Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 11 of 29 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 301 to 330 of 870

Thread: AnonymousX Log

  1. #301
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    ....ανεβαζεις κιλα συνεχως,λογικο ειναι!!!
    Θα το πάρω ως καλό ότι πεινάω τότε και ας ελπίσουμε να μην τσουλάω μετά
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  2. #302
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    Upper A 14/9/20

    Wenning warmup
    Seated Row (band) 4x25
    Triceps Extension 4x25
    Bench press Dumbell 4χ25


    Bench Press barbell 5x5 62-66-68-70-75 ανεβηκα 5 κιλα


    Incline barbell Bench Press , 44κιλα 12/12/9/9


    Barbell Rows 44κιλα χ 12 και 40 κιλα χ 12/9/9/9


    SS Bicep curl + Skullcrusher 12/10/9 10kg /// 12/10/9 10κιλα


    SS Hammer Curl + Kickback 12/12/12 8kg /// 12/12/12 8kg


    Lateral raise 4χ12 6kg


    Incline Row Dumbbell 10κιλα 15/15/15
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  3. #303
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Ωραιος Σταυρο......και χρονια πολλα για χθες!!!!

    ...εβαλες παραπανω ασκησεις για χερια η μου φαινεται???

  4. #304
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Ωραιος Σταυρο......και χρονια πολλα για χθες!!!!

    ...εβαλες παραπανω ασκησεις για χερια η μου φαινεται???
    Ευχαριστώ Γιάννη και εσυ ότι επιθυμείς με υγεία και πολλά PR!

    Χάρηκα που ανέβηκα στον πάγκο είναι η άσκηση που είχα πέσει περισσότερο σε σχέση με τις υπόλοιπες βασικές, η αύξηση στο φαγητό αποδίδει από ότι φαίνεται.

    Το πρόγραμμα δεν το έχω πειράξει καθόλου το μόνο που κάνω είναι ότι έχω ρίξει τα κιλά στις συμπληρωματικές και έχω ανεβάσει τα reps με όσο μπορώ πιο αυστηρή τεχνική.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  5. #305
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Ευχαριστώ Γιάννη και εσυ ότι επιθυμείς με υγεία και πολλά PR!

    Χάρηκα που ανέβηκα στον πάγκο είναι η άσκηση που είχα πέσει περισσότερο σε σχέση με τις υπόλοιπες βασικές, η αύξηση στο φαγητό αποδίδει από ότι φαίνεται.

    Το πρόγραμμα δεν το έχω πειράξει καθόλου το μόνο που κάνω είναι ότι έχω ρίξει τα κιλά στις συμπληρωματικές και έχω ανεβάσει τα reps με όσο μπορώ πιο αυστηρή τεχνική.

    Ηθελα να στο πω απο τα προηγουμενα post ,αλλα λεω αστον θα το δει μονος του,γιατι αν δεν το δει οδευει προς τον....τοιχο....στη καλυτερη περιπτωση
    Αφενος και χωρις καλο και πολυ φαι ,σε δυναμη δεν ανεβαινεις...το οτι ανεβαινες τοσο καιρο ηταν γιατι το ειχες το βαρος...απο ενα σημειο και μετα ομως αυτο γυριζει μπουμερανγκ και σταματαει η προοδος και ερχονται τραυματισμοι και απογοητευση
    ....αφετερου,επισης το ειδες και σταματατησες να αυξανεις σε ολες τις ασκησεις.....δεν γινεται να ανεβαινεις παντου συνεχως,για ολα υπαρχει οριο
    Απο τη στιγμη που εσυ ο ιδιος αντιμετωπιζεις καποιες ασκησεις ως συμπληρωματικες...τοτε σεαυτες βαρος δεν αυξανεις εκθετικα οπως στις βασικες
    Η συνεχης αυξηση παντου...μοιραια οδηγει στη μη αυξηση κιλων στις βασικες και αυξανοντας συνεχως και στις συμπληρωματικες απομονωτικες δεν τις αφηνεις να κανουν σωστα τη δουλεια τους
    Η δουλεια τους ειναι να διορθωνουν αδυναμιες,να βοηθουν τις μικρες μυικες ομαδες να υποστηριξουν τις μεγαλες....οι πολλες επαναληψεις ειδικα στα χερια,πισω δελτοειδεις,δικεφαλους ποδιων ειναι οτι χρειαζεται

    Τωρα το προγραμμα σου μοιαζει με τα περισσοτερα προγραμματα δυναμης.
    Last edited by Mikelangelo; 15-09-20 at 11:29.

  6. #306
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Ηθελα να στο πω απο τα προηγουμενα post ,αλλα λεω αστον θα το δει μονος του,γιατι αν δεν το δει οδευει προς τον....τοιχο....στη καλυτερη περιπτωση
    Αφενος και χωρις καλο και πολυ φαι ,σε δυναμη δεν ανεβαινεις...το οτι ανεβαινες τοσο καιρο ηταν γιατι το ειχες το βαρος...απο ενα σημειο και μετα ομως αυτο γυριζει μπουμερανγκ και σταματαει η προοδος και ερχονται τραυματισμοι και απογοητευση
    ....αφετερου,επισης το ειδες και σταματατησες να αυξανεις σε ολες τις ασκησεις.....δεν γινεται να ανεβαινεις παντου συνεχως,για ολα υπαρχει οριο
    Απο τη στιγμη που εσυ ο ιδιος αντιμετωπιζεις καποιες ασκησεις ως συμπληρωματικες...τοτε σεαυτες βαρος δεν αυξανεις εκθετικα οπως στις βασικες
    Η συνεχης αυξηση παντου...μοιραια οδηγει στη μη αυξηση κιλων στις βασικες και αυξανοντας συνεχως και στις συμπληρωματικες απομονωτικες δεν τις αφηνεις να κανουν σωστα τη δουλεια τους
    Η δουλεια τους ειναι να διορθωνουν αδυναμιες,να βοηθουν τις μικρες μυικες ομαδες να υποστηριξουν τις μεγαλες....οι πολλες επαναληψεις ειδικα στα χερια,πισω δελτοειδεις,δικεφαλους ποδιων ειναι οτι χρειαζεται

    Τωρα το προγραμμα σου μοιαζει με τα περισσοτερα προγραμματα δυναμης.
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Γιάννη.

    Η αλήθεια είναι ότι ακόμα ψάχνομαι σε παρά πολλά κομμάτια.

    Προς το παρών κρατάω το πρόγραμμα ως έχει και συνεχίσω να βρω την συντήρηση μου στην διατροφή. Μόλις φτάσω σε αυτό το σημείο βλέπουμε πως θα συνεχίσω.

    Η σκέψη μου για όσο ακόμα μείνω σε αυτό το πρόγραμμα είναι να κρατήσω ένα rep range 8-12 επαναλήψεις. ( ξεκινώντας στο πρώτο σετ με 12 και να κρατάω σταθερά κιλά στα υπόλοιπα σετ κάθε άσκησης ) Αυτο θα το κάνω σε όλες τις ασκήσεις του προγράμματος έκτος από squat deadlift ohp και bp που θα μείνω στις 5αρες

    Οποιαδήποτε παρατήρηση/συμβουλή δεκτή.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  7. #307
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Σταυρο καλα το πας, οσο ανεβαινεις ολα καλα!

    Στο κομματι της διατροφης κανε οτι σου λεει ο Γρηγορης και η Κωνσταντινα με κλειστα ματια

    Για τις συμπληρωματικες σου ασκησεις καλα το σκεφτεσαι, αν φτανεις στην αποτυχια στις 8-12 επαναληψεις εισαι σουπερ.

    Εγω θα σου προτεινα να δοκιμασεις σιγα σιγα καποια πραγματα. Κανε και κανενα superset χερια καμια φορα, κανε ωμους και μεχρι 20-25 επαναληψεις, κανε κανενα drop set, κλπ. Μην ειναι ολη σου η συμπληρωματικη προπονηση τετοια πραγματα, αλλα σιγα σιγα δοκιμασε και αλλα πραγματα για να αρχισεις να βλεπεις και τι σου αρεσει και τι νιωθεις να σε πιανει. Πχ μπορει να βρεις οτι τα drop set ή τα rest pause σου αρεσουν, δουλευεις σκληρα κλπ και να τα κρατησεις σε καποιες ασκησεις.

    Σε ενα βαθμο ηδη το κανεις αυτο με το wenning warmup βεβαια.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  8. #308
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Σταυρο καλα το πας, οσο ανεβαινεις ολα καλα!

    Στο κομματι της διατροφης κανε οτι σου λεει ο Γρηγορης και η Κωνσταντινα με κλειστα ματια

    Για τις συμπληρωματικες σου ασκησεις καλα το σκεφτεσαι, αν φτανεις στην αποτυχια στις 8-12 επαναληψεις εισαι σουπερ.

    Εγω θα σου προτεινα να δοκιμασεις σιγα σιγα καποια πραγματα. Κανε και κανενα superset χερια καμια φορα, κανε ωμους και μεχρι 20-25 επαναληψεις, κανε κανενα drop set, κλπ. Μην ειναι ολη σου η συμπληρωματικη προπονηση τετοια πραγματα, αλλα σιγα σιγα δοκιμασε και αλλα πραγματα για να αρχισεις να βλεπεις και τι σου αρεσει και τι νιωθεις να σε πιανει. Πχ μπορει να βρεις οτι τα drop set ή τα rest pause σου αρεσουν, δουλευεις σκληρα κλπ και να τα κρατησεις σε καποιες ασκησεις.

    Σε ενα βαθμο ηδη το κανεις αυτο με το wenning warmup βεβαια.
    Ευχαριστώ Αχιλλέα!

    Αν το κατάλαβα σωστά μπορώ να δοκιμάσω σε οποιαδήποτε συμπληρωματική από αυτες που κάνω τεχνικές όπως το rest pause το dropset κλπ και αν νιώθω ότι με πιανει και μου αρέσει το κρατάω.

    Όπως είπες ήδη χρησιμοποιώ το wenning και 2 φορές την εβδομάδα κάνω superset δικέφαλα τρικέφαλα τις upper μέρες τα οποία τα νιώθω αρκετά κι θα τα κρατήσω λογικα.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  9. #309
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Η προπονηση μια χαρά παει, και μονο που χτυπας κιλα που εκανες 20 κιλά βαρυτερος ειναι μεγαλη προοδος!

    Πεινας? Συνεχιζει να κατεβαινει το βαρος σου ή σταθεροποιηθηκε?

  10. #310
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Η προπονηση μια χαρά παει, και μονο που χτυπας κιλα που εκανες 20 κιλά βαρυτερος ειναι μεγαλη προοδος!

    Πεινας? Συνεχιζει να κατεβαινει το βαρος σου ή σταθεροποιηθηκε?
    Ευχαριστω Κωνσταντινα!

    Σε μικροτερο βαθμο αλλα πειναω ακομα.

    Το βαρος εχει αυξηθει λιγο τωρα ειδικα μετα απο την τουρτα που εφαγα χθες λογω της γιορτης μου.

    Περα ομως απο αυτο τηρω πιστα τα μακρος και δεν εχω ξεφυγει ουτε γραμμαριο απο το myfitnesspal

    η τελευταιες μετρησεις μου ειναι οι εξης:

    70 1/9 με μακρος 180-270-50
    70
    70
    70
    69.3
    68.8
    69.2
    69.6
    69.2
    69.3
    69.3
    69.4 εδω ξεκινησα το 180-280-55
    69.5
    69.8
    70.2 εδω ειναι η χθεσινη τουρτα
    Last edited by AnonymousX; 15-09-20 at 15:15.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  11. #311
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Μια χαρα ειναι, πιστευω θα ξαναπεσει, τη 2η εβδομαδα που θα κατσεις στα ιδια , θα το δεις

    Χρονια πολλά για τη γιορτή σου! Πολλα strength και muscle gains ευχομαι!

  12. #312
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Μια χαρα ειναι, πιστευω θα ξαναπεσει, τη 2η εβδομαδα που θα κατσεις στα ιδια , θα το δεις

    Χρονια πολλά για τη γιορτή σου! Πολλα strength και muscle gains ευχομαι!
    Σε ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνα οτι επιθυμείς με πολλά PR!

    Αν θες μπορείς να μου εξηγήσεις αν η αύξηση ανα 2 εβδομάδες προκύπτει από κάπου;
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  13. #313
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Χρονια πολλα για χθες Σταυρο να χαιρεσαι το ονομα σου!

  14. #314
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Χρονια πολλα για χθες Σταυρο να χαιρεσαι το ονομα σου!
    Σε ευχαριστώ πολύ Γρήγορη και Εσυ ότι επιθυμείς!
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  15. #315
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post

    Αν θες μπορείς να μου εξηγήσεις αν η αύξηση ανα 2 εβδομάδες προκύπτει από κάπου;

    Προκυπτει απο το οτι θα εχεις καλυτερη οπτικη του βαρους σου και θα ξερεις με πιο σιγουρια τι γινεται ωστε να προβεις σε μια αυξηση η μειωση αντιστοιχα
    Δεν υπαρχει κατι στανταρ μπορει να σου παρει και παραπανω απο εσενα εξαρταται στην φαση που βρισκεσαι οσο πιο αργες αλλαγες κανεις τοσο το καλυτερο.

  16. #316
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post

    Προκυπτει απο το οτι θα εχεις καλυτερη οπτικη του βαρους σου και θα ξερεις με πιο σιγουρια τι γινεται ωστε να προβεις σε μια αυξηση η μειωση αντιστοιχα
    Δεν υπαρχει κατι στανταρ μπορει να σου παρει και παραπανω απο εσενα εξαρταται στην φαση που βρισκεσαι οσο πιο αργες αλλαγες κανεις τοσο το καλυτερο.
    Ευχαριστώ Γρήγορη.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  17. #317
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνα οτι επιθυμείς με πολλά PR!

    Αν θες μπορείς να μου εξηγήσεις αν η αύξηση ανα 2 εβδομάδες προκύπτει από κάπου;
    Επειδη η αυξηση 10-5 ειναι κοντα στις 100 θερμιδες ειναι αρκετα μεγαλη για να αυξησεις και την επομενη εβδομαδα τα ιδια.

    Αν ηθελες να αυξανεις καθε εβδομαδα 50 θερμιδες θα μπορουσες , αλλα θα σου εσπαγε τα νευρα ο υπολογισμος γευματων ολη την ωρα με τα μακρος. Επισης το βαρος σε 7 μερες μονο δεν προλαβαινει να δειξει αν εχει ανοδικη ή καθοδικη πορεια.

    Δεν υπαρχει χρυσος κανονας για ολους, κανεις αυξησεις αναλογα με το βαρος σου και την αποδοση σου.

    Αν εχανες πχ 2 κιλα σε 2 εβδομαδες , εννοειται θα εκανες πιο επιθετικη αυξηση, όπως και αν δεν μπορουσες να βγαλεις προπονησεις και ησουν εξαντλημενος. Αν ο ογκος προπονησης ηταν τεραστιος και δεν αναρρωνες , ή αν η δουλεια σου σου εκαιγε πολλες θερμιδες με αποτελεσμα να υποφερουν οι προπονησεις παλι θα ανεβαζες πιο γρηγορα φαι.

    Θελεις βεβαια μεσα απο ολα αυτα να " κερδιζεις " χρονο αποδοτικων προπονησεων για να βαζεις τη μεγιστη δυνατη μυικοτητα. Και φυσικα δεν θελεις γρηγορες αυξησεις βαρους, καθως ειναι βεβαιο πως θα ειναι λιπος, δεν θα γινεις τρελα αναβολικος ξαφνικά
    Last edited by Konstantina91; 15-09-20 at 15:40.

  18. #318
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Επειδη η αυξηση 10-5 ειναι κοντα στις 100 θερμιδες ειναι αρκετα μεγαλη για να αυξησεις και την επομενη εβδομαδα τα ιδια.

    Αν ηθελες να αυξανεις καθε εβδομαδα 50 θερμιδες θα μπορουσες , αλλα θα σου εσπαγε τα νευρα ο υπολογισμος γευματων ολη την ωρα με τα μακρος. Επισης το βαρος σε 7 μερες μονο δεν προλαβαινει να δειξει αν εχει ανοδικη ή καθοδικη πορεια.

    Δεν υπαρχει χρυσος κανονας για ολους, κανεις αυξησεις αναλογα με το βαρος σου και την αποδοση σου.

    Αν εχανες πχ 2 κιλα σε 2 εβδομαδες , εννοειται θα εκανες πιο επιθετικη αυξηση, όπως και αν δεν μπορουσες να βγαλεις προπονησεις και ησουν εξαντλημενος. Αν ο ογκος προπονησης ηταν τεραστιος και δεν αναρρωνες , ή αν η δουλεια σου σου εκαιγε πολλες θερμιδες με αποτελεσμα να υποφερουν οι προπονησεις παλι θα ανεβαζες πιο γρηγορα φαι.

    Θελεις βεβαια μεσα απο ολα αυτα να " κερδιζεις " χρονο αποδοτικων προπονησεων για να βαζεις τη μεγιστη δυνατη μυικοτητα. Και φυσικα δεν θελεις γρηγορες αυξησεις βαρους, καθως ειναι βεβαιο πως θα ειναι λιπος, δεν θα γινεις τρελα αναβολικος ξαφνικά
    Σε ευχαριστώ για την ανάλυση Κωνσταντίνα!

    Πολύ θα ήθελα να γίνω τρέλα αναβολικός

    Σε όλη αυτή την διαδικασία που κάνω αυτή την στιγμή μέχρι να βρω την συντήρηση μου θεωρητικά χάνω λίπος και ανεβάζω μυικοτητα ή κάνω ένα από τα δυο ή κανένα ;
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  19. #319
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Σε ευχαριστώ για την ανάλυση Κωνσταντίνα!

    Πολύ θα ήθελα να γίνω τρέλα αναβολικός

    Σε όλη αυτή την διαδικασία που κάνω αυτή την στιγμή μέχρι να βρω την συντήρηση μου θεωρητικά χάνω λίπος και ανεβάζω μυικοτητα ή κάνω ένα από τα δυο ή κανένα ;
    Εσυ τι βλεπεις?

  20. #320
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Εσυ τι βλεπεις?
    Έχεις ένα δίκιο απλά θέλω μια επιβεβαίωση.

    Καθάρισε κάποια στιγμή το inbox αν θες
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  21. #321
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Εσυ τι βλεπεις?
    κατι μου λεει οτι σου 'ρχονται φωτογραφιες εσενα

    Σταυρο, οσο εισαι υπο της συντηρησης , χανεις λιπος. Και επειδη αυξανεις και φαι και κιλα( στις προπονησεις) παιρνεις μαζα. Κανεις recomp αυτη τη στιγμη. :)
    Απο τη συντηρηση και μετα, θα βαζεις μαζα + λιπος

  22. #322
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    κατι μου λεει οτι σου 'ρχονται φωτογραφιες εσενα

    Σταυρο, οσο εισαι υπο της συντηρησης , χανεις λιπος. Και επειδη αυξανεις και φαι και κιλα( στις προπονησεις) παιρνεις μαζα. Κανεις recomp αυτη τη στιγμη. :)
    Απο τη συντηρηση και μετα, θα βαζεις μαζα + λιπος
    Σε ευχαριστώ Κωνσταντίνα ακούγεται τέλειο!

    Θα ήθελα να βάλω στο log μου αλλά έχω ένα θέμα με την δημοσιότητα
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  23. #323
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    Lower A 15/9/20

    Ακομα πιο δυνατος σημερα με PR στο squat


    Wenning warmup
    Planks 4χ60 sec
    Glute Bridges 4x25
    Goblet Squat 4x25


    Squat 5x5 107-110-115-120-125


    Stiff Leg Deadlift 100κιλα 12/8/8/8 ρεπς


    Leg curls ( και τα δυο ποδια ) 17.5kg 12/11/8/9


    Standing calf raise ( και τα δυο ποδια με 2sec pause) 4x12 100 κιλα

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ

    Δοκιμασα να φαω το μεγαλο μου γευμα απο 5 ωρες πριν σε 2,5 ωρες πριν την προπονηση ( P:40 C:85 F:13.8 ) δεν ειμαι σιγουρος αν υπηρξε καποια ουσιαστικη διαφορα νομιζω το PR το ειχα και με το σνακ ( συνηθως ετρωγα ενα σνακ 2 ωρες πριν την προπονηση καπου κοντα σε αυτα τα μακρος P:20 C:36 F:13 )

    Επισης σκεφτηκα μηπως μειωνα λιγο την πρωτεινη ( ειμαι κοντα στο 2,6 χ σωματικο βαρος ) και ανεβαζα υδατανθρακα γιατι εχω την εντυπωση οτι με βοηθαει στην προπονηση.

    Σιγουρα χρειαζομαι τα "φωτα" του Γρηγορη και τις Κωνσταντινας και για τα 2 απο πανω που με προβληματιζουν
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  24. #324
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Πολυ ωραιος Σταυρο!

  25. #325
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Πολυ ωραιος Σταυρο!
    Ευχαριστώ Γιάννη!

    Σκέφτομαι από την επόμενη να ανεβάσω ανα 2,5 κιλά γιατί μετά το τέλος του 5χ5 ένιωθα πολύ μεγάλη ένταση στο lower back και είχα και stiff leg deadlift μετά όποτε ήταν δύσκολο.

    Άλλη μια σκέψη είναι μήπως θα πρέπει να αντικαταστήσω το stiff leg με κάποια άλλη άσκηση ή να ανεβάσω τα reps από 12 σε 15 για να πέσω λίγο σε βάρος.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  26. #326
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post

    Δοκιμασα να φαω το μεγαλο μου γευμα απο 5 ωρες πριν σε 2,5 ωρες πριν την προπονηση ( P:40 C:85 F:13.8 ) δεν ειμαι σιγουρος αν υπηρξε καποια ουσιαστικη διαφορα νομιζω το PR το ειχα και με το σνακ ( συνηθως ετρωγα ενα σνακ 2 ωρες πριν την προπονηση καπου κοντα σε αυτα τα μακρος P:20 C:36 F:13 )

    Επισης σκεφτηκα μηπως μειωνα λιγο την πρωτεινη ( ειμαι κοντα στο 2,6 χ σωματικο βαρος ) και ανεβαζα υδατανθρακα γιατι εχω την εντυπωση οτι με βοηθαει στην προπονηση.

    Σιγουρα χρειαζομαι τα "φωτα" του Γρηγορη και τις Κωνσταντινας και για τα 2 απο πανω που με προβληματιζουν
    Ηταν πολυ μακρια το σνακ για να αποδωσεις βελτιστα οποτε θεωρω πως επαιξε τον ρολο του βεβαια ειναι πολλοι παραγοντες που μπορει να παιξουν ρολο σε μια προπονηση μιας ημερας εγω συνηθιζω να τρωω ενα γευμα με αρκετο υδατανθρακα πριν την προπονηση 1-1:30ωρα πριν (μεγαλο γευμα με απλο υδατανθρακα)

    Μπορεις να το δοκιμασεις αν θελεις παρολαυτα εγω συνηθιζω να κινουμε στα 3γρ/κιλο διοτι με το που ξεκινησα να το κανω απο την 1η στιγμη παρατηρησα καλυτερη αναρρωση αναμεσα στις προπονησεις αλλα και γενικα!
    Μπορεις να πειραματιστεις και να δεις τι δουλευει σε εσενα καλυτερα και με ποιο τροπο. Εγω δεν θα προτεινα να πεσεις κατω απο 2.5γρ παντως

  27. #327
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Ηταν πολυ μακρια το σνακ για να αποδωσεις βελτιστα οποτε θεωρω πως επαιξε τον ρολο του βεβαια ειναι πολλοι παραγοντες που μπορει να παιξουν ρολο σε μια προπονηση μιας ημερας εγω συνηθιζω να τρωω ενα γευμα με αρκετο υδατανθρακα πριν την προπονηση 1-1:30ωρα πριν (μεγαλο γευμα με απλο υδατανθρακα)

    Μπορεις να το δοκιμασεις αν θελεις παρολαυτα εγω συνηθιζω να κινουμε στα 3γρ/κιλο διοτι με το που ξεκινησα να το κανω απο την 1η στιγμη παρατηρησα καλυτερη αναρρωση αναμεσα στις προπονησεις αλλα και γενικα!
    Μπορεις να πειραματιστεις και να δεις τι δουλευει σε εσενα καλυτερα και με ποιο τροπο. Εγω δεν θα προτεινα να πεσεις κατω απο 2.5γρ παντως
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Γρήγορη!

    Όταν λες αρκετό υδατάνθρακα 1γρ ανα σωματικό βάρος ας πούμε;

    Και κάποια πηγή υδατάνθρακα φαντάζομαι όχι ολικης άλεσης για παράδειγμα κάτι σαν πατάτα λευκό ρύζι ή λευκά μακαρόνια σε συνδυασμό με 30γρ πρωτεΐνη είναι καλά ;
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.

  28. #328
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Ευχαριστώ Γιάννη!

    Σκέφτομαι από την επόμενη να ανεβάσω ανα 2,5 κιλά γιατί μετά το τέλος του 5χ5 ένιωθα πολύ μεγάλη ένταση στο lower back και είχα και stiff leg deadlift μετά όποτε ήταν δύσκολο.

    Άλλη μια σκέψη είναι μήπως θα πρέπει να αντικαταστήσω το stiff leg με κάποια άλλη άσκηση ή να ανεβάσω τα reps από 12 σε 15 για να πέσω λίγο σε βάρος.

    Νομιζω πως καλο θα ηταν να βγαλεις τελειως τη stiff....με τη συνεχη αυξηση κιλων σε squats και dead επιβαρυνεται αρκετα η μεση σου και η stiff επιβαρυνει κι αλλο......ακομη κι αν μειωσεις το βαρος και αυξησεις τις επαναληψεις .
    Βαλε sumo καλυτερα,να δουλεψουν περισσοτερο οι γλουτοι και οι δικεφαλοι......οπως λεει κι Mat στο βιντεο που ξερεις!!!

    Τι εννοεις ενιωσες ενταση.....ειχες την αισθηση οτι καμπουριαζεις???.....πονος,ενοχληση???
    Last edited by Mikelangelo; 16-09-20 at 04:20.

  29. #329
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by AnonymousX View Post
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Γρήγορη!

    Όταν λες αρκετό υδατάνθρακα 1γρ ανα σωματικό βάρος ας πούμε;

    Και κάποια πηγή υδατάνθρακα φαντάζομαι όχι ολικης άλεσης για παράδειγμα κάτι σαν πατάτα λευκό ρύζι ή λευκά μακαρόνια σε συνδυασμό με 30γρ πρωτεΐνη είναι καλά ;
    Αναλογα Σταυρο εγω δεν το μετραω ετσι συνηθως ειναι πανω απο 1γρ παντως , αυτη τη περιοδο συνηθως ειναι ειτε ασπρο ψωμι η κυπριακες πιτες ή ρυζι ,τα μακαρονια μαρεσει να τα εχω μετα τη προπονηση η το βραδυ :P

  30. #330
    Advanced Bodybuilder AnonymousX's Avatar
    Join Date
    04-06-19
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Νομιζω πως καλο θα ηταν να βγαλεις τελειως τη stiff....με τη συνεχη αυξηση κιλων σε squats και dead επιβαρυνεται αρκετα η μεση σου και η stiff επιβαρυνει κι αλλο......ακομη κι αν μειωσεις το βαρος και αυξησεις τις επαναληψεις .
    Βαλε sumo καλυτερα,να δουλεψουν περισσοτερο οι γλουτοι και οι δικεφαλοι......οπως λεει κι Mat στο βιντεο που ξερεις!!!

    Τι εννοεις ενιωσες ενταση.....ειχες την αισθηση οτι καμπουριαζεις???.....πονος,ενοχληση???
    Ευχαριστώ Γιάννη!

    Θα το δω μήπως βάλω sumo αν και δεν έχω κάνει ποτέ φαντάζομαι το rep range 8-12 είναι εντάξει για αυτή την άσκηση έτσι;

    Όχι απλά ένιωσα παρά πολύ σφιχτούς τους ραχιαιους πράγμα πολύ λογικό πιστεύω αφού έκανα PR και όπως είπες και εσυ επιβαρύνθηκε ακόμα περισσότερο με το SLD.

    Σήμερα που ξύπνησα απλά νιώθω μια φυσιολογική κούραση από την χθεσινή προπόνηση όποτε όλα καλά.
    Squat: 5 x 125kg
    Deadlift: 5 x 140kg
    Bench Press: 5 x 80kg
    OHP: 4 x 60kg

    Be stronger than your excuses.


 
Page 11 of 29 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •