Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-08-20
    Posts
    3

    Default Έφηβος και Κοιλιακοί

    Καλησπέρα είμαι 14-15χρονων 1.70 58 κιλά αλλά έχω μικρή κοιλίτσα που θέλω να φύγει. Κάνω γυμναστική cardio και βαράκια. Και θέλω να ρωτήσει αν ψηλωνοντας φύγει. Αλλιώς τι να κάνω. Ελπίζω να μην σας κούρασα και συγγνώμη αν ανοίξα topic κάπου λάθος είμαι καινούργιος και ακόμα ψάχνομαι. Ευχαριστώ για το χρόνο σας καλή συνέχεια.

  2. #2
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by Paco23125 View Post
    Καλησπέρα είμαι 14-15χρονων 1.70 58 κιλά αλλά έχω μικρή κοιλίτσα που θέλω να φύγει. Κάνω γυμναστική cardio και βαράκια. Και θέλω να ρωτήσει αν ψηλωνοντας φύγει. Αλλιώς τι να κάνω. Ελπίζω να μην σας κούρασα και συγγνώμη αν ανοίξα topic κάπου λάθος είμαι καινούργιος και ακόμα ψάχνομαι. Ευχαριστώ για το χρόνο σας καλή συνέχεια.
    Καλησπερα μικρε μου φιλε , απο μεριας μου οι δικες μου αυμβουλες ειναι ξεκινα να πηγαινεις στο γυμναστηριο αν κανεις και καποιο αλλο αθλημα παραληλλα να εχεις και υψηλη δραστηριοτητα θα ηταν μια χαρα..
    Με προσοχη χωρις να τραυματιστεις καλο θα ηταν στην αρχη καποιος να σου δειχνει..

    Διατροφικα οτι σου φτιαχνει η μαμα σπιτι μην μπεις στο τρυπακι ακομα..προσπαθησε να αποφυγεις τις πολλες χαζομαρες γλυκα ,πατατακια,αναψυκτικα-χυμοι κλπ αν πινεις αλκοολ επισης μακρια οχι μονο διατρπφικα αλλα και γενικοτερα (ελπιζω να μην πινεις)
    Δωσε βαση στο στερεο φαγητο (τρωγε αρκετα το χρειαζεσαι ) να πινεις και πολυ νερακι και θα εισαι μια χαρα

    Θα δεις πως θα φυγει η κοιλια και πως θα δειξεις μετα :)

  3. #3
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα φίλε και καλός ήρθες στην παρέα μας. Είσαι νέος στην ανάπτυξη μια χαρά θα τα πας αν προσέχεις την διατροφή σου. Όχι πολλά πολλά τυλιχτα σουβλάκια πολλά τηγανιτά πολλά λιπαρά και γλυκά.. Γενικά περιόρισε όσο μπορείς της έξτρα χαζές θερμίδες της καθημερινότητας και θα δεις με ταυτόχρονη γυμναστική η κοιλιά θα πέσει.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-08-20
    Posts
    3

    Default

    Καλησπέρα Gregory και ευχαριστώ για τον χρόνο σου ναι παίζω ποδόσφαιρο και κάνω και κάποια βάρη στο σπίτι. Αλκοόλ δεν πίνω και προσπαθώ να μην τρώω πολλα γλυκά και χαζές θερμίδες όπως είπες.

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-08-20
    Posts
    3

    Default

    Καλησπέρα Geozn και καλώς σας βρήκα ευχαριστώ για τις συμβουλές σου θα της εφαρμόσω πλήρως.

  6. #6
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Συνεχισε να διαβαζεις και να ψαχνεσαι, αν ξεκινήσεις προπονηση με βαρη απο τετοια ηλικια θα κανεις φοβερα πραγματα !

  7. #7
    Junior Bodybuilder unlimited's Avatar
    Join Date
    25-10-10
    Posts
    186

    Default

    σωστή διατροφή πάνω απ'όλα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. νεος και εφηβος!
    By ARNOLD14 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 1
    Last Post: 25-08-14, 13:40
  2. Νέος & Έφηβος Με Απορίες
    By anko in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 1
    Last Post: 28-07-14, 09:28
  3. Έφηβος και συμπλήρωμα πρωτεΐνης
    By AvrilGR in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 01-04-13, 20:49
  4. Συμπληρώματα-Εφηβος
    By SpyrosS in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 25-10-11, 01:07
  5. Έφηβος, Γυμναστική Και Διατροφή !
    By giorgos94 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 11
    Last Post: 04-06-08, 05:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •