Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 7 of 17 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 181 to 210 of 503

Thread: Didi's Log

  1. #181
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Πάρα πολύ καλή πρόοδος και δεν είναι τυχαίο, πολύ προσεγμένη και η διατροφή και η προπόνησή σου.

    Εφτιαξες και χερακι, ναι.

    Συνεχισε ετσι, μπραβο!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  2. #182
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Μπράαααβο!!! έτσι να ανεβαίνει η ψυχολογία όλο κ περισσότερο!!!! Σούπερ το χέρι!!

  3. #183
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Μπράβο και από μένα τα πας πολύ καλά και στην διατροφή έχει γίνει expert!!
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  4. #184
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Μπράβο Didi πολύ καλό το χέρι!
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  5. #185
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια κ την ενθάρρυνση! Θα ξαναπώ πως την πρόοδο την οφείλω στις συμβουλές σας, αλλιώς ακόμα θα έτρεχα σαν ένα χάμστερ στη ρόδα, δηλαδή πολλή προσπάθεια, αλλά κανένα αποτέλεσμα!

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Yep!

    Τι να πρωτοσχολιασω σημερα, τα 60 κιλα σε πρεσσα, τα ανεβασμενα τετρακεφαλα και μηριαια ή τη φωτο;

    Το χερι πολυ καλο δικεφαλο και ωμο, και επισης στα πλαγια που ελεγες οτι κρατουσες εισαι τε-λει-α. Τιποτα περιττο, ολα οπως πρεπει! Που να φας και ανεβεις σε δυναμη, χαμος θα γινει!

    P.S. στο εξης στις εκτασεις τετρακεφαλων με το μαλακο οτι ανεβασμα κανεις. Ειναι ασκηση που δεν ειναι για να φορτωνεις πολλα κιλα.

    Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν ανέβαζα στην πρέσσα! Δε ζορίζομαι ιδιαίτερα. Όπως κ στους τετρακέφαλους. Το χειρότερό μου είναι οι μηριαίοι κ οι προσαγωγοί. Αυτές οι σχεδόν 100 θερμίδες με βοήθησαν πολύ, πεινάω ελάχιστα κ η ζυγαριά πάει καλά (να θυμηθώ να γράψω τις μετρήσεις, μόνο το βάρος ή κ το λίπος που λεει η ζυγαριά;)


    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Πολύ καλή στη φωτό!

    Κοριτσάρα, αν κάνεις 60 κιλά πρέσσα και αρκετά στις υπόλοιπες, σίγουρα μπορείς πολύ περισσότερα στο σκουωτ με αλτήρα (εκτός αν κάνεις με 2 αλλά γράφεις αλτηράκι).
    Καλά προσαγωγούς μην τρελαίνεσαι να ανεβάσεις κιλά , εκεί πήγαινε για το pump.
    Με ένα αλτηράκι το κάνω, δε βάζω παραπάνω γιατί μετά πονάει το χέρι. Να δοκιμάσω ελεύθερα με μπάρα ή στο σμίθ; Τους προσαγωγούς τους ήθελα γιατί έχω ένα ενοχλητικό λιπάκι στην απομέσα μεριά του γονάτου που κάνει τα πόδια μου να φαίνονται ακόμα πιο στραβά



    Να γράψω κ τα σημερινά σε προπόνηση:

    Πέμπτη 03/09/2020

    Upper: (καλά πήγε!)

    10 λεπτά περπάτημα στον δρόμο

    Στήθος

    • Πιέσεις στήθους στο μηχάνημα: 3χ12 * 10
    • Ανοίγματα σε οριζόντιο πάγκο: 3χ12*6


    Πλάτη

    • Lat pulldowns 1x12 * 15 ? 2χ8*20kg


    • T- bar row 3χ12 με 1,25kg


    Δικέφαλος

    • Κάμψεις με μπάρα: 3x10 στραβόμπαρα +5kg (πάλι κουνούσα τον αγκώνα σήμερα, να κατεβάσω βάρος, ν αλλάξω άσκηση;;)
    • Κάμψεις στο μηχάνημα: 3x10*15


    Τρικέφαλος:

    • εκτάσεις τρικεφάλων στην τροχαλία 3χ12 *20
    • εκτάσεις τρικεφάλων με αλτήρα 1χ12*6 - 2χ10*7,5kg


    ΄Ωμοι:

    • Πλάγιες εκτάσεις με αλτήρα 3χ12*3kg (είδα μια φλέβα να πετάγεται, τι χαρά!)


    • Πιέσεις ώμων με αλτήρες 3χ 12 *6kg


    10 λεπτά περπάτημα στον δρόμο

    Κοιλιακούς ραχιαίους δεν έκανα λόγω πίεσης χρόνου.

    Να συνοψίσω τις απορίες της ημέρας:

    1) αύριο να κάνω σκουοτ με μπάρα, στραβόμπαρα, σμιθ;
    2) να αντικαταστήσω τις κάμψεις δικεφάλου με στραβόμπαρα; μια τις κάνω καλά, μια το χαλάω κ δεν μπορώ να βρω τι φταίει.
    3) τι να κάνω με τους τρικέφαλους που είναι ακόμα πλαδαροί όταν έχω χαλαρό το χέρι; νομίζω ότι τις εκτάσεις πάνω από το κεφάλι τις εκτελώ πιο σωστά από τα λακτίσματα
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  6. #186
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Να συνοψίσω τις απορίες της ημέρας:

    1) αύριο να κάνω σκουοτ με μπάρα, στραβόμπαρα, σμιθ;
    2) να αντικαταστήσω τις κάμψεις δικεφάλου με στραβόμπαρα; μια τις κάνω καλά, μια το χαλάω κ δεν μπορώ να βρω τι φταίει.
    3) τι να κάνω με τους τρικέφαλους που είναι ακόμα πλαδαροί όταν έχω χαλαρό το χέρι; νομίζω ότι τις εκτάσεις πάνω από το κεφάλι τις εκτελώ πιο σωστά από τα λακτίσματα
    1) Προσπαθησε να δοκιμασεις κανονικα με ισια μπαρα καθισμα εστιασε στη τεχνικη σου και σιγα σιγα οταν το βρεις θα αρχιζεις να ανεβαζεις θα σε βοηθησει πολυ η συγκερκιμενη ασκηση σε ολα καιρος ηταν να ξεκινησεις!

    2)Συνηθως χρειαζομαστε καποιο χρονο να προσαρμοστουμε σε μια ασκηση παρολαυτα αν νιωθεις οτι δεν σε βολευει μπορεις να δοκιμασεις με ισια μπαρα η με αλτηρες εμενα η στραβομπαρα με πιανει πολυ καλυτερα σε σχεση με τα αλλα δυο.

    3)Θελει χρονο και δουλεια πρεπει να βαλεις μυες πανω σου για να δειξεις καλυτερη μετεπειτα αυτο μακροπροθεσμα σημαινει οτι θα μπει και λιγο λιπος βεβαια εχεις το προσον προς στιγμην να συμβουν και τα δυο ταυτοχρονα μην κοιτας το τωρα σκεψου το μετα ακομα εινια πολυ νωρις για να σε απασχολει κατι τοσο μικρο.

    Συνεχισε ετσι ακριβως οπως κανεις και τωρα!

  7. #187
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις Γρηγόρη!

    Ο τρικέφαλος με προβληματίζει γιατί στα υπόλοιπα η διαφορά είναι εμφανής κ λέω μήπως κάτι κάνω λάθος να το προλάβω όσο είναι νωρίς.

    Για τον δικέφαλο δεν είχα θέμα μέχρι που μου επισήμαναν το σφάλμα κ έχω "σκαλώσει" εκεί .

    Για τη μπάρα αύριο έχω γίνει ήδη hyped!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  8. #188
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις Γρηγόρη!

    Ο τρικέφαλος με προβληματίζει γιατί στα υπόλοιπα η διαφορά είναι εμφανής κ λέω μήπως κάτι κάνω λάθος να το προλάβω όσο είναι νωρίς.

    Για τον δικέφαλο δεν είχα θέμα μέχρι που μου επισήμαναν το σφάλμα κ έχω "σκαλώσει" εκεί .

    Για τη μπάρα αύριο έχω γίνει ήδη hyped!


    -Δεν εχεις να προλαβεις κατι οσον αφορα τα τρικεφαλα θα φτιαξουν ολα οταν θα αρχιζει να μπαινει το κρεατακι μην ανησυχεις καθολου!

    -Τι σου επισημαναν ακριβως? Που ειναι το προβλημα? Εσυ νιωθεις να δουλευουν σωστα τα δικεφαλα σου κατα την εκτελεση?

    -Yep ΥepΔωσε πονo!! Tα εχεις ανετα, κανε και για μενα γιατι ζηλευω λογω του ποδιου μου εχω 1μηνα + να κανω ποδια :P

  9. #189
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    1) Μπάρα και ελεύθερο squat.

    * Squat με στραβομπαρα δεν υπάρχει σαν άσκηση. Η στραβόμπαρα υπάρχει μόνο για τα χέρια.

    2) Για τους δικ. πορείς να τα κάνεις εναλλάξ, μια φορά στραβόμπαρα μια ίσια μπάρα, δεν έχει και τόση σημασία. Αλλάζει λίγο το φορτίο ανάμεσα στους μυς του χεριού αλλά οχι κάτι σε βαθμό που να πρέπει να σε απασχολεί.

    3) Οι τρικέφαλοι θέλουν πολύ καλό range of motion. Κλείδωνε κάθε επανάληψη εντελώς στον αγκώνα, και όταν λυγίζεις το χέρι λύγισέ το μέχρι να κλείσει εντελώς ο αγκώνας. Αν βγάζει νόημα αυτό που λεω. Αν νιωθεις το pump στους τρικεφάλους στο τέλος, η προπόνησή σου είναι οκ. Θα φύγει η πλαδαρότητα με τον καιρό.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  10. #190
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post

    Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν ανέβαζα στην πρέσσα! Δε ζορίζομαι ιδιαίτερα. Όπως κ στους τετρακέφαλους. Το χειρότερό μου είναι οι μηριαίοι κ οι προσαγωγοί. Αυτές οι σχεδόν 100 θερμίδες με βοήθησαν πολύ, πεινάω ελάχιστα κ η ζυγαριά πάει καλά (να θυμηθώ να γράψω τις μετρήσεις, μόνο το βάρος ή κ το λίπος που λεει η ζυγαριά;)

    1) αύριο να κάνω σκουοτ με μπάρα, στραβόμπαρα, σμιθ;
    2) να αντικαταστήσω τις κάμψεις δικεφάλου με στραβόμπαρα; μια τις κάνω καλά, μια το χαλάω κ δεν μπορώ να βρω τι φταίει.
    3) τι να κάνω με τους τρικέφαλους που είναι ακόμα πλαδαροί όταν έχω χαλαρό το χέρι; νομίζω ότι τις εκτάσεις πάνω από το κεφάλι τις εκτελώ πιο σωστά από τα λακτίσματα
    Στη πρεσσα ζορισου οσο θες νο προμπλεμ. Ειναι ασκηση που σου επιτρεπει να φορτωνεις κιλά, δεν υπαρχει προβλημα ακομη και αν τερματισεις το μηχανημα αυτο. :)

    Στα leg extensions ειναι η φυση της ασκησης που δεν επιτρεπει να φορτωνεις πολλα κιλα. Γενικα, να προσεχεις να μην σηκωνεται ο πισινος απο το καθισμα και να κανεις αργες τις επαναληψεις. Απο ενα σημειο και μετα, επιβαρυνουν αρκετα τους συνδεσμους στο γονατο και επειδη εχεις και θεμα γι αυτο σου ειπα, σιγα σιγα αυξησεις.

    Το οτι δεν πεινας πολυ καλό, μονο βάρος να αναφερεις οταν γραψεις( το λιπος που λεει η ζυγαρια δεν μετραει, δεν την εμπιστευομαστε)

    Στον δικεφαλο μπορεις να πας σε μαξιλάρι ή σε εναν επικλινη παγκο και να ακουμπας το χερι που γυμναζεται. Δεν θα κουνιεται τιποτα. Ή αυτοσυγκεντρωσης με αλτηρες :)

    Τρικεφαλο βαλε Kickbacks , πιανουν καλά. Οπως σου ειπαν και τα παιδιά ειναι απλα θεμα χρονου, θα ερθει το αποτελεσμα

  11. #191
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Να συνοψίσω τις απορίες της ημέρας:

    1) αύριο να κάνω σκουοτ με μπάρα, στραβόμπαρα, σμιθ;
    2) να αντικαταστήσω τις κάμψεις δικεφάλου με στραβόμπαρα; μια τις κάνω καλά, μια το χαλάω κ δεν μπορώ να βρω τι φταίει.
    3) τι να κάνω με τους τρικέφαλους που είναι ακόμα πλαδαροί όταν έχω χαλαρό το χέρι; νομίζω ότι τις εκτάσεις πάνω από το κεφάλι τις εκτελώ πιο σωστά από τα λακτίσματα


    1) Kάνε με αυτό που νιώθεις ότι έχεις την καλύτερη τεχνική και νιώθεις τα πόδια να δουλεύουν. Ή μπορεί τη μια φορά να κάνεις με το ένα και την άλλη με το άλλο.
    2) Κάνε με στραβόμπαρα και κόλα την πλάτη στον τοίχο μαζί με τα χέρια για πλήρη απομόνωση. Ακόμα και αν χρειαστεί να μειώσεις κιλά κάνε αυστηρές επαναλήψεις και προσοχή γιατί μπορεί χωρίς να το καταλαβαίνεις να σπας τον καρπό στο ανέβασμα
    3)Σε όλους όταν έχουμε χαλαρό το χέρι τα τρικέφαλα είναι πλαδαρα. Χρειάζεται υπομονή και χρόνος. Είσαι ακόμα αρχάρια μην βιάζεσαι!

  12. #192
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας, θα πιάσουν σίγουρα τόπο!

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    -Τι σου επισημαναν ακριβως? Που ειναι το προβλημα? Εσυ νιωθεις να δουλευουν σωστα τα δικεφαλα σου κατα την εκτελεση?

    -Yep ΥepΔωσε πονo!! Tα εχεις ανετα, κανε και για μενα γιατι ζηλευω λογω του ποδιου μου εχω 1μηνα + να κανω ποδια :P[/B][/FONT]

    Ο αγκώνας μου φεύγει μπροστά όταν ανεβάζω τη μπάρα. Περαστικά με το πόδι κ καλή επάνοδο εύχομαι!


    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post

    * Squat με στραβομπαρα δεν υπάρχει σαν άσκηση. Η στραβόμπαρα υπάρχει μόνο για τα χέρια.

    3) Οι τρικέφαλοι θέλουν πολύ καλό range of motion. Κλείδωνε κάθε επανάληψη εντελώς στον αγκώνα, και όταν λυγίζεις το χέρι λύγισέ το μέχρι να κλείσει εντελώς ο αγκώνας. Αν βγάζει νόημα αυτό που λεω. Αν νιωθεις το pump στους τρικεφάλους στο τέλος, η προπόνησή σου είναι οκ. Θα φύγει η πλαδαρότητα με τον καιρό.
    Κρίμα που δεν έχει smiley που να ντρέπεται για την πατάτα που είπα... Μια χαρά κατάλαβα τι εννοείς. Το pump το νιώθω ψηλά κι εστιασμένα κ όχι σε όλο το μήκος του μυ. Είναι οκ;


    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Στα leg extensions ειναι η φυση της ασκησης που δεν επιτρεπει να φορτωνεις πολλα κιλα. Γενικα, να προσεχεις να μην σηκωνεται ο πισινος απο το καθισμα και να κανεις αργες τις επαναληψεις. Απο ενα σημειο και μετα, επιβαρυνουν αρκετα τους συνδεσμους στο γονατο και επειδη εχεις και θεμα γι αυτο σου ειπα, σιγα σιγα αυξησεις.


    Στον δικεφαλο μπορεις να πας σε μαξιλάρι ή σε εναν επικλινη παγκο και να ακουμπας το χερι που γυμναζεται. Δεν θα κουνιεται τιποτα. Ή αυτοσυγκεντρωσης με αλτηρες :)

    Τρικεφαλο βαλε Kickbacks , πιανουν καλά. Οπως σου ειπαν και τα παιδιά ειναι απλα θεμα χρονου, θα ερθει το αποτελεσμα
    Ok θα είμαι προσεχτική γιατί πήγα να πάρω αέρα. Καλή ιδέα το μαξιλάρι ή οι αυτοσυγκέντρωσης! Κάποτε τις είχα κ τις 2 μέσα σε πρόγραμμα. Άντε να τα κρατήσω τα kickbacks (με μισή καρδιά το λέω, αλλά αν είναι να δω αποτέλεσμα...)


    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    1) Kάνε με αυτό που νιώθεις ότι έχεις την καλύτερη τεχνική και νιώθεις τα πόδια να δουλεύουν. Ή μπορεί τη μια φορά να κάνεις με το ένα και την άλλη με το άλλο.
    2) Κάνε με στραβόμπαρα και κόλα την πλάτη στον τοίχο μαζί με τα χέρια για πλήρη απομόνωση. Ακόμα και αν χρειαστεί να μειώσεις κιλά κάνε αυστηρές επαναλήψεις και προσοχή γιατί μπορεί χωρίς να το καταλαβαίνεις να σπας τον καρπό στο ανέβασμα
    3)Σε όλους όταν έχουμε χαλαρό το χέρι τα τρικέφαλα είναι πλαδαρα. Χρειάζεται υπομονή και χρόνος. Είσαι ακόμα αρχάρια μην βιάζεσαι!
    Το 1 πολύ λογικό! Θα δοκιμάσω κ τις 2 εκδοχές σε πρώτη φάση.

    2: Θα έχω το νού μου κ στον καρπό, αν κ νομίζω ότι βάζω κ το στήθος στην προσπάθεια. Αυτό με την πλάτη στον τοίχο θα το δοκιμάσω κ στο σπίτι!
    Για το 3, με πιάσανε οι βιασύνες γιατί γλυκάθηκα με τα υπόλοιπα



    Κ το σημερινό φαγητό:

    Φαγητό:

    Πρωινό:
    • Βρώμη 30γρ
    • Vanilla whey 30 gr
    • Γάλα αμυγδάλου 100ml
    • Αμύγδαλα ωμά 10gr


    • Μεσαιωνικό βασανιστήριο
    • Vanilla whey 20gr.



    Μεσημεριανό:

    • Τσιπούρα ψητή 125γρ.
    • Πλιγούρι 50γρ.


    • Ελαιόλαδο 5
    • Oyster sause



    Σνακ 1κ 2 :

    • Σαλάτα δροσάτη με ελαιόλαδο, βαλσάμικο, παρμεζάνα
    • 1 αυγό
    • Gouda Light
    • 1 φέτα ψωμί low carb
    • Ροδάκινο 65 gr.
    • 1 καραμέλα βουτύρου χωρίς ζάχαρη (γενικά τις αντιπαθώ αλλά μου ήρθε)


    Βραδινό:

    • T.Β
    • Στήθος κοτόπουλο 100γρ.
    • Γλυκοπατάτα 190γρ.
    • Ελαιόλαδο 3 γρ.


    Θερμίδες: 1573
    Πρωτεϊνη:139
    Υδατάνθρακας:149
    Λιπαρά:44
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  13. #193
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Το pump το νιώθω ψηλά κι εστιασμένα κ όχι σε όλο το μήκος του μυ. Είναι οκ;
    Ναι ειναι οκ. O Τρικέφαλος ειναι 1 μυς με 3 κεφαλές, μάλλον με τις ασκήσεις που κάνεις πιάνει λίγο παραπάνω το long head του τρικεφαλου που ειναι λιγο πιο ψηλα.

    Γενικα αν κανεις pushdowns στην τροχαλια και πιεσεις ξαπλα, πιανει αρκετα το medial head του τρικεφαλου που κατεβαινει λιγο πιο χαμηλα προς τον αγκωνα και αν κανεις πιεσεις πανω απο το κεφαλι πιανει το long head που βρισκεται πιο πανω. Μαλλον γιαυτο το νιωθεις εκει παραπανω.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  14. #194
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Ναι ειναι οκ. O Τρικέφαλος ειναι 1 μυς με 3 κεφαλές, μάλλον με τις ασκήσεις που κάνεις πιάνει λίγο παραπάνω το long head του τρικεφαλου που ειναι λιγο πιο ψηλα.

    Γενικα αν κανεις pushdowns στην τροχαλια και πιεσεις ξαπλα, πιανει αρκετα το medial head του τρικεφαλου που κατεβαινει λιγο πιο χαμηλα προς τον αγκωνα και αν κανεις πιεσεις πανω απο το κεφαλι πιανει το long head που βρισκεται πιο πανω. Μαλλον γιαυτο το νιωθεις εκει παραπανω.
    Το θέλω να πιάνει το long head γιατί εκεί είναι πιο μαλακό. Πάντως σήμερα μια χαρά τους "νιώθω" τους τρικέφαλους!


    Παρασκευή 04/09/2020


    Lower: αν σας πω ότι ήμουν πιασμένη από χθες κ από προχθες; Ξύπνησα κι ένιωθα σαν να με είχαν δείρει! Χαλαρά λοιπόν σήμερα.


    5 λεπτά στο ελλειπτικό (είχε κόσμο στους διαδρόμους σήμερα!)


    • Smith: 4x10
    • Πρέσσα:4x12 *60kg
    • Hamstring curls: 3χ10 *30kg
    • Εκτάσεις τετρακεφάλων: 3χ10*30kg
    • Προσαγωγοί μηχάνημα: 3x12*25kg
    • Απαγωγοί: 3x12*25kg


    20 περπάτημα στον διάδρομο και 10 στον δρόμο

    Κοιλιακοί 4χ15
    Ραχιαίοι 3χ15
    Κάτω κοιλιακοί με μπάλα 3χ10

    Ξεκίνησα να πιάσω τη μπάρα για τα καθίσματα...δεν πήγε πολύ καλά, αλλού εγώ...αλλού η μπάρα...όταν ήρθε κ κόσμος παραδίπλα ντράπηκα κι έπιασα το Smith Το καλό είναι ότι ένιωσα τα καθίσματα πολύ καλά κ με περισσότερη ένταση στον γλουτό. Σίγουρα θα βάλω κ κάτι σε κιλά την επόμενη φορά γιατί πάντα ξεκινάω με επιφύλαξη.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  15. #195
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Ενας ειναι ο μυς, οποτε ο,τι ασκηση και να κανει πιανει και τις 3 κεφαλες, απλα καθε ασκηση πιανει εναν απο τους 3 λιγο παραπανω. Τα pushdowns και τα lying tricep extensions πιανουν λιγο πολυ ομοιομορφα, οτιδηποτε πανω απο το κεφαλι πιανει λιγο παραπανω το long head.

    Το μαλακο ειναι μαλλον λιπακι, οχι ο μυς, αλλα θα τα στρωσεις ολα


    Τα καθισματα με μπαρα θελουν χρονο για να τα μαθεις. Αφηνω αυτο εδω για λιγη βοηθεια: https://www.youtube.com/watch?v=nhoikoUEI8U
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  16. #196
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post


    Τα καθισματα με μπαρα θελουν χρονο για να τα μαθεις. Αφηνω αυτο εδω για λιγη βοηθεια: https://www.youtube.com/watch?v=nhoikoUEI8U
    Πολύ κατατοπιστικό το βίντεο! Καλύτερα να μη μπω σε λεπτομέρειες για το πόσο λάθος ξεκίνησα να κάνω την άσκηση Μου φαίνεται ότι θα το δοκιμάσω χωρίς το σμιθ την επόμενη φορά . Βλέπω κ το βίντεο για τα deadlift που έχουν οι ίδιοι για να είμαι έτοιμη!


    Να βάλω το ζύγισμα της βδομάδας. Για ευνόητους λόγους αποφεύγω το ζύγισμα τις Κυριακές . Από γυμναστική τίποτα, έχω ψοφήσει στις δουλειές κ στον ύπνο!

    Δευτέρα 31/08 : 50,3
    Τρίτη : 49,9
    Τετάρτη : 49,5
    Πέμπτη : 49,7
    Παρασκευή : 49,8
    Σάββατο : 50

    Νομίζω ότι η πρώτη βδομάδα με περισσότερο φαγητό πήγε καλά. Ελπίζω κ η επόμενη να πάει καλά γιατί μου άρεσε Να σημειώσω επίσης ότι δεν έκανα πολλή αερόβια σε σχέση με αυτά που έκανα πριν (τουλάχιστον 3χ30 λεπτά τη βδομάδα) με εξαίρεση την Τρίτη που έκανα ένα μισάωρο.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  17. #197
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Καλά παει, ειδικα αφου μειωθηκε λιγο η πεινα και δυναμωσες στο γυμναστηριο. :)

    Κρατησε τα 3 μισαωρα αεροβιο οπως τα ειχες και μεινε αλλη μια εβδομαδα στο ιδιο φαγητο, την επομενη αυξάνεις παλι! Σιγα σιγά θα το κοψεις και το αεροβιο, μη βιαζεσαι

  18. #198
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Καλά παει, ειδικα αφου μειωθηκε λιγο η πεινα και δυναμωσες στο γυμναστηριο. :)

    Κρατησε τα 3 μισαωρα αεροβιο οπως τα ειχες και μεινε αλλη μια εβδομαδα στο ιδιο φαγητο, την επομενη αυξάνεις παλι! Σιγα σιγά θα το κοψεις και το αεροβιο, μη βιαζεσαι
    Αχχχ δεν το έκοψα γιατί δεν το θέλω, δεν είχα χρόνο. Σήμερα πάλι τα ίδια, ούτε κοιλιακούς δεν πρόλαβα! Αύριο θα έχω περισσότερο χρόνο αλλά επειδή θα κάνω πόδια δεν ξέρω αν κάνει κ αν θα έχω αντοχή.

    Σήμερα το upper βγήκε πανεύκολα! Τους δικέφαλους τους έκανα με το μαξιλάρι κ πήγαν μια χαρά. Επίσης πρόσεξα το εύρος κίνησης στα λακτίσματα τρικεφάλου που είπε ο Αχιλλέας. Νιώθω ικανοποιημένη.

    Διαβάζοντας το log της Ζωής (δεν ήθελα να κάνω κατάχρηση του χώρου εκεί) μου προέκυψαν απορίες. Στη δική μου περίπτωση το κάτω μισό πρέπει να "συρρικνωθεί" . Θα γίνει αυτό ανεβάζοντας τα κιλά κ το φαγητό ή θα γίνουν οι μηροί μου σαν "μποτίλιες υγραερίου" που έλεγε κι ένας γνωστός κάποτε;

    Υπάρχει καμιά άσκηση που να πιάνει το εσωτερικό του γονάτου;
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  19. #199
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Κορίτσι μου όπως καταλαβαίνεις διαβάζοντας, κανείς δε μας δίνει εγγύηση του αποτελέσματος. Δουλεύεις κ δουλεύεις κ προσπαθείς για το καλύτερο!!! Υπομονή να έχεις αρκετή και σίγουρα κάτι θα μάθουμε κ κάτι θα καταφέρουμε στην πορεία. Όλα απο εμάς εξαρτώνται άλλωστε (Υγεία να έχουμε )

    Γέλασα με τις μποτίλιες πολύυυυυ!!! χαχαχαχαχαχαχαχα

  20. #200
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Το οτι εχεις ποδια δεν απαγορευει το να γινει αεροβιο, αλλα οπως λες , θα εισαι πολυ κουρασμενη.

    Αν ειναι τοσο θεμα ο χρονος, κανε τουλαχιστον 2 μισαωρα την εβδομαδα για να κοπουν σταδιακά.

    Για το upper σου δηλωνω χαρουμενη

    Οταν λες οτι θες να συρρικνωθει το κατω μισο? Να μειωθει η περιμετρος? Νομιζα οτι μυικο ογκο τον ηθελες και κατω και πανω.

    Αν θελεις "λεπτό" κατω σωμα, το συνολο μυικη μαζα + λιπος θα το κρατας στο επιπεδο που θελεις. Εκ των 2 το λιπος δινει μεγεθος πολυ πιο γρηγορα. Θελει χρονια για να αυξησεις τη μυικη σου μαζα, σε αντιθεση με λιγες εβδομαδες σαβουριασματος για να αφρατεψεις.

    Θελεις να βαλεις καμια φωτο σωματος που να σου αρεσει για να εχω μια εικονα για τη συρρικνωση που λες?

    Υπαρχουν ασκησεις, αλλα αν θελεις να φυγει η καμπυλη στο εσωτερικο του γονατου απλα δεν γινεται. Με μειωση του λιπους θα εξομαλυνθει παντως. :)

  21. #201
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Γεμιζωντας το upper body θα δειξεις πολυ διαφορετικη και δεν θα σου φαινεται το lower οπως νομιζεις Ειναι πολυ νωρις να μιλαμε για μποτιλες στην Περιπτωση σου αν και μεγαλα και δυνατα ποδια ειναι πολυ ομορφα απλα αυτο που σε μπερδευει εσενα ειναι το πανω σωμα!!

  22. #202
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Κορίτσι μου όπως καταλαβαίνεις διαβάζοντας, κανείς δε μας δίνει εγγύηση του αποτελέσματος. Δουλεύεις κ δουλεύεις κ προσπαθείς για το καλύτερο!!! Υπομονή να έχεις αρκετή και σίγουρα κάτι θα μάθουμε κ κάτι θα καταφέρουμε στην πορεία. Όλα απο εμάς εξαρτώνται άλλωστε (Υγεία να έχουμε )

    Γέλασα με τις μποτίλιες πολύυυυυ!!! χαχαχαχαχαχαχαχα

    Καλά τα λες Ζωή! Μάλλον αυτή η Δευτέρα με επηρέασε κι εμένα. Κι ένα "κακό" σχόλιο που πήρα σήμερα που από ότι φαίνεται με πείραξε πολύ περισσότερο από ότι θα έπρεπε. Πάμε παρακάτω με πείσμα κ αποφασιστικότητα !



    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Το οτι εχεις ποδια δεν απαγορευει το να γινει αεροβιο, αλλα οπως λες , θα εισαι πολυ κουρασμενη.

    Αν ειναι τοσο θεμα ο χρονος, κανε τουλαχιστον 2 μισαωρα την εβδομαδα για να κοπουν σταδιακά.

    Για το upper σου δηλωνω χαρουμενη

    Οταν λες οτι θες να συρρικνωθει το κατω μισο? Να μειωθει η περιμετρος? Νομιζα οτι μυικο ογκο τον ηθελες και κατω και πανω.

    Αν θελεις "λεπτό" κατω σωμα, το συνολο μυικη μαζα + λιπος θα το κρατας στο επιπεδο που θελεις. Εκ των 2 το λιπος δινει μεγεθος πολυ πιο γρηγορα. Θελει χρονια για να αυξησεις τη μυικη σου μαζα, σε αντιθεση με λιγες εβδομαδες σαβουριασματος για να αφρατεψεις.

    Θελεις να βαλεις καμια φωτο σωματος που να σου αρεσει για να εχω μια εικονα για τη συρρικνωση που λες?

    Υπαρχουν ασκησεις, αλλα αν θελεις να φυγει η καμπυλη στο εσωτερικο του γονατου απλα δεν γινεται. Με μειωση του λιπους θα εξομαλυνθει παντως. :)
    Το ότι δεν "απαγορεύεται" το αερόβιο είναι καλό! Υπάρχει η ελπίδα να πάω gym πριν τη δουλειά οπότε πιστεύω ότι θα έχω αντοχές (μετά ας σέρνομαι, δεν πειράζει )

    Το κάτω μου μέρος το ονειρεύομαι πιο σφιχτό, όχι πιο φουσκωτό (αν βγάζει νόημα αυτό που λέω). Θα ψάξω πάντως για φωτό να το εξηγήσω καλύτερα. Όταν κάνω παραπάνω διάδρομο νιώθω αμέσως "μαζεμένη" κ μετά το Σαββατιανό cheat "απλωμένη" Ποιήτρια έπρεπε να γίνω με τέτοιες περιγραφές!!

    Αυτό με το γόνατο το φοβόμουν...Δεν πηγαίνει το άτιμο το λίπος εκεί που το θέλουμε!


    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Γεμιζωντας το upper body θα δειξεις πολυ διαφορετικη και δεν θα σου φαινεται το lower οπως νομιζεις Ειναι πολυ νωρις να μιλαμε για μποτιλες στην Περιπτωση σου αν και μεγαλα και δυνατα ποδια ειναι πολυ ομορφα απλα αυτο που σε μπερδευει εσενα ειναι το πανω σωμα!!
    Μακάρι Γρηγόρη, ήδη έχω αρχίσει να βλέπω μια καλύτερη ισορροπία πάνω μου!


    Δε θα γράψω διατροφή για σήμερα γιατί θα βάλω τη σαρδέλα για ψήσιμο κ θα πάω για το 2ο The Boys του νέου κύκλου
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  23. #203
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Μάλλον αυτή η Δευτέρα με επηρέασε κι εμένα. Κι ένα "κακό" σχόλιο που πήρα σήμερα που από ότι φαίνεται με πείραξε πολύ περισσότερο από ότι θα έπρεπε. Πάμε παρακάτω με πείσμα κ αποφασιστικότητα !







    Το κάτω μου μέρος το ονειρεύομαι πιο σφιχτό, όχι πιο φουσκωτό (αν βγάζει νόημα αυτό που λέω). Θα ψάξω πάντως για φωτό να το εξηγήσω καλύτερα. Όταν κάνω παραπάνω διάδρομο νιώθω αμέσως "μαζεμένη" κ μετά το Σαββατιανό cheat "απλωμένη" Ποιήτρια έπρεπε να γίνω με τέτοιες περιγραφές!!





    Μακάρι Γρηγόρη, ήδη έχω αρχίσει να βλέπω μια καλύτερη ισορροπία πάνω μου!


    Δε θα γράψω διατροφή για σήμερα γιατί θα βάλω τη σαρδέλα για ψήσιμο κ θα πάω για το 2ο The Boys του νέου κύκλου
    -Mην επηρεαζεσαι απο τα σχολια αλλων πραγματικα δεν εχει κανενα νοημα ειδικα απο ατομα που δεν εχουν γνωσεις πανω σε αυτο το θεμα.. εσυ να κοιτας να γινεσαι καλυτερη παντα με βαση εσενα..!!

    -Για να γινει πιο "σφιχτο" θα πρεπει να βαλεις μυικη μαζα αρα θα μεγαλωσει ταυτοχρονα *Προσοχη οταν λεω μεγαλωσει δεν εννοω θα γινει τοσο μεγαλο οσο πιστευεις, Didi το να βαλεις μαζα θελει πολυ χρονο και σκληρη προπονηση δεν μπαινει ετσι ευκολα οι υπολοιποι πασχιζουμαι να βαλουμε μαζα πανω μας και εμεις οι αντρες εχουμε και περισσοτερο τετοστερονη.. μην αγχωνεσαι δεν θα μεγαλωσουν τα ποδια σου τοσο πολυ οσο νομιζεις τουλαχιστον οχι τωρα..
    -Ο διαδρομος δεν αλλαζει κατι απλα καις καποιες θερμιδες και φευγουν καποια υγρα εκεινη τη στιγμη , μην τιμωρεις επισης τον εαυτο σου μετα το τσιτ με διαδρομο απο την στιγμη που το κανεις και γουσταρεις να νιωθεις ανετα με αυτο..!!

    -Αυτη η ισορροπια στο μελλον θα αλλαξει ολο σου το σκεπτικο, και σου ξανα λεω μεγαλα και δυνατα ποδια και γενικα ολο το lower body σε μια γυναικα ειναι πολυ ομορφο νομιζω οτι στο μελλον θα σου αρεσει το αποτελεσμα και θα θες κιαλλο

    Θελω να το δω και γω το the boys μου αρεσε πολυ ο 1ος κυκλος Καλη Προβολη!!

  24. #204
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post

    Διαβάζοντας το log της Ζωής (δεν ήθελα να κάνω κατάχρηση του χώρου εκεί) μου προέκυψαν απορίες. Στη δική μου περίπτωση το κάτω μισό πρέπει να "συρρικνωθεί" . Θα γίνει αυτό ανεβάζοντας τα κιλά κ το φαγητό ή θα γίνουν οι μηροί μου σαν "μποτίλιες υγραερίου" που έλεγε κι ένας γνωστός κάποτε;

    Υπάρχει καμιά άσκηση που να πιάνει το εσωτερικό του γονάτου;

    9 στις 10 γυναίκες που ξεκινάνε γυμναστική με βάρη έχουν ακριβώς την ίδια φοβία. Μη γίνουν τα πόδια τους σαν μποτίλιες υγραερίου.
    Τις περισσότερες φορές (αν όχι όλες) αυτό γίνεται όταν έχουν το περισσότερο λίπος στα πόδια. Οι μυς πιάνουν πολύ λιγότερο χώρο απ ότι το λίπος. Ένα στεγνό σώμα με φουλ μυς άμα το δεις είναι πολύ πιο συρρικνωμένο από ένα άλλο που έχει λίπος.
    Ούτε καν πρέπει να σε ανυσηχεί αυτό. Εκτός αν στο μυαλό σου η εικόνα που θες είναι ενός πολύ λεπτού κορμιού.

    Όπως και να χει η γυμναστική με βάρη μόνο ωφέλη θα σου δώσει.
    Μην βασανίζεις το μυαλό σου με τέτοια, κάνε τη γυμναστική σου και θα δεις πόσο θα βελτιώνεσαι.
    Υπομονή και απόλαυσε αυτό που κάνεις.

  25. #205
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Έχετε δίκιο , ψάχνοντας να βρω αντιπροσωπευτικές φωτό συνειδητοποίησα ότι καμία από τις αθλήτριες που μ αρέσουν δεν έχει πόδια-μποτίλιες! Αυτό που "φοβόμουν" το είδα στο powerlifting κ όχι στο bodybuilding.

    Μέσες-άκρες το σχόλιο ήταν γιατί δε γυμνάζω το κάτω μου μισό όπως το πάνω. Θα εστιάσω στο ότι είναι ένα καλό κίνητρο για βελτίωση. Αντλώ ικανοποίηση από τη γυμναστική ασχέτως αποτελέσματος (όχι πως με χαλάει!)


    Να πω κ τα σημερινά που πήγαν καλά!

    Τρίτη 08/09/2020

    Lower: Happy and I know it!

    10 λεπτά στον διάδρομο


    • Squats με μπάρα: 2x10 με 2,5kg 2χ10 με 5kg
    • Πρέσσα:2x12 *60kg - 2x12 *65kg
    • Hamstring curls: 3χ12 *30kg
    • Εκτάσεις τετρακεφάλων: 3χ12*30kg
    • Προσαγωγοί μηχάνημα: 3x12*25kg
    • Απαγωγοί: 3x12*25kg


    20 περπάτημα στον διάδρομο και 10 στον δρόμο

    Κοιλιακοί 4χ15
    Ραχιαίοι 3χ15
    Κάτω κοιλιακοί με μπάλα 3χ10

    Σχόλια: Τα ελεύθερα squats με μπάρα μου άρεσαν πολύυυυ περισσότερο από το smith. Η κίνηση μου έκανε πιο "φυσιολογική" κ σίγουρα θα ανεβάσω κιλά γιατί δε ζορίστηκα ιδιαίτερα.
    Η πρέσσα πλησιάζει στον τερματισμό.
    Οι δωδεκάδες στα υπόλοιπα βγήκαν άνετα! (εκτός από τον προσαγωγό που ακόμα βογγάω)
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  26. #206
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Mπραβο ντιντι χαιρομαι που σου αρεσαν τα ελευθερα σκουωτ Ειναι πιο φυσιολογικη απο το σμιθ καμια σχεση το ενα με το αλλο εννοειται..
    Μετραμε και τα κιλα απο τη μπαρα ε?
    Μια χαρα τα πας συνεχισε!

    Γνωμη για the boys season 2 παρακαλω? :P

  27. #207
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Οπως σου ειπαν τα παιδια, το λιπος ειναι αυτο που κανει τα ποδια "μποτιλιες". Γιαυτο και δεν σου αρεσαν οι powerlifters, γιατι εχουν παραπανω λιπος απο τους μποντιμπιλντερς (και λιγοτερη μυικη μαζα!). Αν βαλεις καθαρα μυικα κιλα και μεινεις σε χαμηλο λιπος, με τα βαρη θα κανεις πολυ ωραια ποδια, μη σε ανησυχει αυτο.

    Μπραβο και για τα ελευθερα squat, ειναι σημαντικη ασκηση για ολο το κατω σωμα!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  28. #208
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Μεγεια τα PR, χαιρομαι πολύ που σου αρεσαν τα ελευθερα καθισματα!!

    Γραψε ενα review και για τον πρωτο κυκλο the boys αν δεν ειναι κοπος, ψαχνω κατι καλο για πριν τον υπνο. :)

  29. #209
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Mπραβο ντιντι χαιρομαι που σου αρεσαν τα ελευθερα σκουωτ Ειναι πιο φυσιολογικη απο το σμιθ καμια σχεση το ενα με το αλλο εννοειται..
    Μετραμε και τα κιλα απο τη μπαρα ε?
    Μια χαρα τα πας συνεχισε!

    Γνωμη για the boys season 2 παρακαλω? :P
    Δεν ξέρω πόσο ζυγίζει η μπάρα για να το υπολογίσω Πάντως πήρα την πιο μακριά που υπήρχε


    The boys 1: Κωνσταντίνα χαλαρό για πριν τον ύπνο δεν το λες, αλλά αξίζει ως σειρά! Στο πρώτο δεκάλεπτο του πρώτου επεισοδίου νόμιζα ότι έβλεπα παρωδία κ ήθελα να το κλείσω. Στο τέλος του πρώτου επεισοδίου ένιωθα ότι είχε γίνει κόμπος το στομάχι μου κ δεν ήθελα να δω το επόμενο. Ευτυχώς άντεξα τελικά! Το σενάριο σε μία πρόταση: πώς θα ήταν η ζωή στον πλανήτη αν υπήρχαν στα αλήθεια οι σούπερ ήρωες.Πέρα από τις "καφρίλες" που δίνει απλόχερα, θεωρώ ότι είναι μια σειρά που σου δημιουργεί πολλούς προβληματισμούς για το τι είναι σωστό-λάθος, ηθικό ή όχι. Δώσε της δύο ευκαιρίες! Extra κίνητρο: Karl Urban <3 σαν το παλιό καλό κρασί...

    The boys 2 : Γρηγόρη δε με έχει τρελάνει ακόμα κ δηλώνω προβληματισμένη γιατί με όλα τα μέσα που έχουν στη διάθεσή τους θα έπρεπε να τους έχουν πιάσει 100φορές (δεν λέω ποιους κ τι για να μη spoilaρω).


    Στα σημερινά:

    Σοκ μεγάλο στο gym! Τα μισά όργανα εκτός λειτουργίας μετά από έλεγχο... Προβληματίζομαι πολύ γιατί μέσα σε αυτά που βγήκαν εκτός ήταν προσαγωγοί ΚΑΙ απαγωγοί. Πάγκος μόνο ένας. Η μπάρα κ οι ορθοστάτες για τα squats σαν μούμια του φαραώ. Δεν ξέρω τι θα κάνω αύριο, οποιαδήποτε πρόταση δεκτή.

    Από την επόμενη βδομάδα θα πηγαίνω μόνο τρεις φορές Δευτέρα, Τετάρτη ή Πέμπτη, κ Σάββατο (ίσως να βρω χρόνο για λίγο διάδρομο τις Τρίτες, δεν ξέρω ακόμα κ φοβάμαι ότι θα είναι στις ώρες αιχμής).

    Το σημερινό πρόγραμμα προσαρμόστηκε στις ιδιαίτερες συνθήκες:

    Upper:

    10 λεπτά περπάτημα στον δρόμο

    Στήθος

    • Πιέσεις στήθους στο μηχάνημα: 3χ12 * 10
    • Ανοίγματα σε οριζόντιο πάγκο: 3χ12*6


    Πλάτη

    • Lat pulldowns: 3χ10*20kg

    Κωπηλατικό : 1χ12 *20 - 2χ12*25

    Δικέφαλος

    • Κάμψεις με μπάρα στο μαξιλαράκι 3χ12 *2,5kg
    • Κάμψεις στο μηχάνημα: 3x10*15


    Τρικέφαλος:

    • εκτάσεις τρικεφάλων στην τροχαλία 1χ12 *20 - 1x12*25 -1x8*25
    • εκτάσεις τρικεφάλων με αλτήρα 3χ10*7,5kg


    ΄Ωμοι:

    • Πλάγιες εκτάσεις με αλτήρα 1χ12*3kg - 1x12*4kg- 1x8*4kg


    • Πιέσεις ώμων με αλτήρες 3χ 10 *6kg (12 δεν έβγαιναν σήμερα)


    20 λεπτά διάδρομος με ποικιλία (γρήγορα, με κλίση , τρέξιμο)
    10 λεπτά στον δρόμο
    Last edited by DiDi; 09-09-20 at 15:40.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  30. #210
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Διατροφή που έχω καιρό να γράψω:

    Φαγητό:

    Πρωινό:
    • Βρώμη 30γρ
    • Vanilla whey 30 gr
    • Γάλα αμυγδάλου 100ml
    • Αμύγδαλα ωμά 10gr


    Σνακ 1:

    • 1 αυγό κι ένα ασπράδι
    • 1φέτα του τοστ low carb
    • Gouda light

    • Μεσαιωνικό βασανιστήριο
    • Vanilla whey 20gr.




    Μεσημεριανό:

    • Λαβράκι ψητό 120γρ.
    • Ρύζι basmati 125gr.


    • Oyster sauce
    • Ελαιόλαδο 5



    Σνακ 2 :

    • Σαλάτα πράσινη με ελαιόλαδο, βαλσάμικο, παρμεζάνα
    • Καλαμποκογκοφρέτα


    Βραδινό:

    • T.Β
    • Μπιφτέκι βρώμης
    • Πατάτα 160γρ



    Θερμίδες: 1595
    Πρωτεϊνη:139
    Υδατάνθρακας:141(έπρεπε λίγο παραπάνω)
    Λιπαρά:44

    Υ.Γ νομίζω ότι τις μέρες που κάνω διάδρομο πεινάω παραπάνω.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein


 
Page 7 of 17 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •