αλτήρες κι ήταν πολύ καλύτερα αλλά πλέον νομίζω είμαι αρκετά κουρασμένος και με ενοχλεί με πιο εύκολα

    Με στραβόμπαρα θα ήταν το καλύτερο αλλά προς το παρών δεν έχω.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  24. #834
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Οπως σου λεει κι ο Γρηγορης το χρειαζεσαι φυσικα,δεν ξερω τι δομη εχει το προγραμμα σου και πως ,ποτε και τι αυξανεις ,αλλα το να πιεζεις συνεχως δεν εχει νοημα

  25. #835
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Οπως σου λεει κι ο Γρηγορης το χρειαζεσαι φυσικα,δεν ξερω τι δομη εχει το προγραμμα σου και πως ,ποτε και τι αυξανεις ,αλλα το να πιεζεις συνεχως δεν εχει νοημα
    Συνεχίζω το upper lower Γιάννη με καποιες αλλαγές λόγω του ότι δεν έχω μηχανήματα και τροχαλίες σπίτι.

    Προσπαθώ να ανεβαίνω προοδευτικά σε κιλά σε όλες τις ασκήσεις οσο είναι δυνατόν.

    Θα ξεκουραστώ αυτες τις μέρες κι ελπίζω να συνεχίζω να ανεβαίνω.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  26. #836
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Α ναι ρε συ εχεις περιορισμενα κιλα στο σπιτι,οπως και να?χει ομως η κατα μετωπο επιθεση σε ολες τις ασκησεις θελει σωστη διαχειριση
    Πολλες φορες για να ανεβεις, η μαλλον τις περισσοτερες,θελει και καποια βηματα πισω.

  27. #837
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Α ναι ρε συ εχεις περιορισμενα κιλα στο σπιτι,οπως και να?χει ομως η κατα μετωπο επιθεση σε ολες τις ασκησεις θελει σωστη διαχειριση
    Πολλες φορες για να ανεβεις, η μαλλον τις περισσοτερες,θελει και καποια βηματα πισω.
    Με περιορίζουν τα κιλά στο deadlift και το squat που είναι αρκετά κάτω σε σχέση με αυτά που κάνω στο γυμναστήριο

    Στο upper κομματι μπορώ να πω ότι είναι επαρκή για να υπάρχει πρόοδος και μυική ανάπτυξη
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  28. #838
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Είναι στο σημείο του πήχη δεν είναι ο καρπός. Έκανα με ίσια μπάρα bicep curl και Ξεκίνησε να με ενοχλεί όταν ανέβηκα αρκετά σε κιλά.

    Μετά το άλλαξα και έκανα curl με αλτήρες κι ήταν πολύ καλύτερα αλλά πλέον νομίζω είμαι αρκετά κουρασμένος και με ενοχλεί με πιο εύκολα

    Με στραβόμπαρα θα ήταν το καλύτερο αλλά προς το παρών δεν έχω.
    Ναι εχεις δικιο διαβασα λαθος εγω!
    Το οφφ θα σε βοηθησει σιγουρα να αναρρωσεις οπως και να χει αλλα και παλι μπορεις να βρεις παραλαγες που θα σε βοηθησουν εχεις ευτυχως αρκερες εναλλακτικες.

  29. #839
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Ναι εχεις δικιο διαβασα λαθος εγω!
    Το οφφ θα σε βοηθησει σιγουρα να αναρρωσεις οπως και να χει αλλα και παλι μπορεις να βρεις παραλαγες που θα σε βοηθησουν εχεις ευτυχως αρκερες εναλλακτικες.
    Ευχαριστώ Γρήγορη θα το ψάξω
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  30. #840
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default AnonymousX Log

    Έκανα γενικές εξετάσεις χθες

    Εκτος Ορίων ήταν η χοληστερίνη ldl που ήταν 119 αντί για 110 η hdl που ήταν 92 αντί 70 και η βιταμινη d3 που ήταν 10 στο χαρτί έλεγε ότι κάτω από 11 είναι ανεπάρκεια και η επάρκεια ξεκινά από το 30.
    Όλα τα αλλά ήταν μέσα στα όρια. ( ίσως ευθύνεται ότι έτρωγα λίγο πιο λιπαρές τροφές την τελευταία εβδομάδα )

    Θα πρέπει να πάρω κάποιο συμπλήρωμα για την d3?

    Στο χαρτί τον εξετάσεων την αναφέρει ως βιταμινη 25 (OH) D3 δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο απλά το αναφέρω

    Επίσης ισχύει ότι hdl ανεβαίνει στους αθλητές;
    Last edited by AnonymousX; 10-03-21 at 15:03.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.


 
Page 28 of 29 FirstFirst ... 18242526272829 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •