Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 15 of 17 FirstFirst ... 511121314151617 LastLast
Results 421 to 450 of 503

Thread: Didi's Log

  1. #421
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Ντίντι πάμε δυνατά! Συμφωνώ κι εγω τα ποδια μου φαίνεται να πήραν!

    Ποια ζυγαριά έχεις;
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  2. #422
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Εχω τη Huawei Body Fat Scale.

    Οπότε το 3% fat καταλάβαμε πού πήγε . Λογικό μου φαίνεται με δεδομένη την απουσία cardio, απλά ήλπιζα ότι θα είχα πάρει κάτι περισσότερο σε muscle αν θεωρήσουμε ότι η ζυγαριά είναι αξιόπιστη. Είμαι σε ελαφρύ πλεόνασμα το οποίο δε θέλω ακόμα να κατεβάσω, ίσως σε κανα-δυο μήνες;

    Οι ερωτήσεις:Μήπως πρέπει να αυξήσω συχνότητα που κάνω το lower; 2 φορές τα ίδια που κάνω τώρα;
    Να το σπάσω σε 2 προπονήσεις; Squat και ό,τι κάνω με τα λάστιχα - dl και λάστιχα;

    Να το αλλάξω εντελώς;

    Νιώθω ότι υπάρχει μια βελτίωση αλλά μόνο στην αίσθηση κι όχι στο μάτι.

    Π.χ σήμερα έκανα:

    • 4χ10 Dumbbell squat
    • 4χ10 sumo dl
    • 2χ10 romanian dl (μου άρεσαν αυτά, νομίζω το έχετε καταλάβει )



    • 3x15 standing hip abductors with band
    • 3x15 standing adductors with band
    • 3χ15 standing glute kickbacks with band



    • 3χ20 Glute banded bridge
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  3. #423
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα!

    Λοιπόν χώρισα τα πόδια σε 2 μέρες με τη μία αφιερωμένη στα squats και την άλλη στα dl. Μέχρι τώρα από πλευρά κούρασης κι ανάρρωσης πάει μια χαρά και νομίζω πως θα το κρατήσω γιατί :
    α) μπορώ να κάνω πιο βαθιά squat
    β) δε διαλύομαι για το υπόλοιπο της ημέρας μετά τα πόδια
    γ) δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά επιτέλους νιώθω βελτίωση

    Στα σχετικά-άσχετα να πω τον πόνο μου και κάποιοι να με καταλάβουν!

    Ήδη από την προηγούμενη βδομάδα κάτι δεν πήγαινε καλά στη ζυγαριά τροφίμων. Αδίκως κατηγόρησα τον Υπουργό Αλλάγματος Μπαταριών και Πάσης Φύσεως Μερεμετιών για ολιγωρία, γιατί όπως αποδείχθηκε είχε θέμα με την επαφή της μπαταρίας , ζήτημα που δε διορθώθηκε με την προσέγγιση "κοπάνα το κανα-δυο φορές και θα φτιάξει" από μέρος μου...
    Παρασκευή βράδυ λοιπόν κ μετά από πολύλεπτη εγχείρηση με σιλοτέιπ μας αποχαιρέτησε... Η ζυγαριά, όχι ο Υπουργός!

    Με δεδομένη την κατάσταση στα μαγαζιά ήμουν απελπισμένη... Πόσες μέρες θα μπορούσα να επιβιώσω τρώγοντας συσκευασμένη τροφή; (Το γεγονός αυτό, εκμεταλλέυτηκε ο Υπουργός Αλλάγματος κτλ για να πάρει το αίμα του πίσω και τραγουδώντας μου το :

    "Goodbye my lover
    Goodbye my friend
    You have been the one
    You have been the one for me" του James Blunt

    Με μια υπεράνθρωπη προσπάθεια- κινητοποίηση ενός δικτύου ανθρώπων (!) κατάφερα το Σάββατο το πρωί να έχω στα χέρια μου ένα νέο , γυαλιστερό Άγιο Δισκοπότηρο της διατροφής!

    Εκεί που περπατούσα κρατώντας την σαν νεογέννητο κουταβάκι στα χέρια μου, σκοντάφτω και προσγειώνεται τρια μέτρα πιο πέρα χτυπώντας στο πόδι της καρέκλας....

    Η κραυγή που έβαλα ξύπνησε αρχαία τέρατα από τον βυθό της θάλασσας! Μέχρι να βεβαιωθώ ότι λειτουργούσε έχασα κανα-δυο μήνες ζωής...

    Με γεια μου λοιπόν η καινούρια ζυγαριά κι ας έχει ένα μικρό βαθουλωματάκι από την περιπέτειά της
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  4. #424
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Στα σχετικά-άσχετα να πω τον πόνο μου και κάποιοι να με καταλάβουν!

    Ήδη από την προηγούμενη βδομάδα κάτι δεν πήγαινε καλά στη ζυγαριά τροφίμων. Αδίκως κατηγόρησα τον Υπουργό Αλλάγματος Μπαταριών και Πάσης Φύσεως Μερεμετιών για ολιγωρία, γιατί όπως αποδείχθηκε είχε θέμα με την επαφή της μπαταρίας , ζήτημα που δε διορθώθηκε με την προσέγγιση "κοπάνα το κανα-δυο φορές και θα φτιάξει" από μέρος μου...
    Παρασκευή βράδυ λοιπόν κ μετά από πολύλεπτη εγχείρηση με σιλοτέιπ μας αποχαιρέτησε... Η ζυγαριά, όχι ο Υπουργός!

    Με δεδομένη την κατάσταση στα μαγαζιά ήμουν απελπισμένη... Πόσες μέρες θα μπορούσα να επιβιώσω τρώγοντας συσκευασμένη τροφή; (Το γεγονός αυτό, εκμεταλλέυτηκε ο Υπουργός Αλλάγματος κτλ για να πάρει το αίμα του πίσω και τραγουδώντας μου το :

    "Goodbye my lover
    Goodbye my friend
    You have been the one
    You have been the one for me" του James Blunt

    Με μια υπεράνθρωπη προσπάθεια- κινητοποίηση ενός δικτύου ανθρώπων (!) κατάφερα το Σάββατο το πρωί να έχω στα χέρια μου ένα νέο , γυαλιστερό Άγιο Δισκοπότηρο της διατροφής!

    Εκεί που περπατούσα κρατώντας την σαν νεογέννητο κουταβάκι στα χέρια μου, σκοντάφτω και προσγειώνεται τρια μέτρα πιο πέρα χτυπώντας στο πόδι της καρέκλας....

    Η κραυγή που έβαλα ξύπνησε αρχαία τέρατα από τον βυθό της θάλασσας! Μέχρι να βεβαιωθώ ότι λειτουργούσε έχασα κανα-δυο μήνες ζωής...

    Με γεια μου λοιπόν η καινούρια ζυγαριά κι ας έχει ένα μικρό βαθουλωματάκι από την περιπέτειά της
    Δεν έπρεπε να το διαβάσω ενώ έπινα νερό, το έκανα εικόνα όλο το σκηνικό και κόντεψα να αποχαιρετήσω κι εγώ παρέα με την ζυγαριά

    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  5. #425
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Εκεί που περπατούσα κρατώντας την σαν νεογέννητο κουταβάκι στα χέρια μου, σκοντάφτω και προσγειώνεται τρια μέτρα πιο πέρα χτυπώντας στο πόδι της καρέκλας....

    Η κραυγή που έβαλα ξύπνησε αρχαία τέρατα από τον βυθό της θάλασσας!
    Meanwhile Η Ντίντι σε αυτήν την σκηνή:




    (ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΚΟΜΗ ΚΛΑΙΩ)
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  6. #426
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    :) εγω εχω να πω ότι καθε φορά που διαβάζω τις ιστορίες σου μου φτιαχνεις τη διάθεση.

    Ξερω καλά την αίσθηση, επίσης ξέρω ότι μεσα στο λοκνταουν εχουν αποθρασυνθει τόσο που παραγγέλνεις ζυγαριά και φυσικα σου στέλνουν μια που τα 150 γραμμάρια τα ζυγίζει για 90. Ζυγαριά όγκου.

  7. #427
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Meanwhile Η Ντίντι σε αυτήν την σκηνή:




    (ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΚΟΜΗ ΚΛΑΙΩ)
    Χαχαχαχαχα! Ακριβώς εγώ όμως!! Κι εγώ τώρα τα θυμάμαι και γελάω μη νομίζεις.



    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    :)

    Ξερω καλά την αίσθηση, επίσης ξέρω ότι μεσα στο λοκνταουν εχουν αποθρασυνθει τόσο που παραγγέλνεις ζυγαριά και φυσικα σου στέλνουν μια που τα 150 γραμμάρια τα ζυγίζει για 90. Ζυγαριά όγκου.
    Άλλη παρήγγειλες κι άλλη σου έστειλαν;

    Μου βάζεις ιδέες τώρα... Μια απόκλιση των 50 γραμμαρίων την έχει από την προηγούμενη... ευτυχώς προς τα πάνω. Δεν την διάλεξα κιόλας. Πήγα με το τι υπάρχει διαθέσιμο στο μαγαζάκι που είχα πρόσβαση.


    Στα νέα της ημέρας: Σήμερα κάνω διάλειμμα γιατί κάπου ζόρισα το καλό το πόδι και βασανίζομαι. Με ενοχλούσε στην οδήγηση και όταν πήγαινα να το σηκώσω για να κάτσω σταυροπόδι (που τελικά το κάνω πολλές φορές μέσα στη μέρα, παίζει να μέτρησα και πόσες )
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  8. #428
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Αυτή που παρήγγειλα μου εστειλαν, αλλα προφανως ειχε φαει κλωτσομπουνίδια πριν τη φερουν για να χανει τοσο στο ζύγι. Εχω αλλη της ιδιας εταιρειας χρόνια και ημουν ευχαριστημενη.

    Τελος παντων!

    50 γραμμάρια αποκλιση ειναι τεράστια διαφορά , είτε προς τα πάνω ειτε προς τα κάτω και κάνει ζημιά στο πλάνο σου.

    Αντε , μεχρι 5 γρ απόκλιση την δεχομαι, αλλά αν μιλάμε για 50+ χαιρετα μας τον πλατανο.
    Ευτυχώς εχω 2-3 ζυγαριες σπιτι και ότι καινουργιο μπαινει στη συλλογη για να αντικαταστήσει αυτό που μου χάλασε το περναω τεστ.


    Περαστικά με το ποδι!

  9. #429
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Αυτή που παρήγγειλα μου εστειλαν, αλλα προφανως ειχε φαει κλωτσομπουνίδια πριν τη φερουν για να χανει τοσο στο ζύγι. Εχω αλλη της ιδιας εταιρειας χρόνια και ημουν ευχαριστημενη.

    Τελος παντων!

    50 γραμμάρια αποκλιση ειναι τεράστια διαφορά , είτε προς τα πάνω ειτε προς τα κάτω και κάνει ζημιά στο πλάνο σου.

    Αντε , μεχρι 5 γρ απόκλιση την δεχομαι, αλλά αν μιλάμε για 50+ χαιρετα μας τον πλατανο.
    Ευτυχώς εχω 2-3 ζυγαριες σπιτι και ότι καινουργιο μπαινει στη συλλογη για να αντικαταστήσει αυτό που μου χάλασε το περναω τεστ.


    Περαστικά με το ποδι!
    Μπερδεύτηκα κ έβαλα το μηδέν .Το κλασικό μου μπολάκι η παλιά το ζύγιζε 45γρ και η καινούρια 50γρ. εξού και το λάθος μου . Οπότε 5 γρ δεν είναι πολλά.

    Ποτέ δε μου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί να επηρεάσει η ζυγαριά το πλάνο...

    Έχεις να προτείνεις κάποια καλή; Αυτή που έχω τώρα είναι η Izzy Deluxe +. Με προβληματίζει που είναι inox από πάνω γιατί όσο προσεχτική και να είμαι , όλο και θα μείνει υγρασία.

    Ευτυχώς το πόδι σήμερα ούτε που με ενόχλησε, μια χαρά έκανα τα dl μου!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  10. #430
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Μπερδεύτηκα κ έβαλα το μηδέν .Το κλασικό μου μπολάκι η παλιά το ζύγιζε 45γρ και η καινούρια 50γρ. εξού και το λάθος μου . Οπότε 5 γρ δεν είναι πολλά.
    ναι μια χαρα εισαι :)

    Quote Originally Posted by DiDi View Post

    Έχεις να προτείνεις κάποια καλή; Αυτή που έχω τώρα είναι η Izzy Deluxe +. Με προβληματίζει που είναι inox από πάνω γιατί όσο προσεχτική και να είμαι , όλο και θα μείνει υγρασία.
    Οι izzy δεν με εχουν προδωσει ποτε, επίσης εχω μια adler inox 12 χρονια και ειναι ακριβέστατη στις μετρησεις της ακομη. Βεβαια αυτή που μου έκανε τις κουλές μετρησεις adler ήταν οποτε δεν εχω να πω τιποτα :p

    Κρατα την izzy και μην αγχωνεσαι, 5γρ διαφορά ειναι μια χαρά :)
    Last edited by Konstantina91; 24-02-21 at 23:06.

  11. #431
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα!

    Μόλις ετοίμασα το overnight oat κ είπα να γράψω τα νέα μου. Στα προπονητικά πάω μια χαρά, έχω κάνει κάποιες αλλαγές στις κλασικές μου ασκήσεις κ βλέπω ότι το σώμα ανταποκρίνεται. Δεν τα έχω περάσει ακόμα στο word αλλά σύντομα θα το κάνω και θα τα ανεβάσω.

    Στα ψυχολογικά...προσπαθώ να εστιάσω στις μικρές καθημερινές χαρές γιατί νιώθω ότι η πίεση αυτού του χρόνου έχει πλέον έχει συσσωρευτεί σε άσχημο βαθμό...

    Προσπαθώντας λοιπόν να βρω το καλό...αυτή η κατάσταση με έχει κάνει να εστιάζω περισσότερο στο παρόν από παλιότερα , που περίμενα κάτι καλύτερο από το μέλλον.

    Κι επειδή δε μου αρέσει να αφήνω μια άσχημη γεύση σε αυτά που γράφω, ο καθένας σας έχει τα δικά του, να κλείσω με μια σοφή συμβουλή :

    Πάντα να ελέγχετε 2 φορές πριν βάλετε κανέλα στη βρώμη σας! Πριν από μερικές μέρες έριξα μιξ για κοτόπουλο, δεν το είχα καταλάβει κι αναγκάστηκα να τη φάω έτσι στη δουλειά
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  12. #432
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,651

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Καλησπέρα!


    Κι επειδή δε μου αρέσει να αφήνω μια άσχημη γεύση σε αυτά που γράφω, ο καθένας σας έχει τα δικά του, να κλείσω με μια σοφή συμβουλή :

    Πάντα να ελέγχετε 2 φορές πριν βάλετε κανέλα στη βρώμη σας! Πριν από μερικές μέρες έριξα μιξ για κοτόπουλο, δεν το είχα καταλάβει κι αναγκάστηκα να τη φάω έτσι στη δουλειά
    Εγώ να δεις που έχω βάλει πιπέρι στο γιαούρτι και κανέλα στον τόνο (τίποτα από τα δύο δεν τρώγεται).
    Rome wasn't built in a day

  13. #433
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Quote Originally Posted by ΜΕΜΟΣ View Post
    Εγώ να δεις που έχω βάλει πιπέρι στο γιαούρτι και κανέλα στον τόνο (τίποτα από τα δύο δεν τρώγεται).
    Μέμο οκ για τον τόνο με κανέλα μπλιαχ αλλά στο γιαούρτι το πιπέρι και λίγα ακόμη μπαχαρικά μια χαρά εγώ του βάζω και έξτρα σκόνη maggi Νοστιμιά και είναι μούρλια σως !!
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  14. #434
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Καλησπέρα!

    Μόλις ετοίμασα το overnight oat κ είπα να γράψω τα νέα μου. Στα προπονητικά πάω μια χαρά, έχω κάνει κάποιες αλλαγές στις κλασικές μου ασκήσεις κ βλέπω ότι το σώμα ανταποκρίνεται. Δεν τα έχω περάσει ακόμα στο word αλλά σύντομα θα το κάνω και θα τα ανεβάσω.

    Στα ψυχολογικά...προσπαθώ να εστιάσω στις μικρές καθημερινές χαρές γιατί νιώθω ότι η πίεση αυτού του χρόνου έχει πλέον έχει συσσωρευτεί σε άσχημο βαθμό...

    Προσπαθώντας λοιπόν να βρω το καλό...αυτή η κατάσταση με έχει κάνει να εστιάζω περισσότερο στο παρόν από παλιότερα , που περίμενα κάτι καλύτερο από το μέλλον.

    Κι επειδή δε μου αρέσει να αφήνω μια άσχημη γεύση σε αυτά που γράφω, ο καθένας σας έχει τα δικά του, να κλείσω με μια σοφή συμβουλή :

    Πάντα να ελέγχετε 2 φορές πριν βάλετε κανέλα στη βρώμη σας! Πριν από μερικές μέρες έριξα μιξ για κοτόπουλο, δεν το είχα καταλάβει κι αναγκάστηκα να τη φάω έτσι στη δουλειά
    Όλους μας εχει ψιλοεπηρρεασει κατάσταση. :) Το να προσπαθεις να βρεις και να εστιαζεις στα καλά οπως ήδη κανεις , ειναι ο καλύτερος τροπος αντιμετωπισης νομιζω.


    :) Τα καταφερες και εφαγες βρωμη- μιξ κοτοπουλο ρε θηριο? Θα το πετουσα εγω , σιγά μην το ετρωγα

  15. #435
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by ΜΕΜΟΣ View Post
    Εγώ να δεις που έχω βάλει πιπέρι στο γιαούρτι και κανέλα στον τόνο (τίποτα από τα δύο δεν τρώγεται).
    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Μέμο οκ για τον τόνο με κανέλα μπλιαχ αλλά στο γιαούρτι το πιπέρι και λίγα ακόμη μπαχαρικά μια χαρά εγώ του βάζω και έξτρα σκόνη maggi Νοστιμιά και είναι μούρλια σως !!
    Το πιπέρι στο γιαούρτι όντως παλεύεται , αλλά η κανέλα στον τόνο... ΜΠΛΙΑΧΧΧ!!!


    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Όλους μας εχει ψιλοεπηρρεασει κατάσταση. :) Το να προσπαθεις να βρεις και να εστιαζεις στα καλά οπως ήδη κανεις , ειναι ο καλύτερος τροπος αντιμετωπισης νομιζω.


    :) Τα καταφερες και εφαγες βρωμη- μιξ κοτοπουλο ρε θηριο? Θα το πετουσα εγω , σιγά μην το ετρωγα
    Μόνο τους ιδιοκτήτες σούπερ-μαρκετ δεν έχει επηρεάσει αυτή η κατάσταση .

    Όχι απλά το έφαγα , αλλά έγλειψα και το μπολάκι μην τυχόν κι έκανα καμιά γκριμάτσα και σχολιαζόταν το φαγητό μου ! Πάντως τους έχω επηρεάσει θετικά. Προχθές έσκασαν μύτη άλλα 2 ταπεράκια με βρώμη!


    Υ.Γ Η σημερινή προπόνηση πλάτης ήταν ένα δράμα . Δεν είχα ούτε ένα λεπτό ησυχίας . Φόκους στο θετικό ότι είναι Παρασκευή!!!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  16. #436
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα!

    Μετά από μια υπέροχη προπόνηση ποδιών είπα να γράψω τι έκανα:

    10-03-2021 - DL day


    • 3x10 Sumo dl
    • 3x10 Romanian dl



    • 3x15 standing hip abductors with band
    • 3χ15 standing glute kickbacks with band



    • 3x15 fire hydrant with band
    • 3χ20 Glute banded bridge



    • 2x10 Good mornings


    Ξεκίνησα με μεγαλύτερο βάρος από ότι συνήθως με την προοπτική να το μειώσω. Όχι μόνο δεν το μείωσα αλλά κατάφερα και τις 10 επαναλήψεις οπότε νιώθω μεγάλη ικανοποίηση! Εδώ πάλι έρχεται η φωνή της αυτοκριτικής "Γιατί δεν τολμάς περισσότερο!;!"

    Βάζω κι ένα φαγάκι. 50 γραμ ρύζι Jasmine, 135 κοτόπουλο, 120 πιπεριές και 20 γρ κρεμμύδι (το έσβησα με βαλσάμικο στέβια στο αντικολλητικό) . Ειλικρινά καλύτερο από το κινέζικο που παραγγέλναμε κάποτε στο φαρ ουέστ

    Καλή συνέχεια σε ό,τι κι αν κάνετε!
    Attached Images Attached Images
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  17. #437
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Μπράβο Ντίντι! You got this <3

    Να ανεβάζεις πιο συχνά φώτο με φαγάκι

    Ποιο βαλσάμικο χρησιμοποιείς?
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  18. #438
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Μπραβοοο που ανεβασες και εβγαλες και δεκάρα! Δεν ειπαμε εστιάζουμε στα θετικά? Θα ανεβασεις σιγά σιγά , για τωρα ευχαριστήσου την επιτυχια σου :)


    p.s. να ερθω να με ταιζεις και να σε τραβάω εγώ στις προπονησεις? μια γωνιτσα θα πιανω, δε θελω πολύ χώρο

  19. #439
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post

    Ποιο βαλσάμικο χρησιμοποιείς?
    Το Τοπ με στέβια. Αυτό που έβαλα ήταν κρέμα βαλσάμικου. Δεν αφήνει καθόλου "στεβιίλα" !

    Τενκ γιου Φωτεινή για την ενθάρρυνση ! <3


    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Μπραβοοο που ανεβασες και εβγαλες και δεκάρα! Δεν ειπαμε εστιάζουμε στα θετικά? Θα ανεβασεις σιγά σιγά , για τωρα ευχαριστήσου την επιτυχια σου :)


    p.s. να ερθω να με ταιζεις και να σε τραβάω εγώ στις προπονησεις? μια γωνιτσα θα πιανω, δε θελω πολύ χώρο
    Και το καλύτερο; Σήμερα δεν είμαι καθόλου πιασμένη!

    Υ.Γ Να έρθεις Κωνσταντίνα , να σου μαγειρεύω με χαρά! Μου αρέσει πολύ και το κάνω με μεράκι γιατί είμαι λιχούδα!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  20. #440
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα! Ένα μικρό update:

    Προσπαθώντας να βγω από το ψυχολογικό μου τέλμα , τα έχω δώσει όλα στις προπονήσεις οπότε σε αυτό το κομμάτι πηγαίνουν όλα καλά!

    Κάνω πολλές δοκιμές σε διαφορετικές ασκήσεις , έχω αρχίσει να ξαναχρησιμοποιώ και τα λάστιχα σε ορισμένες περιπτώσεις, παρακολουθώ βιντεάκια με ασκήσεις αντί να χαζεύω τα της επικαιρότητας οπότε θυμήθηκα πολλά κι ανακάλυψα ακόμα περισσότερα!

    Π.χ είδα πολύ να "παίζουν" τα decline push ups για ασκήσεις στήθους στις γυναίκες. Αν κ πίστευα ότι δεν θα τα καταφέρω, τα έκανα μια χαρά και νιώθω εδώ και 2 μέρες όλους τους κάτω κοιλιακούς μου Μάλλον δεν ήταν το ζητούμενο της άσκησης , αλλά πάλι ευπρόσδεκτο ήταν!

    Στα καλά νέα: έχω πλέον 4 πεντάκιλους δίσκους και η ζωή μου θα γίνει πιο εύκολη.

    Στα κακά νέα: η διάσημη νέα μου ζυγαριά τα έφτυσε


    Στα άσχετα: Λέω από βδομάδα να κατέβω κανένα 100ρι θερμίδες να δω πώς θα πάει.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  21. #441
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post

    Στα κακά νέα: η διάσημη νέα μου ζυγαριά τα έφτυσε

    Στα άσχετα: Λέω από βδομάδα να κατέβω κανένα 100ρι θερμίδες να δω πώς θα πάει.
    Την ζυγαριά την έφαγε το κακό το ματι (ή η τούμπα)

    Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι, απ τον νέο μήνα να παω στις 1500
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  22. #442
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Την ζυγαριά την έφαγε το κακό το ματι (ή η τούμπα)

    Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι, απ τον νέο μήνα να παω στις 1500
    Αν ήταν η τούμπα θα έπρεπε να με είχε αφήσει νωρίτερα η άτιμη! Ήταν πολύ ύπουλο εκ μέρος της να με αφήσει να επαναπαυθώ και να μου τη φέρει έτσι



    Φωτεινή μην το πεις παρά έξω, την ιδέα για το κατέβασμα την πήρα από σένα. Μέτρησα και τις βδομάδες και είδα πόσο λίγο θέλει για να βγουν τα μπρατσάκια έξω... Το πολύ να πέσω μέχρι το 1600, δεν το αντέχω το πιο κάτω.

    (αυτό το ρημάδι το Σάββατο με καταστρέφει )
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  23. #443
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Κορίτσια αυτά τα κατασκευαστικα προϊόντα οι ζυγαριές μας βάζουν τρικλοποδιές και μας σπάνε τα νεύρα. Θέλουν απαλές μεταχειρησεις ακόμη και αν δεν δείξουν τα νούμερα που θέλουμε όχι κοπανιμα κλπ κλπ αχαχα. Κάντε υπομονή όλοι μας έχουμε της μέρες μας που βλέπουμε μια πάνω μια κάτω. Η συνέπεια στην γυμναστική θα νικήσει το μεταβολισμό και την ζυγαριά!! guarantee
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  24. #444
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Κορίτσια αυτά τα κατασκευαστικα προϊόντα οι ζυγαριές μας βάζουν τρικλοποδιές και μας σπάνε τα νεύρα. Θέλουν απαλές μεταχειρησεις ακόμη και αν δεν δείξουν τα νούμερα που θέλουμε όχι κοπανιμα κλπ κλπ αχαχα.
    Λένε καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα Δεν κακοποιώ (συνήθως) τις ζυγαριές μου... Ενίοτε μου φεύγουν από τα χέρια... Δεν τις χαστουκίζω αν δε μου μετρήσουν σωστά τη βρώμη χαχαχαχα. Μου ήρθαν τρελές ιδέες για meme αλλά δεν μπορώ να φτιάξω η ανεπρόκοπη!

    Λοιπόν χθες έκανα pr στα sumo dl, στα rom dl και στο βάρος αλλά και στα σετ! (ακούς Κόουτς;;)

    Μέχρι το απόγευμα ήμουν μια χαρά, σαν να να μην έκανα τίποτα όμως το βράδυ πήγαινα κάπως έτσι και πονούσα παντού!

    Ευτυχώς σήμερα νιώθω περδίκι και πολύ ευτυχισμένη! Καλή συνέχεια σε ό,τι και να κάνετε!
    Attached Images Attached Images
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  25. #445
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Νομίζω μου βγήκε λίγο πρε απ' την μύτη όταν είδα τον γορίλα
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  26. #446
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Νομίζω μου βγήκε λίγο πρε απ' την μύτη όταν είδα τον γορίλα
    Όχι pre!! Οτιδήποτε άλλο αντί για pre! Δεν αντέχεται που δεν αντέχεται από το στόμα, άλλο πόσο να έρθει στη μύτη
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  27. #447
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα! Με έπιασε η προκοπή τα πέρασα στο pc κ είπα να τα ποστάρω.

    05-04-2021


    • 3x12 ΕΖ bar curls ανοιχτή λαβή
    • 3x12 ΕΖ bar curls κλειστή λαβή
    • 3x12 ΕΖ bar curls reverse grip



    • 3x12-2x10 bent over row



    • 3x12 έλξεις πλάτης με λάστιχο
    • 3χ12 Όρθια κωπηλατική με λάστιχα
    • 3χ12 χαμηλή κωπηλατική με λάστιχα



    • 3χ12 στρατιωτικές πιέσεις με μπάρα
    • 2χ10 πλευρικές εκτάσεις ώμων
    • 2χ10 Πλευρικές οπίσθιες εκτάσεις ώμων



    • 3χ15 ραχιαίοι


    Στις κωπηλατικές με το λάστιχο δεν ξέρω αν είναι η σωστή ορολογία αυτή που γράφω. Η διαφορά είναι ότι στις έλξεις δένω ένα λάστιχο στο μονόζυγο και τις κάνω από εκεί. Στην όρθια , βάζω τα πολύχρωμα λάστιχα με τις λαβές στο μέσο της πόρτας και στη χαμηλή τα στερεώνω στο κάτω μέρος της πόρτας και κάθομαι κάτω. Ελπίζω να είναι οκ κ να μην κάνω το ίδιο πράγμα...

    Ζυγαριά (γιατί δεν τελειώνουμε έτσι απλά). Την πήγα για φτιάξιμο και ... λειτούργησε κανονικά χωρίς να κάνει τίποτα ο άνθρωπος και μάλιστα στην πρώτη δοκιμή. Πριν φύγω από το σπίτι εννοείται πως την είχα τσεκάρει αλλά ούτε που άναβε. Όπως κ να έχει παρήγγειλα και μια άλλη για να έχω καβάντζα.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  28. #448
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    07-04-2021 dl day!

    3x10 sumo dl
    3x10 rom dl
    (τα έκανα εναλλάξ κ έκανα pr )

    3x12 sumo squat

    3x15 fire hydrants
    3x15 donkey kicks

    3x15 banded standing abductions

    3x20 banded glute bridges
    3x20 frog pumps

    3x15 banded standing abductions (ναι ,ξανά)

    1χ20 κοιλιακοί
    1χ20 ραχιαίοι (έτρεμα ολόκληρη δεν μπόρεσα άλλο)

    Νιώθω μεγάλη ικανοποίηση και περιμένω να "μεταμορφωθώ" σε χαρωπό γοριλάκι ως το βράδυ
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  29. #449
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Θέλω να μοιραστώ τη χαρά μου. Εδώ και καιρό προσπαθούσα τσούκου-τσούκου να ανεβάσω κιλά ειδικά στα dl . Κάθε φορά κ λίγο καλύτερα , χωρίς πόνους την επόμενη μέρα.

    Ώσπου είπα ,φτάνει το τσούκου-τσούκου, βάλε κάτι παραπάνω κ αν δεν μπορέσεις.. ε δεν μπόρεσες! Ε, μπόρεσα!


    Πολλοί θα γελάσετε με το βάρος αλλά για εμένα ήταν μεγάλη ικανοποίηση!


    Για να επιβραβεύσω τον εαυτό μου έκανα την double mushroom κόλαση με 401 cal, p:40, c:48, f :5

    Κοτόπουλο 150, πλιγούρι 50, πιπεριές 120, shiitake 50, enoki 25
    Attached Images Attached Images
    Last edited by DiDi; 14-04-21 at 18:56.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  30. #450
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Μπράβο Ντιντι! Ε είναι μερικές φορές που απλά πρέπει να τολμήσεις! Την επόμενη φορά δοκιμάσε κάτι παραπάνω να σηκώσεις! Καλά το φαγητό φαίνεται πεντανόστιμο... Γιαμ


 
Page 15 of 17 FirstFirst ... 511121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •