Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 8 of 17 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast
Results 211 to 240 of 503

Thread: Didi's Log

  1. #211
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Πολυ καλή προοδος, thanks και για το review , τη βλεπετε πολλοι , οποτε θα δω τη πρωτη σεζον. Αν και στο τρειλερ φαινεται οντως για parody


    Τετρακεφαλο, μηριαιο δικεφαλο μηχανηματα υπαρχουν?
    Αν ναι κανε με το αλτηρακι σκουατ, κανε πρεσσα, extentions και leg curls. Μια χαρα προπονηση θα ειναι.

    Υπομονη με τη πεινα, μετα απο αυτη τη εβδομαδα μπορεις να πας 140-160-50 :)

  2. #212
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post

    Υπομονη με τη πεινα, μετα απο αυτη τη εβδομαδα μπορεις να πας 140-160-50 :)
    Μια μικρή κραυγή χαράς ακούστηκε την ώρα που το διάβασα αυτό! Δεν είναι παράτολμο τώρα που θα πηγαίνω λιγότερο στο γυμναστήριο;


    Αυτοσχεδίασα λιγάκι σήμερα, ακούω παρατηρήσεις- προτάσεις για τη σειρά των ασκήσεων ή το είδος. Προσαγωγοί-απαγωγοί μηχάνημα γιοκ... Δυστυχώς, γιατί χρειάζονται δουλειά!

    Lower: On fire!!!

    10 λεπτά διάδρομο


    • Squats με μπάρα: 4χ10*2,5+2,5
    • Πρέσσα:2x15 *65kg - 2x15 *70kg
    • Hamstring curls: 3χ12 *30kg
    • Εκτάσεις τετρακεφάλων: 3χ12*30kg
    • Sumo squat με αλτηράκι 7,5 kg
    • Μηχάνημα για γάμπες 3χ12*20kg (στην τύχη έβαλα, πρώτη μου φορά το κάνω αυτό)


    20 περπάτημα στον διάδρομο αλλά σχετικά χαλαρά, δεν άντεχα!

    Κοιλιακοί 3χ15
    Ραχιαίοι 3χ15
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  3. #213
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Καθολου παρατολμο, θα φτιαξεις το προγραμμα σου οσο μπορεις και με προπονησεις στο σπιτι και ολα θα πανε πολυ καλά. :)

    Ειδικά αν κρατησεις τα 3 μισαωρα περπατημα για να υπαρχει δραστηριοτητα.

    Τα ποδια σου όντως εχουν παρει φωτιά
    Πως σου φανηκε το σουμο σκουατ με αλτηρα?
    Μπορεις να δοκιμασεις sumo deadlift με μπαρα , που πιανει και προσαγωγους αλλα και πλατη που θελεις.

  4. #214
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Σίγουρα θα δοκιμάσω το sumo deadlift με μπάρα ("αντέγραψα" από τη Ζωή ) . Με τον αλτήρα δε ζορίστηκα καθόλου γιατί τον έπιασα με τις παλάμες που λέγαμε. Ένιωθα λες κ δεν σήκωνα τίποτα!

    Μία ακόμα ερώτηση γιατί προσπαθώ να "μαγειρέψω" το πρόγραμμα από βδομάδα. Ο διαχωρισμός που διαβάζω συχνά στο φόρουμ push-pull-legs είναι διαφορετικός από στήθος-δικέφαλος,πλάτη-τρικέφαλος κ πόδια;
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  5. #215
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Σίγουρα θα δοκιμάσω το sumo deadlift με μπάρα ("αντέγραψα" από τη Ζωή ) . Με τον αλτήρα δε ζορίστηκα καθόλου γιατί τον έπιασα με τις παλάμες που λέγαμε. Ένιωθα λες κ δεν σήκωνα τίποτα!

    Μία ακόμα ερώτηση γιατί προσπαθώ να "μαγειρέψω" το πρόγραμμα από βδομάδα. Ο διαχωρισμός που διαβάζω συχνά στο φόρουμ push-pull-legs είναι διαφορετικός από στήθος-δικέφαλος,πλάτη-τρικέφαλος κ πόδια;
    Ναι, το push = στηθος-τρικεφαλος-ωμοι
    pull= πλατη - δικεφαλος
    legs = ποδια ομπβιουσλι. :p

    Θα σου ελεγα να μπεις και στο δικο μου λογκ να αντιγραψεις οτι θες , αλλα ειναι πολυ συγκεντρωμενο στο κουτσο μου ποδι, δε νομιζω να εχεις να κερδισεις κατι

  6. #216
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post

    Θα σου ελεγα να μπεις και στο δικο μου λογκ να αντιγραψεις οτι θες , αλλα ειναι πολυ συγκεντρωμενο στο κουτσο μου ποδι, δε νομιζω να εχεις να κερδισεις κατι
    Αν σου πω ότι δεν είχα δει ότι είχες log...
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  7. #217
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Αν σου πω ότι δεν είχα δει ότι είχες log...

    τα καλυτερα χανεις , τρεχα τρεχα!!

  8. #218
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Αν σου πω ότι δεν είχα δει ότι είχες log...
    Οντως ? Αν δεν το κανεις ήδη να βλεπεις εκτος απο τη Ζωή και το λογκ της Φωτεινής που κανει σπιτι προπονησεις και θα παρεις πολλες ιδεες :)

  9. #219
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  10. #220
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καθόμουν μέχρι αργά εχθές κ διάβαζα! Να φανταστείτε ότι ξέχασα να βάλω την πατάτα να βράζει! (σπάνιο αυτό γιατί το βράδυ πεινάωωωω) . Έχω κ σήμερα να "μελετήσω", τι ωραία θέματα που πιάσατε, έχει πολύ ενδιαφέρον!



    Εννοείται πως μελετάω τη Φωτεινή, έτσι τόλμησα να ξεκινήσω το log! Άσε που λατρεύω τις φωτό με τα φαγητά που ανεβάζει! Φωτεινή είσαι η "ινφλουένσερ" μου !


    Υπέροχη φωτό Κωνσταντίνα!!!!


    Σήμερα το upper βγήκε άνετα, δεν έκανα προσπάθεια για παραπάνω κιλά γιατί από το πρωί έτρεχα κ κουβαλούσα πράγματα.


    Δυστυχώς αυτό που μου έμαθε η σημερινή μέρα ήταν ότι κάνω λάθος τις πιέσεις τρικεφάλων στο μηχάνημα (γι αυτό είχα καταφέρει τα 25 κιλα τις τελευταίες φορές) δεν ξέρω τι άλλο γύμναζα με αυτό που έκανα . Έτσι εξηγείται γιατί ήταν μαλακό το χεράκι στην τρικέφαλο, ενώ τα υπόλοιπα έχουν πάρει σχήμα...
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  11. #221
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Εννοείται πως μελετάω τη Φωτεινή, έτσι τόλμησα να ξεκινήσω το log! Άσε που λατρεύω τις φωτό με τα φαγητά που ανεβάζει! Φωτεινή είσαι η "ινφλουένσερ" μου !
    Ντάξει τώρα με ισοπέδωσες <3

    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  12. #222
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα κ καλό Σαββατοκύριακο!

    Προπόνηση σήμερα:

    Lower: όνειρο (μόνη στο gym με μουσική υπόκρουση 80's, χόρευα ενδιάμεσα από τα set )

    • Squats με μπάρα: 4χ10*2,5+2,5
    • Sumo squat με μπάρα: 4χ10*2,5+2,5 (εδώ τα χρειάστηκα, ίσως λόγω του ότι τα έκανα στο καπάκι ή απλά οι προσαγωγοί μου είναι αδύναμοι)
    • Πρέσσα:4χ12 *70kg
    • Hamstring curls: 3χ12 *30kg
    • Εκτάσεις τετρακεφάλων: 3χ12*30kg
    • Μηχάνημα για γάμπες 3χ12*20kg


    20 περπάτημα στον διάδρομο με μέτρια ένταση

    Κοιλιακοί 3χ15
    Ραχιαίοι 3χ15

    Σχόλια: Η έλλειψη των οργάνων για προσαγωγούς κι απαγωγούς οφείλω να ομολογήσω ότι μου έκανε μεγάλο καλό! Βγήκα από την ευκολία των οργάνων κ νιώθω απίστευτα γλουτούς κ πόδια. Πιστεύω ότι σύντομα θα βελτιωθεί κ το κάτω μισό.

    Το ζύγισμα της εβδομάδας:

    Δευτέρα: 50,9
    Τρίτη: 50,4
    Τετάρτη: 50,1
    Πέμπτη: 50,1
    Παρασκευή: 50
    Σάββατο: 49,8!

    Κωνσταντίνα θα το τολμήσω από Δευτέρα το 140-160-50 .

    Κάτι τελευταίο να μου πείτε γνώμες.

    Δευτέρα: Gym push
    Τρίτη: Cardio διάδρομος (;) ή cardio super market
    Τετάρτη: πόδια σπίτι
    Πέμπτη: Gym pull
    Παρασκευή: ξεκούραση
    Σάββατο: Gym πόδια
    Κυριακή: ξεκούραση

    Δυστυχώς είναι κατά προσέγγιση γιατί δεν ξέρω πώς θα διαμορφωθεί το πρόγραμμά μου από βδομάδα.

    Φωτεινή: <3 <3
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  13. #223
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλά τα πας μια χαρά super. Τώρα για την επόμενη αν έχεις ανάγκη παραπάνω τα πόδια τοτε οκ τα 2πλα legs.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  14. #224
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Εχεις βρει το νοημα πλεον :)
    Να το τολμήσεις το 140-160-50, μια χαρα θα παει οπως και η προηγουμενη αυξηση.

    Στοχο για τωρα για εβαζα να περιορισω οσο γινεται το cheat το ΣΚ , και να μπαινει ενα γευμα treat οσο γινεται μεσα στα μακρος ( οσο αυξανουν τα μακρος σου , τοσο πιο ευκολο να μην ξεφευγεις).

    Τα πας εξαιρετικά και τα αποτελέσματα με τετοια οργανωση και προσπαθεια ειναι δεδομένα

  15. #225
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλησπέρα! Αλλαγή προγράμματος από σήμερα:

    Push: (my worries away)

    5 διάδρομο

    Στήθος

    • Πιέσεις στήθους στο μηχάνημα: 4χ12 * 10
    • Ανοίγματα σε οριζόντιο πάγκο: 4χ12*6



    Δικέφαλος

    • Κάμψεις με αλτήρα 4kg στο μαξιλάρι 4χ12 το κάθε χέρι
    • Κάμψεις στο μηχάνημα: 4x12*10


    30 λεπτά διάδρομο

    Επειδή δεν ήμουν σίγουρη για το πώς να κινηθώ με αυτό το split έκανα 4δες. Ελπίζω να ήταν οκ, πάντως βγήκε άνετα παρόλο που είχα αρκετά κουραστική μέρα κ άντεξα τον διάδρομο μετά.

    Κωνσταντίνα έχεις απόλυτο δίκιο για το cheat , με καταστρέφει τα Σάββατα. Το είχα κοντρολάρει με την αποχή από το κρασί αλλά τα τελευταία Σάββατα που ήπια από ένα ποτηράκι κ το χάλασα εντελώς... .Παραδέχομαι επίσης ότι χθες το βράδυ όρμηξα σε αμύγδαλα κ παρμεζάνα... Δεν τόλμησα να ζυγιστώ σήμερα!

    Σήμερα λόγω τρεξίματος, δεν έφαγα όπως ήθελα, ανέβασα μόνο τα λιπαρά οπότε τη "βαφτίζω" low carb day .

    Θερμίδες: 1600
    Πρωτεϊνη: 145
    Υδατάνθρακας:137
    Λιπαρά: 49
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  16. #226
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Pull day: (τζούφια πράγματα)

    Πλάτη:

    • Lat pulldowns 4x12*20kg


    • T- bar row 4χ12 με 1,25kg


    Τρικέφαλος: (τουρλού κανονικό)

    • εκτάσεις τρικεφάλων στην τροχαλία 3φορές από 3χ12 κατεβάζοντας 15-10-5 κιλά (ελπίζω να βγάζει νόημα έτσι όπως το γράφω γιατί το μυαλό μου είναι πουρές)
    • kickbacks 2x12*kg
    • εκτάσεις τρικεφάλων με αλτήρα 1χ12*7,5kg


    Κοιλιακοί-ραχιαίοι: 3χ15

    Η διατροφή μια χαρά χθες κ σήμερα, μέσα στις θερμίδες, αλλά ο υδατάνθρακας πιο χαμηλός από 160 γιατί δε μου έβγαινε με τίποτα.

    Έχω τρελό τρέξιμο, κούραση (σωματική κ ψυχολογική) αυτές τις μέρες. Είμαι στα 14.748 βήματα χωρίς διάδρομο κ το ακόμα πιο περίεργο δεν πεινάω.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  17. #227
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    DiDi κανεις λιγο αναποδα τα Pull και Push , Pull=Πλατη-δικεφαλα-πισω ωμους-τραπς, Push=Στηθος-τρικεφαλα-(μπροστινοι-πλαινοι) ωμοι

    Αν δυσκολευσαι με τον υδατανθρακα μπορεις να βαλεις ευκολες πηγες οπως μελι-φρουτα-ψωμι-μακαρονια-ρυζογκοφρετες κλπ

    Προσπαθησε να μην ξεφευγεις απο τα μακροθρεπτικα σου οσο γινεται παντως.

  18. #228
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Μην κλεβεις προς τα κατω βρε! Ανεβασες φαι με κοπο και τωρα λες οτι δυσκολευεσαι; Στις 1600 θερμιδουλες;

    Για το cheat, θα το κοψεις αν το κοψεις οταν θα εισαι ετοιμη. Εχει σημασια θεωρω να μη καταπιεζεσαι γιατι δεν προκειται να αντεξεις να συνεχισεις. Θα βρεις στην πορεια την χρυση τομή :)

    Για την προπονηση ότι ειπε ο Γρηγορης

  19. #229
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Έκανα pusl και puls σαν να λέμε. ???? Ο,τι να 'Ναι! Κωνσταντίνα είδα που μου τα είχες γράψει κ πιο πάνω . Γενικά ήταν μια κακή βδομάδα σε πολλούς τομείς. Θα οργανωθώ κ θα διορθωθώ!
    Με τα macros ζορίζομαι . Με τις θερμίδες αυτές δε βγαίνουν τα macros κ πρεπει να χω το νου μου. Ακομα κι ν τις ανεβάσω πάλι δε βγαίνουν . Με εκνευρίζει που δε σ αφήνει το myfitnesspall να "πειράξεις " τα ποσοστά. ????

  20. #230
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Ντιντι, εχεις καποια συγκεκριμενα μακρος μεσα στη μερα που πρεπει να ακολουθησεις απο κει και μετα ασε τι λεει το myfitnesspal στην ακρη, εσυ θες οταν θα βαζεις τα γευματα σου στο τελος που θα πατησεις την επιλογη nutrition να βγαλεις τα μακροθρεπτικα που εχεις θεσει εσυ σαν στοχο οχι η εφαρμογη , εμενα η εφαρμογη γραφει οτι ναναι μακροθρεπτικα και θερμιδες θα επρεπε να με νοιαζει ? ΟΧΙ αφου εγω θελω να ακολουθησω αυτα που εχω θεσει εγω κοιταω απλα να μου βγουν αυτα και οχι οτι λεει η εφαρμογη μην σκας χωρις λογο

    Επισης μην μετρας θερμιδες ξεχωριστα μετρα μονο μακροθρεπτικα αφου ετσι και αλλιως πρωτεινη και υδατανθρακας ανα 1γρ εχουν 4 θερμιδες και τα λιπαρα ανα 1γρ 9 θερμιδες οποτε μπορεις απλα να κανεις τον πολλαπλασιαμο , ασε τι λεει η εφαρμογη επισης το myfitnesspal εχει την ταση να βγαζει 20-50 θερμιδες παραπανω επιτηδες και καλα για να μην ξεπερασεις ευκολα το στοχο σου.

  21. #231
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Έκανα pusl και puls σαν να λέμε. ???? Ο,τι να 'Ναι! Κωνσταντίνα είδα που μου τα είχες γράψει κ πιο πάνω . Γενικά ήταν μια κακή βδομάδα σε πολλούς τομείς. Θα οργανωθώ κ θα διορθωθώ!
    Με τα macros ζορίζομαι . Με τις θερμίδες αυτές δε βγαίνουν τα macros κ πρεπει να χω το νου μου. Ακομα κι ν τις ανεβάσω πάλι δε βγαίνουν . Με εκνευρίζει που δε σ αφήνει το myfitnesspall να "πειράξεις " τα ποσοστά. ????
    Πήγαινε Goal ?> calories ?-> goal και πείραξε τα ποσοστά. Αν θες να τα πειράξεις με γραμμάρια αντί για ποσοστά επι της εκατό βάλε το 1 month premium free και καντο.
    Άμα βάλεις τα σωστά μάκρος , μετά είσαι οκ άσχετα με τις θερμίδες οοο σ είπε καο ο Γρηγόρης σου βγάλει από μόνο του παραπάνω θερμίδες αλλά αυτό δε σε απασχολεί όσο θα έχεις τα μάκρος σου σωστά.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #232
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #233
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Ευχαριστώ Χριστόφορε κ Γρηγόρη αυτό που λέτε για τα macros έχει λογική. Τα ποσοστά μου είναι 40%Υ-35%Π-25%Λ. Βάζω από κάτω παραδείγματα στο τι μου βγάζει :

    1600->140-160-45

    1630->142-163-45

    1650 -> 144-165-46

    1700->149-170-47

    1780-> 156-178-50

    Ο στόχος είναι το 140-160-50. Είχα τα macros που είχα στο bolt αλλά συνειδητοποίησα ότι 2 μέρες ξεχάστηκα κ δεν έφτασα τα 50 λιπαρά που έπρεπε (ήμουν στα 43 ) μέσα στο εύρος των θερμίδων μου, κ άρχισα να πειραματίζομαι με τις θερμίδες κ τα ποσοστά μήπως υπάρχει τρόπος να τα βγάλει ακριβώς χωρίς να το έχω στο μυαλό μου κ ξαναξεχαστώ. Αλλά κι αυτό το άτιμο δε δέχεται π.χ 42%

    Επειδή έχω λίγο βραχυκυκλώσει , να φτάνω τα macros ακόμα κι αν περνάω τις θερμίδες;
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  24. #234
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    21-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Ευχαριστώ Χριστόφορε κ Γρηγόρη αυτό που λέτε για τα macros έχει λογική. Τα ποσοστά μου είναι 40%Υ-35%Π-25%Λ. Βάζω από κάτω παραδείγματα στο τι μου βγάζει :

    1600->140-160-45

    1630->142-163-45

    1650 -> 144-165-46

    1700->149-170-47

    1780-> 156-178-50

    Ο στόχος είναι το 140-160-50. Είχα τα macros που είχα στο bolt αλλά συνειδητοποίησα ότι 2 μέρες ξεχάστηκα κ δεν έφτασα τα 50 λιπαρά που έπρεπε (ήμουν στα 43 ) μέσα στο εύρος των θερμίδων μου, κ άρχισα να πειραματίζομαι με τις θερμίδες κ τα ποσοστά μήπως υπάρχει τρόπος να τα βγάλει ακριβώς χωρίς να το έχω στο μυαλό μου κ ξαναξεχαστώ. Αλλά κι αυτό το άτιμο δε δέχεται π.χ 42%

    Επειδή έχω λίγο βραχυκυκλώσει , να φτάνω τα macros ακόμα κι αν περνάω τις θερμίδες;
    Ναι εσυ πείραζε τα μάκρος μόνο στα γραμμάρια που θες να έχεις το κάθε μακροθρεπτικο. . Σωστά στα βγάζει πάντως 1600 θερμίδες με τα μάκρος που έχεις γραψει αν κανεις τις πράξεις π σου είπε ο Γρηγόρης με χ4 και χ9 βγαίνουν 1605.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #235
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Οκ , νομίζω το κατάλαβα. Κάνοντας τον πολλαπλασιασμό που είπε ο Γρηγόρης βγαίνει το : 1650 -> 144-165-46 σαν βάση.

    Σήμερα κ χωρίς να μπορέσω να το οργανώσω όπως έπρεπε από νωρίς, διαμορφώθηκε στα 138-160-49 (σχεδόν τέλεια στον στόχο) απλά με 1.696 θερμίδες.
    Δεν τις λες κ λίγες πιο πάνω αλλά θα δείξει.


    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  26. #236
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Οκ , νομίζω το κατάλαβα. Κάνοντας τον πολλαπλασιασμό που είπε ο Γρηγόρης βγαίνει το : 1650 -> 144-165-46 σαν βάση.

    Σήμερα κ χωρίς να μπορέσω να το οργανώσω όπως έπρεπε από νωρίς, διαμορφώθηκε στα 138-160-49 (σχεδόν τέλεια στον στόχο) απλά με 1.696 θερμίδες.
    Δεν τις λες κ λίγες πιο πάνω αλλά θα δείξει.


    85 θερμιδες ανεβηκες. Οι οποίες θερμιδες ηρθαν απο + 10 υδατανθρακα=40 θερμιδες και +5 λιπος= 45 θερμιδες :) οταν εχεις λιγο χρονο ξανακοιταξε κανενα αρθρο για μακρος και διατροφη να ξεμπερδευτεις.

    Συνεχισε με τα μακρος 140-160-50 :) μην σε μπλεκεις με θερμιδες, ειναι αδυνατον να παρεκτραπουν οι θερμιδες σου οσο εισαι πιστή στα μακρος

  27. #237
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    85 θερμιδες ανεβηκες. Οι οποίες θερμιδες ηρθαν απο + 10 υδατανθρακα=40 θερμιδες και +5 λιπος= 45 θερμιδες :) οταν εχεις λιγο χρονο ξανακοιταξε κανενα αρθρο για μακρος και διατροφη να ξεμπερδευτεις.

    Συνεχισε με τα μακρος 140-160-50 :) μην σε μπλεκεις με θερμιδες, ειναι αδυνατον να παρεκτραπουν οι θερμιδες σου οσο εισαι πιστή στα μακρος
    Διάβασα κ ξαναδιάβασα (http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=49140, http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=43953) αλλά δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται να μην ξεφύγουν οι θερμίδες αν είμαι οκ σε macros (φατσουλάκι που κλαψουρίζει δεν έχει για να βάλω). Θα προσπαθήσω να βγάλω το αυριανό πλάνο φαγητού από σήμερα μπας κ βγάλω άκρη.

    Για να αποφύγω την κρεπάλη σήμερα πήρα μπύρα χωρίς αλκοόλ (2 μάρκες που είχα δοκιμάσει παλιά δε μου είχαν αρέσει, τώρα πήρα άλλες τρεις, πού θα πάει θα βρω την καλή )

    Σημερινή προπόνηση (legs κ ώμοι που θα πάνε από βδομάδα εκεί που πρέπει)


    • Squats με μπάρα: 4χ10*2,5+2,5
    • Sumo squat με μπάρα: 4χ10*2,5+2,5
    • Πρέσσα:4χ12 *70kg
    • Hamstring curls: 3χ12 *25kg
    • Εκτάσεις τετρακεφάλων: 3χ12*25kg
    • Μηχάνημα για γάμπες 3χ12*25kg



    • Πλάγιες εκτάσεις με αλτήρα 3χ12*3kg


    • Πιέσεις ώμων με αλτήρες 3χ 12 *5kg


    30 min διάδρομο
    Κοιλιακοί -ραχιαίοι

    Γενικά σήμερα δυσκολεύτηκα πολύ,κατέβασα κιλά κ ήταν σαν να είχα να γυμναστώ καιρό.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  28. #238
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Οι θερμιδες προέρχονται απο μακρος.

    Ο οργανισμος σου παιρνει τα μακρος απο το φαγητό, τα σπάει σε μικροτερα και απο αυτο το "σπασιμο" μεγαλομοριων προκυπτουν μικροτερα μορια και θερμίδες. :)

    Οταν η πρωτη υλη σου ειναι συγκεκριμένη, το παράγωγο αυτης ειναι αδύνατον να ειναι περισσοτερο.


    Δυναμωσαν και οι πιεσεις ώμων!!

  29. #239
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται να μην ξεφύγουν οι θερμίδες αν είμαι οκ σε macros (φατσουλάκι που κλαψουρίζει δεν έχει για να βάλω).
    Οι θερμιδες βγαινουν πολλαπλασιαζοντας τα μακρος με το ποσες θερμιδες εχει ανα γραμμαριο η πρωτεινη, ο υδατανθρακας και το λιπος. 4 θερμιδες η πρωτεινη και ο υδατανθρακας, 9 θερμιδες το λιπος.

    Αν εισαι ΟΚ στα μακρος σου, σημαινει οτι εισαι οκ και στις θερμιδες σου.

    Μακρος: 140-160-50
    Θερμιδες: 140x4 + 160x4 + 50x9 = 1650
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  30. #240
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Οι θερμιδες προέρχονται απο μακρος.

    Ο οργανισμος σου παιρνει τα μακρος απο το φαγητό, τα σπάει σε μικροτερα και απο αυτο το "σπασιμο" μεγαλομοριων προκυπτουν μικροτερα μορια και θερμίδες. :)

    Οταν η πρωτη υλη σου ειναι συγκεκριμένη, το παράγωγο αυτης ειναι αδύνατον να ειναι περισσοτερο.


    Δυναμωσαν και οι πιεσεις ώμων!!

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Οι θερμιδες βγαινουν πολλαπλασιαζοντας τα μακρος με το ποσες θερμιδες εχει ανα γραμμαριο η πρωτεινη, ο υδατανθρακας και το λιπος. 4 θερμιδες η πρωτεινη και ο υδατανθρακας, 9 θερμιδες το λιπος.

    Αν εισαι ΟΚ στα μακρος σου, σημαινει οτι εισαι οκ και στις θερμιδες σου.

    Μακρος: 140-160-50
    Θερμιδες: 140x4 + 160x4 + 50x9 = 1650
    Πολύ λογικά ακούγονται , αλλά τότε πώς κατάφερα να υπερβώ τόσο τις θερμίδες χθες; Τελικά έκανα κάτι λάθος ή όχι; Ημουν πολύ καλά σε macros. Η ζυγαριά πάντως 50 με έδειξε το πρωί, δεν έκανε spike κ αυτό είναι θετικό.


    Δε δυνάμωσαν οι πιέσεις ώμων, με 6 κιλα τις έκανα. Κλάψ, κλάψ.


    Οι ασκήσεις των ώμων πάνε τη Δευτέρα στο σωστό push που θα κάνω , στο pull τι ασκήσεις να βάλω για "πίσω" 'ωμους;
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein


 
Page 8 of 17 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •