Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Default Kοιλιά,χαλάρωση και βάρος

    Προσπαθώ αρκετό καιρό να χάσω βάρος, έχω ξεκινήσει και γυμναστήριο, γενικά έχω χάσει κανά 10ρι κιλά. Το πρόβλημαείναι ότι πιο παλιά είχα παχύνει απότομα και πολύ (στην 3η λυκειου). Τα κιλά τα έχασα τα περισσότερα και δεν τα ξαναπήρα, αλλά μου άφησαν πολλές ραγάδες δυστυχώς. Βλέπω την εικόνα μου στον καθρέπτη και είμαι μπερδεμένος. Σας ανεβάζω δύο φωτογραφίες αυτό το διάστημα μια παλια μια καινουρια να μου πειτε αν βλεπετε καποια βελτιωση και αν εχω χαλαρωση η οποια χρειαζεται κατι περισσοτερο απο γυμναστικη. Γιατι η κοιλιοπλαστικη μου φαινεται λιγο ακραια. Εχω προοπτικές να έχω ένα καλό σώμα αν συνεχίσω η θα μείνει μια χαλάρωση που αισθητικα θα ακυρωνει οτι κανω;
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Δεν βλεπω τοσο τρομερο θεμα που να χρειαζεσαι πλαστική.

    Φυσικα και εχεις προοπτικες για καλο σωμα, βαλε εναν στοχο και κυνηγησε τον. Τιποτα δεν θα ακυρωνει η χαλαρωση , ισα ισα μετα απο μηνες γυμναστικης θα τη δεις να μειωνεται

  3. #3
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Καλησπέρα. Εγώ τουλάχιστον στης φώτο δεν βλέπω ραγάδες. Όλοι μας λίγο η πολύ αποκτάμε κάποιες <<έχω και εγώ>> σε κάποια επί μέρους σημεία στο σώμα μας όταν αυξομειώνονται τα κιλά μας αυτό είναι φυσιολογικό σε ένα βαθμό.

    Εσύ στην παρούσα φάση πρέπει να βελτιώσεις την διατροφή σου και την λήψη της πρωτεΐνης που παίρνεις και να αυξήσεις την σωματική σου δραστηριότητα γενικά τα λέω αυτά, ώστε χάνοντας κιλά να χάνεις ποιο πολύ λίπος και όχι μύες και αφού φτάσεις στο τελικό αποτέλεσμα που θες τότε και μόνο θα σκεφτείς για κοιλιοπλαστική κλπ <<που δεν είναι κακό για μένα>> αλλά προς το παρών δεν σου χρειάζεται κάτι τέτοιο!!
    Last edited by GEOZN8; 22-08-20 at 15:09.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Δεν βλεπω τοσο τρομερο θεμα που να χρειαζεσαι πλαστική.

    Φυσικα και εχεις προοπτικες για καλο σωμα, βαλε εναν στοχο και κυνηγησε τον. Τιποτα δεν θα ακυρωνει η χαλαρωση , ισα ισα μετα απο μηνες γυμναστικης θα τη δεις να μειωνεται
    Το ελπίζω.. σκεφτομουν αν χασω λιγο βαρος ακομα ισως χειροτερευε αλλα ελπιζω με τη γυμναστικηνα μαζευτει καπως.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Καλησπέρα. Εγώ τουλάχιστον στης φώτο δεν βλέπω ραγάδες. Όλοι μας λίγο η πολύ αποκτάμε κάποιες <<έχω και εγώ>> σε κάποια επί μέρους σημεία στο σώμα μας όταν αυξομειώνονται τα κιλά μας αυτό είναι φυσιολογικό σε ένα βαθμό.

    Εσύ στην παρούσα φάση πρέπει να βελτιώσεις την διατροφή σου και την λήψη της πρωτεΐνης που παίρνεις και να αυξήσεις την σωματική σου δραστηριότητα γενικά τα λέω αυτά, ώστε χάνοντας κιλά να χάνεις ποιο πολύ λίπος και όχι μύες και αφού φτάσεις στο τελικό αποτέλεσμα που θες τότε και μόνο θα σκεφτείς για κοιλιοπλαστική κλπ <<που δεν είναι κακό για μένα>> αλλά προς το παρών δεν σου χρειάζεται κάτι τέτοιο!!
    Εχω μεγαλες ραγαδες αριστερα και δεξια απο τον αφαλο αλλα επειδη ειναι λευκες και εγω ανοιχτοχρωμος ειναι και οι τριχες καπως καλυπεταται το θεμα.. γενικα προσπαθφ να φτιαξω τηδιατροφη μου και αυτο το διαστημα το εχω καταφερει και χαιρομαι για αυτο.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλησπέρα κ απο μένα.
    Απο προσωπική άποψη θα σου μιλήσω. Έχω ραγάδες κ μια μικρή χαλάρωση στη κοιλιά λόγο εγκυμοσύνης. Δεν με πτοεί καθόλου πίστεψε με!!!!! όσο θα δουλεύεις το σώμα σου θα βλέπεις σε γενικές γραμμές αλλαγές. Χάνοντας το λίπος γύρω απο τη κοιλιά κ βάζοντας μυς η εικόνα θα είναι τελείως διαφορετική. Δεν είναι λόγος να ρίχνει την ψυχολογία σου κ να σε σταματάει απο όλα. Απεναντίας , θα προσπαθήσεις για το μέγιστο καλό για να είσαι περήφανος με τον εαυτό σου! Σε νιώθω, γιατι υπήρξαν πολλές στιγμές που είπα, αυτό το πράγμα δεν θα γίνει ποτέ όπως το φαντάζομαι. Όταν θα αρχίσεις να βλέπεις τς γραμμούλες να σχηματίζονται θα πάρεις κουράγιο κ θα δυναμώσει η θέληση σου. Αλλά θέλει χρόνο, επιμονή κ πίστη στο στόχο σου!!! Μη τα παρατάς! Για πάρτη σου το κάνεις άλλωστε

  7. #7
    Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Posts
    1,088

    Default

    Φιλε μου συνεχισε οτι κανεις εφόσον σε ευχαριστεί και θα πας μια χαρά. Γυμναστηριο και σωστη διατροφη, μονο καλο θα σου κανουν. Έχε πείσμα και υπομονή. Διάλεξες σωστο μονοπάτι.

    Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 29
    Last Post: 08-12-14, 00:10
  2. Sos χαλάρωση!!!!
    By pipi fakidomiti in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 169
    Last Post: 19-02-11, 20:40
  3. Βάρος οργάνων
    By mtoylios in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 16-04-08, 13:47
  4. βαρος
    By maniakos in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 15-02-06, 07:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •