Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11

Threaded View

  1. #1
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,613

    Default Κατακράτηση Υγρών με Νιτρικά - Αμινοξέα Pre-Workout

    Παιδιά καλημέρα. Μιας και οι περισσότεροι από εμάς αυτήν την περίοδο είμαστε σε φάση γράμμωσης - στεγνώματος από περιττα υγρά κλπ συζήταγα με έναν γνωστό μου γυμναστή και του είπα μπαα αλλά ψάχνοντας διάβασα και σε ένα άρθρο της MyProtein που λέει ότι τα νιτρικά pre workout - αμινοξέα περιέχουν εστερική μορφή κρεατίνης, και προκαλούν κι αυτά κατακράτηση υγρών.. Απίστευτο.. το ξέρατε ??

    Μήπως εννοούν λόγο γεύσεων και έξτρα χρώματος η γλυκαντικών ?? Και καλά οκ θα μου πείτε η κρεατίνη ως γνωστών σε όλους κάνει ενδομυϊκή κατακράτηση υγρών αλλά και τα αμινοξέα των Pre-Workout ??

    Εμέις που πέρνουμε Preworkout η αρκετοί απο εμάς όπως εγώ που κάνουμε σπιτικό νιτρικό με την κάθε ουσία αυτούσια τι πρέπει να προσέξουμε ώστε να έχουμε το
    μέγιστο αποτέλεσμα στεγνώματος ??

    Εκτός κρεατίνης (έστω) τι μπορούμε να πάρουμε σαν pre workout για έξτρα δύναμη και αντοχή από τα εξής : κιτρουλινη, αλανινη, ταυρινη, aakg, vitamin B3 - D3, Ω3, αλλά να μην κάνουν κατακράτηση υγρών ??
    Last edited by GEOZN8; 12-07-20 at 01:05.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Κατακράτηση υγρών
    By doctorgym in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 24-01-13, 04:04
  2. Κατακράτηση Υγρών
    By Anhel7 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 03-05-12, 13:30
  3. Κατακράτηση υγρών
    By McL888 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 18
    Last Post: 19-08-07, 09:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •