Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-08-20
    Posts
    2

    Default Διατροφή και Βελτίωση Κάτω Μέρους Κοιλιάς

    Καλησπέρα. Έχει 1 χρόνο που ασχολούμαι με γυμναστήριο και διατροφή. Λογω εξετάσεων στο πανεπιστήμιο είχα πάρει πολλά κιλά. Όταν ξεκίνησα ήμουν 73 κιλά. Τώρα ειμαι 23 χρόνων 1.72 και 60 κιλά. Ενώ έχουν φύγει τα περισσότερα κιλά από πάνω μου και φαίνεται η γράμμωση μου σε πάνω , κάτω άκρα στήθος και πλάτη έχω το κλασικό προβλημα στο κάτω μέρος της κοιλιάς. Όσο στεγνά και να φάω δεν φεύγει με τίποτα. Επιπλέον , όταν τρώω κανονικά τα γεύματα μου η κοιλιά μου γίνεται τούμπανο και φτάνει μέχρι απέναντι. Αντιθέτως το πρωί που ξυπνάω είμαι στεγνή. Μάλλον πρέπει να αλλάξω κάτι στη διατροφή μου η να επιμείνω περισσότερο . Θα ήθελα τα φώτα σας δεν μπορώ να βλέπω άλλο την κοιλιά μου!!

  2. #2
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Καλώς όρισες στο φόρουμ JoNa, και μπράβο για την προσπάθειά σου!

    Έχεις υπολογίσει τις θερμίδες που χρειάζεσαι για να χάσεις βάρος? Είναι το πιο βασικό!

    Μπορείς να τις υπολογίσεις εδώ: Βασικοί Τρόποι Υπολογισμού Θερμίδων Και Μακροστοιχείων Για Διατροφές Bodybuilding

    και με αυτό το πρόγραμμα (pc) : Πρόγραμμα Για Υπολογισμό Θερμίδων και Μακροθρεπτικών

    Επίσης, γράψε μας ενδεικτικά την διατροφή σου και τι προπόνηση κάνεις στο γυμναστήριο.
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-08-20
    Posts
    2

    Default

    Ευχαριστώ για το καλοσωρισμα και την άμεση απάντηση. Καταναλώνω 1500 θερμίδες 30-50-20 και κάνω ασκήσεις αντιστάσεων 5 φορές την εβδομάδα και 1 φορά τρέχω 8 χιλιομετρα. Ποτέ δεν ξεπερνάω τις 1500 απλά κάποιες φορές που βγαίνω έξω δεν μπορώ να τηρήσω τις αναλογίες πρωτεινης υδατάνθρακα και λιπαρών . Καθημερινά τρώω βρώμη κρέας γαλακτοκομικά φρούτα σαλατες

  4. #4
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by JoNa View Post
    . Όσο στεγνά και να φάω δεν φεύγει με τίποτα. Επιπλέον , όταν τρώω κανονικά τα γεύματα μου η κοιλιά μου γίνεται τούμπανο και φτάνει μέχρι απέναντι. Αντιθέτως το πρωί που ξυπνάω είμαι στεγνή. Μάλλον πρέπει να αλλάξω κάτι στη διατροφή μου η να επιμείνω περισσότερο . Θα ήθελα τα φώτα σας δεν μπορώ να βλέπω άλλο την κοιλιά μου!!
    Καλως ηρθες!
    περαν απο αυτα που σου προτεινε η Φωτεινη, να σου πω πως οσο στεγνα και να φας δεν θα αλλαξει κατι αν δεν εισαι πιστη στα μακροθρεπτικα και θερμιδες που χρειαζεσαι καθημερινα για να χασεις λιπος συην παρουσα φαση που θες αν και πιστευω πως δεν εχεις την απαραιτητη μυικη μαζα για να κατεβεις παρακατω ηδη εισαι πολυ χαμηλα κιλα δεν σε παιρνει για παρακατω καθαρα απο θεμα ορμονολογικο και υγειας γενικοτερα..

    Μέσα συην καθημερινοτητα μας ολοι ειμαστε με φουσκωμενο στομαχι δεν γινεται διαφορετικα ζωντανο παραδειγμα εγω που πρηζομαι αμεσως μην σκας ειναι απολυτα φυσιολογικο μην κοιτας τις φωτο! Οπως και το πρωι οταν σηκωθεις ειναι λογικο να δειχνεις πιο φλατ απο τη στιγμη που εισαι νηστικη αρκετες ωρες.

    *Δικη μου αποψη μην κατεβεις αλλο σε κιλα ανεβασε αργα αργα το φαγητο σου μεχρι να φτασεις στη συντηρηση σου και μετα ξεκινα να μπαινεις ελαφρως σε πλεονασμα να αρχιζεις να βαζεις λιγο κρεας πανω αου θα δειξεις πολυ καλυτερη !


    Ακολουθα πιστα τα μακροθρεπτικα σου προπονησου σωστα και θα δεις την αλλαγη που θες!

  5. #5
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Καλως ήρθες! Το θεμα σου απλά θελει χρονο και συνεπεια στη διατροφή.

    Κατα τα αλλα , τα παιδιά πιο πανω σε καλυψαν πληρως

  6. #6
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Με υπομονή και επιμονή θα φθάσεις εκεί που θες. Είσαι είδη πολύ κάτω αλλά θα τα καταφέρεις.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Επιμονή λίπους κάτω κοιλιακοί και κάτω γλουτοί
    By natasa in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 5
    Last Post: 01-05-17, 23:27
  2. Βελτίωση Κάτω Μέρους Θωρακικών
    By Manolaros in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 13
    Last Post: 24-08-16, 18:20
  3. Λίπος Στο Κάτω Μέρος Του Στήθους & Της Κοιλιάς
    By memory in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 28
    Last Post: 01-11-13, 08:34
  4. Γραμμωση κατω μερους στηθους
    By 4x4 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 18-06-06, 01:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •