Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 16 of 17 FirstFirst ... 6121314151617 LastLast
Results 451 to 480 of 503

Thread: Didi's Log

  1. #451
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Τζίνα επαναλαμβάνω τα ίδια λάθη! Κάθε φορά λέω ότι θα τολμήσω κι όλο... "κοτ κοτ κοτ" . Κ μετά αναρωτιέμαι γιατί δεν τολμούσα!

    Την Κυριακή έχω ξανά πόδια και ανυπομονώ (φαντάσου...) Και το καλύτερο είναι ότι πέρα από ένα ελαφρύ πιάσιμο όταν σκύβω, είμαι μια χαρά!


    Υ.Γ Άσχετο: είναι κανείς άλλος -η με ψυχολογία σαν τρενάκι του λούνα-πάρκ ή είμαι η μόνη; Πλέον έχει αρχίσει να επηρεάζει άσχημα τον ύπνο μου, παρόλο που είμαι κομμάτια.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  2. #452
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Wink

    Η ικανοποίηση που παίρνεις όμως όταν τα καταφέρνεις αξίζει τον κόπο. Και η δικιά μου ψυχολογία σαν τρένο του λούνα παρκ είναι. Νομίζω όλοι λίγο πολύ έχουμε κουραστεί Με όλη αυτή την κατάσταση. Υπομονή και επιμονή στους στόχους μας και όλα καλά θα πάνε

  3. #453
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Γιαμι γιαμι!

    Ντιντι μπορείς!
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  4. #454
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Έχεις τελειώσει την προπόνησή σου, οι ορμόνες της ευτυχίας κατακλίζουν το σώμα σου, νιώθεις ικανοποίηση από τα 32 κιλά dl που έκανες (2χ10 κ 2χ7), καμαρώνεις την πρόοδό σου στον καθρέφτη έτοιμη να μπεις για μπάνιο και νιώθεις σαν τον Leonardo Di Caprio στην πλώρη του Τιτανικού!

    Ξαφνικά εμφανίζεται το πιτσιρίκι- παγόβουνο και σου λέει "γιατί είναι ο πωπός σου σαν ζελεδάκι;"

    Για πείτε, τι να τους μαγειρέψω για αύριο; Φακές ή σπανακόρυζο;
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  5. #455
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Έχεις τελειώσει την προπόνησή σου, οι ορμόνες της ευτυχίας κατακλίζουν το σώμα σου, νιώθεις ικανοποίηση από τα 32 κιλά dl που έκανες (2χ10 κ 2χ7), καμαρώνεις την πρόοδό σου στον καθρέφτη έτοιμη να μπεις για μπάνιο και νιώθεις σαν τον Leonardo Di Caprio στην πλώρη του Τιτανικού!

    Ξαφνικά εμφανίζεται το πιτσιρίκι- παγόβουνο και σου λέει "γιατί είναι ο πωπός σου σαν ζελεδάκι;"

    Για πείτε, τι να τους μαγειρέψω για αύριο; Φακές ή σπανακόρυζο;

    ΤΡΑΧΑΝΑ
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  6. #456
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Έχεις τελειώσει την προπόνησή σου, οι ορμόνες της ευτυχίας κατακλίζουν το σώμα σου, νιώθεις ικανοποίηση από τα 32 κιλά dl που έκανες (2χ10 κ 2χ7), καμαρώνεις την πρόοδό σου στον καθρέφτη έτοιμη να μπεις για μπάνιο και νιώθεις σαν τον Leonardo Di Caprio στην πλώρη του Τιτανικού!

    Ξαφνικά εμφανίζεται το πιτσιρίκι- παγόβουνο και σου λέει "γιατί είναι ο πωπός σου σαν ζελεδάκι;"

    Για πείτε, τι να τους μαγειρέψω για αύριο; Φακές ή σπανακόρυζο;
    Χαχαχαχαχα ταυτίζομαι απόλυτα! Γυρνάει ο 11χρονός γιός μου να μου πει στα 29 μου οτι είμαι γρια και έχω παχύνει!!! πφφφφ
    Φασολάδαααα!!!

  7. #457
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    ΤΡΑΧΑΝΑ
    Τρελαίνονται για τραχανά! Κάνω σχεδόν κάθε βράδυ! Νομίζω ότι πλέον έχω κατσαρόλα που μυρίζει τραχανίλα όσο κι αν πλυθεί!

    Quote Originally Posted by TzinaJoe View Post
    Χαχαχαχαχα ταυτίζομαι απόλυτα! Γυρνάει ο 11χρονός γιός μου να μου πει στα 29 μου οτι είμαι γρια και έχω παχύνει!!! πφφφφ
    Φασολάδαααα!!!
    Χαχαχαχα! Ρε δεν υπάρχουν! Άκου λέει γριά!


    Έτσι για το στόρυ,τους έκανα φακές αλλά όταν το ξανασκέφτηκα έπρεπε να είχα κάνει μπάμιες , θα ήταν πολύ πιο βασανιστικό!


    Αύριο έχω πάλι πόδια και ανυπομονώ ! Αν κ πρέπει να δώσω έμφαση στα squat (τα πάω πλέον εναλλάξ) , έχω γλυκαθεί με τα dl... Ανάλογα με την όρεξη, θα δούμε.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  8. #458
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    02-05-2021

    Lower το οποίο έγινε cardio με τους παλμούς που ανέβασα



    • 1x12-1x12-3x12 db squat



    • 3x10 dl 33kg
    • 1x5 sdl 33kg


    • Διακοπή για να βάλω τις πατάτες στο κατσίκι



    • 2x7 dl 35,5kg (Αι εμ πραουντ μη γελάτε!)



    • 3x15 standing hip abductors with band



    • 3x15 fire hydrant with band



    • 3x20 Glute banded bridge
    • 3x20 μπακακάκια (εναλλάξ)


    Μικρό update : Ανεβάζω σε όλες τις ασκήσεις (εκτός από τα kickbacks για τρικέφαλους , εκεί δεν...), οι θερμίδες μου είναι στις 1750 και κάτι , περπατάω περισσότερο, έχω περιορίσει το Σαββατιάτικο, γενικά είμαι ικανοποιημένη και βλέπω διαφορά στο κάτω μισό (και οι φόρμες μου συμφωνούν γιατί με τους καθρέφτες έχω ένα θέμα)


    Χρόνια πολλά σε όλες και όλους με υγεία και καλή πρόοδο στους στόχους σας!

    Υ.Γ Όσοι καταφέρετε και κρατήσετε διατροφή σήμερα έχετε τον απερίγραπτο σεβαστό μου

    Υ.Γ 2 Θα ήθελα να ήμουν στην εξοχή δίπλα στη σούβλα , αλλά να ναι καλά ο φούρνος και ο Άκης!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  9. #459
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Υ.Γ Όσοι καταφέρετε και κρατήσετε διατροφή σήμερα έχετε τον απερίγραπτο σεβαστό μου

    Τελικά ήμουν στρατιωτάκι, εντός macros και θερμίδων και δε στερήθηκα ούτε το κατσίκι, ούτε τίποτα!

    Όλα είναι θέμα μυαλού τελικά. Έχω τον απερίγραπτο θαυμασμό του εαυτού μου
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  10. #460
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Τελικά ήμουν στρατιωτάκι, εντός macros και θερμίδων και δε στερήθηκα ούτε το κατσίκι, ούτε τίποτα!

    Όλα είναι θέμα μυαλού τελικά. Έχω τον απερίγραπτο θαυμασμό του εαυτού μου

    Μπράβο Ντίντι!!! <3
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  11. #461
    Pumping Iron salva_'s Avatar
    Join Date
    19-04-21
    Location
    Athens
    Posts
    458

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Τελικά ήμουν στρατιωτάκι, εντός macros και θερμίδων και δε στερήθηκα ούτε το κατσίκι, ούτε τίποτα!

    Όλα είναι θέμα μυαλού τελικά. Έχω τον απερίγραπτο θαυμασμό του εαυτού μου
    αξιοθαύμαστη πραγματικά

    εγώ το πάσχα ήμουν η ντροπή της αυτοσυγκράτησης τα πληρώνω , τώρα με θερμιδικό έλλειμα , και αερόβιο
    NO EXCUSES

  12. #462
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by salva_ View Post
    αξιοθαύμαστη πραγματικά

    εγώ το πάσχα ήμουν η ντροπή της αυτοσυγκράτησης τα πληρώνω , τώρα με θερμιδικό έλλειμα , και αερόβιο
    Γενικά δε διακρίνομαι για την αυτοσυγκράτησή μου, μη νομίζεις .

    2 πράγματα με έχουν βοηθήσει αυτόν τον καιρό : α) ο ορατός στόχος του καλοκαιριού και β) η ικανοποίηση που παίρνω από την επιβολή του αυτοελέγχου είναι μεγαλύτερη και από το κρατς που κάνουν οι τηγανιτές πατάτες ! (οι οποίες όντως είναι συναίσθημα )
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  13. #463
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    η ικανοποίηση που παίρνω από την επιβολή του αυτοελέγχου είναι μεγαλύτερη και από το κρατς που κάνουν οι τηγανιτές πατάτες ! (οι οποίες όντως είναι συναίσθημα )
    Ντίντι, σου έχω λύση!
    Πάρε πατάτες, και κόψτες σαν τηγανητές, και άστες σε μια λεκανη με νερο να βγαλουν την θολουρα.
    Μετά σκουπισε τες με μια πετσέτα να τραβήξει τα νερά, και βάλτες σε ένα μπολ με αλάτι, εστραγκον και γύρω στα 15gr ελαιόλαδο (1 κουταλιά)
    Ανακάτεψε καλά να πάει παντού το λάδι και το εστραγκόν,
    βάλε στο ταψί του φούρνου λαδόκολα, και βάλτες να ψηθούν στον φούρνο!

    Θα με θυμηθείς ;)
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  14. #464
    Pumping Iron salva_'s Avatar
    Join Date
    19-04-21
    Location
    Athens
    Posts
    458

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Γενικά δε διακρίνομαι για την αυτοσυγκράτησή μου, μη νομίζεις .

    2 πράγματα με έχουν βοηθήσει αυτόν τον καιρό : α) ο ορατός στόχος του καλοκαιριού και β) η ικανοποίηση που παίρνω από την επιβολή του αυτοελέγχου είναι μεγαλύτερη και από το κρατς που κάνουν οι τηγανιτές πατάτες ! (οι οποίες όντως είναι συναίσθημα )

    ναι ρε συ , μεγάλη η ικανοποίηση του να είσαι συνεπής με τους στόχους σου.. της τελευταίες μέρες με θαυμάζω πραγματικά! τηρώ την διατροφή μου άψογα.

    αύριο στην γιορτή μου να δώ με γλυκά , σφολιατοειδη κτλπ πόσο αυτοέλεγχο θα εχω

    εχω διαβάσει καλά λογία για φριτέζες χωρίς λάδι ότι έχουν ωραίο αποτέλεσμα
    Last edited by salva_; 08-05-21 at 23:15.
    NO EXCUSES

  15. #465
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Ντίντι, σου έχω λύση!
    Πάρε πατάτες, και κόψτες σαν τηγανητές, και άστες σε μια λεκανη με νερο να βγαλουν την θολουρα.
    Μετά σκουπισε τες με μια πετσέτα να τραβήξει τα νερά, και βάλτες σε ένα μπολ με αλάτι, εστραγκον και γύρω στα 15gr ελαιόλαδο (1 κουταλιά)
    Ανακάτεψε καλά να πάει παντού το λάδι και το εστραγκόν,
    βάλε στο ταψί του φούρνου λαδόκολα, και βάλτες να ψηθούν στον φούρνο!

    Θα με θυμηθείς ;)
    Ακριβώς έτσι τις κάνω, κομμένες στο μαντολίνο κ χωρίς ελαιόλαδο! Τις κόβω από το απόγευμα, τις αφήνω μέσα στο νεράκι και το βράδυ τις βάζω φούρνο. Επειδή είναι λεπτές χρειάζονται την ίδια ώρα με το κοτόπουλο/μπιφτέκι ή σολωμό και γλυτώνω το να είμαι πάνω από το αντικολλητικό βραδιάτικα!

    Το εστραγκόν μπήκε στη λίστα μου για αυριανή αγορά


    Quote Originally Posted by salva_ View Post
    ναι ρε συ , μεγάλη η ικανοποίηση του να είσαι συνεπής με τους στόχους σου.. της τελευταίες μέρες με θαυμάζω πραγματικά! τηρώ την διατροφή μου άψογα.

    αύριο στην γιορτή μου να δώ με γλυκά , σφολιατοειδη κτλπ πόσο αυτοέλεγχο θα εχω

    εχω διαβάσει καλά λογία για φριτέζες χωρίς λάδι ότι έχουν ωραίο αποτέλεσμα
    Χρόνια πολλά! (ελπίζω να κρατήθηκες) . Κι εγώ άκουσα τα καλύτερα για αυτές αλλά μου είπαν ότι για τραγανές πατάτες πρέπει να μπει πολύ μικρή ποσότητα.


    Στα σημερινά μου θα γράψω μόνο τα dl γιατί χάρηκα.

    1χ8 *38
    3χ5 *40,5
    1x10*28 sumo dl για σβήσιμο

    Είχα βάλει στόχο να αλλάξω εικόνα προφίλ όταν φτάσω το 40ρι. Οπότε βουαλά!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  16. #466
    Pumping Iron TzinaJoe's Avatar
    Join Date
    22-05-19
    Location
    Athens
    Posts
    480

    Wink

    Μπράβο Ντιντι!!! Πολλα συγχαρητήρια για την προσπαθεια σου! Συνέχισε ετσι! <3

  17. #467
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by TzinaJoe View Post
    Μπράβο Ντιντι!!! Πολλα συγχαρητήρια για την προσπαθεια σου! Συνέχισε ετσι! <3
    Θενκ γιου Τζίνα! Παίρνω κουράγιο κ δύναμη από όλες εσάς!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  18. #468
    Pumping Iron salva_'s Avatar
    Join Date
    19-04-21
    Location
    Athens
    Posts
    458

    Default

    ευχαριστώ didi!! τελικά ούτε εγω το πιστεύω τι αυτοέλεγχο είχα μόνο 1 σουδάκι και 2 μίνι πεινερλί έφαγα!

    μπράβο συνέχισε δυνατά!
    NO EXCUSES

  19. #469
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Με βλέπει συναδέρφισσα που είχε να με δει από κοντά δυό μήνες και ήμουν με κοντομάνικο (όχι η ξινή, μια άλλη , γλυκούλα κι αυτή )

    -Να σε δω... Σαν να μεγάλωσε η πλάτη σου!
    -Α ναι, φαίνεται; Τι καλά!
    -Έκανες φτερά!
    -Σοβαρά, τέλεια!
    -Σαν να το παράκανες με τη γυμναστική; Πλάτες; Μπράτσα; Ε μη γίνεις και ανδρογυναίκα, σταμάτα!
    -

    Το καταευχαριστήθηκα! Αυτή μάλλον μου το έλεγε για κακό, ενώ εγώ πήρα τη μεγαλύτερη χαρά της ημέρας!
    Το πρωί μια άλλη συναδέρφισσα (σουπερ φιτ, όχι καμιά τυχαία) μου είπε ότι μάζεψαν οι γλουτοί ! Αυτό σημαίνει ότι έχω επιτέλους εμφανείς αλλαγές πάνω μου , κάτι που προφανώς ζορίζομαι να αντιληφθώ!

    Κερνάω σέικερ πρωτεϊνης με παγάκια!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  20. #470
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Με βλέπει συναδέρφισσα που είχε να με δει από κοντά δυό μήνες και ήμουν με κοντομάνικο (όχι η ξινή, μια άλλη , γλυκούλα κι αυτή )

    -Να σε δω... Σαν να μεγάλωσε η πλάτη σου!
    -Α ναι, φαίνεται; Τι καλά!
    -Έκανες φτερά!
    -Σοβαρά, τέλεια!
    -Σαν να το παράκανες με τη γυμναστική; Πλάτες; Μπράτσα; Ε μη γίνεις και ανδρογυναίκα, σταμάτα!
    -

    Το καταευχαριστήθηκα! Αυτή μάλλον μου το έλεγε για κακό, ενώ εγώ πήρα τη μεγαλύτερη χαρά της ημέρας!
    Το πρωί μια άλλη συναδέρφισσα (σουπερ φιτ, όχι καμιά τυχαία) μου είπε ότι μάζεψαν οι γλουτοί ! Αυτό σημαίνει ότι έχω επιτέλους εμφανείς αλλαγές πάνω μου , κάτι που προφανώς ζορίζομαι να αντιληφθώ!

    Κερνάω σέικερ πρωτεϊνης με παγάκια!
    Χαχαχαχαχα! Ντίντι ένα σκουπ πρωτείνης όμως, μην φουσκώσουμε απότομα και γίνουμε σαν τον Κόλεμαν!
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  21. #471
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Χαχαχαχαχα! Ντίντι ένα σκουπ πρωτείνης όμως, μην φουσκώσουμε απότομα και γίνουμε σαν τον Κόλεμαν!
    Χαχαχαχα κόντεψε να μου βγει ο καφές από τη μύτη
    Καλού κακού πήγα για νύχι και μαλλί μην μπερδεύω τον κόσμο

    Σημερινή πρόοδος:

    DL:
    1x6 - 2x7 *40,5

    SDL:
    1x8 *38
    1x8 *33

    Συνεχίζω με την πρόταση του Bret για το lower , μια μέρα πιο χαλαρά (την Τετάρτη) και μια μέρα πιο βαριά (την Κυριακή) .
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  22. #472
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Λοιπόν...
    Ειδού τα αποτελέσματα του dexa. Το ποσοστό λίπους είναι ξεκάθαρο, η μυική μάζα δεν έχω ιδέα πού είναι.

    Το ύψος που είχα όλη την ενήλικη ζωή μου , το έβγαλαν 2-3 εκατοστά κάτω (δεν ήταν κ πολύ για να κατέβει κι άλλο...)

    Η ολόσωμη...θυμίζει γιουβαρλάκι . Το πρωί η ζυγαριά μου έβγαλε οτι είμαι 52,5 κιλά με 26,8 λίπος, το dexa 31,4

    Δε σας κρύβω ότι νιώθω μεγάλη απογοήτευση. Νιώθω ότι παλεύω χωρίς να έχω απτές αποδείξεις αυτής της προσπάθειας. Θα μου πείτε: τις χρειάζεσαι;

    Ναι, ήθελα μια επιβεβαίωση ότι είμαι στον σωστό δρόμο. Μήπως τελικά δεν είμαι; Μήπως τρέχω σαν το χαμστεράκι στον διάδρομο; Τι κάνω τόσο λάθος;

    Θα μου πείτε: τι λέει ο καθρέφτης;

    Αν μου άρεζε αυτό που έβλεπα στον καθρέφτη δε θα γκρίνιαζα... Κάποια κομμάτια μου έχουν βελτίωση αλλά το σύνολο... το γιουβαρλάκι που δείχνει το dexa.

    Προφανώς όλη αυτή η προσπάθεια μου αρέσει, την ευχαριστιέμαι και πρώτη φορά στη ζωή μου νιώθω δυνατή σωματικά και ήρεμη ψυχολογικά (όταν γυμνάζομαι). Δεν παύω όμως να νιώθω τρελά απογοητευμένη.

    Σταματάω γιατί νομίζω ότι μπορώ να συνεχίσω μέχρι αύριο.
    Attached Images Attached Images
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  23. #473
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Ντιντι δεν υπάρχει λόγος να απογοητεύεσαι! Ένα νούμερο είναι τίποτα άλλο!

    Σημασια έχει τι θα κανεις απο δω και μπρός! Και στην επόμενη μέτρηση θα δεις αλλαγές!

    You got this <3
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  24. #474
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Didi , για αρχη προσπαθησε να ηρεμησεις και μην σε παιρνει απο κατω δεν αλλαξε τιποτα απο πριν 1 μερα που εκανες το ντεξα η διαθεση σου ηταν μια χαρα τωρα επειδη ειδες το νουμερο σε πηρε απο κατω το καταλαβαινω ομως και ειναι απολυτα λογικο το θεμα ομως ειναι να κοιταμε την πραγματικοτητα.
    Σωματικα εισαι πολυ καλυτερη απο οτι ξεκινησες πριν το σωμα σου εχει αλλαξει ειτε πιο σιγα ειτε πιο γρηγορα εχει αλλαξει προς το καλυτερο
    Εισαι πιο δυνατη πιο ευδιαθετη και πλεον απολαμβανεις τις προπονησεις σου και εχεις βελτιωθει σε ολους τους τομεις αυτης
    Μεχρι και πριν λιγες μερες σου εκαναν και κομπλιμεντα!
    Εγω λεω να δουμε τα θετικα της υποθεσης που ησουν που εισαι τωρα και που θα φτασεις στο μελλον!
    Ξεκινησες μονη σου δεν ειχες κανενα πανω απο το κεφαλι σου συνεχεια να σου λεει τι να κανεις σιγουρα το φορουμ ειναι μια βοηθεια αλλα ως εκει πρεπει να εχεις την θεληση να ασχοληθεις και μονος εσυ το εκανες και γιαυτο προχωησες ας ηταν και με πιο αργα βηματα ειναι απολυτα λογικο οι περισσοτεροι ετσι ξεκινησαμε!
    Μην σε παιρνει απο κατω εγω βλεπω την προοδο σου αυτο εχει σημασια μεχρι να φτασεις στον τελικο σου στοχο θα περασεις απο διαφορα σταδια ενδιαμεσα καποια θα σου αρεσουν καποια αλλα ισως οχι.

    Τωρα οσον αφορα το ντεξα για αρχη δεν ηταν απαραιτητο να το κανεις εγω δεν εχω κανει ποτε μου ντεξα δεν με ενδιαφερει να κανω δεν εχει σημασια το νουμερο για εμενα παιζουν πολλα ρολο πισω απο αυτο το νουμερο αλλα και παλι δεν εχει σημασια αλλα κυριως το πως φαινεσαι εσυ και αν σου αρεσει αυτο που βλεπεις.
    Εγω απο τις φωτογραφιες σου που εχω δει οπως και να ηταν αυτες η αληθεια ειναι δεν σε κανω για 31% αλλα δεν εχει σημασια αυτο!
    Εσυ οταν πας στον καθρεφτη τι βλεπεις? σου αρεσει αυτο που βλεπεις? υπαρχει βελτιωση απο πριν? (εννοειται πως υπαρχει)

    Τελος να σου πω πως πρεπει να εχεις ξεκαθαρο στοχο καθε φορα και που οδευεις να λες οτι τωρα θα αφοσιωθω να κανω αυτο και μετα εφοσον φτασω στο σημειο που θελω θα κοιταξω να κανω εκεινο! Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω.
    Και πανω απο ολα μην απαγοητευεσαι προχωρα με θεληση (που την εχεις) συνεχισε να αγαπας τον εαυτο σου και να εχεις σαν στοχο να γινεσαι καλυτερη καθε φορα ειτε αυτο ειναι να δυναμωσεις ειτε να αυξησεις την μυικη σου μαζα οτιδηποτε..!
    Ασε το νουμερο να παει στα κομματια πραγματικα, μην στεναχωριεσαι!
    Οτιδηποτε θελεις μπορεις να ρωτησεις και για οποιαδηποτε βοηθεια το γνωριζεις πολυ καλα!
    Last edited by Greg0ry; 26-05-21 at 22:43.

  25. #475
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Ελα δεν θελω απαισιοδοξίες!

    Για να δεις που βρισκεσαι το εκανες , αν βαλεις στοχο να πεσεις σε λιπος εννοειται πως μπορεις να το κανεις !

    Εχεις παρει μια πιο αργη συντηρητικη προσεγγιση και οι αλλαγες δεν φαινονται μεγαλες αλλα εχεις δυναμώσει ομως εστω και λιγο.

    Και το βασικότερο , εσυ ήσουν θετικοτατη πριν τη dexa, τι αλλαξε , για το νουμερο εισαι ετσι;

    Καφαλάκι ψηλα και βαλε νεους στόχους :)

  26. #476
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Μην αγχωνεσαι ρε Didi. Καταρχην καλα εκανες και εκανες το Dexa αφου ηθελες, αλλα μεγαλυτερη σημασια εχει εσυ πως νιωθεις με το σωμα σου. Κακα τα ψεματα στην εμφανιση την τελευταια λεξη την εχει ο καθρεφτης. Δεν περπατας με τα αποτελεσματα του dexa στο κουτελο.

    Επισης θυμαμαι οτι ξεκινησες προπονησεις λιγο πολυ μεσα στην καραντινα, αρα σε δυσκολες συνθηκες οπου οι περισσοτεροι καθονται, και εχεις δει προοδο απο τοτε. Αν θεωρεις οτι κατι παει λαθος στο τι κανεις μπορεις να σκεφτεις τι μπορεις να διορθωσεις, και απο κει και περα μη σε νοιαζει και τοσο, απλα συνεχισε αυτο που κανεις με σωστο προγραμματισμο και τα αποτελεσματα θα ερθουν.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  27. #477
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Πρώτα να σας ευχαριστήσω για την συμπαράσταση και τον χρόνο που αφιερώσατε να μου γράψετε!

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Σημασια έχει τι θα κανεις απο δω και μπρός! Και στην επόμενη μέτρηση θα δεις αλλαγές!
    Νιώθω ότι αυτό έλεγα και πέρσι, γι'αυτό στεναχωριέμαι...


    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post

    Τελος να σου πω πως πρεπει να εχεις ξεκαθαρο στοχο καθε φορα και που οδευεις να λες οτι τωρα θα αφοσιωθω να κανω αυτο και μετα εφοσον φτασω στο σημειο που θελω θα κοιταξω να κανω εκεινο! Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω.
    Και πανω απο ολα μην απαγοητευεσαι προχωρα με θεληση (που την εχεις) συνεχισε να αγαπας τον εαυτο σου και να εχεις σαν στοχο να γινεσαι καλυτερη καθε φορα ειτε αυτο ειναι να δυναμωσεις ειτε να αυξησεις την μυικη σου μαζα οτιδηποτε..!
    Ασε το νουμερο να παει στα κομματια πραγματικα, μην στεναχωριεσαι!
    Οτιδηποτε θελεις μπορεις να ρωτησεις και για οποιαδηποτε βοηθεια το γνωριζεις πολυ καλα!
    Εδώ που λες Γρηγόρη νομίζω ότι το έχασα. Εκεί που ανέβαζα θερμίδες και υδατάνθρακα, άρχισα να κάνω αλλαγές και κάπου αποπροσανατολίστηκα.


    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Και το βασικότερο , εσυ ήσουν θετικοτατη πριν τη dexa, τι αλλαξε , για το νουμερο εισαι ετσι;

    Καφαλάκι ψηλα και βαλε νεους στόχους :)
    Νιώθω ότι νούμερο είναι η επιβεβαίωση της αποτυχίας του πλάνου μου. Σε τι ποσοστό θα ήμουν αν έτρωγα συμβατικά και αν δε γυμναζόμουν; Στις 1800 θερμίδες ήμουν οκ, δεν ένιωθα να στερούμαι κ γι αυτό δεν είχα διατροφικά ξεσπάσματα το Σ/Κ. Όχι πως δεν επιτρέπω στον εαυτό μου μια χαλάρωση το Σαββατόβραδο, αλλά ακόμα κ αυτό δε θα ξεπεράσει τις 2200-2400 θερμίδες. Για να είμαι σε οκ πλαίσια θα πρέπει να κινούμαι διαρκώς στις 1500;

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Μην αγχωνεσαι ρε Didi. Καταρχην καλα εκανες και εκανες το Dexa αφου ηθελες, αλλα μεγαλυτερη σημασια εχει εσυ πως νιωθεις με το σωμα σου. Κακα τα ψεματα στην εμφανιση την τελευταια λεξη την εχει ο καθρεφτης. Δεν περπατας με τα αποτελεσματα του dexa στο κουτελο.
    Το dexa το έκανα γιατί κάτι δε μου κάθεται καλά στον καθρέφτη. Προσπαθούσα να καταλάβω τι ήταν αλλά δεν μπορούσα. Αν απομονώσω κομμάτια του σώματός μου είναι οκ , αλλά στο σύνολο δε φαίνομαι σαν γυναίκα που γυμνάζομαι.

    Χθες είχα μια άσχημη μέρα στη δουλειά,με τη ζέστη και τον ήλιο βγαίνω νοκ άουτ, πεινούσα γιατί έβαλα το ραντεβού την πιο άκυρη διατροφικά ώρα και ένιωθα πολύ χάλια. (Όχι πως σήμερα δε νιώθω) αλλά αυτά που μου γράψατε αναθάρρησα και κοιτάζω να επαναπροσδιορίσω του στόχους μου και να βάλω μπρος το γαϊδουρινό μου πείσμα.

    Ακολουθεί ποστ με στόχους, όποια πρόταση έχετε είναι ευπρόσδεκτη και καλοδεχούμενη
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  28. #478
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Στόχος ιδανικός: recomb
    Στόχος εφικτός: κατέβασμα ποσοστού λίπους.

    Προβληματισμός: Τα κιλά μου είναι ήδη χαμηλά. Όταν ήμουν πέρσι στα 50 είχαν αρχίσει τα σχόλια "μη χάσεις άλλο" ακόμα κ από άτομα μη κοντινά. Πώς μπορώ να χάσω λίπος χωρίς να πέσω πολύ σε κιλά;
    Πού αναγράφεται το ποσοστό μυών στο dexa γιατί δεν κατάλαβα Η μόνη μου ελπίδα είναι ότι έβαλα και κάτι σε μυς.

    Σύμφωνα με το Myfinesspal αν κινηθώ στις 1572 θερμίδες θα χάνω 0,25 τη βδομάδα. Μέχρι τώρα ήμουν στις 1750 και πάλι έχασα περίπου μισό κιλό το μήνα. Οπότε λέω να μην το κατεβάσω τόσο και να πάω στις 1650 με 1700 θερμίδες.Θεωρώ πως είμαι στον συντελεστή active, καθώς λόγω δουλειάς είμαι στο lightly active και κάνω 5 προπονήσεις τη βδομάδα και 10.000 βήματα καθημερινά.

    Με 1700 θερμίδες και ποσοστά P:35% - C:40%- F:25% τα macros βγαίνουν:
    P:149 - C:170 - F:47

    Πώς σας φαίνεται;

    Υ.Γ 1: Μελέτησα την πιθανότητα λάθους υπολογισμού macros αυτό το διάστημα και το μόνο μελανό σημείο ήταν ο κιμάς που βάζω στο μπιφτέκι , το οποίο έτρωγα καθημερινά. Παλιά έπαιρνα από το σούπερ 93% καθαρό κιμά, αλλά το άλλαξα σε κρέας από τον χασάπη που είπε ότι βάζει σπάλα οπότε μπορεί να έχει μέχρι και 5 διαφορά στα λιπαρά!

    Υ.Γ 2: Με το άνοιγμα των γυμναστηρίων λέω να αγκαλιάσω τον διάδρομο και να του σιγοτραγουδήσω "Hello darkness my old friend...I've come to talk with you again"
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  29. #479
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post




    Νιώθω ότι νούμερο είναι η επιβεβαίωση της αποτυχίας του πλάνου μου. Σε τι ποσοστό θα ήμουν αν έτρωγα συμβατικά και αν δε γυμναζόμουν; Στις 1800 θερμίδες ήμουν οκ, δεν ένιωθα να στερούμαι κ γι αυτό δεν είχα διατροφικά ξεσπάσματα το Σ/Κ. Όχι πως δεν επιτρέπω στον εαυτό μου μια χαλάρωση το Σαββατόβραδο, αλλά ακόμα κ αυτό δε θα ξεπεράσει τις 2200-2400 θερμίδες. Για να είμαι σε οκ πλαίσια θα πρέπει να κινούμαι διαρκώς στις 1500;
    Γιατι αποτυχια ψιλοσυντήρηση δεν εκανες τοσο καιρο σε ολη τη καραντινα;

    Θα χρειαστει αρκετους κύκλους ανεβασματος και κατεβασματος θερμίδων , μεχρι να φτιαξει ο μεταβολισμος σου τοσο ωστε να τρως κ να μη πεινας και ταυτοχρονα να εχεις χαμηλο λιπος.

    Οπως εισαι τωρα, μπορεις ειτε να πεσεις σε κιλα και λιπος ( για λιγο χρονικο διαστημα, μεχρι να ανεβασεις παλι)

    Ειτε να κανεις το recomp που λες , κρατωντας σταθερο φαι ( ισως και ανεβαζοντας λιγο) αλλα οπωσδηποτε ανεβαζοντας ΠΟΛΥ την ενταση στις προπονησεις.

    Αν περιμενεις γρηγορη αλλαγη στο σωμα αναγκαστικα θα πιεσεις πολυ στα βαρη. Δεν ξερω αν θα σ αρεσει τοσο ή αν θα ταιριαζει στις ισορροπιες σου γενικοτερα, αλλα ειναι ο πιο γρηγορος τροπος. Συνοδευεται βεβαια απο μια πιεση κ μια κοπωση ε; Θα "τεντωσεις" με παιδια δουλεια κ ραγδαια αλλαγη

    Αργη αλλαγη, οπως το πας ως τωρα, ειναι πιο ευχαριστη σαν διαδικασια ...

    Οπως και να εχει, μην αποθαρρυνεσαι καθολου. Και μη σε νοιαζει τι λενε αλλοι, σε αλλους θα φανταζεις αντρογυναικα και σε αλλους αγυμναστη.

  30. #480
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Θα συμφωνησω με την Κωνσταντινα ,αν θες να δεις διαφορα στην εικονα σου πραγματικη περαν της διατροφης θα πρεπει να μαθεις να κανεις προπονηση σωστα:
    -Οχι μην παρεις αγκαλια τον διαδρομο δεν θα σου δωσει αυτο που θες κρατα τα βηματακια σου ειναι μια χαρα για δραστηριοτητα αν θες τοσο πολυ να κανεις κρατα το σε λογικα πλαισια 2χweek π.χ
    -Για να κανεις recomp θα πρεπει να κινησε σε θερμιδες που ψιλοσυντηρεις το βαρος σου προς τα επανω ΑΛΛΑ θα πρεπει
    να δουλευεις με ενταση στη προπονηση σου δηλαδη να κοιτας απο προπονηση σε προπονηση και απο εβδομαδα σε βδομαδα να προοδευες σε βαρος η σε ρεπς, οχι απειρα σετ
    -Σωστη τεχνικη επαναληψεις που ελεγχεις και δεν μετακινεις απλα το βαρος απο ενα σημειο Α σε ενα σημειο Β
    -Πιεση σε καθε σετ κοντα στην αποτυχια ( π.χ Κανεις πιεσεις με αλτηρες και η επαναληψη στη θετικη της κινηση ειναι πολυ αργη και με δυσκολια να ανεβαινει)
    Και ο χρονος θα σου τα φερνει ενα ενα στο χερι !
    Μην αγχωνεσαι και μην στρεσαρεσε διοτι κακο κανεις σε εσενα και χαλιεσαι κιολας!
    Μια χαρα τα πας και θα τα πας σκεψου πως ξεκινησες.


 
Page 16 of 17 FirstFirst ... 6121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •