Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 10 of 17 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 271 to 300 of 503

Thread: Didi's Log

  1. #271
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default




    Ξεκινησε απο εδω. Σκετη μπαρα, μεχρι να βρεις την κινηση. Μπορεις να αντικαταστησεις τα sumo squat με τα sumo deadlift αν θελεις :)

    Οσο σκεφτεσαι για αρχη
    1.η μπαρα να ανεβαινει κολλητα στο σωμα σου
    2. να κρατας τη πλατη σου ισια συνεχεια
    δεν θα εχεις προβλημα

    Ναι, το ανεβασμα των μακρος ειναι οτι καλυτερο και για χτισιμο και για τη ψυχολογια, αφου επιτρεπει να βαζεις ολο και περισσοτερες επιλογες τροφων <3

  2. #272
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Τον Jordan τον παρακολουθούσα στα βιντεάκια διατροφής γιατί τα λέει με χιούμορ! Και σε αυτό το βίντεο δίνει καλό κίνητρο για την πίεση στα πόδια Ευχαριστώ για ακόμα μια φορά Κωνσταντίνα!

    Δευτέρα 19/10/2020

    Push!


    Push:

    Στήθος

    • Πιέσεις στήθους στο μηχάνημα: 4χ10*11,25
    • Ανοίγματα σε οριζόντιο πάγκο: 4χ12*6


    Τρικέφαλοι

    • Kickbacks 2χ12 με 4kg και 2χ12 με 5kg
    • Πιέσεις στην τροχαλία με σκοινί 3x12*10kg κατέβασα κιλά γιατί η τροχαλία που χρησιμοποίησα ήταν πιο «σκληρή» από αυτή που έκανα συνήθως


    Ώμοι

    • Lateral raises 3χ10*4kg
    • Πιέσεις ώμων 3χ12*6kg


    30 λεπτά σταθερό μέτριας έντασης διάδρομο

    Ξέχασα να κάνω κοιλιακούς

    Από το πρωί είχα πολύ άσχημη διάθεση , ένας από τους λόγους (έχω κι άλλους) είναι ότι όσο τα κρούσματα ανεβαίνουν έχω έντονη πίεση από τους δικούς μου για το γυμναστήριο... Δεν μπορώ να τους αδικήσω που φοβούνται κι εγώ φοβάμαι για τα παιδιά μου. Θα δούμε μέχρι πότε θα πηγαίνω. Δυστυχώς ένιωσα ότι πισωγυρίζω στην ψυχολογία του λόκνταουν και δε μου αρέσει. Τελικά έβαλα τη μασκούλα μου και πήγα. Δε με ενόχλησε, στη δουλειά είναι πολύ πιο ενοχλητική.

    Αυτά... Να ξέρετε, εσάς με τα home gym σας ζηλεύω πολύ!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  3. #273
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    και εμείς εδώ μια απο τα ίδια με τα κρούσματα. Σήμερα αρκετοί φορούσαν μάσκα..εγώ αρνούμαι είναι η αλήθεια. Επίσης ήταν αρκετά λιγότερος ο κόσμος σε σχέση με άλλες φορές. Προσέχω πολύ τα χέρια μου, κ βάζω συχνά αντισηπτικό. Αν μας κλείσουν ...οκ δε θα σκάσω. Τα λάστιχα εδώ είναι, θα βρω τρόπο, όλοι θα τον βρούμε πιστεύω!! Γεροί να είμαστε κ πάνω απο όλα με καλή ψυχολογία...νομίζω είναι το σημαντικότερο!!

  4. #274
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Αν μας κλείσουν ...οκ δε θα σκάσω. Τα λάστιχα εδώ είναι, θα βρω τρόπο, όλοι θα τον βρούμε πιστεύω!! Γεροί να είμαστε κ πάνω απο όλα με καλή ψυχολογία...νομίζω είναι το σημαντικότερο!!
    Εννοείται Ζωή! Με ένα ακόμα κλείσιμο θα έχουμε πολύ χειρότερα προβλήματα από το να μην πάμε γυμναστήριο (αυτά είναι ακριβώς που θέλω να αποφύγω να σκέφτομαι πηγαίνοντας στο γυμναστήριο )

    Να σαι καλά με το σχόλιο με το ταπεράκι στο άλλο θέμα, έσκασα στα γέλια κ το χα ανάγκη σήμερα
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  5. #275
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα κι από μένα, την προηγούμενη βδομάδα ήρθα στη δουλειά σε επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα κ μέχρι να βγουν τα αποτελέσματά μου δεν ήμουν στα καλά μου.
    Το καλό ήταν ότι δεν είχα πάει γυμναστήριο μετά την επαφή, ώστε να το χω κι αυτό στο μυαλό μου.

    Διατροφή χαλαρή ως αηδίας, προσπάθησα να πετυχαίνω τουλάχιστον την πρωτεϊνη. Ζυγαριά αρνούμαι ακόμα να ανέβω.

    Από προπονήσεις κατάφερα να κάνω ένα θεαματικό upper, φουντωμένη από τα νεύρα μου (τα οποία αποδείχθηκαν το καλύτερο προ-προπονητικό όλων των εποχών) κ κανα-δυο cardio.

    Έχω αρχίσει να το παίρνω απόφαση ότι έτσι όπως πάνε τα πράγματα όλοι θα το περάσουμε τελικά...

    Υ.Γ παρήγγειλα κι ένα σετ λάστιχα , καθώς κι ένα mini band κ λέω να ξεκινήσω το Booty 1 της Φωτεινής, ενδιάμεσα από τα upper που ξέρετε ότι τα λατρεύω.

    Υ.Γ 2 σημερινή διατροφή σωστή κ εντός macros παρόλη την κουβερτούρα-υπογλώσσιο (αυτό δείχνει ότι συνέρχομαι)
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  6. #276
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,434

    Default

    Ελπίζω να είναι όλα καλά <3 Υπομονή και όλα θα περάσουν!
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  7. #277
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Σήμερα έπιασα το κάτω μισό (που θα γίνει σαν τηγανίτα με την τηλε-εργασία) και το πρόγραμμα είχε τα εξής:


    • Σκοινάκι για προθέρμανση
    • Monster walks
    • Deadlift μόνο με τη στραβόμπαρα 4χ10
    • Squats 4x10
    • Seated banded abductor pulses 4x10
    • Εμπρόσθιες άρσεις για ώμους με δίσκο 4x10


    Ήθελα να κάνω κι άλλα για πόδια , αλλά προέκυψε δουλειά, έκανα ώμους κι έκλεισα.

    Δεν είχα σαφές σχέδιο από την αρχή (κακό αυτό) αλλά καλύτερο από το τίποτα των τελευταίων ημερών.

    Μερικές ιδέες ήρθαν από εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=Zh8I...nnel=ErinStern (να ένα κάτω μισό που μου αρέσει πολύ Κωνσταντίνα!)

    Υ.Γ πήρα σκοινάκι κ 3 mini bands από γνωστό παιχνιδομάγαζο , στο 1/3 της τιμής του ενός που παρήγγειλα! (θενκ γιου Φωτεινή!)
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  8. #278
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα κι ελπίζω να έχετε όλοι-ες την υγεία σας!

    Lower + shoulder : Lockdown version 2


    • Monster walk
    • Squat 4x10
    • DL 4x10
    • Sumo Squat 4x10
    • Seated banded abductor pulses 4x20
    • Standing calf raises 4 το κάθε πόδι



    • Lateral raises 4χ10
    • Dumbbell shoulder presses 3χ10
    • Reverse flyes 4x10


    Ετοιμάζομαι να πάω για περπάτημα!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  9. #279
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Σήμερα έπιασα το κάτω μισό (που θα γίνει σαν τηγανίτα με την τηλε-εργασία) και το πρόγραμμα είχε τα εξής:


    • Σκοινάκι για προθέρμανση
    • Monster walks
    • Deadlift μόνο με τη στραβόμπαρα 4χ10
    • Squats 4x10
    • Seated banded abductor pulses 4x10
    • Εμπρόσθιες άρσεις για ώμους με δίσκο 4x10


    Ήθελα να κάνω κι άλλα για πόδια , αλλά προέκυψε δουλειά, έκανα ώμους κι έκλεισα.

    Δεν είχα σαφές σχέδιο από την αρχή (κακό αυτό) αλλά καλύτερο από το τίποτα των τελευταίων ημερών.

    Μερικές ιδέες ήρθαν από εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=Zh8I...nnel=ErinStern (να ένα κάτω μισό που μου αρέσει πολύ Κωνσταντίνα!)

    Υ.Γ πήρα σκοινάκι κ 3 mini bands από γνωστό παιχνιδομάγαζο , στο 1/3 της τιμής του ενός που παρήγγειλα! (θενκ γιου Φωτεινή!)
    κατάλαβα ακριβως το γουστο σου ναι!

    Αν πιασεις το σκοινακι και το περπατημα θα βγεις πιο lean απο τη καραντινα απο ότι μπηκες, προυπόθεση βέβαια να είναι μαζεμένα τα playmobil από το πάτωμα ε?

  10. #280
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post

    Αν πιασεις το σκοινακι και το περπατημα θα βγεις πιο lean απο τη καραντινα απο ότι μπηκες, προυπόθεση βέβαια να είναι μαζεμένα τα playmobil από το πάτωμα ε?
    Χαχαχαχα αν σου πω ότι μου έχει γίνει φοβία !

    Σήμερα το μενού είχε μόνο αερόβιο γιατί ήθελα να ξεσκάσω. Έχω φτάσει ήδη τα 12.000 βήματα.

    Νιώθω ότι κάτι έγινε στα πόδια χωρίς να πιαστούν.

    Αύριο θα κάνω upper ή home push (ανάλογα με την ώρα)

    Υ.Γ δεν πρόλαβαν να έρθουν ούτε τα πολλά λάστιχα, ούτε ακόμα ένα σετ αλτήρες που ήθελα καλά που πρόλαβα τα mini bands

    Υ.Γ 2 όλη την ενέργειά μου θα τη βγάλω στη γυμναστική αντί για το φαγητό αυτή τη φορά!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  11. #281
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Push + abs : Lockdown version 2:

    Πιέσεις στήθους : 4χ10
    Ανοίγματα στήθους : 4χ12
    Ανοίγματα στήθους όρθια: 4χ10 με ελαφριά βαράκια

    Πιέσεις τρικέφαλων με λάστιχο στο μονόζυγο 4χ15
    Kickbacks 3χ10 το κάθε χέρι
    Εκτάσεις τρικεφάλων πάνω από το κεφάλι 3χ10

    Κοιλιακοί, κάτω κοιλιακοί, ραχιαίοι

    Μισάωρο περπάτημα

    Τώρα λίγη biofreeze για το πονάκι στο χέρι κ είμαστε κομπλέ. Διατροφή όλα καλά.

    Mood of the day :
    https://www.youtube.com/watch?v=E1mU6h4Xdxc&ab_channel=RihannaVEVO


    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  12. #282
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Lower + shoulder : Lockdown version 2




    Monster walk: 2min , 2min
    Barbell Squat 4x10
    DL 4x10
    Barbell Sumo Squat 4x10
    Seated banded abductor pulses 4x20
    Lying side raises 2x20




    Lateral raises 4χ10
    Dumbbell shoulder presses 4χ10
    Reverse flyes 4x10

    Περπάτημα 30 min

    Υ.Γ ήρθαν τα λάστιχά μου!!

    Αύριο με το καλό Pull!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  13. #283
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,662

    Default

    Για πλάτη και δικέφαλους δεν γράφεις κάτι.
    Δεν τα γυμνάζεις ή απλά δεν τα έχεις σημειώσει;
    Rome wasn't built in a day

  14. #284
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,434

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Lower + shoulder : Lockdown version 2




    Monster walk: 2min , 2min
    Barbell Squat 4x10
    DL 4x10
    Barbell Sumo Squat 4x10
    Seated banded abductor pulses 4x20
    Lying side raises 2x20




    Lateral raises 4χ10
    Dumbbell shoulder presses 4χ10
    Reverse flyes 4x10

    Περπάτημα 30 min

    Υ.Γ ήρθαν τα λάστιχά μου!!

    Αύριο με το καλό Pull!
    Μεγειά τα λάστιχα Ντιντι <3 καλές προπονήσεις!!
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  15. #285
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Μεγειαα τα λαστιχα!
    Τι θα προσθέσεις ακομη απο εξοπλισμό?

  16. #286
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by ΜΕΜΟΣ View Post
    Για πλάτη και δικέφαλους δεν γράφεις κάτι.
    Δεν τα γυμνάζεις ή απλά δεν τα έχεις σημειώσει;
    Μια φορά τα γύμνασα μόνο σε αυτήν την κατάσταση κ δεν το έγραψα . Χθες ήταν να τα κάνω αλλά το χέρι μου ήταν αρκετά ζορισμένο (το βράδυ πονούσα από τον λαιμό μέχρι τον δικέφαλο) κ τελικά το άφησα για σήμερα.

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Μεγειά τα λάστιχα Ντιντι <3 καλές προπονήσεις!!
    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Μεγειαα τα λαστιχα!
    Τι θα προσθέσεις ακομη απο εξοπλισμό?
    Θενκ γιου κορίτσια! Θα ήθελα πολύ έναν πάγκο ήδη από την άνοιξη, είχα αρχίσει το ύπουλο μπιρ μπιρ εδώ και καιρό (για να προσπεραστούν τα προβλήματα χώρου και ρευστότητας ) αλλα οι εξελίξεις με πρόλαβαν. Σχετικο-άσχετο: Ήταν να πάρουμε κάποια χρωστούμενα και είχα παραγγείλει αθλητικά μπουστάκια κ παπούτσια που βρήκα σε προσφορά...

    Κι αφού πέρασα όλο το πρωινό χθες στην προετοιμασία των κρεάτων μου ανεβάζω φωτό:

    Υ.Γ Τώρα με τα λάστιχα νιώθω ότι μπερδεύομαι με το τι να πρωτοκάνω. Έχω πολλές ιδέες κ καταλήγω να νιώθω ότι δεν έχω σταθερό σχέδιο. Οι στόχοι που έχω βάλει σε αυτό το διάστημα είναι να δώσω βάση στο κάτω μισό του σώματος, να φτιάξω τη "γραμμή" στο στήθος και να βελτιώσω τους τρικέφαλους. Όποια πρόταση καλοδεχούμενη γιατί νιώθω σαν headless chicken
    Attached Images Attached Images
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  17. #287
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,434

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Υ.Γ Τώρα με τα λάστιχα νιώθω ότι μπερδεύομαι με το τι να πρωτοκάνω. Έχω πολλές ιδέες κ καταλήγω να νιώθω ότι δεν έχω σταθερό σχέδιο. Οι στόχοι που έχω βάλει σε αυτό το διάστημα είναι να δώσω βάση στο κάτω μισό του σώματος, να φτιάξω τη "γραμμή" στο στήθος και να βελτιώσω τους τρικέφαλους. Όποια πρόταση καλοδεχούμενη γιατί νιώθω σαν headless chicken
    Δες αυτό το βίντεο για Upper Body με λάστιχο <3

    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  18. #288
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Ωραίο το βίντεο, τα έχει όλα κ μου αρέσει που δείχνει πρώτα την "κανονική" άσκηση. Thanks Φωτεινή!!!

    Χθεσινή προπόνηση:

    Home pull: Lockdown version 2

    Lat pull down με λάστιχο 4χ15
    Χαμηλή κωπηλατική με λάστιχο 4x15
    Barbell bent row 4x15

    Bicep curls με λάστιχο 4χ15
    Bicep curls με στραβόμπαρα 2χ10
    Hammer curls 2x10

    Κοιλιακοί - ραχιαίοι

    Σχόλια: Τα λάστιχα μου άρεσαν για την πλάτη, αλλά σε σχέση με τα lat pull downs στο όργανο του γυμναστηρίου , είναι σαν να πίνεις μπύρα χωρίς αλκοόλ...
    Τα bicep curls μου άρεσαν με το λάστιχο γιατί ένιωθα ότι είχα καλύτερο έλεγχο του αγκώνα.
    Προς το τέλος της προπόνησης το χέρι βγήκε off και έψαχνα να βρω παυσίπονο. Καλά να πάθω γιατί το ένιωθα να κουράζεται και το αγνόησα.

    Σήμερα θα κάνω πόδια χωρίς ώμους. Ανυπομονώ για hip abduction με τα λάστιχα!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  19. #289
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Ποσο μου αρέσει που ολες εδώ μεσα συνεχίζουν να γυμνάζονται κανονικά σπίτι δεν λεγεται! Είναι μεγάλο motivation να ξερεις ότι προσαρμόστηκαν και αλλοι στη νεα πραγματικότητα.

    Συνέχισε ετσι! <3

  20. #290
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Ποσο μου αρέσει που ολες εδώ μεσα συνεχίζουν να γυμνάζονται κανονικά σπίτι δεν λεγεται! Είναι μεγάλο motivation να ξερεις ότι προσαρμόστηκαν και αλλοι στη νεα πραγματικότητα.

    Συνέχισε ετσι! <3
    <3 <3 <3 Αυτή τη φορά η προσαρμογή ήταν πιο εύκολη. Δεν είμαστε τόσο κλεισμένοι όσο την πρώτη φορά και είμαι πιο καλά οργανωμένη.

    Απογευματινή προπόνηση:

    Lower-Home: Lockdown version 2

    Monster walk 2min, 2min
    Plate Squat 4x10
    Sumo DL 4x10
    Hip abduction 4x15 το κάθε πόδι, μια για απαγωγούς , μια για προσαγωγούς
    Glute extension 4x15
    Hamstring Curl 4x10 (η έκπληξη της ημέρας, το "ένιωσα" καλάααα)
    Banded glute bridges 2x20
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  21. #291
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Chest+ Triceps: Easy mode

    Πιέσεις στήθους με αλτήρες 4x10
    Ανοίγματα στήθους με αλτήρες 4x10
    Chest flyes με λάστιχα 4x10

    Πιέσεις τρικεφάλων με λάστιχο στο μονόζυγο 4x10
    Kickbacks 4x10

    Η περιοχή του χεριού ακόμα με ενοχλεί οπότε το πήγα χαλαρά κ με μικρό βάρος σήμερα. Η αλήθεια είναι ότι δεν το ευχαριστήθηκα πολύ. Τα πόδια που περίμενα να με πονάνε είναι μια χαρά, οπότε σκέφτομαι για πόδια αύριο αν δε ζοριστώ με πολλή ορθοστασία στη δουλειά.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  22. #292
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλημέρα! Να προλάβω να γράψω ένα update γιατί πνίγομαι από χρόνο.

    Αυτές τις μέρες έκανα πόδια, στήθος-δικέφαλο (αν κολλήσει το μυαλό στο λάθος δεν ξεκολλάει!) τώρα το κατάλαβα που άνοιξα το log και χθες πλάτη-τρικέφαλο.

    Άφησα εντελώς τους ώμους γιατί μετά από μια εξαντλητική προπόνηση μόνο ώμους που είχα κάνει κ μάλλον δεν την έγραψα είχα πάλι θέμα με το χέρι. Βασικά πονούσα από το πλάι του λαιμού. Εκτός από τα κλασσικά , έκανα συνδυασμό κινήσεων από χέρια στο πλάι με μπροστά (σορρυ δεν ξέρω πως λέγεται η άσκηση, αλλά την είχα παλιά σε ένα πρόγραμμα) και προσπάθησα περισσότερο βάρος.

    Την επόμενη μέρα οι ώμοι ήταν τούμπανο αλλά την έβγαλα πόσες μέρες με παυσίπονα κ δεν πάει άλλο! Θα κανονίσω με ορθοπαιδικό ή ορθοπεδικό που μου πρότειναν, αλλά δυστυχώς είναι σε κοντινό νομό κ δεν ξέρω αν θα μπορέσω να πάω. Μέχρι τότε κρατάω χαμηλά τα βάρη στα χέρια (λες και σήκωνα ελέφαντες...αλλά λέμε τώρα ) .

    Στα άλλα: πολύ περπάτημα, πολύ άγχος, πολύ φαϊ
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  23. #293
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλημέρα!!

    Front raises μπροστινές εκτάσεις
    Lateral raises πλάγιες εκτάσεις

    Μήπως στη προσπάθεια να σηκώσεις παραπάνω βάρος σφίγγεις πολύ τον λαιμό σου;; Παλαιότερα το έκανα κ εγώ κ είχα αυτό το πιάσιμο που αναφέρεις καθώς και επίσης πιανόταν οι αδένες στη περιοχή του λαιμού. Όταν σηκώνεις το βάρος προσπάθησε να σκέφτεσαι τους ώμους, η δύναμη να έρχεται απο τα χέρια κ όχι απο το λαιμό. Μου κάνει εντύπωση που έχεις τόσο έντονο πόνο ώστε να παίρνεις χάπια. Στη τελική κάνε με μικρότερο βάρος, το είπαμε ξανά δεν χρειάζεται μεγάλο για να ενεργοποιηθούν αυτοί οι μυς. Αργά αργά θα ανεβάζεις,. Προσωπικά , κατάλαβα ότι μπορούσα να ανεβάσω κιλά όταν οι επαναλήψεις μου έβγαιναν χωρίς να μου βγει η ψυχή, κ μέχρι τότε έπαιζα με 2.5 κιλά αλτήρες.
    Αυτή τη στιγμή είμαι πιασμένη απίστευτα σε ώμους κ πλάτη απο το μονόζυγο. Αλλά δεν είναι πόνοι που δεν παλεύονται. Επίσης κάτι άλλο, στο τέλος να κάνεις διατάσεις και χαλάρωμα, εμένα με έχουν βοηθήσει πολύ .
    Όσο για τα υπόλοιπα που είναι όλα σε "Πολύ" θα ανέβαζα το ταψί με τα τσουρέκια τώρα αλλά υποτίθεται ότι πρέπει να βοηθάμε ο ένας τον άλλον να μένουμε στο σωστό μονοπάτι

  24. #294
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post

    Μήπως στη προσπάθεια να σηκώσεις παραπάνω βάρος σφίγγεις πολύ τον λαιμό σου;; Παλαιότερα το έκανα κ εγώ κ είχα αυτό το πιάσιμο που αναφέρεις καθώς και επίσης πιανόταν οι αδένες στη περιοχή του λαιμού. Όταν σηκώνεις το βάρος προσπάθησε να σκέφτεσαι τους ώμους, η δύναμη να έρχεται απο τα χέρια κ όχι απο το λαιμό.
    Όσο για τα υπόλοιπα που είναι όλα σε "Πολύ" θα ανέβαζα το ταψί με τα τσουρέκια τώρα αλλά υποτίθεται ότι πρέπει να βοηθάμε ο ένας τον άλλον να μένουμε στο σωστό μονοπάτι
    Χμμμ όσο έκανα μόνο τις πλάγιες εκτάσεις είχα το μυαλό μου στους ώμους κ πήγαινε καλά. Μήπως τώρα που έκανα τα 2 σε ένα έκανα ό,τι να ναι;; Γιατί κυρίως στον λαιμό ήταν ο πόνος... Αυτό είναι όντως μια καλή εξήγηση. Θα έχω περισσότερο το νού μου, thanks Ζωή !

    Όσο για τα τσουρέκια,γέλασα πολύ!

    Χθες είχα πόδια, αλλά το φιάσκο που ζήσαμε το μεσημέρι δε με άφησε. Σήμερα ελπίζω ότι θα τα καταφέρω!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  25. #295
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Πόδια λοιπόν:

    5 λεπτά τρέξιμο στον διάδρομο (του σπιτιού, όχι το όργανο )

    monster walk
    4χ10 sumo squat
    4x10 sumo dl
    4x10 Hip abduction το κάθε πόδι, μια για απαγωγούς , μια για προσαγωγούς
    4x10 Glute extension
    4x10 Hamstring Curl (το κάθε πόδι)
    4x10 Banded glute bridges
    4χ10 Seated banded abductor pulses

    2χ10 Lateral raises
    2χ10 Dumbbell shoulder presses
    (τόλμησα με τα 2κιλα και βλέπουμε)

    Ωραία ήταν σήμερα! Κ Παρασκευή βεβαίως βεβαίως! Ηθικό ακμαιότατο!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  26. #296
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Στήθος- τρικέφαλοι

    Πιέσεις στήθους με αλτήρες 4x10
    Ανοίγματα στήθους με αλτήρες 4x10
    Chest flyes με λάστιχα 4x10

    Πιέσεις τρικεφάλων με λάστιχο στο μονόζυγο 4x10
    Kickbacks 4x10

    Κοιλιακοί-ραχιαίοι (επιτέλους τους θυμήθηκα!)

    Περπάτημα 1 ώρα
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  27. #297
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Όμορφες καλησπέρες!

    Τις τελευταίες μέρες έκανα δικέφαλους-πλάτη, πόδια και μέρα cardio (πολύ περπάτημα που λέμε στο χωριό μου ).

    Σήμερα βγήκα πολύ πρωί για περπάτημα κ λίγο τώρα το "βράδυ" . Γύρισα ζεστή (αλλά όχι πολύ ήρεμη) οπότε έπιασα τα μικρά μου τα βαράκια κι έκανα μια ποικιλία upper ( 2 σετ από μια άσκηση σε κάθε κατηγορία με πολλές επαναλήψεις, χωρίς ξεκούραση) .

    Δεν ξέρω αν θα έχω κέρδος από αυτό , αλλά αφού ηρέμησα , κάτι κέρδισα. Έκανα και μια μάσκα ομορφιάς οπότε είμαι ήρεμη και με λαμπερή επιδερμίδα *sparkle*

    Από διατροφή έχω ξαναμπεί εδώ και μέρες σε πρόγραμμα Απλά κρατάω υδατάνθρακες στους 165 κι όχι στους 175.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  28. #298
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,434

    Default

    Το πιο σημαντικό είναι το self care αυτήν την περίοδο Ντίντι!! <3

    Να χαλαρώσεις να το απολαύσεις!
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  29. #299
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλημέρα!

    Νομίζω πως κοντευω στο τέλος των πειραματισμών κι αρχίζω να καταλήγω σε πρόγραμμα.

    Το Σάββατο έκανα πόδια, κοντά στο πρόγραμμα της Erin που έκανα κάποτε και θυμήθηκα πόσο μου άρεσε.

    Κυριακή

    29/11/2020

    Dumbbell floor press 1x12- 1x12-2x12 προοδευτικό ανέβασμα βάρους
    Dumbbell Fly 1x12- 1x12-2x12

    Dumbbell tricep kickback 4x15 το κάθε χέρι
    Dumbbell standing triceps extension 4χ10

    Dumbbell lateral raises 2χ12
    Dumbbell front two raise 2χ12
    Dumbbell standing press 2χ12

    Κοιλιακοί-ραχιαίοι


    Γενικά: Αν κ είχα ενθουσιαστεί με τα λάστιχα... δεν... Πέρα από τα booty bands που τα έχω λατρέψει!

    Σήμερα ήθελα να βγω για πρωινό περπάτημα αλλά ο καιρός δε βοηθάει.

    Καλή συνέχεια σε όλες-όλους!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  30. #300
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,434

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Καλημέρα!

    Γενικά: Αν κ είχα ενθουσιαστεί με τα λάστιχα... δεν... Πέρα από τα booty bands που τα έχω λατρέψει!
    Booty Bands εγγύηση!! <3
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini


 
Page 10 of 17 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •