Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 6 of 17 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 151 to 180 of 503

Thread: Didi's Log

  1. #151
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post

    Ειναι τοσες οι φορες που θελω να σου γραψω και καθε φορα με καλυπτει σε ολα .. αυτο για να ξερεις οτι σε παρακολουθω συνεχεια αλλα πραγματικα και να θελω να πω κατι παραπάνω δεν μπορω ακουσε την και μονο κερδισμενη θα βγεις!
    να μιλάς ελεύθερα, καλύτερα να ακούγονται πολλες γνώμες για να υπαρχει και μια συζήτηση. Τωρα αν λεω αυτα που θελεις να πεις, την επόμενη θα αργησω να απαντησω να τα γραψεις πρωτος

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Καλησπέρα! Καθώς ετοιμάζομαι για την απογευματινή μου προπόνηση είπα να ρίξω μια ματιά σε θερμίδες-macros κτλ. και να κάνω ένα πλάνο για το πώς θα κινηθώ αύριο (;) θερμιδικά.

    Σύμφωνα με τα τωρινά δεδομένα και χρησιμοποιώντας τον τύπο Harris Benedict , μου βγαίνει ο BMR=1.249. Αν βάλω ελαφριά άσκηση με υπολογίζει στις 1.717,4 cal ενώ με μέτρια άσκηση στις 1.935,95 ! Δυστυχώς πέρα από τις 1 με 2 επόμενες βδομάδες που ευελπιστώ σε καθημερινή παρουσία, δεν έχω εικόνα του πόσο συχνά θα μπορώ να πηγαίνω στο γυμναστήριο. Η ιδέα που τριγυρίζει έντονα στο μυαλό μου είναι να κάνω έναν συνδιασμό γυμναστηρίου κ σπιτικής προπόνησης ώστε να μην έχω μέρες "χαμένες". Πώς θα γίνει βέβαια αυτό δεν έχω ιδέα μιας κ οι μέρες που θα μπορώ να πηγαίνω εξαρτώνται από παράγοντες μη ελεγχόμενους ειδικά για τον Σεπτέμβριο.

    Τώρα είμαι στα:
    Θερμίδες: 1500
    Π:35% 131γρ
    Υ:40% 150γρ
    Λ:25% 42γρ

    Θα ελεγα να μην μπλέξεις με μεθοδους υπολογισμού θερμίδων. Ο λογος είναι πρώτον ότι οι υπολογισμοί σπάνια είναι ακριβείς και δεύτερον, είτε εχεις να πας στις 1700, είτε στις 1900 είτε στις 2000, αυτό θα γίνει σταδιακά. Η διαδικασία δεν αλλάζει.

    Θα γράψω πως σκέφτομαι εγω την αυξηση φαγητού και τι θα έκανα στη θεση σου, βεβαια , οποιαδηποτε σταδιακή αύξηση μπορεί να ειναι σωστη, οπότε παιρνεις ότι πω και το προσαρμόζεις στις προτιμήσεις σου εννοειται.

    Πρώτα από όλα, είναι πολύ πιο εύκολο να αυξήσεις μακρος αντι για θερμίδες.
    Οποιαδήποτε προσληψη πρωτεινης >2 γρ. ανα κιλο ΣΒ, είναι αρκετη για να βάλεις μυική μάζα. Προσωπικά πανω μου προτιμώ να κινουμαι στα 3γρ ανα κιλο και η αλήθεια είναι ότι αν δεις ερευνες αποδεικνυουν καλύτερη συσταση σωματος με αυξημενη πρωτεινη. Βεβαια, καθενας είναι διαφορετικός, αν δεν θέλεις ή δεν μπορείς να φας τόση πρωτεινη , εννοειται , κινησου και πιο χαμηλά.

    Το λιπος που χρειάζεσαι και για λόγους υγείας αλλά και δύναμης μπορεί να είναι 0,7γρ- 1 γρ / kg σβ.

    Θα υποθεσω ότι θελεις να καλύψεις τις αναγκες σου με πρωτεινη 3gr/ Kg σβ, και λιπος 1gr. Ολες οι υπόλοιπες θερμίδες μπορουν να γινουν υδατάνθρακας.


    Δεδομένου ότι 1 gr πρωτεινης εχει 4 θερμιδες , 1 gr υδατανθρακα = 4 θερμιδες και 1gr λιπος = 9 θερμιδες , σταδιακή αυξηση θερμιδων μπορει να γινει με αυξηση 10-20γρ πρωτεινης ή υδατανθρακα ή περιπου 5-10 γρ λιπαρα τη φορά. Ανάμεσα στις αυξησεις μπορεις να περιμενεις 1-2 εβδομαδες (εγω προτιμω τις 2 ) για να δεις πως κινειται το βαρος σου. μετα πας στην επομενη αυξηση κτλ.
    Οσο πιο βαθια μπαινεις στον όγκο σου, τοσο μεγαλύτερο χρονικό διαστημα θα αφηνεις αναμεσα στις αυξησεις. Αν στον 1ο μηνα ανεβαζεις καθε 2 εβδομαδες, τον 7ο-8ο μηνα προφανως θα αφηνεις να περναει πιο πολύς καιρος.



    Αυτά θεωρητικά, πρακτικά θα πήγαινα για αρχη 140πρωτεινη -150 θδατανθρακα -45 λιπαρα. Ο λογος που μ αρεσει να ανεβαζω πρωτεινη και λιπαρα μαζι είναι γιατι σου δινει δυνατοτητα να βαλεις λιγο καλο λιπος στη διατροφη σου, μοσχαράκι-κροκους-λιπαρα ψαρια κτλ. Μετα απο 2 εβδομαδες θα ανεβαζα 10γρ υδατ.




    Quote Originally Posted by DiDi View Post


    Για την ιστορία, η μέτρηση της Παρασκευής με έδειξε 49,5kg με λίπος στο 24% ! Ξεκίνησα το log στις 10/07/20 με 26,3 %! Τους πιο πάνω υπολογισμούς τους έκανα με 50 kg μιας κ δεν ζυγίστηκα λόγω Σαββατιάτικου cheat.

    Όπως κ να έχει νομίζω πως το σώμα μου ζητάει επιπλέον θερμίδες (μου χτυπάνε ένα-δύο καμπανάκια) το ζήτημα έιναι να τις ανεβάσω σωστά.
    .
    Πολύ αμφιβαλλω αν εισαι 24 με τη φωτο που ειχα δει, φαινεσαι για λίγο πιο κατω, αλλα ειναι γνωστο ότι οι ζυγαριες δεν είναι να τις εμπιστευεσαι. Τι καμπανάκια χτυπάνε? Πείνας ή και κόπωσης ?
    Last edited by Konstantina91; 23-08-20 at 17:38.

  2. #152
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Φωναζει για φαι το σωμα σου ηρθε η ωρα με μικρες αλλαγες να ανεβασεις το φαγητο σου!
    Τις θερμιδες θα τις δεις εσυ οσο ανεβαινεις παρακολουθωντας το βαρος σου
    Ουρλιάζει θα μπορούσα να πω . Το ένα καμπανάκι είναι τα 2 συνεχόμενα Σάββατα που δεν μπορώ να μαζευτώ. Το σώμα το νιώθω να "σφίγγει" όλο κ περισσότερο κ μ'αρέσει!

    Στα σημερινά:

    Κυριακή 23/08/2020

    Προπόνηση:


    • 10 αερόβιο
    • Το lower της καρδιάς μου ?την άσκηση για 4κέφαλους γιατί κάπου τους ζόρισα στα squat κ είχα ενόχληση (έβαλα την θερμαντική μου , αλλά το νιώθω σε κάποιες κινήσεις) + Barbell Glute Bridge
    • 10 αερόβιο
    • 5 min lower abs


    Φαγητό:

    Πρωινό:
    • Βρώμη 30γρ
    • Vanilla whey 30 gr
    • Γάλα αμυγδάλου 100ml
    • Αμύγδαλα ωμά 10gr


    Μεσημεριανό:

    • Μυλοκόπι ψητό 70γρ.
    • Πλιγούρι 45γρ.
    • Ελαιόλαδο 3
    • Ντομάτα 45γρ.


    • CLA




    • Μεσαιωνικό βασανιστήριο


    Σνακ :

    • 1 αυγό + 5 ασπράδια, light, γαλοπούλα, ψωμί του τοστ
    • Σαλάτα πράσινη με 6 ελαιόλαδο κ διατροφική μαγιά


    Βραδινό:

    • True bites
    • Μπιφτέκι βρώμης
    • Πατάτα κρατσανιστή 160γρ.
    • Cottage 30gr


    Θερμίδες: 1500!
    Πρωτεϊνη:131
    Υδατάνθρακας:135
    Λιπαρά:42

    Πάλι πιο χαμηλά ο υδατάνθρακας γιατί ξεχνάω ότι το νέο pre workout έχει περισσότερες θερμίδες από το παλιό, οπότε κάτι κόβω από την πατάτα στο βραδινό.

    Υ.Γ Η πρόταση της Κωνσταντίνας σε πιο πάνω ποστ ήταν 140 Π,140 Υ κ 45 Λ. Τις θερμίδες τις κρατάω ίδιες για να δω πώς θα πάει;
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  3. #153
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post

    Υ.Γ Η πρόταση της Κωνσταντίνας σε πιο πάνω ποστ ήταν 140 Π,140 Υ κ 45 Λ. Τις θερμίδες τις κρατάω ίδιες για να δω πώς θα πάει;
    Γραψε ακυρο στη προταση 140-140-45, ειδα οτι ετρωγες 140 υδατανθρακα. Αφου στο τελευταιο ποστ λες οτι εχεις στοχο στα 150, κρατα το 150. Οπως σου εγραψα στο κατεβατο.

    Θερμιδες θα βγουνε παραπάνω φυσικα,
    Το 140-150-45, δινει : 140χ4 + ( 150χ 4) + (45χ 9) = 1565 θερμιδες

  4. #154
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Το 140-150-45, δινει : 140χ4 + ( 150χ 4) + (45χ 9) = 1565 θερμιδες

    Αααα, τώρα κατάλαβα πώς πάνε οι θερμίδες. Κ το έιχα διαβάσει καλά το άρθρο τρομάρα μου! Οκ λοιπόν ακούγεται λογικό κι έτσι θα κινηθώ .

    Πόση ώρα τώρα προσπαθώ να ρυθμίσω το MyFitnessPal σε αυτά τα stats. Το ζάλισα το έρμο!

    Το καλύτερο που κατάφερα:

    Για να ανέβει στο 140 η πρωτεϊνη κ στα 44 τα λίπη μου ανεβάζει αναγκαστικά κ τον υδατάνθρακα στο 159! (με αναλογία 35%Π,40%Υ,25%Λ) κ οι θερμίδες είναι 1.595.

    Η άλλη καμπάνα είναι μια "αβαρία" στο βιολογικό μου ρολόι.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  5. #155
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Απλα αγνοεις το φιτνες παλ και συμπληρωνεις υδατανθρακα ως το 150 :) και αςπερισσευουν 9 γραμμαρια

  6. #156
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Απλα αγνοεις το φιτνες παλ και συμπληρωνεις υδατανθρακα ως το 150 :) και αςπερισσευουν 9 γραμμαρια
    Ο ψυχαναγκαστικός εαυτός μου ούτε που το σκέφτηκε! Θα κάνω κουράγιο κ θα το αγνοήσω

    Δευτέρα 24/08/2020

    Upper: (πάνω κάτω σε αυτά που σήκωνα την τελευταία φορά, με σκούρο οι αλλαγές στο πρόγραμμα)
    10 λεπτά περπάτημα στον διάδρομο

    Στήθος

    • Πιέσεις στήθους στο μηχάνημα: 3χ12 * 8,75
    • Ανοίγματα σε οριζόντιο πάγκο: 1χ12*5kg ? 2x12*6kg


    Πλάτη

    • Lat pulldowns 3x12 * 15 (άνετα, δεν το περίμενα αυτό!)


    • Κωπηλατικό : 3χ12 *20 (ζορίστηκα κ κατέβασα στα 20, ούτε αυτό το περίμενα)
    • T- bar row 3χ10


    Δικέφαλος

    • Κάμψεις με μπάρα: 3x8 στραβόμπαρα +5kg
    • Κάμψεις στο μηχάνημα: 3x10*10



    Τρικέφαλος:

    • εκτάσεις τρικεφάλων στην τροχαλία 3χ10 *20
    • dumbbell tricep kickback 3χ10*3kg


    ΄Ωμοι:

    • Πλάγιες εκτάσεις με αλτήρα 3χ12*3


    • Πιέσεις ώμων με αλτήρες 3χ 12 *5
    • Plate front raises 3x12 *5 kg



    Κοιλιακοί : ούτε για πλάκα!

    20 λεπτά διάδρομο γρήγορα

    Question of the day: Επειδή άρχισα να βάζω παραπάνω ασκήσεις πλάτης κ ώμους, μήπως τους ώμους να τους κάνω μαζί με τα πόδια;

    Mood of the day: I am so exited, and I just can't hide it!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  7. #157
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Φαγητό:

    Πρωινό:
    • Βρώμη 30γρ
    • Vanilla whey 30 gr
    • Γάλα αμυγδάλου 100ml
    • Αμύγδαλα ωμά 10gr


    Μεσαιωνικό βασανιστήριο
    Vanilla whey 20gr.

    Μεσημεριανό:

    • Κοτόπουλο στήθος 120γρ
    • Πλιγούρι 50γρ
    • Ελαιόλαδο 5
    • Ντομάτα 50γρ.


    • CLA



    Σνακ :

    • Στραπατσάδα με 1 αυγό κ 3 ασπράδια ,100γρ ντομάτα, ελαιόλαδο, βαλσάμικο.
    • Cottage 30gr
    • Ψωμί του τοστ


    Βραδινό:

    • True bites
    • Σολωμός 125gr.
    • Πατάτα βραστή 200gr
    • 2 Ριζογκοφρέτες ρίγανη
    • Διατροφική μαγιά 5gr.


    Θερμίδες: 1586
    Πρωτεϊνη:144
    Υδατάνθρακας:147
    Λιπαρά:44
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  8. #158
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Τα πόδια είναι μια μυική ομάδα που απαιτεί πολύ ενέργεια. Στη φάση που είσαι θεωρώ πως αν θέλεις να προσθέσεις κ άλλες ασκήσεις, αν νιώθεις την ανάγκη ή βαρέθηκες μπες σε διαχωρισμό κ άσε το upper/lower προς το παρόν. Απο εκεί κ πέρα αν θέλεις να δώσεις ιδιαίτερη έμφαση σε ώμους, μπορείς να βάλεις μία μέρα αποκλειστικά σε αυτή την ομάδα. Πειραματίσου !!!

  9. #159
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post

    Question of the day: Επειδή άρχισα να βάζω παραπάνω ασκήσεις πλάτης κ ώμους, μήπως τους ώμους να τους κάνω μαζί με τα πόδια;

    Εγω θα εμενα σε σχετικα χαμηλο ογκο προπονησης προς το παρων μην βιαζεσαι να βαλεις πολλες ασκησεις ακομα, αν θες μπορεις να αυξησεις 1-2 σετ το πολυ στις ηδη υπαρχουσες ασκησεις!
    Το καλο ειναι οτι σε αυτη τη φαση που εισαι μπορεις να μεγαλωσεις με μικροτερο ογκο προπονησης παιξε πιο πολυ με την ενταση προς το παρον και να προοδευεις και κρατα τον ογκο σταθερο και μιας που το φαγητο ανεβαινει ασε να κανει τη δουλεια του!

    Στο μελλον σιγα σιγα πειραματισου και με τον ογκο και αυξησετον αλλα αφου μπορεις να μεγλωσεις το ιδιο με μικροτερο ογκο προπονησης γιατι οχι?
    (ειναι σαν να σου λεω οτι με περισσοτερο φαι θα χανεις το ιδιο λιπος και εσυ να θες να φας λιγοτερο :P )

    Ειδικα οι μπροστινοι ωμοι δεν χρειαζονται πολυ πραμα με 6 direct sets εισαι σε πολυ καλο επιπεδο

    Θα κραταγα τον συγκερκιμενο διαχωρισμο ακομα εχει πολλα να σου δωσει αστο να δουλεψει .

  10. #160
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Τα πόδια είναι μια μυική ομάδα που απαιτεί πολύ ενέργεια. Στη φάση που είσαι θεωρώ πως αν θέλεις να προσθέσεις κ άλλες ασκήσεις, αν νιώθεις την ανάγκη ή βαρέθηκες μπες σε διαχωρισμό κ άσε το upper/lower προς το παρόν. Απο εκεί κ πέρα αν θέλεις να δώσεις ιδιαίτερη έμφαση σε ώμους, μπορείς να βάλεις μία μέρα αποκλειστικά σε αυτή την ομάδα. Πειραματίσου !!!
    Ένιωσα πως ήμουν πολλή ώρα στο γυμναστήριο εχθές που είχα χέρια γι αυτό μου μπήκε η ιδέα. Ρολόι δεν κοίταξα να πω την αλήθεια. Με τους ώμους έχω κολλήσει γιατί ήμουν για καιρό χωρίς ασκήσεις.

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Εγω θα εμενα σε σχετικα χαμηλο ογκο προπονησης προς το παρων μην βιαζεσαι να βαλεις πολλες ασκησεις ακομα, αν θες μπορεις να αυξησεις 1-2 σετ το πολυ στις ηδη υπαρχουσες ασκησεις!
    Το καλο ειναι οτι σε αυτη τη φαση που εισαι μπορεις να μεγαλωσεις με μικροτερο ογκο προπονησης παιξε πιο πολυ με την ενταση προς το παρον και να προοδευεις και κρατα τον ογκο σταθερο και μιας που το φαγητο ανεβαινει ασε να κανει τη δουλεια του!

    Στο μελλον σιγα σιγα πειραματισου και με τον ογκο και αυξησετον αλλα αφου μπορεις να μεγλωσεις το ιδιο με μικροτερο ογκο προπονησης γιατι οχι?
    (ειναι σαν να σου λεω οτι με περισσοτερο φαι θα χανεις το ιδιο λιπος και εσυ να θες να φας λιγοτερο :P )

    Ειδικα οι μπροστινοι ωμοι δεν χρειαζονται πολυ πραμα με 6 direct sets εισαι σε πολυ καλο επιπεδο

    Θα κραταγα τον συγκερκιμενο διαχωρισμο ακομα εχει πολλα να σου δωσει αστο να δουλεψει .
    Γρηγόρη έχεις δίκιο, κολλάω στο να βγαίνει ο αριθμός των επαναλήψεων κ δεν βάζω το κάτι παραπάνω σε κιλά. Όπως κολλάω στην ποικιλία των ασκήσεων αντί για τον αριθμό των σετ. Μάλλον μου έχει μείνει "κουσούρι" από τα παλιά προγράμματα με πολλές ασκήσεις κ πολλές επαναλήψεις. Τώρα που το κατάλαβα, θα κινηθώ ανάλογα! Επίσης θα μείνω σε αυτόν τον διαχωρισμό για τις επόμενες 2 βδομάδες τουλάχιστον.

    Στα σημερινά μου:

    Τρίτη 25/08/2020

    Lower: (πάνω κάτω στα ίδια, μην πέσω με τα μούτρα , πονούσε κ λίγο η πλατούλα από χθες )

    10 λεπτά περπάτημα στον δρόμο


    • Squats με αλτηράκι:, 4x12*10kg
    • Πρέσσα:4 x12*45kg
    • Εκτάσεις τετρακεφάλων: 3x12*25kg
    • Hamstring curls: 3x10*25kg
    • Προσαγωγοί μηχάνημα: 3x12*20kg
    • Απαγωγοί: 3x12*25kg


    10 περπάτημα στον διάδρομο
    10 περπάτημα στον δρόμο




    Φαγητό:

    Πρωινό:
    • Βρώμη 30γρ
    • Vanilla whey 30 gr
    • Γάλα αμυγδάλου 100ml
    • Αμύγδαλα ωμά 10gr


    Σνακ1:

    • 1 αυγό κ ένα ασπράδι
    • Καλαμπόκι βραστό 81gr
    • Μεσαιωνικό βασανιστήριο
    • Vanilla whey 20gr.


    Μεσημεριανό:

    • Τσιπούρα ψητή 135γρ
    • Basmati
    • Ελαιόλαδο 5



    Σνακ 2 :

    • Σαλάτα πράσινη με 5 ελαιόλαδο,βαλσάμικο, διατροφική μαγιά
    • Gouda Light
    • Καλαμποκογκοφρέτα


    Βραδινό:

    • T.Β
    • Στήθος κοτόπουλο 120gr.
    • Γλυκοπατάτα ψητή από 200gr ωμής, ελαιόλαδο
    • CLA


    Θερμίδες: 1590
    Πρωτεϊνη:140
    Υδατάνθρακας:150
    Λιπαρά:43

    Να έχει φτάσει δέκα κ η ώρα, να πεινάω σε λογικά πλαίσια (χωρίς να θέλω να φάω το πληκτρολόγιο)= αξία ανεκτίμητη!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  11. #161
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Τετάρτη 26/08/2020

    Upper: (μικρή πρόοδος)

    10 λεπτά περπάτημα στον δρόμο

    Στήθος

    • Πιέσεις στήθους στο μηχάνημα: 3χ10 * 10
    • Ανοίγματα σε οριζόντιο πάγκο: 3χ12*6


    Πλάτη

    • Lat pulldowns 3x12 * 15


    • T- bar row 3χ10


    Δικέφαλος

    • Κάμψεις με μπάρα: 3x10 στραβόμπαρα +5kg
    • Κάμψεις στο μηχάνημα: 3x10*10


    Τρικέφαλος:

    • εκτάσεις τρικεφάλων στην τροχαλία 3χ12 *20
    • dumbbell tricep kickback 3χ10*3kg


    ΄Ωμοι:

    • Πλάγιες εκτάσεις με αλτήρα 3χ12*3kg


    • Πιέσεις ώμων με αλτήρες 3χ 12 *6kg


    Κοιλιακοί 4χ15
    Κάτω κοιλιακοί με μπάλα 3χ10

    10 περπάτημα στον δρόμο




    Φαγητό:

    Πρωινό:
    • Βρώμη 30γρ
    • Vanilla whey 30 gr
    • Γάλα αμυγδάλου 100ml
    • Αμύγδαλα ωμά 10gr


    Μεσημεριανό:

    • Κοτόπουλο στήθος 95γρ.
    • Πλιγούρι 50γρ.
    • Κόκκινη πιπεριά 25γρ.


    • Ελαιόλαδο 5



    • Μεσαιωνικό βασανιστήριο
    • Chocolate whey 20gr.



    Σνακ :

    • Σαλάτα πράσινη με 5 ελαιόλαδο,βαλσάμικο, διατροφική μαγιά, σύκο 50γρ. (πόσο θα της πήγαινε λίγη παρμεζάνα...)
    • 1 αυγό
    • Gouda Light
    • Ψωμί του τοστ



    Βραδινό:

    • T.Β
    • Τσιπούρα ψητή 140gr. με oyster sauce
    • Πατάτα βραστή από 150gr ωμής, ελαιόλαδο
    • Ντομάτα 100γρ. κρεμμύδι 10γρ.
    • καλαμποκογκοφρέτα


    Θερμίδες: 1592
    Πρωτεϊνη:141
    Υδατάνθρακας:151
    Λιπαρά:44
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  12. #162
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Upper: (μικρή πρόοδος)

    Aυτο θα σε ανεβασει ντιντι η προοδος δεν γινεται να ειναι μεγαλη καθε φορα και οσο φευγεις απο το κομματι του αρχαριου τοσο πιο μικρη θα ειναι , η προοδος ειναι προοδος ομως μην μπεισ στο τρυπακι να ειναι τεραστια καθε φορα γιατι θα χασεις το παιχνιδι και θα απαγοητευτεις.

  13. #163
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Μπράβο Didi <3
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  14. #164
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Aυτο θα σε ανεβασει ντιντι η προοδος δεν γινεται να ειναι μεγαλη καθε φορα και οσο φευγεις απο το κομματι του αρχαριου τοσο πιο μικρη θα ειναι , η προοδος ειναι προοδος ομως μην μπεισ στο τρυπακι να ειναι τεραστια καθε φορα γιατι θα χασεις το παιχνιδι και θα απαγοητευτεις.
    Κάθε φορά νιώθω πως κάτι καλύτερο κάνω, που δε φαίνεται στο "χαρτί". Λίγο πιο εύκολα τα σετ, λίγο ο καθρέφτης, λίγο τα ρούχα. Μακάρι να μην ήμουν "μαλωμένη" με τις progress photos να σας έδειχνα τι βλέπω.

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Μπράβο Didi <3
    ευχαριστώ πολύ <3

    Σήμερα λοιπόν:


    Πέμπτη 27/08/2020

    Lower: μικρή πρόοδος κι εδώ

    10 λεπτά περπάτημα στον διάδρομο


    • Squats με αλτηράκι:, 4x12*10kg
    • Πρέσσα:4 x12*50kg
    • Εκτάσεις τετρακεφάλων: 3x12*25kg
    • Hamstring curls: 3x12*25kg
    • Προσαγωγοί μηχάνημα: 3x12*20kg
    • Απαγωγοί: 3x12*25kg


    15 περπάτημα στον διάδρομο

    Κοιλιακοί
    Κάτω κοιλιακοί με μπάλα


    Φαγητό:

    Πρωινό:
    • Βρώμη 30γρ
    • Vanilla whey 30 gr
    • Γάλα αμυγδάλου 100ml
    • Αμύγδαλα ωμά 10gr


    Σνακ1:

    • Στραπατσάδα με 2 αυγά
    • Ψωμί του τοστ
    • Gouda light
    • Μεσαιωνικό βασανιστήριο
    • Vanilla whey 20gr.


    Μεσημεριανό:

    • Κοτόπουλο στήθος 120γρ
    • Πλιγούρι 50γρ
    • Ελαιόλαδο 5



    Σνακ 2 :

    • 3 Ριζογκοφρέτες με cottage 20gr




    Βραδινό:

    • T.Β
    • Σαρδέλα ψητή 125gr.
    • πατάτα ψητή από 175gr ωμής,
    • ντομάτα +πράσινη σαλάτα+ ελαιόλαδο
    • CLA


    Θερμίδες: 1592
    Πρωτεϊνη:142
    Υδατάνθρακας:149
    Λιπαρά:45
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  15. #165
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Καθε προοδος μετραει ! Πας πολυ καλα !

  16. #166
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Κάθε φορά νιώθω πως κάτι καλύτερο κάνω, που δε φαίνεται στο "χαρτί". Λίγο πιο εύκολα τα σετ, λίγο ο καθρέφτης, λίγο τα ρούχα. Μακάρι να μην ήμουν "μαλωμένη" με τις progress photos να σας έδειχνα τι βλέπω.

    DiDi αυτο ακριβως που αναφερεις ειναι προοδος δεν γιενται να πηγαινουμε καθε φορα και να σηκωνουμε περισσοτερο βαρος η να βαζουμε απειρα σετ κλπ.. θα υπαρξει και η στασιμοτητα γιαυτο υπαρχουν διαφοροι τροποι για να κρινεις την προοδο σου αλλιως θα σηκωναμε πολυ περισσοτερα κιλα ολοι.
    Mπραβο απο εμενα τα πας πολυ καλα απο την στιγμη που βλεπεις αλλαγη εσυ τιποτα αλλο δεν εχει σημασια

  17. #167
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλημέρα κ καλή βδομάδα! Το Σάββατο κ την Κυριακή δεν έκανα τίποτα από προπόνηση , κοιμήθηκα πολύ κ ξεκουράστηκα.


    Παρασκευή 28/08/2020

    Upper:

    10 λεπτά περπάτημα στον δρόμο
    Στήθος

    • Πιέσεις στήθους στο μηχάνημα: 3χ12 * 10
    • Ανοίγματα σε οριζόντιο πάγκο: 3χ12*6


    Πλάτη

    • Lat pulldowns 3x12 * 15


    • T- bar row 3χ10 με 1,25kg


    Δικέφαλος

    • Κάμψεις με μπάρα: 3x10 στραβόμπαρα +5kg
    • Κάμψεις στο μηχάνημα: 3x10*10

    Τρικέφαλος:

    • εκτάσεις τρικεφάλων στην τροχαλία 3χ12 *20
    • dumbbell tricep kickback 3χ10*3kg


    ΄Ωμοι:

    • Πλάγιες εκτάσεις με αλτήρα 3χ12*3kg


    • Πιέσεις ώμων με αλτήρες 3χ 12 *6kg


    Κοιλιακοί 4χ15
    Κάτω κοιλιακοί με μπάλα 3χ10
    10 περπάτημα στον δρόμο


    Δευτέρα 31/08/2020


    Lower:

    10 λεπτά περπάτημα στον διάδρομο


    • Squats με αλτηράκι:, 4x10*12,5kg (δυστυχώς τώρα που χαλάρωσα, νιώθω ελαφριά ενόχληση στο χέρι )
    • Πρέσσα:1 x15*50kg κ 3χ15*55kg
    • Εκτάσεις τετρακεφάλων: 3x12*25kg
    • Hamstring curls: 3x12*25kg
    • Προσαγωγοί μηχάνημα: 2x12*25kg κ 1x8*25kg (δεν την πάλεψα , δεν έκλειναν τα πόδια )
    • Απαγωγοί: 3x12*25kg


    20 περπάτημα στον διάδρομο

    Κοιλιακοί 4χ15
    Κάτω κοιλιακοί με μπάλα 3χ10

    Από διατροφή:
    Παρασκευή Σάββατο Κυριακή
    1595 (wow!) 1547
    141 140
    150 149
    44 44
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  18. #168
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Πολυ καλά!

    Δεν θυμαμαι αν σε ειχα ξαναρωτησει. Η πρεσσα σας ειναι οριζοντια ή 45 μοιρών?

    Το goblet εχει αρχισει να μην σε εξυπηρετει γιατι τα ποδια σου αρπάζουν πιο γρηγορα απο ότι τα χερια. Οταν θα θελεις αλλαγη προγραμματος, ήρθε ο καιρος να δοκιμασεις ελευθερο καθισμα με μπάρα

    ή προβολές

    P.S. μ αρεσει η χαρα σου όταν πετυχαινεις μακρος ακριβώς

  19. #169
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post

    P.S. μ αρεσει η χαρα σου όταν πετυχαινεις μακρος ακριβώς

    Κατι εκανε το Σαββατο και δεν μας το λεει

  20. #170
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Πολυ καλά!

    Δεν θυμαμαι αν σε ειχα ξαναρωτησει. Η πρεσσα σας ειναι οριζοντια ή 45 μοιρών?

    Το goblet εχει αρχισει να μην σε εξυπηρετει γιατι τα ποδια σου αρπάζουν πιο γρηγορα απο ότι τα χερια. Οταν θα θελεις αλλαγη προγραμματος, ήρθε ο καιρος να δοκιμασεις ελευθερο καθισμα με μπάρα

    ή προβολές

    P.S. μ αρεσει η χαρα σου όταν πετυχαινεις μακρος ακριβώς
    Η πρέσσα είναι οριζόντια. Τις προβολές τις τρέμω γιατί έχω κι ένα κουσούρι στο γόνατο (παλιά εγχείρηση, δεν ξέρω αν το είχα αναφέρει, μου πήρε πολύς καιρός για να συνέλθω), οπότε το ελεύθερο κάθισμα με μπάρα ακούγεται καλύτερο.

    Για τα macros να με έβλεπες σήμερα που βγήκαν -12 οι θερμίδες, θυμήθηκα ότι το cla έχει ακριβώς 12 κ πανηγύριζα μόνη μου!

    Υ.Γ Κι εσύ Wow Κωνσταντίνα;


    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post

    Κατι εκανε το Σαββατο και δεν μας το λεει
    Γουρούνιασα!



    Κ η σημερινή διατροφή που δε μου βγήκε όπως την ήθελα γιατί ξέχασα ότι δεν είχα άλλο βρωμομπίφτεκο στην κατάψυξη , είναι η δεύτερη βδομάδα που δε βρίσκω άπαχο κιμά στο σούπερ κ κάποιος πήρε μια παρμεζάνα στην οποία δεν κατάφερα να αντισταθώ

    Φαγητό:

    Πρωινό:
    • Βρώμη 30γρ
    • Vanilla whey 30 gr
    • Γάλα αμυγδάλου 100ml
    • Αμύγδαλα ωμά 10gr


    • Μεσαιωνικό βασανιστήριο
    • Chocolate whey 20gr.



    Μεσημεριανό:

    • Κοτόπουλο στήθος 140γρ.
    • Πλιγούρι 50γρ.


    • Μανιτάρι brown 80gr
    • Ελαιόλαδο 5



    Σνακ 1κ 2 :

    • Σαλάτα πράσινη με ελαιόλαδο, βαλσάμικο, παρμεζάνα (όργιο μιλάμε!)
    • 1 αυγό κ 3 ασπράδια
    • Gouda Light
    • Ριζογκοφρέτα ρίγανη
    • Σταφύλια 100γρ.


    Βραδινό:

    • T.Β
    • Αραβική πίτα με Κοτόπουλο 100γρ. Μαγιονέζα bbq sauce και κρεμμύδι (κι άλλο όργιο!)
    • CLA


    Θερμίδες: 1595
    Πρωτεϊνη:152 (το παράκανα, αλλά ήθελα τόοοσο την παρμεζάνα!)
    Υδατάνθρακας:134
    Λιπαρά:45
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  21. #171
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Η πρέσσα είναι οριζόντια. Τις προβολές τις τρέμω γιατί έχω κι ένα κουσούρι στο γόνατο (παλιά εγχείρηση, δεν ξέρω αν το είχα αναφέρει, μου πήρε πολύς καιρός για να συνέλθω), οπότε το ελεύθερο κάθισμα με μπάρα ακούγεται καλύτερο.

    Για τα macros να με έβλεπες σήμερα που βγήκαν -12 οι θερμίδες, θυμήθηκα ότι το cla έχει ακριβώς 12 κ πανηγύριζα μόνη μου!

    Υ.Γ Κι εσύ Wow Κωνσταντίνα;
    Δεν το εχεις ξανααναφερει αυτο, για πες κι αλλα, τι εγχειρηση ηταν και τι δεν μπορει να κανει?

    Ναι, ειχα για 5 χρονια εναν Nightelf Hunter

  22. #172
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Δεν το εχεις ξανααναφερει αυτο, για πες κι αλλα, τι εγχειρηση ηταν και τι δεν μπορει να κανει?

    Ναι, ειχα για 5 χρονια εναν Nightelf Hunter
    Πάρε καφέ, τσαι,ποπ κορν, ακολουθεί σεντόνι.

    Το μακρινό 2008, είχα έναν έντονο πόνο στο γόνατο κ άρχισα να το ψάχνω. Μετά από τις απαραίτητες εξετάσεις, μαγνητική κ επίσκεψη σε τρεις γιατρούς (οι δύο αθλητίατροι κ καλά για πιο σίγουρα) είπαν ότι έχω μηνίσκο. Μπήκα για λαπαροσκοπική εγχείρηση κι όταν συνήλθα ο γιατρός μου ανακοίνωσε ότι δεν ήταν μηνίσκος τελικά αλλά κατασκευαστικά οι σύνδεσμοί μου στα γόνατα είναι σφιχτοί κ προκαλούν τριβή στον χόνδρο. Θυμάμαι κ τη λέξη "χονδρομαλάκυνση" που λάτρεψε η παρέα μου τότε! Μου τους χαλάρωσε ,είπε, λιγάκι κι όλα καλά, αλλά θα χρειαζόμουν στο μέλλον εγχείρηση κ στο άλλο γόνατο (!). Έδωσε κάποιες οδηγίες για ασκήσεις να κάνω στο σπίτι , χωρίς να μου δείξει τίποτα , 1 λεπτό εξήγηση! Αποτέλεσμα: τις έκανα λάθος, το πόδι όλο χειροτέρευε με τον καιρό. Με έσωσε ο φυσικοθεραπευτής ο οποίος μετά από πολλή δουλειά (κ πόνο) μου το ξεμπλόκαρε.

    Όταν ξαναξεκίνησα γυμναστήριο έκανα τις ασκήσεις ισομετρικά.Ο φυσικοθεραπευτής από τότε μου είχε πει ότι πρέπει να δυναμώσω τετρακέφαλο. Όσο περνούσε ο καιρός κ δυνάμωνα άρχισα να τις κάνω κανονικά. Μου έχει μείνει ο φόβος με το ποδήλατο κ το αποφεύγω. Κ φυσικά έχω μειωμένη εμπιστοσύνη στους ορθοπεδικούς... Αυτά τα λίγα!

    WoW: ορκισμένη healer εδώ, Priest, Paladin κ από DPS Mage. Όλα blood elves
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  23. #173
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Πάρε καφέ, τσαι,ποπ κορν, ακολουθεί σεντόνι.

    Το μακρινό 2008, είχα έναν έντονο πόνο στο γόνατο κ άρχισα να το ψάχνω. Μετά από τις απαραίτητες εξετάσεις, μαγνητική κ επίσκεψη σε τρεις γιατρούς (οι δύο αθλητίατροι κ καλά για πιο σίγουρα) είπαν ότι έχω μηνίσκο. Μπήκα για λαπαροσκοπική εγχείρηση κι όταν συνήλθα ο γιατρός μου ανακοίνωσε ότι δεν ήταν μηνίσκος τελικά αλλά κατασκευαστικά οι σύνδεσμοί μου στα γόνατα είναι σφιχτοί κ προκαλούν τριβή στον χόνδρο. Θυμάμαι κ τη λέξη "χονδρομαλάκυνση" που λάτρεψε η παρέα μου τότε! Μου τους χαλάρωσε ,είπε, λιγάκι κι όλα καλά, αλλά θα χρειαζόμουν στο μέλλον εγχείρηση κ στο άλλο γόνατο (!). Έδωσε κάποιες οδηγίες για ασκήσεις να κάνω στο σπίτι , χωρίς να μου δείξει τίποτα , 1 λεπτό εξήγηση! Αποτέλεσμα: τις έκανα λάθος, το πόδι όλο χειροτέρευε με τον καιρό. Με έσωσε ο φυσικοθεραπευτής ο οποίος μετά από πολλή δουλειά (κ πόνο) μου το ξεμπλόκαρε.

    Όταν ξαναξεκίνησα γυμναστήριο έκανα τις ασκήσεις ισομετρικά.Ο φυσικοθεραπευτής από τότε μου είχε πει ότι πρέπει να δυναμώσω τετρακέφαλο. Όσο περνούσε ο καιρός κ δυνάμωνα άρχισα να τις κάνω κανονικά. Μου έχει μείνει ο φόβος με το ποδήλατο κ το αποφεύγω. Κ φυσικά έχω μειωμένη εμπιστοσύνη στους ορθοπεδικούς... Αυτά τα λίγα!

    WoW: ορκισμένη healer εδώ, Priest, Paladin κ από DPS Mage. Όλα blood elves
    Ήσουνα taillights hammer ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #174
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Ήσουνα taillights hammer ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Twillights **


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #175
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Εχω παρομοιες εμπειριες με τους ορθοπεδικους, και εγω απογοητευμενη απο την εγχειρηση μου. Σε νιωθω!

    Οκ, οχι προβολες και οχι ποδηλατο. Πηγαινε σε squat και deadlift ( θα σου μεγαλωσει και τη πλατη που της εχεις αδυναμια). Υποθετω οτι πλεον ο μοναδικος περιορισμος που εχεις ειναι ψυχολογικος, ειδικα αφου κανεις τα leg extention και τα goblet χωρις προβλημα. Δοκιμαζεις και βλεπεις που νιωθεις ανετα και που οχι, οτι σ αρεσει το κραταμε ! :)

    Για καποιο λογο, μου κανεις για healer απο τα γραπτα σου, σου ταιριάζει. Και σε μας ο Druid Healer ηταν ο αγαπημενος της παρεας μας , παιζαμε pvp ολοι μαζι και ετρεχε γυρω γυρω και φωναζε " Κωνσταντιναααααααα με δεεεερνουυυν σωσεεεεεεεε μεεεε". Καλές εποχες

  26. #176
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Twillights **
    Thunderhorn

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Εχω παρομοιες εμπειριες με τους ορθοπεδικους, και εγω απογοητευμενη απο την εγχειρηση μου. Σε νιωθω!

    Οκ, οχι προβολες και οχι ποδηλατο. Πηγαινε σε squat και deadlift ( θα σου μεγαλωσει και τη πλατη που της εχεις αδυναμια). Υποθετω οτι πλεον ο μοναδικος περιορισμος που εχεις ειναι ψυχολογικος, ειδικα αφου κανεις τα leg extention και τα goblet χωρις προβλημα. Δοκιμαζεις και βλεπεις που νιωθεις ανετα και που οχι, οτι σ αρεσει το κραταμε ! :)

    Για καποιο λογο, μου κανεις για healer απο τα γραπτα σου, σου ταιριάζει. Και σε μας ο Druid Healer ηταν ο αγαπημενος της παρεας μας , παιζαμε pvp ολοι μαζι και ετρεχε γυρω γυρω και φωναζε " Κωνσταντιναααααααα με δεεεερνουυυν σωσεεεεεεεε μεεεε". Καλές εποχες
    Έχεις κάνει κι εσύ γόνατο; Πόσο μέσα έπεσες σε αυτό το ψυχολογικό, παρόλο που είμαι ανθεκτική στον πόνο, είμαι αρκετά φοβιτσιάρα . Πλάτη βλέπουν τα ματάκια μου κ χαίρομαι ιδιαιτέρως!

    Καλές εποχές όντως! Ήμουν πιο πολύ του PvE , PVP έκανα για τα achievements. Αυτή η ικανοποίηση του να κρατάς τους πάντες ζωντανούς! Priceless! Σκεφτόμουν να πάρω το expansion αλλά μου λείπει χρόνος κ χρήμα.


    Στην ημέρα μας:

    Τρίτη 01/09/2020 Καλό μήνα!!!

    Upper: (στα ίδια , αλλά για καταμεσήμερο μετά τη δουλειά δεν έχω παράπονο)

    10 λεπτά περπάτημα στον δρόμο

    Στήθος

    • Πιέσεις στήθους στο μηχάνημα: 3χ12 * 10
    • Ανοίγματα σε οριζόντιο πάγκο: 3χ12*6


    Πλάτη

    • Lat pulldowns 3x12 * 15


    • T- bar row 3χ10 με 1,25kg


    Δικέφαλος

    • Κάμψεις με μπάρα: 3x10 στραβόμπαρα +5kg
    • Κάμψεις στο μηχάνημα: 3x10*10


    Τρικέφαλος:

    • εκτάσεις τρικεφάλων στην τροχαλία 3χ12 *20
    • dumbbell tricep kickback 3χ10*3kg


    ΄Ωμοι:

    • Πλάγιες εκτάσεις με αλτήρα 3χ12*3kg


    • Πιέσεις ώμων με αλτήρες 3χ 12 *6kg


    Κοιλιακοί 4χ15
    Κάτω κοιλιακοί με μπάλα 3χ10

    30 περπάτημα γρήγορο διάδρομο κ λίγο τρέξιμο με τη μουσικούλα μου, μια χαρά εκτονώθηκα!

    Φαγητό:

    Πρωινό:
    • Βρώμη 30γρ
    • Vanilla whey 30 gr
    • Γάλα αμυγδάλου 100ml
    • Αμύγδαλα ωμά 10gr


    • Μεσαιωνικό βασανιστήριο
    • Chocolate whey 20gr.
    • Φρέντο καπουτσίνο σκέτο



    Μεσημεριανό:

    • Κοτόπουλο στήθος 125γρ.
    • Πλιγούρι 50γρ.


    • Ντομάτα, κρεμμύδι, μέντα
    • Ελαιόλαδο 5



    Σνακ 1κ 2 :

    • Σαλάτα πράσινη με ελαιόλαδο, βαλσάμικο, παρμεζάνα, αμύγδαλα (όνειρο ζω μη με ξυπνάτε!)
    • 1 αυγό
    • Gouda Light
    • Αραβική πίτα


    Βραδινό:

    • T.Β
    • Κοτοπουλο 100γρ.
    • Πατάτα 200γρ
    • CLA


    Θερμίδες: 1586
    Πρωτεϊνη:138
    Υδατάνθρακας:148
    Λιπαρά:44
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  27. #177
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Tετάρτη 02/09/2020


    Lower: μεγάλη ικανοποίηση σήμερα, τόλμησα και δικαιώθηκα!

    10 λεπτά περπάτημα στον δρόμο


    • Squats με αλτηράκι:, 4x10*12,5kg
    • Πρέσσα:1 x12*50kg - 2χ12*55kg ? 1χ12*60kg
    • Hamstring curls: 1x12*25kg -2x10*30kg
    • Εκτάσεις τετρακεφάλων: 1x12*25kg -2x12*30kg
    • Προσαγωγοί μηχάνημα: 3x12*25kg (πασχίζω εδώ)
    • Απαγωγοί: 3x12*25kg


    10 περπάτημα στον διάδρομο και 10 στον δρόμο

    Κοιλιακοί 4χ15
    Ραχιαίοι 3χ15

    Φαγητό:

    Πρωινό:
    • Βρώμη 30γρ
    • Vanilla whey 30 gr
    • Γάλα αμυγδάλου 100ml
    • Αμύγδαλα ωμά 10gr

    • Μεσαιωνικό βασανιστήριο
    • Chocolate whey 20gr.



    Μεσημεριανό:

    • Τσιπούρα ψητή 150γρ.
    • Πλιγούρι 50γρ.


    • Ελαιόλαδο 5
    • Oyster sauce



    Σνακ 1κ 2 :

    • Σαλάτα δροσάτη με ελαιόλαδο, βαλσάμικο, παρμεζάνα
    • 1 αυγό
    • Gouda Light
    • 2 φέτες ψωμί low carb


    Βραδινό:

    • T.Β
    • Φακές σούπα κοκκινιστή από 50γρ. ωμές
    • Ελιές , ελαιόλαδο,βαλσάμικο


    Θερμίδες: 1578
    Πρωτεϊνη:139
    Υδατάνθρακας:150
    Λιπαρά:44

    Να τολμήσω κ μια φωτό: (Κάτι σαν να πάει να γίνει στα χέρια ,ε;;)
    Attached Images Attached Images
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  28. #178
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Yep!

    Τι να πρωτοσχολιασω σημερα, τα 60 κιλα σε πρεσσα, τα ανεβασμενα τετρακεφαλα και μηριαια ή τη φωτο;

    Το χερι πολυ καλο δικεφαλο και ωμο, και επισης στα πλαγια που ελεγες οτι κρατουσες εισαι τε-λει-α. Τιποτα περιττο, ολα οπως πρεπει! Που να φας και ανεβεις σε δυναμη, χαμος θα γινει!

    P.S. στο εξης στις εκτασεις τετρακεφαλων με το μαλακο οτι ανεβασμα κανεις. Ειναι ασκηση που δεν ειναι για να φορτωνεις πολλα κιλα.

  29. #179
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πολύ καλή στη φωτό!

    Κοριτσάρα, αν κάνεις 60 κιλά πρέσσα και αρκετά στις υπόλοιπες, σίγουρα μπορείς πολύ περισσότερα στο σκουωτ με αλτήρα (εκτός αν κάνεις με 2 αλλά γράφεις αλτηράκι).
    Καλά προσαγωγούς μην τρελαίνεσαι να ανεβάσεις κιλά , εκεί πήγαινε για το pump.

  30. #180
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Μπραβο βρε Ντιντι η προοδος σου ειναι εμφανης παντου, χαιρομαι πολυ για εσενα εχεις κανει τρομερη προοδο σε συντομο διαστημα τα πας πολυ καλα ( ειδες τι κανει το φαι χαχα ) οσο θα προοδευεις στις ασκησεις σου και το φαγητο θα αυξανεται θα βλεπεις αλλαγη με την παροδο του χρονου συνεχισε ετσι.
    Συγχαρητηρια και παλι


 
Page 6 of 17 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •